Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC TyTN II (Kaiser) a synchronizace s PC pres BlueTooth

gabriel31337 (34)|5.11.2007 13:38
Ahoj,

povedlo se nekomu zesyncovat Kaisera pres BlueTooth a ActiveSync (nejnovejsi verze)?

Uz kdyz jsem na stareho Qteka 8310 nahodil WM6 tak mi to neslo, proste nenajelo to zadnej COM port ani na PC ani na mobilu (pritom na WM5 to slo v pohode).

Ted mam uplne to same s Kaiserem (to tipuju na problem WM6).

Pripadne kde najit drivery pro Kaisera do PC?

Dekuji,
Gabriel
Pulcoun (13)|5.11.2007 13:49
Uz jsem se to taky docela snazil rozfachat..a blbe blbe...dostal jsem se do faze kdy se mi to trebas jednou povedlo...ale nastaveni se neudrzelo a podruhy uz se to zase nespojilo..co jsem zatim vyzjistil musis dostat com port do rozmezo 1-9 (10) nejlepe 6 nebo 7 a jeste v kaserovi dat odchozi port..6 nebo 7 podle pc..mam BT od Toshiby, tvari se to krasne..sparujou se po tom softiku prenesu soubor, ale kdyz nechci vytvorit spojeni na net a vystornuju ho tak vsechno zapomene..respektive uz jsem ho to nechal i vytvorit ale nenajde modem..takze to pak padne..
kultus (418)|5.11.2007 14:12
hele taky mam NTB s BT Toshiba chci se te zeptat jestli jde udelat abych nemusel kazdej soubor pri kopirovani do PC odklepavat ale odeslal bych vsechno najednou...diky
Pulcoun (13)|5.11.2007 14:22
[QUOTE="kultus"]hele taky mam NTB s BT Toshiba chci se te zeptat jestli jde udelat abych nemusel kazdej soubor pri kopirovani do PC odklepavat ale odeslal bych vsechno najednou...diky[/QUOTE]

tak to nevim ani jsem to nezkoušel..jsme stále rozladen z toho, že to BT nemám v pořádku..a že musim pripojovat po kabliku...
RStein (2012)|5.11.2007 19:42
Ano moje MDA vario III bez problemu synchronizuje pres BT.

Spravny postup pro MS BT Stack:

1) V Nastaveni BT, v Local Services pridejte dalsi sluzbu Serial port (na portu, ktery uvidi AS). Zaskrtnete u ni moznost Startup automatically.

2) Pro jistotu vypnete a zapnete bluetooth. V ActiveSyncu na pocitaci vyberte menu File, polozka Connection Settings - z comboboxu Allow connections to one of the following vyberte port, ktery jste pridali v bodu 1.

3) Vytvorte pres USB KABEL ActiveSync partnerstvi s Kaiserem a poprve odsynchronizujte.

4) Odpojte Kaisera od USB kabelu.

5) Na Kaiserovi spustte ActiveSync - z menu vyberte Pripojit portem bluetooth. Dostanete hlasku, ze jeste zadne partnerstvi BT nebylo vytvoreno. Potvrdte vytvoreni partnerstvi a sparujte zarizeni s pocitacem. Po dokonceni parovani Vam musi byt v seznamu BT sluzeb pocitace nabidnuta sluzeb ActiveSync - zaskrtnete ji!.

6) Vratte se do ActiveSyncu v Kaiserovi a znovu dejte Pripojit portem bluetooth. Voila, vse funguje. :) Na pocitaci zvolte, ze pripojeni Kaiserovi povolite vzdy, abyste nemuseli stale odklikavat dialog, zda povolit pripojeni zarizeni.

Mozne chyby:
1) Zarizeni hlasi, ze port pocitace neni dostupny. Restartujte pocitac i zarizeni.
2) Pokud pouzivate automaticke profilly (treba v SPB Phone Suite), overte si, ze pri pripojeni ke kolebce (Cradle) NEVYPINATE bluetooth. Tohle nejvic potrapilo me. :)
Pulcoun (13)|5.11.2007 20:17
S MS BT Stack jsem taky nikdy nemel problem...ale ovladac od toshiby je jinej...pouziva ho co jsem zjistil fujitsu siemens a asus neni tam tak hezky jako u ms bt rocleneno serial, auido, modem apod..

