Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Hp hx4700 par otazok

Runes (13)|26.12.2007 22:24
uvodom sa ospravedlnujem ak porusujem dake pravidla ale na fore som novy, dostalo sa mi do ruk PDA sice pouzivane ale studentovi staci :-) akurat ze je to moj prvy kontakt.

mam tam WM 2003 CE second edition : 1- da sa dat dako cestina alebo slovencina (staci cestina dakto mi hovoril ze SVK brzdi)
2- zatial som skusal prehrat len 3gp ktore som mal v telefone ale vypise mi toto "There is no application associated with xxxx(nazov suboru). Run the application first, then open file from within the application" ale brat ma PDA zo starsim WMP a to iste video mu prehra bez problemov co mi treba stiahnut ???
3-vacinou mi PDF nacita ale pri daktorich pise ze " The file specified is an invalid file format or could no be opened by ClearVue PDF" konkretne su to pdf s rozvrhom rozvrh a napr aj tato prirucka ine dokumenty mi v pohode zobere zatial som skusil stiahnut len najnovsiu verziu acrobata ale nepomohlo


akukolkvek radu typ na soft rad prijmem, pokial viete aj linky a mate tolko casu tak mi poslite dane odkazy na email runes(zavinac)azet.sk dakujem velmi pekne
toja (366)|26.12.2007 23:53
Nič sa nedeje, každý sme raz začínali. Ja tak isto som si kúpil takéto ojazdené PDA, s tým že sa potom uvidí či je to na niečo dobré a zostal som pri ňom, lebo som zistil, že toto PDA je aj medzi tými novšími zrovnateľné a plne postačuje v podstate na všetko čo potrebujem a navyše má display plné VGA!
Ako radu "skúsenejšieho" Ti možem dať na vybranie dve možnosti.
1. Pohraj sa s ním na povodnom WM2k3 a zisti čo a ako. časom zistíš, že by bolo dobré upgradovať na novší WM. Ja som si kúpil originál WM5 od HP (cca 1300SKK). Ale tak isto zistíš, že to nieje stále ono a PDA je stále akési pribrzdené a budeš špekulovať čo s tým. A nakoniec (si študent;) ) určite budeš pokračovať ako v bode 2.
2. Rovno si preflash-uješ na WM6. a budeš makať na ňom.
K tomu si prejdi tieto vlákna tohoto fora:
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=24982
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=26449

teraz k Tvojim dotazom:
1. kašli na slovenčinu alebo češtinu, každá Ti berie výkon. Teraz zo začiatku sa asi zle orientuješ ak si nie dobrý v angline. Ale časom CZ ani SK nebudeš potrebovať na ovládanie.
Jedine čo by stálo za to tak nejaká CZ alebo SK klávesnica.
2. na prehrávanie videi si stiahni nejaký externý player napr TCPMP alebo niečo iné.
3. vyskúšaj nejaké iné pdf viewery bohvie v čom (nejaké free) ten rozvrh generovali

Čo sa týka SW tak vrele odporúčam:
1. Navigácia iGO ( na TomTom sa vykašli, je akýsi príliš jednoduchý aj keď veľa ľuďom vyhovuje) a tiež je perfektný Ozi Explorer na topo mapy.
2. SK<>ENG slovník Lingea lexicon
3. Konečne a perfektne, bez znateľného poklesu výkonu, pracuje Spb Pocket Plus 4.0. Odporúčam, pre mňa začína platiť "The most powerful Today plug-in ever - Easily customize your Today, ..."
4. Total Commander CE ako files manager
5. WinRarar CE na pakované files
6. WkTASK, odporúčam!, minimalizácia bežiacisch programov, zatváranie, ...., je to fee http://soft.photoracer.net/docs/wktask_en.html
7. Microsof Reader, Mobipocket, u-Book Reader - všetko na čítanie eBooks
... a všeličo iné;)

P.S. Hmm... , nejak ma zobrala nostalgia, keď vidím v tom rozvrhu Pružnosť a pevnosť ;)
Asi to bolo nejaké podvedomie, že som sa Ti takto tu rozpísal a dostal až k tomu rozvrhu
HOWGH


odkazy porusujici pravidla pro diskutujici smazany admin


drtic_73 (13)|27.12.2007 11:39
Jak uz napsal kolega predemnou, pokud chces maximalne vyuzit potencial hx4700 skoncis u kozhurovy WM6 fix4 :-) WM5 jsem jen zkusil ponevadz k ni mam koupenou lokalizaci ale uz v originale mi prisla o 50% pomalejsi nez WM6... :-(

Co se tyka aplikaci mam temer to same co kolega :-)

1. Tunil jsem Igo i TomToma a skoncil jsem u Igo. Se skinem AndySk , podporou VGA i radaru a jednodussim planovanim tras u me zatim vede.
2. Nainstaluj TCPMP a pocketXpdf.
3. Spb Pocket Plus 4.0 je genialni aplikace :-) Taktez pouzivam a nemuzu ji nic vytknout.
4. Total Commander CE je bez diskuze, krom spravy souboru umi i editaci registru a obsahuje ftp klient.
5. na cteni eBooks bych jeste doplnil Haalireader. Jednoducha, free aplikace, ktera me osobne max. vyhovuje.

