Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Recenze programu Spb Finance Standard Edition

Rob_ce4you (23)|20.5.2004 08:34
Jestliže každý měsíc nebo týden zjišťujete, že peněženka je opět prázdná, na účtě zase proběhlo několik plateb o kterých nemáte ani páru co se za ně pořídilo a lámete si hlavu nad tím, kam se všechny peníze rozkutálely ? Už nezoufejte a pokračujte ve čtení tohoto malého seznámení s programem, kterému tyhle starosti můžete jednoduše přenechat. Samozřejmě, že údiv nad konečným zůstatkem zůstane stále, ale snad už nebude tak tragický.



Přečtěte si celou recenzi.
Pavel Koza (4761)|20.5.2004 08:56
Musim jen souhlasit, program je to skutecne spickovy. Funkci tak akorat, nesmirne rychly, a vzhledem perfektni. Po pridani tech schedulovanych transakci to nema chybu.

Jen jedno varovani - pokud planujete nejakou akci typu rekonstrukce bytu ci jinou financne velmi narocnou akci, doporucuji program NEpouzivat. Slabsi jedinci pri pohledu na grafy porovnavajici prijmy a vydaje mohou snadno zkolabovat (bohuzel mluvim ze zkusenosti;).
váňa (242)|20.5.2004 13:58
Používám Spb Finance už delší dobu - vynikající program. Mám jeden dotaz - pří plánování transakcí se mi objeví tato obrazovka - jináná než v uvedených screenshotech :((
00017101_spbf_oJrS.png
Pavel Koza (4761)|20.5.2004 14:11
A jakou mas verzi? Testovana byla 1.5.3...
váňa (242)|20.5.2004 14:20
Verze 1.5.3 - built216
zsadek (156)|20.5.2004 15:29
Chvála na SPB soft je na místě. používal jsem už ledascos a pořát to nebylo ono. Až jsem loni v říjnu začal paralelně testovat SPB finance. Dal jsem si závazek půl roku. Na opakované dotazy kdy budou opakované platby reagoval zdejší ředitel a náčelní slovy "brzy". Dal jsem na něj a teď nelituju. Poprvé co vedu svoje finance v jednom programu, který je rychlý a přehledný. Nic nového netestuju nechci nehledám.

Jedno upozornění Zálohujte. Má to i své mouchy a občas se zhroutí data. Já to zálohuju denně a soubor má tak 500 kb (data za 8 měsíců na 12 účtech.

Jinak doporučuju vřele.
Rob_ce4you (23)|20.5.2004 17:32
[QUOTE="váňa"]Používám Spb Finance už delší dobu - vynikající program. Mám jeden dotaz - pří plánování transakcí se mi objeví tato obrazovka - jináná než v uvedených screenshotech :(( [/QUOTE]

