Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ROM IPL 2.20 + SPL 2.20 + GSM Radio 2.69.21 pro

DuckDaffy (51)|20.12.2007 16:00
...pro "830G4". (fórum mi nevzalo uvozovky, njn)

Tyto ROMky jsou k dostání tady:
http://www.it1861.net/bbs/viewthread.php?tid=10922

Mě zaujala hlavně GSM Radio ROM verze 2.69.21. Není o ní skoro nikde ani písmenko. O verzi 2.69.11, která běhá i na MDA Vario, jsem četl převážně pozitivní zkušenosti. Zlepšila se citlivost a odbouraly se ztracené hovory nebo zpožděně signalizované hovory. Někteří dokonce prohlásili, že je to nejlepší ROMka, kterou kdy zkoušeli. Tak jsem zvědav na tuhle. :)

:?: Zatím nevím jednu podstatnou informaci - do jakého (jakých?) zařízení jsou ROMky určeny a co vlastně značí "830G4"?
ODPOVĚĎ: Do čeho patří? HTC Prophet! Byl jsem úplně slepý.. Pro MDA Vario opravdu není. UPDATE: jimm98y v jednom postu nabízí 02.69.11 pro MDA Vario ke stažení. :)
:?: Potažmo, zda alespoň ta Radio ROM půjde flashnout do MDA Vario (HTC Wizard)? Navíc do G4 a CID-locked?
ODPOVĚĎ: Flashnout jde, ale... Viz dále...
:?: Pokud si někdo tuhle novou Radio ROM někam flashnete, zajímaly by mě vaše zkušenosti! ;)
ODPOVĚĎ: ...ale MDA Vario pak nezná akumulátor, neumí zjistit stav nabití, teplotu, typ a HLAVNĚ zřejmě ani neumožní nabíjet (nerozsvítí se LED, pokud ji tedy neřídí OS)!
Systém indikoval ikonku s vykřičníkem, BatteryStatus Ext signalizoval "-1%" a Batti se radši ani nespustil. GSM a EDGE však fungovalo. Víc jsem nezkoušel, rychle jsem se vracel ke starší verzi z ppctuning.org, tam je vše ohledně akumulátoru ok.
Vím, že GSM/WiFi/BT část je obsluhovaná druhým dedikovaným CPU a domnívám se, že obsahuje i komunikaci ohledně akumulátoru a řízení nabíjení, jenže to je asi v MDA Vario řešené jinak, než v HTC Prophet, pro který je tato Radio ROM určena.
Ví-li někdo víc - podělte se prosím!

RAR Radio ROM obsahuje:
[CODE]07.04.2007 00:00 ... 2.310.537 Prophet_G3_G4_RadioRom_v2.69.21.exe[/CODE]
a ten obsahuje:
[CODE]20.09.2005 18:57 ....... 5.520 EnterBootloader.exe
06.04.2007 15:15 ... 2.622.464 nk.nbf
26.12.2005 17:47 ... 1.257.472 RUUResource.dll
21.06.2006 11:49 ....... 7.568 RUUGetInfo.exe
20.06.2006 17:17 ... 1.191.936 romupdateutility_noid.exe[/CODE]

Podotýkám, že soubory RUUGetInfo.exe a romupdateutility_noid.exe jsou staršího data a výrazně odlišné velikosti, než obsahují Only-Radio_ROM z ppctuning.org.
:?: Dokážete to prosím někdo okomentovat? V čem je rozdíl?
ODPOVĚĎ: Obsažené soubory obsahují obrázek HTC Prophet a hlásí verzi systému 1.2.0.0 (což u mě nebyla pravda). Flashnutí však proběhlo bez problému za cca 2 minuty. Pak jsem pro jistotu zkusil nahradit zmíněné odlišné soubory těmi z ppctuning.org - obrázek i info o verzi už byly ok, ale výše popsaný problém s akumulátorem zůstal.

