Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC TyTN II (Kaiser, Vario III) - Nové ROM, flashování, zkušenosti...

simumarek (61)|25.3.2008 01:48
Existuje nejaká možnosť ako tie palm sms vypnúť, keď sú súčasťou ROM?
luban_ce4you (64)|25.3.2008 09:14
Ano, da se to vypnout jednoduchym zasahem v registrech:

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Inbox\Settings]
"SMSAvailable"=dword:1

0=old style
1=threaded style

potom udelat SR a je to.
Čiko_ce4you (78)|27.3.2008 20:55
headquest: Ja vim, ze si to myslel ironicky. K tem vyrokum uzivatele losos, MVP nebo jaky ma kde vsude nicky, nema smysl cokoliv psat. Zustan u NoThrills, me blbnulo wifi a stvalo me, ze s touhle rom funguje jenom jedno radio, jinak bych si tu romku nechal. Dneska jsem cetl na XDA, ze NoThrills prej uz pracuje na updatu rom, uz se nemuzu dockat az bude.
matrad (267)|27.3.2008 22:29
vlahovic.m: jede mi na teto rom uplne vse vcetne iGO a TT6 (fix gps do 10vterin) sms a wifi ok. Co ze zvuku tyce, resis uz davno vyresene a zde popsane nekolikrat (spatna verze radia)....

Jak se uz zde x probiralo, po flashi udelejte jeste jeden HR. Ja zatim chybu neobjevil :yes:
luckyson (15)|28.3.2008 09:18
Tak to mi fakt nikdo neporadi "nejlepsi a nejstabilnejsi" ROM pro Kaisera dle mych prani ?
matrad (267)|28.3.2008 09:54
Budto helmiho clean rom nebo to co mam v podpisu
a ta bych rekl je jeste rychlejsi, stabilita zatim nevim... zdase byt ale ok. tot muj nazor :)
lampacz_ce4you (42)|28.3.2008 17:10
tak jsem dneska zkousel flashnout upravenou duttyho rom (z 23.4. - 19716, non palm sms) a okamzite jsem se vracel zpet k 19199, jsem to vzal pres NoThrills WM 6.1, ale ta mi prisla uplne cela nejaka zabrzdena a nereagujici
u 19199 mi akorat nejde narvat ceska klavesnice od samana, nemate nekdo nejakou jinou cs klavesnici ?
Kibitz (212)|28.3.2008 22:32
uz tu hodne lidi ma Nothrils...heledte, jak rychle vam to vykresluje text pri psani treba sms nebo i mailu ci poznamek...ja cekam mnohdy na nekolik slov!

Jinak je to vcelku solidni rom, nic vyjmecnyho, porad "rychla", na urovni duttys, ale stabilnejsi bez bugu
htcjirka (1875)|28.3.2008 23:07
Po pouziti programku MemMaid a nastaveni na extremni rychlost je to nejrychlejsi rom co pro Kaisera je.Vykreslovani je primo bleskove.
Furbo (323)|29.3.2008 00:26
[QUOTE="Luckyson"]Muzu vas poprosit o link, kde stahnout nejnovejsi build teto Helmi ROM ? Hledam to na XDA, ale nachazim dle me stale neco jineho..... :(
Jde o Helmi Himalaya nebo ne ?[/QUOTE]

podívej se hned na první stránku této diskuse a poslední příspěvek na této stránce. Je tam odkaz na stažení Helmiho Clean ROM 1.57.00.04
Holda29 (84)|29.3.2008 10:47
zdravim, byl jsem delsi dobu mimo a z tehle diskuse mi to moc jasny nebylo, jaka je podle vas nejrychlejsi ROM? Mam ted tu z podpisu a nekolik veci by bylo treba popohnat, jako treba fotoaparat...
Diky
kultus (418)|29.3.2008 12:39
[QUOTE="uiqjirka"]Po pouziti programku MeMaid a nastaveni na extremni rychlost je to nejrychlejsi rom co pro Kaisera je.Vykreslovani je primo bleskove.[/QUOTE]