To je v pořádku, tohle je dialog , který se zobrazí před tím než si vybereš v menu "upravit".
Třeba pojištění auta platíš čtvrtletně, něco zase každého 15. v měsíci nebo 20. v měsíci. Tento dialog jsem nezobrazoval. Chtěl jsem raději ukázat tu možnost komplexního uživatelského nastavení.
Tak jako jsem nezobrazoval další výkazy a pod.
Program stojí za to. Teď jenom ty peníze mít spíše v příjmech a né naopak.
Wuffi (1599)|20.5.2004 18:09
Hm a co kdyz vim ze za 3 dny pojedu nekam vlakem a chci si to naplanovat dopredu, jde to? A odecte se to uz dopredu nebo az ten den? VIm ze je to divny dotaz...
Rob_ce4you (23)|20.5.2004 18:22
pokud znáš cenu, tak jo.
Funguje to tím stylem, že tu platbu musíš jakoby zúčtovat.
Naplánuješ si transakci , kolik, odkud, kam,kdy.........
Pokud chceš tak tě to upozorní a ty musíš dát souhlas k provedení transakce.
Představ si, že některé platby máš platit pravidelně, ale nevíš jestli budeš mít hotovost na účtě. Tak to podržíš dva tři dny a pak jak to zaplatíš, to potvrdíš jako platbu.
Není nic jednoduššího než to vyzkoušet.
Ale že bych si tam zapsal placení lístku na vlak dopředu ? to nevím, proč.
možná jako student, který jezdí pravidelně vlakem či busem v pátek domů.
Teď vidím, že na ten lístek mám a až ho zaplatím tak ve vlaku v klidu dopíšu i nákup bagety a novin:))
Vyzkoušej.................
:yes:
vkump (11)|20.5.2004 18:53
Mohu jen souhlasit, tech 20 USD za licenci za to stálo.Jsem spokojenej, a díky češtině se s programem teď pracuje opravdu výborně.
vkump (11)|20.5.2004 18:54
Mohu jen souhlasit, tech 20 USD za licenci za to stálo.Jsem spokojenej, a díky češtině se s programem teď pracuje opravdu výborně.
Wuffi (1599)|20.5.2004 18:56
Mno ja nevim, mam penize na uctech a pak vzdycky nejakou hotovost a to planovani jsem chtel abych mel prehled o tom kolik hotovosti zbyva a kdy budu muset vybrat. Mno a napriklad dneska jsem si kupoval jizdenku, vim ze v nedeli jedu zpatky a tak jsem chtel mit prehled kolik mi zbyde v hotovosti atd...
Rob_ce4you (23)|22.5.2004 11:36
Ještě bych k recenzi dodal, že aplikace vychází ze zapisování a pravidel
účtování v programu Quicken. Proto ty kategorie, třídy, odsouhlasení transakce....atd., které jdou vyexportovat a Quicken tomu pak rozumí.

;)
vkump (11)|23.5.2004 20:56
[QUOTE]Je az prekvapujici, jak tady vsichni pouzivaji legalne zakoupene verze, az se tomu nechce verit.:cool: [/QUOTE]

Věř tomu je to tak.
windmaster (307)|24.5.2004 16:50
Tak díky Pavlově a Robově recenzím si může zdejší statistik přidělat další čárku za zakoupenou licenci Spb Finance. Velmi spokojený uživatel:D
adamekma (250)|26.5.2004 01:46
Neda mi to abych si neprihral svou polivcicku :) :

Pokud nekomu staci jednodussi evidence provedenych transakci, bez planovani, a zatim se obejde bez mobilni verze, tak at jukne na muj freeware "Účto" - je na www.adamek.cz

Zatím jsou verze pro DOS (nedodělaná, dávno zapomenutá...) a pro stolní Windows, momentálně se mořím v Javě (s nasazením vlastního duševního zdraví :) ) a snažím se vytvořit verzi pro PDA (bude umět jen vybrané funkce, nejdůležitější pro mobilní použití)
alternator (16)|7.6.2004 12:02
Nevie nahodou niekto, ako sa da urobit prevod medzi uctami? Konkretne mam ucet HOTOVOST a ucet BANKA. Ked vyberiem z bankomatu peniaze, tak chcem, aby mi ich odpocitalo z BANKA a pripocitalo na HOTOVOST. Nikde vo fore som nic podobne nenasiel.
eXEden_ce4you (811)|7.6.2004 13:06
[QUOTE="alternator"]Nevie nahodou niekto, ako sa da urobit prevod medzi uctami? Konkretne mam ucet HOTOVOST a ucet BANKA. Ked vyberiem z bankomatu peniaze, tak chcem, aby mi ich odpocitalo z BANKA a pripocitalo na HOTOVOST. Nikde vo fore som nic podobne nenasiel.[/QUOTE]
Jde to celkem jednoduše. Jenom si u typu transakce musíš zvolit Převod z/do Hotovost. Víc ti řeknou screenshoty ;)
00018569_Obr01_7gAV.jpg 00018569_Obr02_kGTM.jpg
alternator (16)|7.6.2004 14:24
Musim sa priznat, ze pri normalnom zazname uctu som to doteraz neskusal. Teraz, ked som to vyskusal, tak mi vznikli dva zaznami, jeden odcital z uctu, druhy pripisal na hotovost, takze vyzera, ze to funguje. Ja som to doteraz vzdy skusal pri planovanych transankciach, a tam mi to stale nefunguje :? Vzdy to iba odcita z banky, ale neprida na hotovost. Ked si pozriem zobrazit->vykazy->uctovne zostatky tak mi hotovost stale klesa...
zsadek (156)|7.6.2004 22:00
[QUOTE="alternator"]Musim sa priznat, ze pri normalnom zazname uctu som to doteraz neskusal. Teraz, ked som to vyskusal, tak mi vznikli dva zaznami, jeden odcital z uctu, druhy pripisal na hotovost, takze vyzera, ze to funguje. Ja som to doteraz vzdy skusal pri planovanych transankciach, a tam mi to stale nefunguje :? Vzdy to iba odcita z banky, ale neprida na hotovost. Ked si pozriem zobrazit->vykazy->uctovne zostatky tak mi hotovost stale klesa...[/QUOTE]

