Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

na MDA compact III stále píše u TOM TOM zařízení chybí gps

uza (3)|27.10.2007 16:20
Rád bych vás požádal o radu nemohu spojit u MDA compact III tom tom s vnitřním gps.Vim že tam má byt com 4 nastaven ale ten mě chybí a v origo nastavení nevím co zadat už jsem to testoval různě a nic:-(v TT jsem najel na zobrazení satelitů dal konfigurovat,jiná NMEA, vybral rychlost 57600 a pak nastal ten problém nemám tu com4.Mám tu zadaný-serial on usb,com9,gps port,com0,com2,seriový port. tak jsem zvolil gps port a nic mě to nenašlo.Díval jsem se i do start,nastavení,system,gps, a tam je dole na výběr programy,hardware,přístup. otestoval jsem tedy jak v programech zadat com 4,tak i v hardware zadat com4 a rychlost 57600,tak i v ikoně přístup zaškrtnout i odškrtnout ale ani v jedné variantě to nezabralo.Zřejmě je třeba ten com 4 vytvořit ale netuším jak?.Budu opravdu vděčný za info kde tu chybu dělam abych se vyvaroval.Děkuji za ochotu
mates2 (133)|27.10.2007 18:15
Ta rychlost mi připadá vysoká, zkus ji snížit na 4800 a vyzkoušej porty, které ti nabídne. Musí se začít točit indikace GPS (takové to kolečko vpravo na hoře u mapy satelitů).
MilanSu (823)|27.10.2007 18:39
Nemam to ted pred sebou. Ale podivej se v Nastaveni/ System/ GPS, tam vidis (muzes nastavit) port na ktery budou pristipovat programy zadajici GPS a u zalozky Hardware, nastav port zadny. Pak by jsi mel ten nastaveny port videt i v TT.
uza (3)|28.10.2007 08:27
O.K. pokusím se to nastavit.Prosím pokud by jsi měl možnost to zařízení mít u sebe a pokud by se to nepovedlo mohl by jsi prosím opsat jednotlivé výše uvedené věci co jsem popisoval kde jsem byl abych mě opravdu jistotu že je to správně.Každopádně to že se mají točit hodiny to jistě vím testoval jsem i snížení rychlosti.no uvidíme jdu to otestovat.
Surgical (2364)|28.10.2007 16:45
Zadej v nastaveni GPS SW port COM6, HW port COM4 a spravovat GPS automaticky, pak v TomTomovi dej port COM6 rychlost použij klidně 57600 a....napiš, jak jsi dopadl. (Mně to takhle funguje no problem).
uza (3)|28.10.2007 20:10
tak už jsem to rozchodil a je to fakt zajímavé máme tu hned dvě varianty:-)Zadal jsem nastaveni GPS SW port COM4, HW port nic a spravovat GSP automaticky jsem zaškrtl, v TomTomovi jsem dal jiné zařízení NMEA a port COM4 rychlost použil 57600 i 4800 šlapala no a funguje taky parádně.Takže všem moc děkuji a jsem moc rád že se to povedlo:-)