Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC TyTN II - problemy s e-maily

prettorian (20)|7.2.2008 22:25
Cau lidi, mam takovy dotaz, nastavil jsem si v TyTNU stahovani mailu z gmail pres pop3... vsechno funguje v poho az na takovou jednu vec.. Jakmile cely email stahnu, tak pri dalsi synchronizaci mi ze zarizeni uplne zmizi.. Na gmailu ho porad mam, ale v tom telefonu se nezachova.. nevite, co s tim?
vichr_ce4you (47)|7.2.2008 23:57
Mne to dela taky, rekl bych, ze to je chyba gmailu.
Gmail ma obecne asi spatny pop3 pristup (nebo neco souvisejiciho), obcas se nejaky mail stahne az za dlouho po tom, co prijde, a taky se mi uz asi dvakrat stalo, ze oznacil vsechny maily jako neprectene (jen v ramci toho pop3) a stahly se mi podruhe.
xmike_ce4you (183)|8.2.2008 00:36
to nebude chyba gmailu. robí to každý mailový server. akonáhle outlook v ppc zistí, že ten mail už bol stiahnutý napríklad iným poštovným klientom na pc, tak ho neviem prečo odstráni z pamäte. dá sa to "obísť" používaním imapu cez pocket outlook na gmail, alebo použitím iného mailového klienta.
prettorian (20)|8.2.2008 00:49
[QUOTE="xmike"]to nebude chyba gmailu. robí to každý mailový server. akonáhle outlook v ppc zistí, že ten mail už bol stiahnutý napríklad iným poštovným klientom na pc, tak ho neviem prečo odstráni z pamäte. dá sa to "obísť" používaním imapu cez pocket outlook na gmail, alebo použitím iného mailového klienta.[/QUOTE]

ja kdyz chci ale nastavit mail v outlooku v PPC, tak to po mne chce porad exchange server a podobne..nemuzu tam nikde dat pop3 server nebo imap...
xmike_ce4you (183)|8.2.2008 02:17
Skúsme presne krok za krokom.
V outlooku v ppc: Menu - Tools - New Account. Zadať mailovú adresu, zrušiť zaškrtnutie "Try to get e-mail setting automatically from Internet. Next. Z ponuky "Your internet provider" vybrať "Internet email". Next. Ak sa to podari potialto, tak dalej uz budu ponuky, ci pouzit pop3 alebo imap.

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Nastavenie IMAP:
Incoming Mail (IMAP) Server - requires SSL: imap.gmail.com
Use SSL: Yes
Port: 993
Outgoing Mail (SMTP) Server - requires TLS: smtp.gmail.com (use authentication)
Use Authentication: Yes
Use STARTTLS: Yes (some clients call this SSL)
Port: 465 or 587
Account Name: your Gmail username (including @gmail.com)
Email Address: your full Gmail email address (username@gmail.com)
Password: your Gmail password

V ppc sa tuším čísla portov nevyskytujú, treba len v nejakých advanced položkách zašktnúť, že sa jedná o šifrované aj prijímanie, aj posielanie.
prettorian (20)|8.2.2008 02:26
[QUOTE="xmike"]Skúsme presne krok za krokom.
V outlooku v ppc: Menu - Tools - New Account. Zadať mailovú adresu, zrušiť zaškrtnutie "Try to get e-mail setting automatically from Internet. Next. Z ponuky "Your internet provider" vybrať "Internet email". Next. Ak sa to podari potialto, tak dalej uz budu ponuky, ci pouzit pop3 alebo imap.

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Nastavenie IMAP:
Incoming Mail (IMAP) Server - requires SSL: imap.gmail.com
Use SSL: Yes
Port: 993
Outgoing Mail (SMTP) Server - requires TLS: smtp.gmail.com (use authentication)
Use Authentication: Yes
Use STARTTLS: Yes (some clients call this SSL)
Port: 465 or 587
Account Name: your Gmail username (including @gmail.com)
Email Address: your full Gmail email address (username@gmail.com)
Password: your Gmail password

V ppc sa tuším čísla portov nevyskytujú, treba len v nejakých advanced položkách zašktnúť, že sa jedná o šifrované aj prijímanie, aj posielanie.[/QUOTE]

jasny,ale tohle neni microsoft outlook, tohle je neco jako outlook express,ne? primo v outlooku takove moznosti nemam
xmike_ce4you (183)|8.2.2008 02:29
Jaký outlook express? Normálny PPC outlook. Ten, ktorý sa stará aj o SMS, MMS, activesync maily,...

Edit: Zapni si aplikáciu na SMS a tam menu - tools - new account...
prettorian (20)|8.2.2008 10:25
[QUOTE="xmike"]Jaký outlook express? Normálny PPC outlook. Ten, ktorý sa stará aj o SMS, MMS, activesync maily,...

Edit: Zapni si aplikáciu na SMS a tam menu - tools - new account...[/QUOTE]

ano, muzu si tam vytvoti novy ucet, kde je postup tak jak pises...ale taky je tam E-mail Outlook (je u toho ikonka microsoft outlooku)...
xmike_ce4you (183)|8.2.2008 12:04
Ak si zapneš aplikáciu na SMS, tak šípkou doľava alebo doprava sa vieš prepínať medzi sms a Outlook email a ešte tvojím vytvoreným kontom. Neviem, či používaš lokalizáciu, u mňa sa ten program volá Messaging. V tom programe Outlook Email slúži na to, že v ňom sa zobrazujú synchronizované maily cez activesync.
vichr_ce4you (47)|11.2.2008 23:39
Aha, asi jsem necetl pozorne, ale chyba v gmailu podle mne je.

Kdyz stahuju mail na kaiser, a ten mail je dlouhy, stahne se ho jen kus. Kdyz (zase v kaiseru) reknu, ze ho chci stahnout cely, mail zmizi (z kaiseru) ale na gmailu zustane.
roman99 (10)|17.2.2008 14:22
Ahoj,

rád bych se zde optal, jestli a jak lze na HTC TytnII Kaiser nastavit poštovní účet přes IMAP4 server tak, abych využil vlastnost IMAPU, tedy online (pushing) synchro. Když to chci nastavit, tak mi nabízí načítání pouze v časových intervalech obdobně jako POP3. To celé degraduje IMAP.
Děkuji za radu.
Roman99