Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

TyTN - problémy s fotoaparátem

SexedUp (33)|7.10.2007 13:24
Prosím o pomoc a omlouvám se, pokud to tu již někde je. Ale hledal jsem 3 večery a nenašel. Ani na XDA mi nikdo neodpověděl.

Po výměně základní desky TyTNa mi foťák zobrazuje a fotí rozpadlé zelené kostičky. viz obrázky. Bohužel foťák moc nepoužívám, takže nevím, zda to dělal již po výměně desky s originál WM5 ROM, nebo až po instalaci WM6 (Official 3.48).
Udělala mi to po instalaci WM6 i původní deska, ale samo to zmizelo.

Vypadá to spíš na SW problém, protože očas není z obrazu nic, semtam je rozpadlch jen pár řádek.
Nastavení blesku, rozlišení, vyvážení bílé atd. nemá žádný vliv. :-(

Předem díky za tipy ! :o)

00239704_IMAGE_002_hhTT.jpg 00239704_IMAGE_003_jtf.jpg
htcjirka (1875)|7.10.2007 13:43
3.48 neni officialni rom.HTC ofiicialni rom WWE verze pro evropu je 3.54.255.3_6275_1.48.00.10
matejcz (69)|7.10.2007 14:44
Já měl jednou podobný problém,že na fotce se mi dole ukazoval malý proužek zmíněných kostiček,přehrál jsem a ROM a vše bylo v pořádku,ale asi týden na to,se mi začali objevovat kostičky na displeji při probuzení z režimu spánku na displeji,pomohl až servis,bohužel teď nemůžu najít papír ze servisu,ale myslím,že snad měnili dokonce displej...
Šlo o TyTN od Vodafone
Martin Ráž Hoch (1832)|7.10.2007 20:52
Osobně bych postupoval takto - zkusil bych nainstalovat odlišnou verzi aplikace Camera - nejnovější by se měla pohybovat někde kolem 4.x, jako nejstabilnější je zatím hodnocena verze 3.5. Pokud by toto nezabralo, tak určitě flashnout odlišnou ROM, 3.48 mi popravdě nic neříká a jak správně podotknul Uiqjirka, tak současná oficiální je 3.54 - Camera na ní jede dobře. Pakliže budete problém indikovat na odlišných verzích ROM, včetně oficiální, tak by to bohužel vypadalo na servis.
mainboard_ce4you (97)|7.10.2007 21:13
Měl jsem ten samej problém, špatná veze SW, skus tam nafleshovat něco jineho, mi to pomohlo. Na OFIC mi to nejelo nikdy
SexedUp (33)|7.10.2007 22:29
Sorry jsem debil, mám ROM 3.54, zkrátil jsem si to i s rádiem :o) origo 1.48 jsem flashnul na 1.50.

Díky za typy, budu hledat novější verzi Camery. Kdyby byl nějaký typ, dejte odkaz :o) Díky
SexedUp (33)|11.10.2007 02:18
Stahnul jsem si od kamarada 3 soubory novejsi kamery:

- camera.exe
- camera.exe.0405.mui
- camera.htm

Stačí je nahrát do Windows? Nikde na WEBu se mi nepodařilo najít download samotné kamery jako instalačního filu.
Jak vůbec přepisovat files ve Windows, když jsou v ROM? Jak například přehrát SYM.txt? V WM6 mi to nejde :-(
Martin Ráž Hoch (1832)|11.10.2007 10:14
No, snad to bude stačit... osobně jsem měl CAB pro Camera 3.5, ale smazal jsem jej s tím, že ho nebudu potřebovat... na XD tam bude někde zakopanej, ale teď nemám čas ho hledat:(
SexedUp (33)|11.10.2007 14:18
[QUOTE="MRH"]No, snad to bude stačit... osobně jsem měl CAB pro Camera 3.5, ale smazal jsem jej s tím, že ho nebudu potřebovat... na XD tam bude někde zakopanej, ale teď nemám čas ho hledat:([/QUOTE]

To je v poho. Nevis pls alespon jak se ten file jmenoval? Prolezal jsem XDA cely vecer a nenasel, takze konkretni Cab nebo zip by se asi hledal lepe. Diky moc
jan.hronik (22)|21.10.2007 17:10
Help,
TyTN mi při pokusu použít foťák napíše "Unable to start camera" a "Unable to initialize camera".
Donedávna to chodilo v pohodě.
Udělal jsem HR, ale nepomohlo to, dělá to i na čistém systému.
ROM: 3.54.225.3 07/05/07
Radio: 1.48.00.10.

Sice to sem nepatří, ale jaké uvést důvody při reklamaci vadně fungující klávesnice a rozkalibrovávanému dispayi.

Díky. HH
turboleon (48)|21.10.2007 20:21
Rozkalibrující se displej je vada prvních serií, mě ho vyměnili. Stačí tedy říci, že je to známá závada, kterou HTC doporučuje takto řešit.
SexedUp (33)|17.12.2007 01:35
UP :D Zkouším oživit tento threat, stále jsem nepořešil. Nemá někdo instalační CAB jiné verze Camery pro TyTN než 4.0?

