Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

wifi a M700

LorD.FreD (56)|20.12.2007 21:20
Zdravím, konečně sem si pořídil wifi router a chtěl bych se zeptat:

1,Dá E-Ten nějak "nasdílet" aby se do něj dalo vlést po wifi z kompu a obráceně z E-tenu do pc... do složek na kartě + některé složky automaticky po připojení wifi synchronizovat ? (fotky,dokumenty, poznámky, sms a atd)

2,Na e-tenu mi internet běží, sice mi nefunguje icq přes mChat - načte pár kb dat, ale nezobrazí lidi online, IM+ beží v pořádku, tak nevím kde je chyba. Další problém je že mi nefunguje přihlášení na seznam.cz na mail přes operu, nevíte kde by mohl bejt problémek ?

3, dá se někde vypnout automatické vypínání displaye ? po cca 1min se mi vypne a připojení spadne, vypínání displaye mi nevadí, ale nefunkčnost wifi ano...

4, je na pda nějaký program na ovládání pc z pda ? na pc používám VNC takže něco na ten způsob by se moc hodilo...

děkuji za odpovědi
RStein (2012)|20.12.2007 21:48
Ad 1) Z Pda se dostanete na nasdilene slozky napr. pres Total Commandera CE. Z PC na PDA se dostanete pres ftp po instalaci a spusteni mocha ftp serveru na pda.
2) Alternativni klienti mivaji problemy se zmenami icq protokolu. Vetsinou pomuze stazeni nejnovejsi verze klienta. Mally bych radeji stahoval pres pop3.
3)Podsviceni muzete nastavit v appletu Start/Nastaveni/System/Podsviceni. Vypnuti PDA ridi applet Napajeni (preklady se mohou lisit). Muzete ale jen prodlouzit dobu do zhasnuti displeje/vypnuti.
4) Terminal Services primo od MS. Pocket verze VNC je myslim take funkcni.
LorD.FreD (56)|21.12.2007 01:06
moc děkuji...

1 - vyřešeno

2 - icq funguje, pomohla nová verze a "nějaká" změna v nastavení, ani nevím čím přesně to bylo :) - na emaily by jste doporučili outlocka nebo něco jiného ? pokud outlock je ten integrovaný mezi sms a mms

3 - nelze to vyřešit tak že na určité aplikace by se prostě telefon nevypínal ? nějaké priority nebo něco na ten způsob ? aby když bude zapnutý program A aby se vypnul, ale když bude zapnutý program B tak se vypnout nesmí ?

4 - VNC vyřešeno, funkční, paráda, sice při startu píše chybu "The setting file is corrupted!" ale funguje.... ale proč to píše sem nezjistil, dle mě mám vše v pořádku -> ale hlavní je že funguje tak jak potřebuji, tak ať si píše co chce :)
RStein (2012)|21.12.2007 07:19
Na emaily mi bohate staci Outlook.
Ad odpojovani) To bohuzel nejde, musel by si to program ridit sam a nedovolit vypnuti. Nekdy se da nastavit wifi driver v registrech, ale u ETENu pochybuji - mozna poradi kolegove, co ETEN maji. Resp. by se to dalo udelat pres naprogramovani utilitky, ktera zavola SystemIdleTimeReset.
HondaBoy_ce4you (17)|21.12.2007 07:25
Pouštím SKYPE ten umí vypnout podsvit a wifi jede vesele dál.
LorD.FreD (56)|21.12.2007 11:53
s tím SKYPEm to zkusím....


jde nějak rozjet active sync přes wifi at se nadobro zbavím USB kabelu ?
RStein (2012)|21.12.2007 12:01
Lord..Fred: Activesync pres wifi nejede - udajne kvuli bezpecnosti MS bohuzel prodporu pro tuto funkci z AS zcela vypreparoval :(
quick_pd (67)|6.1.2008 16:01
[QUOTE="RStein"]Na emaily mi bohate staci Outlook.
Ad odpojovani) To bohuzel nejde, musel by si to program ridit sam a nedovolit vypnuti. Nekdy se da nastavit wifi driver v registrech, ale u ETENu pochybuji - mozna poradi kolegove, co ETEN maji. Resp. by se to dalo udelat pres naprogramovani utilitky, ktera zavola SystemIdleTimeReset.[/QUOTE]
A neni uz naka takova utilitka ?
Taky by se mi sikla.
Jinak skype sice umi zakazat vypnuti wifiny, ale zas skype zere docela ramku ....
RStein (2012)|6.1.2008 16:14
Asi jako soucast vice programu bude - je vice programu, ktere nabizeji volbu "zakazat vypnout zarizeni".
Idealni kandidat na sluzbu (service).
Pridam tuto volbu do svych wifi profilu. nekdo tady o to uz zadal.
Sani (68)|6.1.2008 18:22
[QUOTE="LorD.FreD"]...
2 - icq funguje, pomohla nová verze a "nějaká" změna v nastavení, ani nevím čím přesně to bylo :) ...[/QUOTE]

Ta "zmena nastavenia" je:
Settings -> ICQ -> protocol feat.
a tu
1) "use only server contact list" - ZASKRTNUT!!!
2) Disable server contacts - NESMIE BYT ZASKRTNUTE!!!