a jak se to nastavuje nejak jsem to tam nenasel
htcjirka (1875)|29.3.2008 12:46
Otevres programek MemMaid,das treti policko a tuknes stylusem na vyladit a tam uz ti to nabidne nekolik moznosti.Vyberes pro extremni rychlost.Nastavi ti to nejen vetsi cache pro fonty a jine.......Je to hodne znat.
Prikladam screenshot
Furbo (323)|29.3.2008 13:47
tohle by šlo použít asi u všech typů ROM ne?
matrad (267)|29.3.2008 13:51
Si troufam rict,ze ted je to rychlejsi nez helmiho clean rom :))
htcjirka (1875)|29.3.2008 19:21
[QUOTE]tohle by šlo použít asi u všech typů ROM ne?[/QUOTE]

Samozrejme ze slo.
hudyss (219)|30.3.2008 11:19
novy pocin od Duttyho http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=380991
JEREM555 (86)|30.3.2008 12:13
[QUOTE="uiqjirka"]Otevres programek MemMaid,das treti policko a tuknes stylusem na vyladit a tam uz ti to nabidne nekolik moznosti.Vyberes pro extremni rychlost.Nastavi ti to nejen vetsi cache pro fonty a jine.......Je to hodne znat.
Prikladam screenshot[/QUOTE]

Sorry ale na co je dobrý ten program MemMaid? Ani vyhladávanie na serveri mi to neprezradilo. :oops:
htcjirka (1875)|30.3.2008 12:23
Tak to se styd jestli neumis pouzit GOOGLE
Jeden z mnoha odkazu:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Unite (159)|30.3.2008 20:59
[QUOTE="uiqjirka"]Otevres programek MemMaid,das treti policko a tuknes stylusem na vyladit a tam uz ti to nabidne nekolik moznosti.Vyberes pro extremni rychlost.Nastavi ti to nejen vetsi cache pro fonty a jine.......Je to hodne znat.
Prikladam screenshot[/QUOTE]
Tak jsem to udelal a musel jsem dat HR , Kaiser vubec nenastaroval....:((
htcjirka (1875)|30.3.2008 21:33
Programek chodi na vsech typech rom.Leta provereny program.Nedela zadne nebezpecne upravy po kterych by zarizeni nenastartovalo.
Kibitz (212)|30.3.2008 21:56
Ale tak na lososove bleskove rom mozna dela ledasco. Treba si rekl ze dalsi zrychleni uz neni mozny a pro jistotu se znicil, i s rom:D
htcjirka (1875)|30.3.2008 22:23
Pozor tohle je lossos s dvema s.Ten nastesti nema nic spolecneho s Lososem s vyjimecnym a rychlym Cruisem
Kibitz (212)|30.3.2008 23:15
ojoj pardon:oops:
xxxharleyxxx (123)|31.3.2008 00:00
zdravím už někdo testoval tu novou duttyho rom? :)
xxxharleyxxx (123)|31.3.2008 00:11
Zdravím součástí mé duttyho romky je i program PIM Backup, zkusil jsem ho vyzkoušet a zazalohoval si programy a mělo to celkem malo asi 22.1k a to jsem zatrhnul všechno :) Protože jsem to ještě nezkoušel udělat obnovu dat - tak možná hloupá otázka: Co všechno se zalohuje? :)
dík za odpověd
lampacz_ce4you (42)|31.3.2008 08:08
vzdy ti to tam pise co vsechno zalohuje ? (sms, kontakty, volani, ....)
a je to zapakovane, proto je to tak male
ykcu7_ce4you (0)|31.3.2008 11:10
zdravím vás, poprosil bych o radu s HardSPL na T-Mobile MDA Vario III tedy Kaisera. Postupoval jsem podle xda HardSPL a dostal se k "white screen" podle fóra bych měl pokračovat takto
, ale pak jsem jeste nasel novější? verze HardSPL? kde je napsáno "fix whitescreen issue". Forum jsem pročetl myslím poctive, přesto bych nějakým doporučením nepohrdl. Děkuji.

