Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

NewsMix - free RSS čtečka od Developer One

Zdenek Malinsky (9781)|21.12.2007 21:21
Nevím, zda jste si povšimli na webových stránkách společnosti DeveloperOne jediné freewareové aplikace - RSS čtečky NewsMix. Já teprve nedávno. Agenda Fusion, Agenda One, CodeWallet.....to ano, ale tuto popelku jsem prostě nějak neviděl. Možná to bylo i tím, že jako RSS používám RSS v Outlooku 2007 a tu syncuji přes exchange server s PDA a smartfonem. Navíc je tu skvělý pRSSreader od Davida Andrše, takže se nebylo třeba rozhlížet. Ovšem před pár dny jsem stáhl a nainstaloval Spb Insight a tak jsem chtěl ještě s něčím porovnat. Renomovaná firma dávala pocit kvality, ale bohužel tentokrát to neklaplo a (možná je to rukama :sarcastic: ) dostavil se pocit zklamání. První, co mě praštilo do očí byl reklamní proužek, který už na tak malém displeji zabírá cca 20% jeho výšky (prostě daň za free). Ve srovnání s Insight byla znatelně pomalejší, vkládání nových feedů bylo jako ruská ruleta (ale naopak-místo jednoho náboje zde byl jen jeden náboj vyjmut), úspěšnost automatického hledání feedů bylo 10% (jen iHNed se chytil) a ani aktualizace nebyla o moc úspěšnější. Bylo zkoušeno na Palm Treo 750v a HTC Vox. Že by si byl výrobce vědom u tohoto programu jeho nedokonalosti a proto ho vydal jako freeware?

Kdo jste zkoušeli či dokonce stále používáte, napište svoje zkušenosti.

.

Stránka prográmku pro PDA je zde, pro smartphone zde
babaq (309)|22.12.2007 18:45
Myslím, že to je jinak - freeware RSS čteček přesně s tímto designem je více. Řekl bych, že jsou "z jednoho hnízda" a jenom je každá sw firma pojmenuje po svém zvyku a vydá jako svůj produkt. Ale sama je ani nevyvíjí ani nic jiného - prostě nalepí svou nálepku a dá všanc ke stažení.

Upraveno - teď jsem si všiml, je to tam vlastně přímo napsané: "NewsMix is created for Developer One by Smaato Inc. of San Mateo, California."
neoxo (133)|24.12.2007 09:06
presne to som chcel napisat, ked som to videl.
Strasne sa to podoba na Smaato programik na pocitanie prevolanych minut, ...