muj postup - zatim spatnej: add new device v toshiba BT, zarizeni v poradku vyhleda a dotaze se na parovani, zadam kód, zadám kod v zařízení, parovaní OK - to je zjedodusena verze pripojeni pri které automaticky prihodí com 40 kterej zase nenajdu v kaiserovi tam je to do com 10...

druha varianta je pripojeni advaced...kde při těchto krocich vyberu manualne port a dam com 6, naparuje se mi v poradku, ale toshiba BT chce prokračovat a vytvorit spojeni na net pres modem..a tam jsem skoncil protoze z nabidky modemu to neni ani jeden (kdyz nejakej zkusim tak to zanadava, ze to neni modem) kdyz ho chci pridat zadnej jinej nenajde..

v této fázi jsem nekdy schopen sesynchronizovat tj. nez dokoncim akci s pridanim modemu...pak dam storno (modem nemam) a vse je KO..
RStein (2012)|5.11.2007 21:02
Toshiba ovladace neznam - neni v ni ale Widcomm/Broadcomm?
A samozrejme muzete ovladace BT v Device Manageru odebrat a vnutit mu MS ovladace ne?
gabriel31337 (34)|6.11.2007 12:03
[QUOTE="RStein"]Ano moje MDA vario III bez problemu synchronizuje pres BT.

Spravny postup pro MS BT Stack:

1) V Nastaveni BT, v Local Services pridejte dalsi sluzbu Serial port (na portu, ktery uvidi AS). Zaskrtnete u ni moznost Startup automatically.[/QUOTE]

Tohle najdu kde? Muzete udelat nejake screenshoty?

[QUOTE="RStein"]2) Pro jistotu vypnete a zapnete bluetooth. V ActiveSyncu na pocitaci vyberte menu File, polozka Connection Settings - z comboboxu Allow connections to one of the following vyberte port, ktery jste pridali v bodu 1.

3) Vytvorte pres USB KABEL ActiveSync partnerstvi s Kaiserem a poprve odsynchronizujte.

4) Odpojte Kaisera od USB kabelu.

5) Na Kaiserovi spustte ActiveSync - z menu vyberte Pripojit portem bluetooth. Dostanete hlasku, ze jeste zadne partnerstvi BT nebylo vytvoreno. Potvrdte vytvoreni partnerstvi a sparujte zarizeni s pocitacem. Po dokonceni parovani Vam musi byt v seznamu BT sluzeb pocitace nabidnuta sluzeb ActiveSync - zaskrtnete ji!.[/QUOTE]

V telefonu zadne sluzby (ani ActiveSync ani COM port, nic), ktere by mel poskytovat muj PC, nevidim.

[QUOTE="RStein"]6) Vratte se do ActiveSyncu v Kaiserovi a znovu dejte Pripojit portem bluetooth. Voila, vse funguje. :) Na pocitaci zvolte, ze pripojeni Kaiserovi povolite vzdy, abyste nemuseli stale odklikavat dialog, zda povolit pripojeni zarizeni.

Mozne chyby:
1) Zarizeni hlasi, ze port pocitace neni dostupny. Restartujte pocitac i zarizeni.
2) Pokud pouzivate automaticke profilly (treba v SPB Phone Suite), overte si, ze pri pripojeni ke kolebce (Cradle) NEVYPINATE bluetooth. Tohle nejvic potrapilo me. :)[/QUOTE]


Dalsi vec - telefon se mi na PC jevi jako smartphone, ne jako PDA. Podle me tohle je ten zasadni problem, proto by me zajimalo, jestli jsou nekde drivery pouzitelne pro Kaisera.

Dekuji,
Gabriel
FALCO_01 (32)|6.11.2007 12:54
Já používám windowsovské ovladače k BT a normálně mě funguje komunikace, zakopaný pes bude asi v ovladačích originál k BT, měl jsem tam originální ovladače od widcommu a ty mi způsobovaly samoodpojení zařízení. S ovladačema od windousů je vše bez problému.
gabriel31337 (34)|6.11.2007 13:55
[QUOTE="FALCO_01"]Já používám windowsovské ovladače k BT a normálně mě funguje komunikace, zakopaný pes bude asi v ovladačích originál k BT, měl jsem tam originální ovladače od widcommu a ty mi způsobovaly samoodpojení zařízení. S ovladačema od windousů je vše bez problému.[/QUOTE]

Ty MS drivery pouzivam take, s tema original Widcomm to delalo problemy i na WM5, ale od te doby co mam na Qtek 8310 WM6 a original Kaiser WM6, proste to pres bluetooth nevysyncuju, ty COM porty se mi nehlasi ani na jednom telefonu a ani na PC.