Edit: Moje chyba ta "novější" verze je pouze pro Hermese. Takže modifikovaný dotaz zní: prošel někdo uvedeným postupem z xda přes tu whitescreen? díky.
cinko (33)|31.3.2008 17:11
[QUOTE="ykcu7"]zdravím vás, poprosil bych o radu s HardSPL na T-Mobile MDA Vario III tedy Kaisera. Postupoval jsem podle xda HardSPL a dostal se k "white screen" podle fóra bych měl pokračovat takto
, ale pak jsem jeste nasel novější? verze HardSPL? kde je napsáno "fix whitescreen issue". Forum jsem pročetl myslím poctive, přesto bych nějakým doporučením nepohrdl. Děkuji.

Edit: Moje chyba ta "novější" verze je pouze pro Hermese. Takže modifikovaný dotaz zní: prošel někdo uvedeným postupem z xda přes tu whitescreen? díky.[/QUOTE]

Zdarec ja jsem prosel stejnou procesii jako Ty a byl to voprus, myslel jsem ze vyhodim Kaisera oknem ale nakonec se to povedlo
bossi (32)|31.3.2008 17:53
Cau vsichni, dlouho jsem tu nebyl, dal jsem vam pokoj, protoze jsem byl docela spokojenej s Dutyho ROM.
ALE dnes mi zacal BatteryStatus (ver. 1.04.266 - beta4), ktery je soucasti teto ROM hlasit:BatteryStatus Today Plugin. This is shareware and you can use it 'as it is' as long as you want! Thank you for using BatteryStatus Advanced! Skace mi to tam neustale a nevim, co s tim. Proc, pokud je to opravdu shareware(donationware) to v te ROM, probuh, je? Kdyby tam byla normalni, freeware verze, tak by to bylo logicky, ale takhle to nechapu.
Nevit nekdo, jak se toho zbavit? Je to verze Advanced.
A i kdybych chtel tuhle verzi odinstalovat a nainstalovat nejakou, ktera je udavana jako freeware, tak nevim jak. V nainstalovanych programech neni a jinou moznost, jak odinstalovat takovou vec neznam... Leda ji tak smazat natvrdo. Ale to by, podle me, delalo pak bordel v registrech...
Takze, poradi mi nekdo? :?
docdan_ce4you (0)|31.3.2008 19:42
No tak s Dutyho ROM jsem jako s kazdou asi z 10 co jsem zkousel byl spokojenej presne 2 tydny a pak to dopada uplne stejne, jeden softreset za druhym. To s tou hlaskou mi zaclo taky- navic ted asi 5x po vypnutí displeje uz nezapnul.
Mozna mam blbej kus nevim.
Nadaval jsem na Symbian UIQ 3 v SE P990 ale takovy jako tohle to nebylo.
Tak ted nevim jakou ROM, jestli tam nevratit ten puvodni T mobile
docdan_ce4you (0)|31.3.2008 19:43
Tomtoma jsem taky nicim neurychlil
lampacz_ce4you (42)|31.3.2008 20:12
co se tyce tomtoma, tak tam mam podezreni ze chyba je v tomtomovi, pac kdyz zkusim GPS Test to najde docela rychle, ale tomtom ne
nopl (19)|31.3.2008 21:23
[QUOTE="bossi"]Cau vsichni, dlouho jsem tu nebyl, dal jsem vam pokoj, protoze jsem byl docela spokojenej s Dutyho ROM.
ALE dnes mi zacal BatteryStatus (ver. 1.04.266 - beta4), ktery je soucasti teto ROM hlasit:BatteryStatus Today Plugin. This is shareware and you can use it 'as it is' as long as you want! Thank you for using BatteryStatus Advanced! Skace mi to tam neustale a nevim, co s tim. Proc, pokud je to opravdu shareware(donationware) to v te ROM, probuh, je? Kdyby tam byla normalni, freeware verze, tak by to bylo logicky, ale takhle to nechapu.
Nevit nekdo, jak se toho zbavit? Je to verze Advanced.
A i kdybych chtel tuhle verzi odinstalovat a nainstalovat nejakou, ktera je udavana jako freeware, tak nevim jak. V nainstalovanych programech neni a jinou moznost, jak odinstalovat takovou vec neznam... Leda ji tak smazat natvrdo. Ale to by, podle me, delalo pak bordel v registrech...
Takze, poradi mi nekdo? :? [/QUOTE]
Myslim ze nie si sam....
matrad (267)|31.3.2008 22:35
Ve frekvenci jake vydava Duty mi pripadaji jeho rom jako rychlokvasky :? Je to jen MUUJ nazor! :D :D
hudyss (219)|31.3.2008 23:55
ja naprosto souhlasim!sice zatim Nothrils,ale stejne Helmiho clean je the best!!tedy aspon pro me
htcjirka (1875)|1.4.2008 18:51
[QUOTE]Ve frekvenci jake vydava Duty mi pripadaji jeho rom jako rychlokvasky[/QUOTE]

