Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

miznutie SMS

Piercy (18)|22.12.2007 14:22
Zdravím TyTN priaznivcov...

Vyskytol sa u mňa jeden veľmi zvláštny problém... Zaregistroval som ho až po flasnutí novej TNT SE romky ale to neznamená že ten problém predtým nebol - možno som si ho len nevšimol....

Popis problému:
Miznú mi smsky. Po prijatí novej SMS (a jej prečítaní) a následnom SoftResete mi zmizne tá nová prijatá SMS zo zložky doručených správ. Po flashnutí novej TNT SE romky som obnovil pim prostredníctvom SPB Backup a po SR mi vždy zmizne tá nová sms - tie ostatné ostanú.

Pokusy o vyriešenie:
predpokladal som že problém bude v ROMke tak som dneska skúsil K's ROM Lite 1.30a a po obnovení PIM zo zálohy a poslaní testovacej sms mi po SR tak isto zmizla tá nová a ostatné ostali. Nasledoval HardReset a poslanie testovacej SMS na čistú K's romku -> SR -> sms zmizla... :sarcastic:

Z toho usudzujem že problém nebude v romke ani v mnou inštalovanej aplikácii.. Skúsim ešte flashnúť shapsovu romku ktroú som mal pred TNT SE a K's romkami.

Dosť mi tento problém komplikuje život tak preto píšem Vám či ste sa s tým niekto už nestretol poprípade privítam ďalšie nápady na vyriešenie.

Vopred díky

EDIT: tak som skúsil aj toho Shap's-a pri ktorom mi to nerobilo a aj tu mi už miznú... Už fakt neviem v čom môže byť problém :disgusted:
RStein (2012)|22.12.2007 15:15
O SMS muzete od WM5 prijit, pokud udelate SR rychle po prijeti zpravy - zprava neni kvuli vykonu ihned perzistovana.
Pokud se nepletu, "flush" je proveden po ukonceni mailu (tmail.exe) - jestlize SR udelate tak, ze podrzite delsi dobu vypinaci tlacitko, i tak si vynutite zapis - flush hodnot.
Ostatni vami popisovane chovani vypada jako chyba v aplikaci - divne ale je, ze se tahne napric ROMkami. Nepuzzivate dalsi aplikace (Mail Rule), pluginy pro zobrazeni SMS na TODAY?
Piercy (18)|22.12.2007 15:19
Nie nepoužívam podobné aplikácie...

ale podarilo sa mi bližšie identifikovať problém:
Ide o to že celá sekcia Messaging sa mi správa ako read-only a contacts tak isto.. Aj keď niečo vymažem tak po SR sa to tam znovu objaví - ako keby sa stále obnovovalo zo zálohy...

súbori pim.vol som kontroloval či nieje read-only.
RStein (2012)|22.12.2007 15:40
Vypnul jste po smazani zarizeni delsim podrzenim vypinaciho tlacitka a ukoncil (ne jen minimalizoval) mail? Pokud ne, zmeny se nezapsaly...
Piercy (18)|22.12.2007 15:48
Tak sa mi to nakoniec podarilo vyriešiť.

Vďaka Vašemu príspevku som začal testovať spôsob resetovania PPC. A mali ste pravdu. Problém sa síce nevyriešil iba ukončením (nie minimalizovaním) sekcie messaging ale išlo o spôsob resetovania. Ja som na to používal to malé resetovacie tlačítko ktoré sa stláča stylusom a vtedy ako ste už písali sa neuložia uskutočnené zmeny. Keď som vynútil zápis tých dát podržaním vypínacieho tlačítka tak sa zmeny uložili a všetko je v poriadku.

RStein - veľmi pekne Vám ďakujem za Vaše príspevky.

Prajem príjemné sviatky a šťastný Nový rok 2008
RStein (2012)|22.12.2007 15:51
Rado se stalo. ;) Diky za prani - take vam preji co nejkrasnejsi Vanoce .