Jasný že to tak funguje. Můžeš tímto způsobem převádět peníze z kteréhokoli účtu na jakýkoli Tvůj vedený v SPBF. Dokonce se Ti přednastaví slovo bankomat a pak už stačí napsat ban a zadat částku. Jedna z geniálních vlastností SPBF.

Zdar Zdenda.
Laca (154)|1.9.2004 00:09
Prosim vsechny zkusene uzivatele SPB Finance.
Anglicky moc neumim a tak bych uvital moznost prelozit "Kategorie". :? Je mozne to z nejakeho souboru "vytahnout" a po prekladu "vlozit" nebo mam smulu a musim se ucit? :sarcastic:
Diky za kazdou radu
Laca
Šeba_oldd (1184)|1.9.2004 00:50
[QUOTE="Laca"]Prosim vsechny zkusene uzivatele SPB Finance.
Anglicky moc neumim a tak bych uvital moznost prelozit "Kategorie". :? Je mozne to z nejakeho souboru "vytahnout" a po prekladu "vlozit" nebo mam smulu a musim se ucit? :sarcastic:
Diky za kazdou radu
Laca[/QUOTE]
Je zde cestina - nebo napis do sz.email a ja ti ji poslu.
Pavel Koza (4761)|1.9.2004 09:08
[QUOTE="Laca"]Prosim vsechny zkusene uzivatele SPB Finance.
Anglicky moc neumim a tak bych uvital moznost prelozit "Kategorie". :? Je mozne to z nejakeho souboru "vytahnout" a po prekladu "vlozit" nebo mam smulu a musim se ucit? :sarcastic:
Diky za kazdou radu
Laca[/QUOTE]

