Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

x500+ a WiFi

tino_01 (37)|21.12.2007 11:34
nějak válčím s wifi. V manuálu jsem nenašel žádné informace jak se přes wifi připojit na net.

Snažil jsem se připojit na Chodově v obchodním centru. Tam je otevřená síť, tak se nemusí nic nastavovat. Ale ani nevím jaký se používá Network Adapter, prostě jsem v tom úplná lama.

Můžete mi někdo poslat odkaz, kde k tomu něco je? Díky
RStein (2012)|21.12.2007 11:49
Na network adapter urcite zpocatku sahat nemusite. Pustte wifi a pockejte na nalezeni site.
Pak budete vetsinou pozadani o zadaniWEP/WPA/WPA2 klice.
tino_01 (37)|21.12.2007 12:37
nic takového se nestalo. Je to otevřená síť bez jakékoliv ochrany. Sice mi tvrdí že se připojí, ale při spuštění NetFrontu mi to hlásí chybu připojení (TCP).
RStein (2012)|21.12.2007 12:44
A to muze mit miliony pricin - napr. sit nema ochranu, ale je na ni filtr MAC adres.
Take se zkuste krome netforntu pripojit pres Pocket Internet Explorer.
Pres vxUtil (ke stazeni zde na ce4you) muzete zjistit, zda jste dostal IP adresu, zda mate vyplneny DNS servery. Dale vxUtil ma v sobe ping - takze zkuste, zda pingnete na nejaky server, co ma povoleno ICMP (napr. www.atlas.cz).
Tomáš Kubec (749)|21.12.2007 13:30
Nemáš v nastavení WiFi zapnutý šetřící mod?
tino_01 (37)|7.1.2008 16:23
šetřící mód jsem vypnul. Zkoušel jsem otevřené sítě, s autentifikací WPA-PSK a stále nic. Bohužel neumím problematiku lépe popsat, protože jsem v tomto oboru lama.
Tomáš Kubec (749)|7.1.2008 16:38
kolega musel mít taky nastavené DNS. prostě těch věcí může bejt víc
alzheimer (11)|18.1.2008 14:22
[QUOTE="Tino"]nic takového se nestalo. Je to otevřená síť bez jakékoliv ochrany. Sice mi tvrdí že se připojí, ale při spuštění NetFrontu mi to hlásí chybu připojení (TCP).[/QUOTE]

Asi uz jsi to objevil, ale na WiFinu se musi tak, ze si kliknes na ikonu "zluta krabicka vysilajici cervene paprsky", ja ji mam dole v pravem rohu. Tam jsou tri veci - GSM, BT a WiFi. Co me dost dlouho zdrzelo byl fakt, ze se tu jednak klikem na tu polozku zapina/vypina prislusna funkce a dvak se (klikem jinam) i konfiguruje.

Konfigurovat neni vetsinou moc co, jen vyberes sit a typ a zadas heslo ....

Zbyna_ce4you (32)|18.1.2008 14:50
No rekl bych ze problem bude jinde. Pokud je ta sit otevrena nemusi se delat nic jen pustit wifi a uz to jede. DNS a vsechno se nastavi automaticky. Spis bych rekl, ze jde o to, ze ta sit je zabezpecena jinym zpusobem pro tebe neviditelnym. Pochybuju, ze v obchodaku bude volne dostupne wifi pro vsechny kdo prijde. Muze tam byt treba zabezpeceni pomoci filtrovani MAC adres sitovek. A i kdyz je to sit bez sifrovani a otevrena stejne se nepripojis pokud ti nepovoli tvou MAC a ty nic nevidis jako zabezpeceni a jeste ti to i pise, ze jsi pripojen...