A to je vsetko... potom to musi chodit....
RStein (2012)|13.1.2008 14:18
[QUOTE="quick_pd"][QUOTE="RStein"]Na emaily mi bohate staci Outlook.
Ad odpojovani) To bohuzel nejde, musel by si to program ridit sam a nedovolit vypnuti. Nekdy se da nastavit wifi driver v registrech, ale u ETENu pochybuji - mozna poradi kolegove, co ETEN maji. Resp. by se to dalo udelat pres naprogramovani utilitky, ktera zavola SystemIdleTimeReset.[/QUOTE]
A neni uz naka takova utilitka ?
Taky by se mi sikla.
Jinak skype sice umi zakazat vypnuti wifiny, ale zas skype zere docela ramku ....
[/QUOTE]

quick_pd: Nova verze wifi profilu dovoluje nastavit, ze nechcete vypnout wifi - zkuste prosim, zda funguje i na ETENech. Profily upravuji nastaveni driveru, pokud y to nefungovalo, pridam do dalsi verze SystemIdleTimeReset
quick_pd (67)|18.1.2008 18:11
[QUOTE="RStein"][QUOTE="quick_pd"][QUOTE="RStein"]Na emaily mi bohate staci Outlook.
Ad odpojovani) To bohuzel nejde, musel by si to program ridit sam a nedovolit vypnuti. Nekdy se da nastavit wifi driver v registrech, ale u ETENu pochybuji - mozna poradi kolegove, co ETEN maji. Resp. by se to dalo udelat pres naprogramovani utilitky, ktera zavola SystemIdleTimeReset.[/QUOTE]
A neni uz naka takova utilitka ?
Taky by se mi sikla.
Jinak skype sice umi zakazat vypnuti wifiny, ale zas skype zere docela ramku ....
[/QUOTE]

quick_pd: Nova verze wifi profilu dovoluje nastavit, ze nechcete vypnout wifi - zkuste prosim, zda funguje i na ETENech. Profily upravuji nastaveni driveru, pokud y to nefungovalo, pridam do dalsi verze SystemIdleTimeReset[/QUOTE]
Zdravim,
Vypada to spatne.
Jsem u taty kde mam sice wifi ale po pripojeni k te siti mi net stejne nejde, tak nevim jak to zkusit.
Jinak today plugin k tem wifi profilum mi taky nejde.
scorpik (15)|22.1.2008 00:21
M700 --> Wireless Manager --> nastaveni wifi (ten klic) --> zalozka setting a disable powersave mode

a wifi se nevypne
quick_pd (67)|22.1.2008 14:52
[QUOTE="scorpik"]M700 --> Wireless Manager --> nastaveni wifi (ten klic) --> zalozka setting a disable powersave mode

a wifi se nevypne[/QUOTE]

Nj, nevypne :)
Ale ja se u taty ani nepripojim.
RStein (2012)|22.1.2008 21:19
quick_pd: Today Plugin je u Wifi Profilu planovana funkce, takze ho ani ted videt nemuzete. :)
nastaveni nevypinani wifi neznamena, ze se nevypne displej/zarizeni, ale ze pri vypnuti zarizeni/displeje se nema wifi pripojeni odpojit kvuli setreni nefunguje - pokud to nefunguje, vserikajici odpoved je protoze "ETEN". :(
quick_pd (67)|23.1.2008 22:42
[QUOTE="RStein"]quick_pd: Today Plugin je u Wifi Profilu planovana funkce, takze ho ani ted videt nemuzete. :)
nastaveni nevypinani wifi neznamena, ze se nevypne displej/zarizeni, ale ze pri vypnuti zarizeni/displeje se nema wifi pripojeni odpojit kvuli setreni nefunguje - pokud to nefunguje, vserikajici odpoved je protoze "ETEN". :([/QUOTE]
Zdravim,
Ale myslim ze jsou i jine programy na nevypinani displeje, a navic ja tu funkci ani nepotrebuju, a kdyz jsem na nabijecce, displej po case zhasne na 10% a malinko sviti furt, a to mi skvle vyhovuje.
Jinak mam E-TENa měsíc, vy sám jste byl u mích prvních otázek, a radil jste mi reklamaci hned :-)
A vidíte, USB konektro se malinko viklá, ale furt stejně, zařízení je v naprostém pořádku, naprostá spokojenost :-)
Na druhou stranu chápu že HTC je HTC, ale je mi 15, na vánoce jsem dostal E-TEN a jsem spokojenej :-)
Nemůžu si stěžovat :-)
Mějste se :-)