Myslim, ze pohodlnejsi je moznost dat "Clear Database" (nebo nejak podobne, nemam to ted pred sebou) a zacit si tvorit kategorie podle sveho gusta.
Crusader_ce4you (624)|1.9.2004 10:16
P.S. Máme novou verzi SPB Finance 1.55. Čestina z 1.53 funguje, ale jsou tam části, které přeloženy nejsou (zřejmě do programu něco přidali, ale ještě nevím co ) :D Program se zatím jeví dobře, dokonce mě nechá nastavit, aby veškerá data byly ukládány na SD kartu, takže tím by se mělo zamezit zaplňování RAMky (tuším, že někdo tu tento problem měl).
Kubiiiik (37)|15.3.2005 15:12
Ja nevim, vidim, ze budu zase jedinej kdo ma jiny nazor a ze si to zase pekne sliznu. Ale: Na co je mi program, do kteryho budu zadavat to, ze jsem si koupil jizdenku za 12 Kc??? Je to normalni? Potrebuju vedet, kolik mam penez, na ucte, proto bych uvital, kdyby SPB umelo spolupracovat s bankovnimi ucty automaticky, pro pripojeni na internet bych si mohl editovat, kde jsem kolik vybral, kolik mi na ucet pripsal zamestnavatel a hned vidim, jak na tom jsem. Bez toho nema jakykoli program pro spravu financi smysl. Vzdyt prece, kdyz se chci podivat na hotovost, jesli si jeste muzu koupit listek, tak nevytahnu PDA, ale penezenku......
Žulda_ce4you (244)|15.3.2005 15:15
[QUOTE="Kubiiiik"]Ja nevim, vidim, ze budu zase jedinej kdo ma jiny nazor a ze si to zase pekne sliznu. Ale: Na co je mi program, do kteryho budu zadavat to, ze jsem si koupil jizdenku za 12 Kc??? Je to normalni? Potrebuju vedet, kolik mam penez, na ucte, proto bych uvital, kdyby SPB umelo spolupracovat s bankovnimi ucty automaticky, pro pripojeni na internet bych si mohl editovat, kde jsem kolik vybral, kolik mi na ucet pripsal zamestnavatel a hned vidim, jak na tom jsem. Bez toho nema jakykoli program pro spravu financi smysl. Vzdyt prece, kdyz se chci podivat na hotovost, jesli si jeste muzu koupit listek, tak nevytahnu PDA, ale penezenku...... [/QUOTE]

No jasně, to máš pravdu, ale když chci mít přehled kolik mám na spoření, podílových fondech a ostatních účtech, je to dobrý.
Pokud ovšem budu mít jeden běžný účet, je to zbytečnost.
Laca (154)|15.3.2005 16:54
[QUOTE="Kubiiiik"]... Na co je mi program, do kteryho budu zadavat to, ze jsem si koupil jizdenku za 12 Kc??? Je to normalni? Potrebuju vedet, kolik mam penez, na ucte, proto bych uvital, kdyby SPB umelo spolupracovat s bankovnimi ucty automaticky, pro pripojeni na internet bych si mohl editovat, kde jsem kolik vybral, kolik mi na ucet pripsal zamestnavatel a hned vidim, jak na tom jsem ... [/QUOTE]
SPB Finance mi neřeknou jestli mám na jízdenku, ale kolik jsem dal tento měsíc za MHD. V tom vidím smysl programu.
Kolik jsem vybral a kolik mi poslal zaměstnavatel vidím hned na účtě - proto si platím eBanku
Kubiiiik (37)|16.3.2005 10:21
Ano, myslel jsem to v připadě, že má člověk více účtů u různých bankovních institucí, program který by potom dokázal člověku říct, teď zrovna máš tolik, bych více než uvítal.

Hmm a jakmile Ti SPB finance řeknou kolik jsi projel za měsíc za MHD přestaneš jezdit do práce. No tak jo no, nehádám se :)
sh0tek_ce4you (163)|16.6.2007 21:58
Skromny dotaz:
pokud mate ucet vedeny v jine mene, je mozne si tuto zadat a dokonce uvest "kurs" ke korune. To jsem zjistil. A ted to co nevim - pokud zadam historii kurzu (treba kazdeho prvniho v mesici za posledni rok) tak predpokladam ze v grafech se mi toto zohledni - bohuzel ne. Testoval jsem to s fixni sumou (1 transakce na zacatku roku) a v grafech mam (sice prepocitanou na koruny) horizontalni caru, i kdyz jsem kurs menil od 1:1 po 1:100 behem roka. Co delam spatne?
Jops_ce4you (0)|21.1.2008 07:39
strasnej to program :D :D :D kdy ted vidim, kolik mesicne mi zmizi z uctu, tak se mi jezej chlupy na zadech :)

clovek si koupi grafiku, vlozim to do SPB finance, pak mu privezou uhli, vlozi to tam zas, pak si musi koupit oblek a kdyz se pak podivam na graf za posledni tyden, tak me omejvaj :) jako doporucuju :)