Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch GPRS

Rumun (2)|10.10.2007 12:55
Mám HTC Touch od O2 a vadí mi, že je neustále nahoře na liště "G". K žádnému datovému přenosu nedochází, ale několikrát denně proběhne jakási komunikace s BTS. To určitě ukrojí něco z kapacity akumulátoru ...a to mi vadí.

Nevíte někdo, kde se to dá v registru vypnout?

Měl jsem před tím několik tel. od NOKIE a tam byla volba "GPRS stále k dispozici", nebo "GPRS, když je třeba" ..... nebo tak nějak a bylo po problému...
Zdenek Malinsky (9781)|10.10.2007 14:15
Pokud chceš zabránit komunikaci s BTS, tak vypni GSM část tvého PDA = přepni do módu (profilu) letadlo.
Rumun (2)|11.10.2007 08:04
No a nikdo se mi nedovolá :) .....tudy NE
Kolega má HTC od T-mobile a tam mu "G" nesvítí ..... takže to nějak jde
Milis (129)|11.10.2007 09:20
A nesvítí mu tam náhodou E?

Pokud se nemýlím, tak tato ikonka indikuje přítomnost GPRS(EDGE) signálu. A upřímně řečeno, komunikace s BTS kvůli indikaci přítomnosti této služby je celkem nic oproti neustálé komunikaci mobilu s BTSkama, když se pohybuješ, a mobil se ti přehlašuje z jedné na druhou.

Myslím, že tímto baterku nepošetříš;)
burticek (211)|11.10.2007 23:42
Jestli nepouzivas data, tak si nech bloknout gprs a uz to tam mit nebudes. Btw. Ke komunikaci s BTS dochazi dost casto, kor pokud ses ve meste, kde jich je tu pozehnane. Pokud by k tomu nedochazelo, tak by se Ti nikdo nedovolal. Je to vlastne kontrola, jestli jsi porad v siti.
d25d (12)|27.12.2007 15:12
no, myslím si osobně, že je to problém zařízení, protože mě se to stává také, ale jen v případě, že se připojím na internet pomocí gprs, pak to normálně vypnu, to Géčko nad signálem mě zmizí, ale po dvou hodinách, co telefon zkontroluju, se to Géčko samo od sebe zase na telefonu zobrazí... když na to kliknu, tak mi to píše, že k žádné komunikaci nedochází, ale prostě to nas... protože pak člověk neví, jestli fakt nějaký ty data neprojdou, a jelikož já osobně to mám jako služební telefon s voláním zdarma ale s datama drahýma jako prase, tak bych se taky jednou nemusel doplatit, jestliže by se to zařízení svojí vinou samo připojilo k GPRS... prošel jsem hodně diskuzí, ale nikde sem se nedočetl, čím by to mohlo být.
RStein (2012)|27.12.2007 15:50
d25d: G/E indikuje pouze pritiomnost GPRS/EDGE, jak vam psali kolegove. Teprve kdyz se pripojite, platite (ikona male G je nad indikatorem signalu). Pokud se nechcete v zadnem pripade pripojit, nastavte si nesmyslne pripojeni - pak vas operator nema za co zkasirovat a zarizeni se pres veskerou snahiu nepripoji (ani po zadosti napr. o autoupdate dat/programu z aplikaci).