Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HP 6515 a chyba při příjmu pře BT

SLT_ce4you (14)|25.12.2007 21:08
Zdarec,
potřeboval bych helpnout...koupil jsem si HPčko z druhý ruky nějakej čas ho používal a teď jsem zjistil že mi nejde přijmout soubor přes BT -> hodí to tuhle hlášku...
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Jinak odesílání pře BT funguje normálně, funguje mi i telefonování s Bluetooth headsetem "Nokia BH-202" prostě divný.
Verze ROM - poslední 1.21.

Tady ještě další screeny:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
RStein (2012)|25.12.2007 21:18
Mozne priciny:
1) Soubor je prilis velky.
2) Nekompatibilita protokolu mezi novejsim a starsim zarizenim.
3) Nektere starsi Widcomm BT stacky tuto chybu vyhazovaly, pokud partnerske zarizeni melo vice nez tusim 7 sluzeb (slo o evidentni chybu - viditelna casto na HP).

A i kdyz jde o Widcomm, zkusil bych v settings zaskrtnout v appletu IrDa Receive all incomming beams. (nenechte se zmast nazvem)

Obecne muze jit take o nejakou chybu ve Stacku - preteceni promenne apod.
SLT_ce4you (14)|25.12.2007 22:34
1) Zkousel jsem několik souborů od pár kb až po několik mb
2) Zkoušel jsem několik přístrojů - mio, nokia, sonyericson

3) Tento bod jsem moc nepochopil...s oznacenim "stack" jsem se ještě nesetkal

Jinak Přijmout všechny příchozí infra přenosy mám zaškrtnuto...

Děkuji za jakoukoliv radu :)
RStein (2012)|25.12.2007 23:16
BT Stack je oznaceni pro soubor BT ovladacu a sluzeb od ruznych vyrobcu. Pro PDA jsou dva nejznamejsi Widcomm A Miicrosoft.
Kdyz spustite BTWIZARDCE.exe (myslim, ze je v adresari Windows), nemate tam nejake dodatecne nastaveni/povoleni? Ipaq ted po ruce bohuzel zadny nemam.
SLT_ce4you (14)|27.12.2007 16:21
Soubor BTWIZARDCE.exe jsem nikde v nenašel...

Když jsem ale vlezl do nastavení BT a dal "O programu" a upřesnit tak se mi oběvil nějaký seznam souborů - nejde ale nic otevřít (viz screen)

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Není teda problém způsoben tím že mi tam soubor BTWIZARDCE.exe chyběl? Případně kde ho vzít?

Dikes ;)
RStein (2012)|27.12.2007 16:37
Kdyz vam zobrazuje verze modulu, tipuji, ze je app dynamicky cte.:) To znamena, ze u vas budou. V cem jste hledal? V Total commanderu?
Vychozi prohlizec souboru nektere soubory skryva.
A doufam, ze HP neimplementuje file filter, ktery nektere soubory pote nezobrazuje...
SLT_ce4you (14)|27.12.2007 22:03
Tak sem to zkusil ještě pomocí Total Commanderu a soubor BTWIZARDCE.exe jsem našel...otevřel jsem ho a vyzkočilo na mě toto:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Což mi v ničem nepomáhá, protože to můžu otevřít ze správce BT.. :( :(
RStein (2012)|27.12.2007 22:07
Jak jsem psal, nekdy manualni spusteni BTTrayCe pomohlo pri praci se sluzbami.
STale ale plati, ze starsi widcomm jednoduse kolaboval, kdyz se k nemu pripojilo zarizeni s vice sluzbami nebo spadl kvuli preteceni stacku apod.
Nicmene ze by nesel prijmout soubor z mnoha ruznych zarizeni mi prijde podivne...
SLT_ce4you (14)|28.12.2007 08:44
To HP je tatkovo - předtím měl uplně to samé a na tom BT fungoval bez problému, poté koupil toto (protože bylo v lepším stavu) a s tím to už nejde...

HW chyba to myslím není- když funguje BT headset...

Má cenu dělat Hard reset?
RStein (2012)|28.12.2007 08:58
HW chyba to tedy nebude - bud tedy jde:
a) Nepodporovany/chybny profil v teto verzi ovladacu
b) Chybne nastaveni profilu
c) Blokace profilu jinou aplikaci

Jeste me napadla jedna vec - mate pri prijmu dostatek (nefragmentoane, ale to nepoznate)pameti? Kdysi jsem zkoumal, proc se HP odpojuje od GPS a duvodem bylo odstrelovani manazeru shellem pri alokaci velkeho mnozstvi pameti Dynavixem.
HR by mel pomoci vyloucit body 2 a 3.
SLT_ce4you (14)|30.12.2007 11:55
Tak jsem provedl HardReset a problém zmizel....přijmání souboru přes BT začlo fungovat.

ALE po nainstalování české lokalizace Sunnysof InterWrite 9.0 Pro je problém zpátky...zkusil jsem i najít a nainstalovat novější verzi 9.1 ale nepomohlo...

Zkouším i napsat na Sunnysoft...

Jinak děkuji za snahu a ochotu při řešení problému ;)
RStein (2012)|30.12.2007 16:49
SLT: Dobry - tskoro se mi nechce verit, ze virus Interwrite pomrvi i profil v BT. Ja vim, proc jsem Interwrite na zarizeni nikdy delsi dobu nemel. :) Spokojeni s lokalizaci jsou asi jen vyvojari v SS a rado2 :)