Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nastavení MMS

gorge_No.1_ce4you (191)|30.9.2007 23:21
Prohledal jsem to tady a nemůžu najít jak nastavit funkční MMS (vodafone).

Co se týče datového připojení, tak jsem ho nastavil přes *.cab, který tady na foru je. Problém je, že když mám holý systém bez customizace, tak ten neví o MMS. Ani se tam neobjeví příslušný adresář (jak je email a sms), ani nějaké nastavení.
Možná je chyba mezi židlí a klávesnicí, ale neumím si rady.
Sady (35)|1.10.2007 08:53
Řešil jsem totéž. Nakonec jsem přišel na to, že musíš nechat proběhnout kompletní instalaci a pak můžeš všechny ty blbosti od E-Tenu zase odinstalovat.
Ono to někde v té instalaci totiž nacpe do přístroje i jMMS 4.1.60 od JATAAYU, který se zřejmě postará o vytvoření účtu MMS.
gorge_No.1_ce4you (191)|1.10.2007 19:10
Děkuji, toho jsem se bál. Ještě by mě zajímalo, zda náhodou není jiný způsob. Je tady spousta uživatelů, kteří toto musí nějak řešit.

Takže?
w1z1 (37)|1.10.2007 19:16
+1
Taky bych nějaký jiný způsob :)
Petr36 (51)|1.10.2007 21:37
Resil jsem to jiz tady:
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=25165

A nakonec pomohlo jen vymazat u IP adresy ty nuly pred kazdym cislem.
(0xx.0xx.0xx.xxx) ---> (xx.xx.xx.xxx)

A jede to. :-))

(samozrejme musim mit vytvoreno odpovidajici MMS Conection, ale o toto jsem se nestaral, po koupi M700 jsem jen dal SIM VF a toto vse tam bylo,vcetne MMS Default, u ktereho stacily jen smazat ty nuly).

Petr
gorge_No.1_ce4you (191)|1.10.2007 21:43
Děkuji za snahu, ale dotaz je o něčem jíném. Jak je napsáno v prvním příspěvku, tak datové spojení jde a je funkční. Spíš mi jde o to, jak docílit, aby MMS fungovali na holém systému.
Petr36 (51)|1.10.2007 21:58
Tak nevim, jestli si rozumime... Ja jsem vcera delal nuceny HR a MMS se mi nastavily v pohode. (teda nutnost vymazani nulek).
Jaky mas puvod E-Tena, ze resis tento problem?
gorge_No.1_ce4you (191)|1.10.2007 22:16
Uff, nevím zda si rozumíme. Původ mého přístroje je ten nejlepší, bez obav. :D

Mě abych pravdu nezajímá, jak nastavit datové spojení MMS, to umí hezky ten cab o kterém píšu. Spíš mě zajímá, jak mám na holém systému nastavit MMS, abych tam měl například adresář, který tam chybí mezi sms a emaily.
Petr36 (51)|1.10.2007 22:20
Toto jsem na ce4.you uz zahlidnul, bylo to ve forme .pdf jako nastaveni komplet inetu a MMS pro operatora. Takze i na holy system a rucne.
w1z1 (37)|1.10.2007 22:58
Ja osobne nemuzu prjit na to kde a jak MMS vytvorit. Datove pripojeni nastavene mam ale pod "Messaging" mam pouze vytvorit "Text message" a "Create new e-mail account" ale nemuzu prijit na to kde tu MMS stvorit abych ji mohl odeslat. Nejakej programek nebo nejakou volbu ktera mi do systemu prida polozku "Create MMS" nebo tak neco :(

Predem diky
Sady (35)|2.10.2007 07:47
Bohužel na jiný způsob než jsem psal výše jsem nepřišel. Odzkoušel jsem např. instalaci MMS Composeru od ArcSoftu, což sice umožnilo nastavit zbytek věcí kolem MMS - nicméně pořád chyběl účet pro MMS.
Většina lidí to neřeší, protože si vystačí s posláním mailu - kolikrát to vyjde levněji.
machino_ce4you (1)|2.10.2007 10:23
Jednoduchý návod máš na těchto www : http://www.etenblog.com/2007/09/18/free-up-space-by-removing-eten-applications-part-iii/

----
IN Total Commander or your favorite file explorer, go to the windows folder, find the file CSP.exe and double-click it. Nothing will appear to happen, but now go to Messaging and your MMS account appears!
----

testovano na x500+ ... vse ok ...
Sady (35)|2.10.2007 10:55
[QUOTE="machino"]Jednoduchý návod máš na těchto www : http://www.etenblog.com/2007/09/18/free-up-space-by-removing-eten-applications-part-iii/

----
IN Total Commander or your favorite file explorer, go to the windows folder, find the file CSP.exe and double-click it. Nothing will appear to happen, but now go to Messaging and your MMS account appears!
----

testovano na x500+ ... vse ok ...[/QUOTE]

Návod v článku je zbytečně komplikovaný, ale ten postup v prvním komentáři co cituješ vypadá slibně. Při příštím HR vyzkouším - doufám, že to hned tak nebude.
ď ;)
w1z1 (37)|2.10.2007 13:27
Tak jsem to zkusil a zda se ze to funguje, po kliknuti na ikonu MMS me to nehodi do nabidky SMS x E-MAIL ale rovnou na vytvoreni MMS
rikejtemibuh_ce4you (19)|3.10.2007 11:14
v T-mobile(u) mi řekli že to nejde nastastavit na MMSky.(kzoušeli to ale nepodařilo se)...je to důvod k reklamaci (M700)??
Sady (35)|3.10.2007 13:48
Na MMS to určitě nastavit jde. Že to neumí v T-mobilu je věc jiná.

Zkus mrknout tady nebo sem.