Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Viry

Pavlucha (1496)|5.5.2004 23:09
Chci se zeptat, jestli jste se už někdo setkal s virem v PDA nebo jestli se vám na PDA podepsal PC virus při synchronizaci. Na toto téma se tu kdysi vedla diskuse, ale čas pokročil ...
Pavel Koza (4761)|11.5.2004 11:45
Ne, zatim ne. Akorat cas od casu uvede nejaka spolecnost PDA verzi jejich AV programu:D

Binarky jsou neprenositelne, skriptovani snad Pocket PC vubec neumi:?: , takze zbyvaji viry primo pro PDA. A jelikoz se dost tezko zajisti rychle sireni viru pro PDA ( i kdyz by se siril po spusteni, 99% prijemcu ho dostane na desktop, kde s nim nic neudela), zatim si myslim, ze PDA jsou v bezpeci...
Pavlucha (1496)|11.5.2004 12:11
[QUOTE="Pavel Koza"]Ne, zatim ne. Akorat cas od casu uvede nejaka spolecnost PDA verzi jejich AV programu:D [/QUOTE]

No, to je právě jeden z důvodů, proč se ptám. Co blbnou? ... :D
eXEden_ce4you (811)|11.5.2004 12:12
[QUOTE="Pavlucha"]Co blbnou? ... :D [/QUOTE]
Peníze:?: :$: :?: :$: :?:
Pavel Koza (4761)|11.5.2004 12:21
No, spis myslim, ze to je proste tak "aby se nereklo". Dost casto je free. Coz vzhledem k tomu, jak moc je program vytizen, asi odpovida:)
eXEden_ce4you (811)|11.5.2004 12:25
Pravda je, že osobně tomu taky nerozumím a nemyslím si, že v dohledné (dlouhééééé) době by našim "miláčkům" něco hrozilo :)
Wuffi (1599)|11.5.2004 12:48
[QUOTE="Pavel Koza"]No, spis myslim, ze to je proste tak "aby se nereklo". Dost casto je free. Coz vzhledem k tomu, jak moc je program vytizen, asi odpovida:)[/QUOTE]

Mno treba Symantec chce za to pokud vim penize... Hm a uplne me zarazi ze delaji i verzi pro nynejsi verze PalmOS, ktere diky neexistujicimu realnemu filesystemu maji sanci "chytit" nejaky ten virus jeste nizsi nez PocketPC. Sice uz se tam par "viru" objevilo, ale jeden byl spatne napsany c**ck (ktery udelal sam tvurce one aplikace pro sve zname), dalsi byl spatne napsana aplikace a posledni 2 snad byly vytvoreny za ucelem pachani skod, ale moc toho nenatropi...:D :D :D
CarlosL (126)|12.5.2004 21:42
V tom případě by mě zajímala velikost virové databáze v těch antivirech:D

Carlos
Wuffi (1599)|12.5.2004 21:52
Tak to uz nevim, ale kdyz jsem to tehdy zkousel, byly tam opravdu jen ty 4 "viry" :D
eXEden_ce4you (811)|12.5.2004 21:53
No tak to už snad ani nemají ve virové databázi ne? :D Můžou to rovnou zakompilovat do EXE :D :D :D
Wuffi (1599)|12.5.2004 21:58
Palmy nemaji .EXE ale databaze - PRC a (neeee prd ale PDB) :D :D :D :D :D :D :D
eXEden_ce4you (811)|12.5.2004 22:02
[QUOTE="Wuffi"]Palmy nemaji .EXE ale databaze - PRC a (neeee prd ale PDB) :D :D :D :D :D :D :D [/QUOTE]
No a ještě ke všemu tohle :D :D :D :D :D :D :D
Pavel Koza (4761)|13.5.2004 08:10
Nevim. Pokud za to chtej penize, tak mi to prijde unfair, jelikoz 99% lidi, co jim kazdy den postou prijde >10 viru, tomu moc nerozumi, a tak v zachvatu obav o sva data zaplati i za vec, ktera je jim realne na nic...
Pavlucha (1496)|13.5.2004 13:41
... neviděl bych to zase tak černě, já věřím, že Symantec už na nějakých virech pracuje .... :D
Wuffi (1599)|13.5.2004 13:48
:D

Nevypiseme contest o nejlepsi PPC virus? ;) ;) ;)
Pavlucha (1496)|13.5.2004 13:58
... jasně a střelíme ho SS ... pak jim půjdou na odbyt antiviry ... :D :D
m.sachl (153)|15.5.2004 16:30
viru bych se na PPC asi opravdu nebal, ale osobne cekam, kdy se objevi nejaky zajimavy spyware nebo primo zlodej citlivych dat... ;)
Wuffi (1599)|15.5.2004 16:33
Mno to by se spis tykalo "always connected" zarizeni ala XDA/XDA II, ci zarizeni vecne pripojenych pres BT/Wi-Fi... Pres ActiveSync by to tak dobre neslo - clovek by napred musel mit nastavene Pass-Through... Nebo jak jsi to myslel... I kdyz jak ted nad tim premyslim, tak uz se trochu rozsirily moznosti - preci jen uz je vic lidi s BT ci Wi-Fi a ten Pass-Through taky neni az tak nerealny...
elit (168)|9.10.2004 05:51
A pro by se vir nemohl tvarit jako nejaka aplikace? Instalovat by se mohl spolecne s nejakym uzitecnym softem, potom bezet na pozadi a potaji treba posilat denne 100sms. To by byl panecku ucet.

