Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jakou "elektronickou peněženku"?

Zdenek Malinsky (9781)|19.2.2008 14:35
Nedávno se mě ptal (současný) manžel bývalé kolegyně, co bych mu doporučil za softy na "kódování". Až po delším rozhovoru jsem z něho dostal, že by si do PDA uložil rád důvěrná data, jako jsou PINy k mobilu, bankovním kartám, čísla účtů, karet atd. a chtěl by nějaký prográmek, který by to uměl nějak zakryptovat před zneužitím (klidně i část souborů nebo celé PDA). Nevím, zda to chce schovat před manželkou, berňákem nebo mafíi, ale zamyslel jsem se, co doporučit: Airscanner, Mobile Wallet, Spb Wallet, eWallet, Code Wallet Pro, FreeWallet, Tombo...?

Takže dotaz: jakou "elektronickou peněženku" používáte a doporučite (klidně i čemu se vyhnout)? Výhodou bude čeština a možnost synchronizace s desktopovou částí. Freeware není nutný.

Docent (1234)|19.2.2008 14:52
Já používám ilium eWallet právě kvůli možnosti synchronizace s PC. Češtinu sice nemá, ale angličtiny tam zas není tolik a navíc vloni bylo jako akce k 10letému výročí firmy za pouhých $10 ;) .
MilaCzeque (109)|19.2.2008 15:04
Ja tedy v PDA nic tajneho nenosim, ale urcite bych se doporucoval vyhnout programum zminenym v http://www.airscanner.com/pubs/Airscanner_Security_Tests.pdf, kdyz uz je nutne sifrovat, zkusil bych http://www.freeotfe.org/, je to opensource a tedy se kazdy muze presvedcit, co ten program dela a nedela.

MilaCzeque
osch (1330)|19.2.2008 15:10
Spb Wallet. Splňuje podmínku češtiny i sync s desktopem pomocí ActiveSync. Umí i vlastní šablony.
zivan (615)|19.2.2008 15:15
Ja pouzivam freewarovy KeePass pro PPC. Zasifrovany soubor jde pouzit i ve stolni verzi.

Nevyhoda je, ze pokud zmeni data na PDA i na stolnim PC, tak bude problem se synchronizaci :-(
Vasekkkkk (26)|19.2.2008 15:15
KeePass
Zdenek Malinsky (9781)|20.2.2008 00:19
Díky. Tipy předám a pro sebe asi utratím iPAQchoice body za Spb Wallet. (Má to propadnout? Ostatní z nabídky buď už mám nebo mě nezaujalo.)