Potreba si na PDA udelat cas, poradne si to osahat, otestovat par aplikaci co budes pouzivat. Je toho tady v diskuzich spousta.
Runes (13)|1.1.2008 17:04
Nova otazka :-) vcera som mal sluzbu (zachranar) a zobral som si PDA zosebou lebo na nasom stanovisku bol WIFI point tak cez prestavku sa troska pohram stalo sa secko bolo ok. Ale teraz ma napadlo ze pustim PDA a cuduj sa svet neslozapnut dal som na adapter ze ci som ho nezabudol vypnut a nic tuhe neraguje vybral som baterku za 10 sekund dal naspat napojil na adapter a nabehol uvodny screen ale nie ten obycajny ale ten co nabieha pri prvotnom spusteni secky programy co som tam natlacil sa stratili. Ale viac ma zarazilo ze vnutorna baterka bola nabita na 100% a velka na 97% tak co to akoze bolo ??? moze byt ze sa uvolnila baterka a povolila sa ??? alebo co este ???
teak_ce4you (6)|31.1.2008 19:55
a aku GPS by ste doporucili pre hx4700? moze byt tato?
[CODE]http://www.hej.sk/pocitace-pda/obchod/355068/itec/i-tec-compactflash-gps/[/CODE]
toja (366)|31.1.2008 21:03
Prekopíroval som moj príspevok z iného vlákna:
Čo sa týka GPS modulu odporúčam nejaký Bluetooth.
Ako vidíš z podpisu ja mám do CF slotu (je aj na tom webe čo uvádzaš). Moc neodporúčam toto riešenie, nakoľko ti žerie z baterky, ale to nieje tak hrozné.
Musíš ho mať v aute pod predným oknom na slnku a spolu s týmto modulom je to dosť veľká hmotnosť, kmitá a od slnka sa zahrieva.
Mne sa v lete pri ceste do Montenegra vyrúbal cca v oblasti Dubrovníka.
PDA bolo žeravé a musel som ho rýchlo schladiť v chladiacom boxe. Potom makalo až do ciela v pohode a tak isto pri ceste naspeť, ale prišiel som o pár km logu pri nahrávaní trasy. Pomohlo keď som pustil aj na okná prúd vzduchu z ventilácie, aj keď sal z vonku teplý vzduch (nemám klímu) tak to prúdenie stačilo ako tak ochladzovať PDA.
Tak isto pri turistike ak máš Bluetooth GPS modul nemusíš mať PDA stále v ruke aby videlo satelity. BT modul si pripneš niekde na rameno na popruhy baťohu a makáš.
Nehovoriac o citlivosti, ten typ modulu čo mám ja má síce Sirif III ale jeho základná citlivosť nieje nejak závratná. Je pomalý pri spustení, nepočítam timeout vyplývajúci z princípu spustenia GPS čipu do prevádzky.
Ale keď sa chytí tak ide obstojne a v aute úplne bez problémov. Chcel som ho už dávnao vymeniť ale nakoniec ako tak funguje a zatiaľ mi stačí.
A dodávam:
No a teraz k tomu i-Tec GPS modulu čo je v tom linku.
Mal som ho v rukách.
Je to v podstate to isté ako moj, iba nálepky boli iné a novší soft dodaný na CD.
Ale niečo bolo iné, moj sa dal nastavovať špeciálnymi programami, port, komunikačná rýchlosť, statická navigácia.
Ale ten i-Tec tvrdo odmietal nastavenia. Je pravda, že som sa moc dlho nesnažil.
Takže, môj subjektívno-objektívny názor, :no: (nie)
Prikláňal by som sa k nejakému Bluetooth.
Mal som v ruke pár Garminov, no a tie chytali už aj v miestnosti (nie moc ďaleko od okna) kde moj ani nepípol. Navyše v ňom je baterka z Nokie a to v teréne sa dá využiť, pre auto je ti to irelevantné.
Tie Garminy sú špica, hmmm... až tá cena, ale za málo peněz, málo muziky;)