Taky Kaiser se mi na PC hlasi jako smartphone a ne jako PDA. To me nejvic zarazi.

Gabriel
Pulcoun (13)|6.11.2007 13:59
[QUOTE="FALCO_01"]Já používám windowsovské ovladače k BT a normálně mě funguje komunikace, zakopaný pes bude asi v ovladačích originál k BT, měl jsem tam originální ovladače od widcommu a ty mi způsobovaly samoodpojení zařízení. S ovladačema od windousů je vše bez problému.[/QUOTE]

mas ty ovladace od MS nekde poruce? nejak je nemuzu na netu dohledat..zkusil bych tim proplacnout ty ovladace od toshiby
gabriel31337 (34)|6.11.2007 14:10
[QUOTE="Pulcoun"][QUOTE="FALCO_01"]Já používám windowsovské ovladače k BT a normálně mě funguje komunikace, zakopaný pes bude asi v ovladačích originál k BT, měl jsem tam originální ovladače od widcommu a ty mi způsobovaly samoodpojení zařízení. S ovladačema od windousů je vše bez problému.[/QUOTE]

mas ty ovladace od MS nekde poruce? nejak je nemuzu na netu dohledat..zkusil bych tim proplacnout ty ovladace od toshiby[/QUOTE]

To snad neni potreba, ty jsou defaultne primo v systemu, staci odprasit ty stare a resnou kompa, ono by si to melo najit ty MS a valit.
Pulcoun (13)|6.11.2007 14:22
[QUOTE="gabriel31337"][QUOTE="Pulcoun"][QUOTE="FALCO_01"]Já používám windowsovské ovladače k BT a normálně mě funguje komunikace, zakopaný pes bude asi v ovladačích originál k BT, měl jsem tam originální ovladače od widcommu a ty mi způsobovaly samoodpojení zařízení. S ovladačema od windousů je vše bez problému.[/QUOTE]

mas ty ovladace od MS nekde poruce? nejak je nemuzu na netu dohledat..zkusil bych tim proplacnout ty ovladace od toshiby[/QUOTE]

To snad neni potreba, ty jsou defaultne primo v systemu, staci odprasit ty stare a resnou kompa, ono by si to melo najit ty MS a valit.[/QUOTE]

Jo tak to nepomaha...nebere mi to jinej ovladac nez ten od toshiby...takze jsem asi v...
Pulcoun (13)|6.11.2007 14:56
Tak jsem to dal dokupy, hral jsem si s tim ted asi 2 hodky a mam to v provozu..huraa

Je tam zaludnost v ovladacich toshiba...jak jsme predpokladal...

Postup:
vyhledat Kaisera pomoci Toshiba BT, naparovat (vybrat ten zjedodusenej zpusob spojeni) bude chtit i info co má vytacet za tel apod..(pokud se chcete pres nej pripojovat, tak vyplnit) napoji se to pres com port 40 nebo asi prvni vysokej volnej...to je fuk

a ted ten nejdulezitejsi krok ;-))) v ovladacich panelech je ikonka s nazvem bluetooth local COM, kdyz se rozklikne dovoli pridat port (ADD) dostanete se k nabidce klient nebo server, je potreba to udelat 2x vytvorit COM port jak pro klienta tak pro server...dal jsem client 6 server 5...

v activesync jsem vybral com 5.

v telefonu dal pripojit pres bt via com nebo jak se to nazývá...a ejhle jede to...
gabriel31337 (34)|6.11.2007 22:08
VYRESENO!

Trochu voodoo a uz to fakci :D

Postup:
1. Povolit BlueTooth na PC aby ho bylo mozne prohledavat a vytvorit COM port pro synchronizaci
2. Spustit ActiveSync na PDA a vybrat konekci pres BlueTooth
3. Pri dotazani se na sparovani postupovat dal - sparovat ale jeste nemackat Finish!
4. Tesne pred dokoncenim parovani na PDA v zalozce kde se vypisuji jednotlive aktivni sluzby z PC, pustit ActiveSync na PC a v moznostech pripojeni zaskrtnout konekci na danej COM port, zmacknout OK
5. Refreshnout prohledavani sluzeb PC na PDA
6. VOILA! ActiveSync najednou pristupnej.

Mozna tomu pomohla aktivace/deaktivace bluetooth zarizeni na PC, par krat jsem to udelal.

Gabriel