Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

použitelná RSS čtečka?

lacky (18)|23.9.2007 21:03
Dobrý den, dneska mě definitivně odradil pRSS reader. Nejen že náhodně segfaultuje, ale smaže přitom pracně nastavené feedy. Taky není schopen naimportovat OPML file, který si sám exportoval. A ještě k tomu je to closed source, takže to člověk nemůže opravit.

Prosím, znáte nějakou použitelnou RSS čtečku? Bohužel všechno co je free, stabilní a nepadá neumí VGA. Mimochodem to jsem fakt netušil že WM má tak mizerně udělaný HTML text control že neumí VGA rozlišení použít automaticky, a musí se kvůli tomu modifikovat aplikace.

Požadavky:

- Free, nejlépe i OSS

- Čtení itemů ve VGA rozlišení

- Fajn by byla podpora IF-Modified-Since (pRSS to bohužel neuměl a stahoval vždy všechno znovu).
babaq (309)|24.9.2007 18:21
Já jsem teď párkrát použil Google Reader - tedy webovou RSS čtečku od pana Googla. Není to aplikace pro wm, takže se nikam nic neinstaluje, nebere paměť a nepadá.

Výhoda: já používám Google Reader doma (1 PC s Linuxem) a v práci (1 PC s Windows) a hodí se mi, že co si na jednom místě přečtu, nemusím číst na druhém... všechno je na serveru. A Google Reader je překvapivě dobře použitelný i na mobilu.

Nevýhoda: prostě stejná jako výhoda - je to na serveru a to Vám nemusí vyhovovat, každý má jiné nároky a potřeby.
urys (402)|24.9.2007 18:32
Ještě přidám jednu věc jako "+" - i když nejsi online, tak se kanály pravidelně kontrolují - o nic tedy nepřijdeš i když máš delší "onlinový výpadek" (třeba dovolená na konci světa ;) )
Zdenek Malinsky (9781)|24.9.2007 21:20
Tady je odkaz na clanek, kde je porovnano asi 20 RSS ctecek, takze si snad vyberes.
+
Kdyz ve foru zadas ve vyhledavaci slovo RSS najde to asi 29 vlaken, takze tam nozna objevis neco dalsiho.

k pRSSreaderu
Pouzivam ho stridave pres rok a pul asi na 4.zarizeni (vcetne VGA) a premyslim, co delam spatne, ze mi to zadne problemy nedela. Ze by to bylo tim, ze tam mam jen 11 feedu a ne 300 jako v PC?

Dovedl bych si predstavit malou upravu v ovladani (pro WM 5 a 6), ale moc lepsich RSS ctecek pro WM/PPC zarizeni asi nenajdes a free uz vubec ne. Asi si ji budes muset naprogramovat sam.

Asi nejelegantnejsim resenim je RSS ctecka v Outlooku 2007+exchange server+push mail .... takze do PDA nic instalovat nemusis a vse mas v outlooku (pc i pda).
babaq (309)|24.9.2007 21:34
Já jsem s pRSS readerem měl taky problémy, takže jsem ho přestal používat.

(Nepadal mi, ale např. u správy kanálů jsem si přidal svůj kanál a smazal jsem ten předdefinovaný. Zmizely oba... :( Autorovi jsem napsal, pak jsem mu to popsal ještě jednou, a pak už mi neodpověděl...)

S Google Readerem problémy nemám a navíc jsou tam ty plusy, o kterých jsem psal - takže u mě vyhrál na plné čáře.
Docent (1234)|24.9.2007 23:11
Hm, tak taky asi dělám něco špatně... Mně se též nesegfaultuje, ba ani nepadá :sarcastic: , a dokonce i načte feedy, které sám vyexportoval... Vyzkoušeno nejméně 10x, naposled při přechodu na WM6...
babaq (309)|25.9.2007 17:38
Nemusíte být hned sarkastický - prostě máte jiný hardware a software (především pokud jde o verzi OS: WM5 na Treu je určitě něco jiného než WM5 na Vašem Aximu).

