Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

hledám OCR

r.huzva (14)|7.11.2007 21:33
Nezná někdo soft na rozpoznání tištěného textu, ideální by bylo, kdyby vstupem byl foťák... ale to už bych toho asi chtěl moc, takže s tím moc nepočítám, ale čistý OCR by mohlo bejt, když jsou apolikace co rozpoznají psaný text
Zdenek Malinsky (9781)|7.11.2007 22:02
[QUOTE]Velmi zajímavou utilitkou je program pro převod papírových vizitek do elektronické formy nazvaný Biz Card Recognition. Postup je jednoduchý - dostanete vizitku, pokusíte se ji co nejkvalitněji vyfotit, odešlete ji do aplikace BCR, ta se pokusí převést obrázek na text, a nakonec vytvoří nový kontakt a pomocí jisté umělé inteligence se pokusí rozpoznaný text rozstrkat do správných políček. Zní to zajímavě, ale v praxi je to celkem loterie. Jednak vás asi nepřekvapí, že jakmile je na vizitce znak s diakritikou, kvalita rozpoznání se blíží nule. Sice je v možnostech programu nastavení pro evropské jazyky, ale valný výsledek na rozpoznávání to nemělo. Také klíčová slova, podle kterých se orientuje při umisťování informací do správných políček, musí být v angličtině, jinak máte smůlu. A v neposlední řadě záleží i na samotné vizitce, jaký má layout prvků a jaké používá fonty. Zkoušel jsem asi deset různých vizitek a výsledky byly značně rozdílné kvality - někdy se nepodařilo převést ani jeden údaj, jindy bylo správně identifikováno přes 80% prvků - nejsnáze si BCR poradí s čísly, nejhůře s textovými adresami. Jako zajímavá hračka dobré, ale neumím si představit, že to někdo bude používat pravidelně - chybovost je stále obrovská...[/QUOTE]link

Možná je i něco jiného (nevím), ale výsledek asi také nebude ideální. :?
kultus (418)|8.11.2007 15:18
no tohle asi zrovna nehledal...jinak nechapu jak to ze neni firma ktera umi udelat klasicky scanner s OCR kdyz to umi vizitky tak proc ne cely text treba A5 nebo A4 odpadne rozdelovani do policok a jen bude dele trvat rozpoznani jinak na tom nic neni a mohli by na tom vtdelat spustu prachu hlavne v podnikove sfere...
Docent (1234)|8.11.2007 15:33
OCR na PDA? A to jako k tomu PDAčku připojovat skener, nebo na něm rozpoznávat něco, co si naskenuju vedle na PC?
CommanderZ (1798)|8.11.2007 18:15
Vzdyt pise, ze chce aby vstupem byl fotak ;)
Docent (1234)|8.11.2007 19:46
Já tam tedy vidím něco trochu jiného ;) : "ideální by bylo, kdyby vstupem byl foťák"...
r.huzva (14)|8.11.2007 20:09
[QUOTE="Docent"]Já tam tedy vidím něco trochu jiného ;) : "ideální by bylo, kdyby vstupem byl foťák"...[/QUOTE]Všechno holt nemůže být ideální, abych to přímo vyfotil a měl rozluštěný, ale kdyby vstupem nebyl přímo foťák, tak ani tak nepotřebuju scanner, protože bych si to vyfotil přes jinou alikaci (prostě normálně vyfotil), a pak tu fotku projel OCRkem, sice náročnější, ale smířil bych se s tím.
Bohužel, zatím to vypadá, že nic takového není, taky jsem nenašel...
Docent (1234)|8.11.2007 21:30
Hlavně nevím, jak bys to na tom PDAčku luštil... Jedno okno pro rozpoznaný text, druhé pro ruční opravu chyb (a že by jich při kvalitě textu z fotky bylo)... Mně se na to zdá malé i 17" LCDčko.
kultus (418)|8.11.2007 21:59
OCR nema s vystupem (LCD) nic spolecne lusti to co je naskenovane t.j. obrazovou informaci ne to co vidis na obrazovce tam muzes akorat ukazat co chces rozpoznavat...kdyz jdou vizitky proc ne cely text a kvalita fotaku na to postacuje alespon u nekterych novych zarizenich asus nebo treba HTC kaiser...
Docent (1234)|8.11.2007 23:16
Tak až najdeš nějakej soft na PC, kterej rozezná všechno na stránce na 100% a není třeba ručně opravit ani čárku, dej vědět... BTW nikde jsem nepsal, že to ten soft luští z LCDčka, ale pokud to potřebuju opravit, je v jednom okně originální předloha a v druhém rozpoznaný text... A ty okna na PDAčku bych chtěl právě vidět.