Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

E-TEN X500+ ROM 543 ... poznámky a dotazy

evil.cz (8)|21.9.2007 14:28
Ahoj lidi,
kvůli nespokojenosti se stabilitou a rychlostí jsem prošel několika stádii instalace: default (v488 cz), default bez češtiny, default bez češtiny a odebrané eten aplikace a nakonec fw v543 EN s eten aplikacemi.
Včera večer mi došla baterie. Výsledek: zase to zapomnělo WM6 PIN.
Byl jsem neuvěřitelně naštván, ale ještě jsem to překousnul a nainstaloval v543 bez eten aplikaci a je to neuvěřitelně rychlé (oproti výchozímu stavu v488cz).
Po startu to ale mělo problémy: BT a WiFi se nepřipojilo nikam.
Instalace patchů "glofiish_X500series_battery_patch.cab" a "glofiish_POP3_PIN_patch.cab" to vyřešila.

Znovu zapnout PIN si ale už netroufám. Je tu někdo z vás, kdo má pozitivní zkušenost s v543+patch, že to po vybití baterie (a znovu nabití) funguje jak má a zapamatuje si heslo?

Další otázka: potřeboval bych nějakou CZ klávesnici. Neexistuje nějaká freewarová? Resp. Jaký je výběr? sunnysoft, mobilnaut ... a ještě něco?

A jedna "administrativní": kupoval jsem to v alza.cz. Netušíte, kde to berou, resp. jaká je to "distribuční větev"? Technická podpora www.eten.cz nezná moje seriové číslo, nemůžu se zaregistrovat. Registrace na www.etencorp.com selhává na vnitřní chybu...

Závěr: po praktických zkušenost bych si to znova už určitě nekoupil, ale když už to mám, je škoda to vyhodit ;-)

Díky za případné odpovědi.
gorge_No.1_ce4you (191)|21.9.2007 19:20
Já těch klávesnic vyzkoušel už dost a zůstal jsem u Keyboard VGAKEY (zná i češtinu) a velkou na landskape Full Screen Keyboard od SPB.

OT: a jaký je tvůj dojem mezi rychlosti holého systému 488 a 543?
Bobik_ce4you (5)|22.9.2007 12:16
na etencorp registrovat pouze a jen z iexploreru ... jinak me to delalo presne to same ...

O distributorech v CZ si zacinam myslet sve :( ..

Prosel jsem taky stadiem,
1. original po zapnuti,
2. pak oodinstalovane eten aplikace s CZ ale porad to nebylo ono.
3. Ted jedu na holem WM6 eng bez etenackych aplikaci, bez cestiny a je to konecne k pouzivani. Zadne restarty pred pouzivam narocnejsich aplikaci (navigace, geocaching), PDA se me jeste neseklo, coz se predtim bohuzel stavalo velmi casto. rom mam 488 . se ztratamy hesel nemam zkusenost .. mam pouze PIN na sim, email stejne synchronizuji s PC

Takze at si sunnysoft rika co chce, ta cestina to podle me zpomaluje pomerne vyrazne a kdyz se k tomu pridaji aplikace od etenu, neda se to pouzivat. Vazne uvazuju o prechodu na 543 . Takze se pridam . Jaky je subjektivni pocit pri skoku na novou ROM. Nejake zasadni zmeny ? Specifikaci si samozrejmne muzu precist. Jde me spis o zkusenosti z pohledu uzivatele.
Laskyboy (25)|22.9.2007 13:36
Prave sem presel na 543 musim rici, ze me ta CZ ani neschazi. Zlepseni v rychlosti urcite nastalo.
Ale zajima me ta odinstalace eten aplikaci. Bylo by nejlepsi je oddelat vsechny a nahradit necim jinym? Jelikoz mam X500+ par dni, tak nevim co se me hodi a co ne :)
gorge_No.1_ce4you (191)|22.9.2007 13:45
Na E-Ten mi vadí absence upravené ROM....
Bobik_ce4you (5)|22.9.2007 18:27
Ja tu instalaci aplikaci odstrelil hned na zacatku. A nechybi me ani jedna. Sice jsem koukal ze nemam nastaveny MMS ... to asi dela nektera utilitka etenu. Ale zatim me to nechybi. A az to budu potrebovat tak to urcite pujde nastavit rucne. Jeste zjistuji jak to se zarukou pri preflashovani, ale informace nejsou jednoznacne.. nekdo tvrdi ze o zaruku prijdu, nekdo ne. Na today mam jen aplikaci Calendar pak inclose mobile, skype a google maps + ty dva patche.
Navigaci IGO
A rekl bych ze jsem spokojen ..