Pochybuji, ze by byl problem tohle vytvorit.
Wuffi (1599)|9.10.2004 08:51
Jak si prejes ;)
Melkor Nemesis (64)|9.10.2004 17:53
AV na PDA to je drsný :D
elit (168)|9.10.2004 18:36
[QUOTE="Wuffi"]Jak si prejes ;) [/QUOTE]

Tak az to budes mit hotovy, posli mi to. ;)
Wuffi (1599)|9.10.2004 18:41
SMSky nezvladnu ale smazat Ti par souboru (klidne v extrom, pokud mas MDA2/DP2) neni celkem zadny problem:)
Ovsem kdyz o tom budes vedet dopredu tak to nema ten patricny efekt...
elit (168)|9.10.2004 18:51
[QUOTE="Wuffi"]SMSky nezvladnu ale smazat Ti par souboru (klidne v extrom, pokud mas MDA2/DP2) neni celkem zadny problem:)
Ovsem kdyz o tom budes vedet dopredu tak to nema ten patricny efekt...[/QUOTE]

A kdo rika, ze bych to zkousel na sobe? :)

I tohle by se dalo definovat jako virus ne? A pak, ze nejsou.
sulc (19)|1.2.2005 18:49
Zdravim, predevsim se omlouvam, pokud jsem stanovil spatnou diagnozu pro sve pda, ale mam nasledujici problem a nevim zda-li neni viroveho puvodu. Jsem bezny uzivatel pda a tak se nezlobte pokud muj problem patri jinam.
Dost casto se mi totiz stava, ze napr. v menu START, pri jeho rozevreni beha kurzor dost velkou rychlosti zhora dolu a nebo obracene, cimz je pda neovladatelne, nebo jen dost obtizne. Situaci resim tak, ze provedu soft reset, ale to zase musim pracne vystihnout moment, kdy velikou rychlosti preblikavajici butony jsou v pozici ANO.
Jelikoz se tato vada projevila az v Asii, kde momentalne delsi dobu pobyvam a jsem pripojen pres GPRS, rad bych znal odpoved, jak se tohoto problemu zbavit. Dost mi to znemoznuje praci a i po opetovnem restartu mam problem za chvili znovu pred ocima.
Dekuji vsem za pripadnou pomoc a pokud je to zpusobeno necim jinym, omlouvam se za spatne zarazeni dotazu.
Diky
beecher (9270)|1.2.2005 19:02
[QUOTE="sulc"]Zdravim, predevsim se omlouvam, pokud jsem stanovil spatnou diagnozu pro sve pda, ale mam nasledujici problem a nevim zda-li neni viroveho puvodu. Jsem bezny uzivatel pda a tak se nezlobte pokud muj problem patri jinam.
Dost casto se mi totiz stava, ze napr. v menu START, pri jeho rozevreni beha kurzor dost velkou rychlosti zhora dolu a nebo obracene, cimz je pda neovladatelne, nebo jen dost obtizne. Situaci resim tak, ze provedu soft reset, ale to zase musim pracne vystihnout moment, kdy velikou rychlosti preblikavajici butony jsou v pozici ANO.
Jelikoz se tato vada projevila az v Asii, kde momentalne delsi dobu pobyvam a jsem pripojen pres GPRS, rad bych znal odpoved, jak se tohoto problemu zbavit. Dost mi to znemoznuje praci a i po opetovnem restartu mam problem za chvili znovu pred ocima.
Dekuji vsem za pripadnou pomoc a pokud je to zpusobeno necim jinym, omlouvam se za spatne zarazeni dotazu.
Diky[/QUOTE] To spise vypada na problem s navigacnim tlacitkem pripadne jog-dial koleckem, pokud tedy vase PDA neco takoveho ma...
ipf (2136)|1.2.2005 19:43
Včera jsem měl stejný problém. Po zapnutí hx4700 se mi "rolovala" stránka dolů. Nepomohlo nic, dělalo to u všech programů (TotalCommander, IE, Excel, WORD...). Pomohl jen SR a byl klid. Ovšem jen dochvíle, než jsem spící cihlu opět zapnul.
Dnes je ale klid.