Jsou tu lidé, kterým to nefunguje. Nebo si to vymýšlíme, abychom pohaněli autora? :O
zdenpok (207)|4.10.2007 14:30
Mně pRSS taky vcelku vyhovuje. Je pravda, že jsem si taky všimnul čtečky v Outlooku 2007, ale nějak se mi nepodařilop ho sesynchronizovat do mobilu. Je pravda, že si nějak nový offic s mým mobilem moc nerozumí. Vám to chodí v pohodě nebo je tam nějakej fígl?
Zdenek Malinsky (9781)|4.10.2007 14:58
Musíš si to nastavit v PDA: start-inbox-menu-tools-menage folders a pak zaškrtnout informační kanály RSS a všechny feedy, co chceš syncovat do PDA. Používám - funguje na WM 5 i 6.
zdenpok (207)|10.10.2007 21:59
Bohužel, žádnou takovou možnost jsem v PDA nenašel. jestli to teda chápu správně. V poště dám nástroje, spáva složek, ale mám tam jen doručená pošta, koncepty, odeslaná, odstraněná pošta a outbox, takže nevím, kde, co zaškrtávat.
Zdenek Malinsky (9781)|10.10.2007 23:18
Je to stejné jako u podsložek inboxu. Samozřejmě, že ty informační kanály musíš mít nejprve vytvořené v Outlooku PC.
TheMelin (1642)|4.11.2007 20:05
Pro ty co pouzivaji PDA verzi Google readeru.
Chtel jsem se zeptat, zda je moznost si precist uz prectene feedy v pda verzi. V klasicke verzi pro PC to jde, ale v PDA verzi se mi zobrazuji jen neprectene a nepodarilo se mi tam najit kde zviditelnit jiy prectene. Jde to?
Dekuji za odpoved
babaq (309)|4.11.2007 20:45
No, taky jsem to tam nikde nenašel. Ale zase na druhou stranu jsem to tam doteď nikdy ani nehledal...

Spíš by se mi líbilo, kdyby bylo možné skákat na textové verze těch článků, místo verzí "velkých".
TheMelin (1642)|4.11.2007 21:02
Tak na textove verze me to haze. Ne primo tedy textove ( obrazky tam jsou), ale jsou optimalizovane Googlem pro PDA :-) Staci na feedu ktery chces cist, zmackonout 1, nebo na odkaz See original.
babaq (309)|4.11.2007 21:34
Wow, to si budu muset znovu zkusit. Naposledy mi to tak nepřipadalo.
Mashe (622)|22.11.2007 18:00
co pouzivate na kaiserovi? :)

EDIT: tak jinak .. pRSS reader .. da se nastavit aby zpravy starsi rekneme jednoho dne mazal . .. ale jen pro nektere zdroje? napriklad kdyz se par dni nepodivam na noviny tak aby me tam nehnilo X zdroju a ja to nemusel rucne mazat ..
habrda (43)|30.12.2007 22:40
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Je to stejné jako u podsložek inboxu. Samozřejmě, že ty informační kanály musíš mít nejprve vytvořené v Outlooku PC.[/QUOTE]

vyuzivam obdobne reseni - na PC pouzivam outlook 2003 a rss ctecku intravnews, ktera se integruje do outlooku a uklada stazene zpravy do slozky v outlooku. tuto slozku pak synchronizuji pres exchange server s pda. nevyhodou je, ze se zpravy stahuji pouze pri zapnutem pc.

chtel bych se zeptat, zda je to stejne i u kombinace outlook 2007 a exchange? nebo muze byt PC vypnute, a zpravy stahuje exchange na serveru? pak by to bylo dokonale ...
Zdenek Malinsky (9781)|31.12.2007 09:09
to habrda
To jsem ale trubka (jazzová), že jsem na Outlooku 2003 s intravnews nevyzkoušel sync s exchange a PDA. :oops: :?
No nic, teď mám Outlook 2007, kde je RSS přímo integrovaná. Ovšem nutnost spuštěného PC zůstává. Nepřišel jsem na žádný workaround (občurání ;) ), jak to obejít.
Zdenek Malinsky (9781)|31.12.2007 10:08
Stále hledám ideální řešení.

1. Během posledního měsíce jsem vyzkoušel několik RSS čteček pro PDA, takže mohu trošku shrnout svoje poznatky.
Doporučit mohu [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] - obě jsou v češtině (což může být pro někoho hlavní plus), dobré ovládání bez stylu(su), dobře zvládají i více zdrojů (zkoušeno delší dobu s plus minus 40 feedy), intuitivní a logické ovládání. Sice je stále co zlepšovat, ale u těchto dvou bych se nebál je komukoli doporučit.
S rozpaky nyní testuji vítěznou RSS čtečku pro PDA v každoroční anketě časopisu Smartphone & Pocket PC Magazine - NewsBreak. Má sice pár skvělých vychytávek (ale týkají se spíše detailů). Sice funguje zatím bezproblémově, ovšem nějak mi "nesedí" a také mi tam chybí např. možnost ručně odmazávat v jednotlivých feedech jednotlivé zprávy. Stručně řečeno: kdybych chtěl za RSS čtečku do PDA vydat nějaké peníze, raději si koupím Insight.

