Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

[ETEN] vs. overclocking

jardith (28)|30.12.2007 00:52
zdravim,
zatim jsem tu na podobne tema o zvysovani vykonu pretaktovanim nenarazil, tak se z vas pokusim vytahat nejaka moudra :-)

osobne mam zkusenost s XCPUScalar 2007 Version 3.03
Mohlo by se zdat, ze pretaktovani bude zkracovat zivotnost baterie, ale zrovna XCPUScalar ma takovy sikovny rezim, ktery umoznuje nastavit takt v zavislosti na zatezi. Zvolil jsem takticky nastaveni pri 0-10% zateze pouhych 100Mhz a zivotnost baterie je naopak ve vysledku vetsi a to presto, ze od 40% zateze jede strojek na 472MHz a od 70% na 500MHz. Je to dano tim, ze po vetsinu casu jednoho nabiteho cyklu baterie je PDA spise v tech nizsich taktech a makne si jen tehdy, kdyz po nem opravdu neco chci - odmenuje se mi nadstandardnim vykonem. Co se tyce stability, tak zatim nemam namitek.

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]



Co jste zkouseli vy a s jakym vysledkem ??
diky za smysluplne namety ;-)
MaXyM (28)|30.12.2007 01:39
Neni to autosugestie?
Udelej benchmark, proto ze ten software nepodporuje cpu od samsunga
jardith (28)|30.12.2007 03:11
No to by byl gol. Aplikace se chova korektne a dokonce sama ukazuje aktualni vytizeni CPU a jeho takt, ktery se meni. Pravda je, ze jsem zatim benchmark neprovadel a stacil me dobry pocit, ze to funguje. Diky za upozorneni, potestuji a proverim dostupne info.

Jinak tez bude zajimavy SpeedBooster, ktery umi hybat s prioritou jednotlivych spustenych aplikaci. Dle google s ETENy pracovat umi.

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Lukas.Manak (169)|30.12.2007 08:18
no ja nevím ale procesor od samsungu se nedá taktovat XCPUScalar to je jen pro procesory Intel XScale.
Laskyboy (25)|30.12.2007 13:18
Bohuzel je to pravda, uz tady o taktovani nekde vlakno je. Taky sem se nachytal, program ti sice ukaze takt treba 500Mhz ale ve skutecnosti je vsechno pri starem.

https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=25696&dd=0&fi=0
kubesa (76)|30.12.2007 20:53
[QUOTE="MaNi"]no ja nevím ale procesor od samsungu se nedá taktovat XCPUScalar to je jen pro procesory Intel XScale.[/QUOTE]
Opravdu se neda taktovat ? Pocket hack master by to prece mel umet... http://www.wizcode.com/products/view/pocket_hack_master ...bohuzel mi pak zacala blbnout synchronizace s PC, tak jsem pokusu nechal.