Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Web Viewer for WM5 1.0 - freeware nadstavba k PocketIE

Zdenek Malinsky (9781)|12.9.2007 13:56
Pocket Internet Explorer má do dokonalého browseru poměrně daleko. Věřím, že dosti početná skupina ho v PDA "trpí" jen proto, že je součástí ROM a nejde tudíž odinstalovat. Sice existují nadstavby jako je třeba PIEPlus od ReenSoft nebo MultiIE od Southway corp., ovšem ty stojí 14,95, resp. 17,95 USD.



Nyní existuje jejich freeware náhrada, která je alespoň v tom nejpodstatnějším nahradí, tj.záložky, navigační tlačítka (Back, Forward, Refresh, Stop), otevírání linků v nové záložce. Protože se nejedená o nový browser, ale nadstavbu (jako Maxthon nebo Awantbrowser pro PC) - vylepšení defaultního PIE, nemělo by docházet ke zpomalení a ani nezebere mnoho místa v paměti.



Stránka aplikace je tady, stahovat můžete zde (30 kB)

Program vyžaduje poslední verzi .NET Compact Framework (2.0.7045.0).

Martin Ráž Hoch (1832)|12.9.2007 19:21
Zkusil jsem ho jen tak ze srandy na WM6 a překvapivě bez problémů a docela se to dá používat.
Zdenek Malinsky (9781)|12.9.2007 19:36
A co jinak používáš za browser? Můžeš to porovnat s MultiIE a PIEPlus?
Já jsem si teď nainstaloval MultiIE, tak až vyprší trial, asi prubnu toto free.
vario (441)|12.9.2007 20:10
taky bych to zkusil, ale štve mě ten .Net Framework, zatím jsem se se vším obešel bez něj, já ke spokojenosti používám velkou Operu
Martin Ráž Hoch (1832)|13.9.2007 08:40
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]A co jinak používáš za browser? Můžeš to porovnat s MultiIE a PIEPlus?
Já jsem si teď nainstaloval MultiIE, tak až vyprší trial, asi prubnu toto free.[/QUOTE]
MultiIE nepoužívám, ale ten PIEPlus ano. Chválil jsem asi předčasně - zas taková vůně to není:). Oproti PIEPlus nedotažené, chová se podivně, nefunguje fullscreen atp. - možná je omezeno použitím na WM6:(. Po nějakém tom dnu zkoušení bych rozhodně zatím neměnil.
Zdenek Malinsky (9781)|13.9.2007 10:21
Full screen by jít měl, stejně jako zapomatování záložek. No uvidíme, třeba se přidá ještě někdo se zkušenostmi. Občas se stane, že free funguje lépe než placené softy, ale bohužel jen občas.

PS: Pokud to někoho zajímá, tady je starší článek o více browserech a nadstavbách kuk.
Martin Ráž Hoch (1832)|13.9.2007 10:53
Fullscreen sice jde, funckce cosi vyvolá, ale aby se to přeplo opravdu do full, tak to zase bohužel ne:(. No zkrátka to pro mě má docela nepříjemné mouchy... ale neříkám, že se to nakonec nezmění. Jsem příznivce spíše freewarových alternativ, protože když zkrotím mojí zmlsanost, tak jsou většinou plně dostačují.