Naprosty souhlas.Jak uz jsem kdysi psal,kdyz jsem s Kaiserem zacinal,jeho rom jsou nedotazene a vydava porad nove a nove verze.
Jinak NoThrils patri mezi nejlepsi rom,terou je mozno v Kaiserovi mit.
robin_kanjak (13)|2.4.2008 08:32
Též se přidávám, ROM od NoThrills je zatím ve všech směrech nejlepší, kterou jsem vyzkoušel. Od Duttyho též nejsou špatné, ale vždy se po relativně krátké době objeví dost bugů....toť můj názor.
NeoPlex_ce4you (248)|2.4.2008 09:33
hmm musim uznat, ze uz tyden jedu na nothrills a bez problemu no..i kdyz sem si ji musel k podobe sve dost prizpusobit coz mi sebralo navic dost casu. jsem sice fanda duttyho, kterej ma v romkach opravdu vychytavky a slozeni app mi naprosto vyhovuje, ale bohuzel je pravda, ze ze zacatku ze super rychly dutty rom se za par dni stane docela snek no :( u nothrills je ta rychlost konstantni
ARow (9)|2.4.2008 10:04
tak jsem si nahral novou rom od uGK a je opravdu perfektne rychla a oproti predesle duttyho jsem jeste neobjevil zadny bug
luban_ce4you (64)|2.4.2008 10:51
Mam s Duttyho ROMkama jeste jeden problem, a sice se synchronizaci. Pripojim Kaisera k PC, synchronizace probehne bez problemu, kdyz ho vsak pripojim ke druhemu PC synchronizace hodi chybu.Pomuze jen odebrat zarizeni jak z PC tak z PPC pak se to synchronizuje, kdyz to pak pripojim zpet k prvnimu PC tak zase stejna chyba.Zkratka da se to synchronizovat pouze s jednim PC. Tahle chyba se probira i na XDA a zatim jedine reseni co jsem tam nesel je vzdy odebrat zarizeni z AS. To je ale dost neprijemna vada.
Ted mam dotaz na ARow a robajz, nezkouseli jste s tema ROMkama NoThrill resp. uDK jestli je tam take tento problem se synchronizaci na dva PC??