Naopak jako zcela nepoužitelnou se mi jeví NewsMix, která byla vytvořena pro Developer One firmou Smaato (San Mateo, California). Přiznávám, že to možná bylo rukama, ale celkově ovládání, vkládání feedů atp. mě vůbec nenadchlo, aktualizace také nějak nefungovala. :?

2. Další možností je výše uvedené řešení Outlook 2007 - Exchange Server 2007 - PDA. Vynikající věc, ale...... Ano, toto řešení ma jedno velké ALE = je nutno mít stále puštěné PC s připojením na internet. Kdyby nebylo toto "ale", nebylo by co řešit - nic se do PDA nemusí doinstalovávat, stejné zprávy v PC i na PDA.....

3. Google Reader (jako zástupce webových čteček) má jednu obrovskou výhodu v tom, že vám nic neunikne, ani když nebudete mít zapnutý PC nebo PDA s RSS čtečkou pro jejich aktualizaci. Stejně jako je dalším plusem přístup odkudkoli, mínusem naopak nutnost být připojen k síti - nelze prohlížet off-line.

Použití na PDA je pro mě pouze v případě krajní nouze. Zatímco jsem si na Google Reader na PC zvykl a používám jako jednu z několika RSS čteček, na PDA je limitem malý displej a horší přehlednost a ovládání.
Billy_ce4you (17)|31.12.2007 11:18
Neda mi tu nespomenut RSS v Opere mini. Je uplne jednoducha, skoro ziadne nastavenia, dost tasko sa pridavaju niektore kanale (alebo sa vobec nedaju pridat ani napisanim adresy), ale za jej + povazujem ze jednotlive clanky sa otvaraju v OM ;-)
Nie som narocny uzivatel, ale napr. clanok na Sme.sk si precitam cez OM omnoho rychlejsie
Honzam75 (130)|31.12.2007 11:46
Ja jsem dlouho resil podobny problem z RSS cteckou. Nejdriv jsem pouzival NewsBreak, pak SPB Insight a pRSSreader. Ale problem byl v tom, ze se mi stahovaly zpravy, ktere uz jsem treba cetl na PC.
Proto jsem si zalozil ucet na www.bloglines.com. Na PC ctu zpravy pres webovy prohlizec a na PDA pouzivam Egress, ktery umi importovat kanaly z bloglines. Ted kdyz si prectu zpravy na PC, tak do PDA uz se mi neaktualizuji. Tim padem ctu jak na PC, tak i na PDA porad aktualni informace...
neoxo (133)|31.12.2007 11:48
@ babaq


Dakujem za tip Google Reader, je to super. Taku RSS citacku som hladal.

PF2oo8
Zdenek Malinsky (9781)|31.12.2007 12:08
ad bloglines
Tam mi trošku vadí, že po přečtení/otevření v okně browseru zmizí, takže už se k ní nedá znovu dostat. Nebo jsem někde něco přehlédl v nastavení? :oops: :?
Honzam75 (130)|31.12.2007 12:14
Da se k ni dostat...ja pouzivam beta verzi...beta.bloglines.com a tam je vlevo nahore volba Show all feeds :)
Zdenek Malinsky (9781)|2.1.2008 15:51
Ď, na betě to je, na klasické verzi to není (nebo to nikde nevidím). Na místě kde to v betě je je jen "mark as read" .
hatori (10)|19.3.2008 09:54
mi se libi i ta vestavena RSS ctecka, jen by me zajimalo jestli je mozno nejak hromadne naimportovat rss kanaly treba z textoveho souboru, nechce se mi to tam zadavat nebo kopirovat po jednom...
Vi nekdo a poradi?
Zdenek Malinsky (9781)|19.3.2008 09:58
Vestavena? Co mas na mysli?
TheMelin (1642)|19.3.2008 11:20
V HTC Touch Cruise uz je nějaká čtečka v ROM. Myslím že je od HTC.
Zdenek Malinsky (9781)|19.3.2008 11:29
To je pokrok, kde se to zastavi?

Ale s importem .ompl souboru neporadim, kdyz nevim jak to funguje, toho PDA nemaje.
hatori (10)|19.3.2008 13:21
Ano ano, myslel jsem tu co je v HTC Touch Cruise v ROM
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
No nevadi, pokud nejde importovat, dam si praci a napraskam do ni rucne RSS feed
Zdenek Malinsky (9781)|19.3.2008 13:31
Ja jsem nepsal, ze to nejde, ale ze nevim ani zda a pokud ano, tak jak. Proste to pda nemam a kazda rss to me jinak. Zkus se podivat tam kde se to vklada jednotlive, zda neni moznost import a export.