Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

meranie intenzity svetla,,,,,ktore GPS HX4700

Runes (13)|25.1.2008 10:56
HX4700
tak som si googlil a vygoogli som jeden obrazok kde bol popis zariadenia. Konkretne ze tie 3 diododky hore su 1-wifi/bluetooth 2-napajanie a 3 je na meranie intenzity osvetlenia. A tak ma napadlo nieje daky soft ktori by pracoval s tymto senzorom a pisal by mi intenzitu svetla v danom priestore a keby este k tomu poradil aka by bola idealna uzavierka na digitalnom fotaku tak by bolo super

a nechcem zakladat dalsi topic ale ktori GPS modul by ste odporucili k HX4700 pre turisticku navigaciu.
su okrem bluetooth GPS aj dake, ktore sa daju pichnut priamo do PDA co je hore ten otvor tusim na compact flash, pripadne dalsia odveci otazka aku najvaciu compact flas pamat tam mozem narvat
toja (366)|25.1.2008 11:52
Čo sa týka GPS modulu odporúčam nejaký BT.
Ako vidíš z podpisu ja mám do CF slotu. Moc neodporúčam toto riešenie, nakoľko ti žerie z baterky, ale to nieje tak hrozné.
Musíš ho mať v aute pod predným oknom na slnku a spolu s týmto modulom je to doť veľká hmotnosť, kmitá a od slnka sa zahrieva.
Mne sa v lete pri ceste do Montenegra vyrúbal cca v oblasti Dubrovníka.
PDA bolo žeravé a musel som ho rýchlo schladiť v chladiacom boxe. Potom makalo až do ciela v pohode a tak isto pri ceste naspeť, ale prišiel som o pár km logu pri nahrávaní trasy. Pomohlo keď som pustil aj na okná prúd vzduchu z ventilácie, aj keď sal z vonku teplý vzduch (nemám klímu) tak to prúdenie stačilo ako tak ochladzovať PDA.
Tak isto pri turistike ak máš BT GPS modul nemusíš mať PDA stále v ruke aby videlo satelity. BT modul si pripneš niekde na rameno na popruhy baťohu a makáš.
Nehovoriac o citlivosti, ten typ modulu čo mám ja má síce Sirif III ale jeho základná citlivosť nieje nejak závratná. Je pomalý pri spustení, nepočítam timeout vyplývajúci z princípu spustenia GPS čipu do prevádzky.
Ale keď sa chytí tak ide obstojne a v aute úplne bez problémov. Chcel som ho už dávnao vymeniť ale nakoniec ako tak funguje a zatiaľ mi stačí.