EDIT: takze s ROMkou NoThrill stejna situace jako popisuju, se dvema PC to nejde synchronizovat!!
ARow (9)|2.4.2008 11:50
ja zase s duttyho romkou mohl synchronizovat vse krome kontaktu a casto to i presto hodilo chybu...

kazdopadne vcera jsem flashnul rom dost narychlo az vecer a nemel jsem uz naladu zkouset synchr. kolem 6 vyzkousim a napisu jestli je vse OK, na druhem pracovnim pc bohuzel nesynchr. data(v nastaveni synchr. mam vse odskrtnuto) takze nevim jestli by to pro tebe bylo smerodatne

EDIT: tak na win vista se synchr. vse bez problemu a pokud ho pripojim k pracovnimu pc tak je take vse ok
lampacz_ce4you (42)|4.4.2008 09:27
nevite jak do duttyho dostat javu resp. podporu java aplikaci ?
luban_ce4you (64)|4.4.2008 11:27
Zkus treba Esmertec Jeodek 3D - emulator Javy pro WM pristroje [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Ztahnout si ho muzes treba tady: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
RedBull_ce4you (5)|4.4.2008 17:09
Tak jsem zakoupil brandovaného Kaisera od O2 a koukám, že má ROM 1.56.405.5. Ta není zrovna nejsvižnějši...

Vidím, že někteří borci zde upgradovali na různé jiné ROMky. Rád bych systém taky udělal svižnější, takže poraďte prosím lamě jak a jakou ROMku do něj dostat za následujících podmínek:

1. český (není podmínkou) nebo anglický UI, ale s českou podporou - umí zobrazovat češtinu v textu + česká klávesnice
2. žádné problémy se zvukem a videem
3. balík Office Mobile součástí
4. GPS + Tom Tom bezchybně funkční

Díky za odpověď.
xxxharleyxxx (123)|5.4.2008 01:31
Tak takovou udělanou rom opravdu neznám :)) vypadáto že by jsi byl spokojenej asi s duttyho Romkama ty maji pěkný vychytávkyale pokud ji budeš testovat co vše zkousne tak asi na ni budeš brzo nadávat. Jinak TOMTOM pokud ho nemaš na cd asi od t-mobile kde ho ke kaisrovi dávali tak o něj přijdeš jako o cokoliv co máš v MDA před flashnutím na novou rom!!
no a tu češtinu? - zpomaluje! česká klavesnice? - jsou na to programy a odkazy přímo tu na foru :)
GPS - není zaležitost ROM ale radia - ja kvuli GPS jsem si dal Radio co vidíš v mém podpisu a jsem hodně spokojenej
Video a zvuk? nemám problem okrem známých věci související s chipem Kaisera jsem spokojen
oksid_ce4you (48)|5.4.2008 14:32
Zdravím, zhruba 14dní frčím na NoThrills WM 6.1 WWE V3 a zatím bez vážnějších problémů až na to, že když nainstaluji a spustím Skype, tak aplikace vytuhne a nevím co s tím, to samé emulátor javy mi nechce spustit žádnou aplikaci (spustí a vytuhne) - nevíte někdo co s tím? Jinak jak jsem si přočítal diskuzi, tak fix TomToma mam během 20s v zástavbě. Nemám tu verzi co byla v balení na CD.
Eset15 (52)|5.4.2008 15:33
Muzete mi prosim nekdo napsat co je za bugy v duttyho romce? Mam ji uz skoro 14 dni a porad mi vsechno vali ok. Tak by me zajimalo co je tam nevychytane kdyz tady o tom pisete .
xxxharleyxxx (123)|5.4.2008 16:47
for eset
První bug co jsem zjistil já je battery status na ploše - není free a ted žádá registraci - je to zahada ted ho tam zase mám a nekřičí na mě :)
nopl (19)|5.4.2008 18:08
[QUOTE="xxxharleyxxx"]for eset
První bug co jsem zjistil já je battery status na ploše - není free a ted žádá registraci - je to zahada ted ho tam zase mám a nekřičí na mě :)[/QUOTE]
To hlasilo, iba v ten ten jeden konkretny datum