Díky
Martin Ráž Hoch (1832)|17.12.2007 11:03
Camera download

Teď jsem zkoušel hledat a obávám se, že to půjde horko těžko, protože Camera 4.0 je prakticky standard a ony všelijaké rapidshare obvykle po čase nefungují. A že by někdo preferoval warez u sebe na webu, nevím nevím. Proč nevyhovuje 4.0, mě jede jako víno a pokud chceš principielně něco jiného zkus ATEKSOFT, ty mají poměrně kvalitní aplikaci pro tento účel.
SexedUp (33)|17.12.2007 11:38
[QUOTE="MRH"]Camera download

Teď jsem zkoušel hledat a obávám se, že to půjde horko těžko, protože Camera 4.0 je prakticky standard a ony všelijaké rapidshare obvykle po čase nefungují. A že by někdo preferoval warez u sebe na webu, nevím nevím. Proč nevyhovuje 4.0, mě jede jako víno a pokud chceš principielně něco jiného zkus ATEKSOFT, ty mají poměrně kvalitní aplikaci pro tento účel.[/QUOTE]

Ahoj, nevyhovuje, protože fotí způsobem ukázaným na začátku tohoto tématu. Jakmile je normální světlo, jde obraz do kytek a rozloží se na zelené kostičky.
Martin Ráž Hoch (1832)|17.12.2007 12:16
Chm, to je zvláštní mě se tento problém neobjevuje u Camera 4.0... ale netvrdím, že neexistuje. Zkoušel jsi úplně jiný SW než od HTC? Fakt jsem zkoušel pátrat po jiné verzi, ale marně:( - jak je to s Těmi ROMkami, dělá to na všech stejně?

Pak mě napadá zkusit naflashovat starší ROM, vyextrahovat z Windows ony soubory co jsi psal (dle mě stačí exe) a v novější ROM tím pak přepsat Camera 4.0...
Martin Ráž Hoch (1832)|21.12.2007 13:01
Ježíšek na nás myslel... nevím jestli to plně bude řešit problém, ale něco je tady: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=340474... zkusil bych tuhle verzi;)
SexedUp (33)|22.12.2007 16:47
[QUOTE="MRH"]Ježíšek na nás myslel... nevím jestli to plně bude řešit problém, ale něco je tady: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=340474... zkusil bych tuhle verzi;)[/QUOTE]

Díky moc, bohužel to nezabralo... ykusím Flashnout Chaps ROM a vzít z ní foťák, tam fungoval dobře
SexedUp (33)|1.1.2008 23:07
Tak ani v K's ROM mi foťák nejede. Stejně špatné je to s CoolCamerou od ATEKSOFTu. To je v pytli, zase do servisu :-(
tiktak (25)|27.5.2008 12:53
Rovnez se pokusim ozivit stary thread.

Muj problem je prosty, ale hloupy a zatim jsem i po usilovnem hledani nenasel reseni.
TyTN, 2GB microSD, bezici pod Schaps 4.22 (ktera mi k mym ucelum dostacuje a vyhovuje), vse chodi, jak ma, jen otevru-li Cameru, nemam moznost v menu ulozeni fotek ci videii ukladat na pametovou kartu, mam tam pouze moznost do Main nebo do Network. Pametovku proste aplikace v nastaveni uloziste nevidi, nicmene Camera Album uz s ni normalne pracuje, to znamena, ze se mi nacitaji jak fotky z pameti Tyna, tak z pametovky.
Zkousel jsem "vymenit" camera.exe + par dalsich souvisejicich souboru - bez odezvy, respektive Camera chodi, ale opet nevidim pametovku v nastaveni, zkousel jsem alternativni CoolCameru, ta chodi bez problemu a pametovku mohu v menu nastavit jako ukladaci medium a taky na ni soft fotky uklada. Jen mi dost nevyhovuje ovladani, proste na Cameru jsem zvyklej (samozrejme ze s TyTN fotim jen opravdu obcasne, nicmene kazdou fotku pak musim hned presunout na kartu, jinak bych velmi rychle zaflakal uz tak nacpanou pamet.)
Jinak jsem s Schapsem jako opakuju spokojen a HR se mi kvuli spouste nainstaleneho softu a dat v Tynovi skutecne delat nechce, protoze je to snad jediny problem, ktery mne stve.
Tedy muj dotaz zni, zda nemel nekdo jiny obdobny problem, respektive zda jsem nemohl neco prehlednout atd, jelikoz jinak se jak TyNT, tak vsechny aplikace vcetne Camery chovaji bezchybne (pokud samozrejme odhlednu od nemoznosti zmenit uloziste :) )

Tedy mate nekdo nejakou radu, co bych mohl jeste vyzkouset, pripadne zdali se neda v registru nekde treba nastavit "natvrdo" ukladaci misto pro cameru ci neco podobneho, co by mohlo zabrat?
Diky za odpoved.
bimbop (19)|28.5.2008 09:00
Stalo se mi to taky. Podle toho co popisujes mas v nastaveni zapnuty "Network Plugin". Zrusenim se karta da v kamere aktivuje.
tiktak (25)|28.5.2008 10:08
Dekuji moc za dobrou radu, presne jak rikas, disabloval jsem network plugin a po restartu si uz muzu prepinat uloziste ve fotaku, jak je mi libo.
Nicmene sam bych na to rozhodne neprisel :)

Tedy jeste jednou dekuj, ted jsem jiz 100% spokojeny uzivatel :)i