Ještě jsem na komunikátor nikdy nic neflashoval (už jo...), tak nevím, jestli mi tahle Radio ROMka nezruší data, protože to sama při spuštění slibuje, ale to slibují i Only-Radio_ROM z ppctuning.org a přitom tam kluci píší, že si to můžu flashovat denně, tak nevím. :)
:?: Jak to tedy je?
ODPOVĚĎ: Ano - flashování Radio ROM data v interní ROM nenaruší. Akorát jsem nechal vloženou SD kartu a koukám, že mi zmizla polovina adresářů - poškozený souborový systém, heh... Naštěstí jsem zálohoval, JOP! :D
Ono možná je problém jinde, zkoušel jsem krátce po flashování benchmark z Pocket Mechanic na SD kartě a pravděpodobně to bude jím. Přesto, pozor a zálohovat.

K významu a využití IPL a SPL - je to pro HTC Prophet, takže srovnávání číslování s MDA Vario nemá smysl.
DuckDaffy (51)|2.1.2008 15:54
Do úvodního příspěvku přidány odpovědi.

Ve stručnosti:

Tato ROM na MDA Vario/HTC Wizard NEFUNGUJE! Je pro HTC Prophet.
Jimm98y (237)|2.1.2008 16:21
No už z názvu rom je jasné, že na variu nepojede - xx.xx.11 je pro vario, xx.xx.21 je prophet a zbytek je číslován podobně. Rom pro vario jsem uploadnul sem:

[CODE]http://rapidshare.com/files/80713258/2.69.11.rar.html[/CODE]

Jinak já jí používám už pár měsíců (od doby co se objevila) a žádné problémy jsem s ní zatím neměl, podle mne se jedná o nejlepší radio rom pro vario.
DuckDaffy (51)|2.1.2008 16:30
jimm98y: Ten HTC Prophet mě trknul 5 minut předtím, než jsi odpověděl, když jsem ještě upravoval příspěvek a pročítal ho po sobě - opraveno. :)

Pustím se do té 2.69.11, díky za link i za její zhodnocení! :)
Bongoman (69)|3.1.2008 22:13
[QUOTE="jimm98y"]No už z názvu rom je jasné, že na variu nepojede - xx.xx.11 je pro vario, xx.xx.21 je prophet a zbytek je číslován podobně. Rom pro vario jsem uploadnul sem:

[CODE]http://rapidshare.com/files/80713258/2.69.11.rar.html[/CODE]

Jinak já jí používám už pár měsíců (od doby co se objevila) a žádné problémy jsem s ní zatím neměl, podle mne se jedná o nejlepší radio rom pro vario.[/QUOTE]

můžu se zeptat co tahle ROM pro Vario má a jestli jsi beztak na ní nenašel nějaký negativa ??? Shánim pro svoje Vario novou ROM (resp. první flashnutí Varia z origoš T-Mobile rom na nějakou WM6), tak se ptám abych našel nějakou dobrou. Díky za odpověď
papik.i (171)|3.1.2008 22:33
to Bongoman: Nedávno jsem řešil taky přechod na WM6, vyzkoušel jsem asi 5 různých ROM a nakonec jsem SuperRom 1.1 vyměnil za Touch No Evil. Tak tady máš odkaz ať si o ní můžeš něco přečíst http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=327215&highlight=touch+no+evil:))
DuckDaffy (51)|24.3.2008 18:41
Bongoman: Za poslední 4 měsíce používání této radio ROM jsem nezaznamenal jediný problém, který by nějak souvisel. Používám EDGE (GSM je zapnuté nonstop) a také BT, ale nepoužívám WiFi a prakticky nevolám.

papik.i: Díky za tip! :) Vyzkouším, už mě ta pomalost WM5 žere... :D
Jen nevím jak efektivně zálohovat PIM a další věci, nechci o nic přijít...

papik.i (171)|25.3.2008 10:51
Není zač...a na zálohování je dost qwalitního softu, já osobně na PIM používám PIMbackup a na zbytek od mé oblíbené firmy SPB Backup, ale k zahození není ani Backup Manager od Sunnysoftu:)

Zrovna včera jsem vyzkoušel 3 nové ROM, né žeby TOUCH NO EVIL nefungovala tak jak by měla, ale chtěl jsem zkusit něco nového...takže jsem zkusil:

TNT 19199 V2

SNN V2

KhanX V4.0 Enhanced Version
u té poslední jsem zůstal a testuji ji trochu více než ty dvě předešlé - ty se mi moc nelíbily:D