Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Kaiser - jak vypnout u GPS statickou navigaci?

Termiter (147)|1.10.2007 10:20
Včera jsem zkoušel Kaisera jako nástroj pro geocaching. Ke keškám mne to zavedlo bez problémů, ale při vlastním dohledávání začala GPS jakoby stávkovat. Nehnula se z místa.
Pak jsem si uvědomil, že už jsem to někde viděl. GPS má zaplou statickou navigaci, takže ukazuje jen když se "hýbu". Při pomalém pohybu, popocházení, nepředává data a aplikace si myslí, že stojím na místě.
U SIRF čipů to umím vypnout, existuje na to pro PDA i nějaká aplikace.

Jak však vypnout statickou navigaci u Kaisera s Qualcomm GPS čipem?
kubisz (1054)|21.10.2007 22:39
podarilo se Vam nejak vyresit tento problem? ja to dneska zkousel (jen na zkousku, ne pri GC) a sice sem nemel zadnou rychlost, ale menila se pozice a sipka se hybala! zkouseno na BeeLineGPS...

edit: dneska druhej pokus, sipka se zase pekne hybala, dokonce i spravnym smerem, rychlost se neukazuje (pouze pri zvyseni rychlosti nekde kolem 4-5 km), ale pozice se meni (obcas uskoci spatnym smerem, ale jinak azimut drzi), poklad nenalezen :(
Whippy (206)|22.10.2007 17:30
To by me taky zajimalo jak na to... :)
DJakub (64)|27.2.2008 11:39
Prisiel na to uz niekto?
kubisz (1054)|27.2.2008 12:26
kaiser (qualcomm) SN vubec nema, nezna tento pojem...takze to nejde ani vypnout...zatim je jediny postup: po zapnuti navigace a fixnuti satelitu se rozejit, rychlost drzet az do te doby, nez zacne GPS ukazovat aktualni rychlost...pak uz se necha zpomalit a ukazuje klidne i kolem 1km/h...to vse do vypnuti PDA ci jen navigace...pak je potreba udelat vyse zminene...pokud toto neprovedete, tak cip sice ukazuje +/- spravne polohu, ale nehybe se sipkou a neukazje rychlost...