jinak tady je jejich popis plus nejake typy http://forum.mobilnaut.cz/viewtopic.php?t=4167

Petr Nowak (79)|22.9.2007 21:03
ETEN aplikace lze, po cistem startu/odstreleni instalace ETEN utilit i cestiny, podle potreby nainstalovat pomoci funkce Application Recovery (je v programech/utilitach). Aspon s ROM 489 to jde.
SS tam ma take nejake CABy pro reinstalaci, ale ty zda se, nedelaji nic...
gorge_No.1_ce4you (191)|22.9.2007 21:21
Po instalaci holého systému bez customizace NELZE doinstalovat češtinu, tu lze pouze s instalací nového - kompletního systému. Jiná cesta neexistuje!
MeeVal (71)|23.9.2007 11:25
Já jsem použil SPB backup před instalací nové ROM a po tom co jsem ji nainstaloval, jsem si nechal vrátit všechno-jak to tak vypadá vrátilo mi to i část staré ROM-ale má to jednu výhodu/nevýhodu-zůstala tam čeština i se všema aplikacema(např klávesnice a pod.)
evil.cz (8)|24.9.2007 16:04
Ohledně rychlosti (subjektivně):
543 EN s eten aplikacemi je podobně rychlá jako 488 EN s eten aplikacemi.
543 EN "bez" je výrazně rychlejší než 543 EN "s". Chce to ale zakázat instalaci hned na začátku, aby se tam nenacpalo nic (zdá se mi, že to jede rychleji, než když se to nainstaluje a pak všechno zase odinstaluje).

Paměť:
488 CZ "s" - když jsem měl 5MB volné paměti po zapnutí, byl jsem rád.
543 EN "bez" - kolem 14-15MB volné paměti pořád...

Ostatní:
Teprve po odinstalaci češtiny (ještě na 488) mi začaly některé funkce dávat smysl; v češtině jsem prostě nechápal... ;-)

Jinak souhlasím s názorem, že čeština + eten aplikace činí toto zařízení nepoužitelným, díky pomalosti.
gorge_No.1_ce4you (191)|24.9.2007 17:59
Achjo, škoda!

Opět mi tady chybí srovnání mezi 488 a programy s 543 s programy a dále 488 bez programů s 543 bez programůí.

Luxus by bylo srovnání ne podle dojmů, ale s SPB Benchmarkem. :yes: :yes: :yes:
Dráček (68)|26.9.2007 12:12
nevim co bys rad porovnal, nova romka ma zmenene buildy vetsiny exacu i dll (a tim samozrejme i velikosti tech souboru), jsou tam viditelne kosmeticke zmeny, ale co se zmenilo uvnitr a proc nikdo nezjisti.

Ten benchmark co zminujes jsem si ale po instalaci nove romky udelal, a beze zmeny.
gorge_No.1_ce4you (191)|26.9.2007 22:34
takže obě ROM jsou stejnak rychle?
ogie_ce4you (13)|28.9.2007 13:05
A je s novou Rom nejake zlepseni pri ozvene do handsfree ???
Dráček (68)|29.9.2007 03:08
ano, podle benchmarku jsou obe rom stejne rychle, podotykam ze obe jsem testoval pouze bez cestiny, tu neinstaluju...

handsfree to bohuzel nevim, sam totiz nepouzivam :)