Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HP iPAQ 210 Enterprise

khooca (133)|4.6.2008 12:21
2nucleolus: volba se jmenuje [Toggle screen[,třetí odspodu.
johnee_r (290)|4.6.2008 12:29
khooca: já to tam prostě nemám. Ani v systémovým nastavení tlačítek, ani nikde jinde. :-( Jakou máš verzi ilauncheru?
Díky
khooca (133)|4.6.2008 13:32
3.1. Ještě je teoreticky možné, že ta volba tam je od wisbaru, ale o tom bych dost silně pochyboval. Žádné jiné systémové utility nainstalované nemám..
johnee_r (290)|4.6.2008 13:45
No, asi je. Já mám taky 3.1 a nic podobnýho jsem nikde nenašel. Ale díky.
Karel123_ce4you (27)|4.6.2008 18:42
Tak ho mam taky. Jsem s nim spokojeny, ale mam problem pri prohlizeni stranek kde je flash. Zkousel jsem nainstalovat od adobe, ale nefunguje. Existuje nejkay jiny?
khooca (133)|7.6.2008 23:01
nucleolus: měls pravdu, v ilauncheru to neni. Je to buď ve wisbarA nebo SPB pocket+
tdanicek (21)|9.6.2008 09:05
[QUOTE="Keltek"]Tak jak jsi dopadl? Funguje?[/QUOTE]Nefunguje. Asi týden jsem s tím bojoval v iGO8 a nic. Teď to má ještě kolega na dovolené a ještě tento týden jim to pošlu z5 do obchodu :-(
jfk_jfk (7)|10.6.2008 20:15
Chtěl jsem poprosit někoho zda neví jak zesílit zvuk v tomto zařízení je to hrozně potichu. Kdybych neměl upravený hlasový zvuk v navigaci nedalo by se toto zařízení ani používat. Zkoušel jsem pátrat po netu a zde ve foru nic co by řešilo problém jsem neobjevil. Děkuji za odpověď.S podzravem jfk_jfk
František Kubiš (20)|10.6.2008 20:27
Zesílení zvuku na HP 214 při navigaci jsem vyřešil jednoduše zakoupením aktivního reproduktorku Sencor za 100,- Kč, který má 3,5 konektor a lze jednoduše zasunout do sluchátkové zdířky PDA (případně prodluž. kablíkem za 20,- Kč mohu tento malý reproduktorek umístit mimo PDA). Má vlastní akumulátor, nabíjený přes USB. Zvuk naprosto dostačující.Je možné samozřejmě i přes BT repro, to už je přes 1000,- Kč.
Karel123_ce4you (27)|10.6.2008 20:34
kde jsi ho koupil?
hamik5 (17)|10.6.2008 20:41
[QUOTE="František Kubiš"]Zesílení zvuku na HP 214 při navigaci jsem vyřešil jednoduše zakoupením aktivního reproduktorku Sencor za 100,- Kč, který má 3,5 konektor a lze jednoduše zasunout do sluchátkové zdířky PDA (případně prodluž. kablíkem za 20,- Kč mohu tento malý reproduktorek umístit mimo PDA). Má vlastní akumulátor, nabíjený přes USB. Zvuk naprosto dostačující.Je možné samozřejmě i přes BT repro, to už je přes 1000,- Kč. [/QUOTE]

Nebo samozrejme je tady jeste moznost pro ty, ktere maji v autoradiu AUX vstum, zapojit si PPC s radiem a poslouchat hlas vsema nainstalovanyma reprakama v aute :) Nevyhodou je, ze se neda soucasne poslouchat hudba.
František Kubiš (20)|10.6.2008 22:00
Jde o Sencor SPS 500, na http://sencor.elektrosvet.cz/sencor-sps-500+dp75756/ za 104,-
icecat (156)|11.6.2008 10:39
Ahoj, tak od vcera uz jsem take hrdym majitelem 214, po prechodu z titernyho malinkyho acer n311 fakt hodne velky sok, ale celkem v pozitivnim smyslu:) Ale hned se vyskytl jeden problem. Nainstaloval jsem osvedcenou sortu nekonfliktnich programu, jenze se najednou vecer zacalo stavat, ze displej zbelel, obejivilz se na nem tmavy linky, ty rychle vybledly a zustal jen zarici bily displej. Pomuze vzdy jen restart. Stane se to treba jednou za hodinu a nezavisle na tom, ktery prog. je zrovna spusten. Stalo se to nekomu z vas? Nevim, zda se jedna o hw problem, ci spise o konflikt se softem, jenze nemam tuseni se kterym:( Pouzivam jako prikladny vycet cz lokalizaci, spb pocket plus 4, spb weather, mobipocketreader, tcpmp, resco pocket viewer, skype, icq, pocket world info 4 a dalsi...
Jo a jeste jeden dotaz - tu byvalou 311 stacilo vlozit do kolebky spojene s kompem a bez jakehokoli nastavovani jsem mohl surfit pres pda po inetu. 214 se ale k internetu pripojit ani po synchronizaci nedokaze. Pres wifi se pripoji hned, ale pres synchro kabel ne, musi se nekde neco nastavovat?
xtonda (811)|11.6.2008 11:44
New Driver Update - Improve Battery Performance and Support Extended Batteries

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

TITLE: HP iPAQ 200 Enterprise Handheld Series - Software Driver Update to Improve Battery Performance and Support Extended Batteries

Version: 1.00
Description: This driver update adds support for an extended battery, and includes power management improvements to increase battery life between charges.

PURPOSE: Recommended
SOFTPAQ NUMBER: sp39391
SUPERSEDES: None
EFFECTIVE DATE: May 30th, 2008
CATEGORY: Driver

SUMMARY:
- Updates power management drivers to improve battery life.
- Adds support to fully charge an extended battery.
icecat (156)|11.6.2008 12:41
to xtonda: to nesouvisi s tim mym problemem, ze ne?:)
xtonda (811)|11.6.2008 12:49
To je pro info pro všechny uživatele, mohlo by to řešit problém, kdy CF karty berou proud, i když je PDA vypnuté.
weszter (231)|11.6.2008 16:16
to tomas.lizner:

toto se stávalo mně při použití xcpuscalar: pokud je na pda v nastavení rychlosti procesoru zatrženo "auto", pak při použítí taktovacích utilit obvykle pda zamrzá vámi popisovaným způsobem. obvykle stačí v nastavení systému vybrat "turbo" rychlost procesoru a nebo nepoužívat nic jiného na taktování procesoru...

někdy se mi ovšem pda samo přepne do "auto" (obvykle v momentě, kdy s ním blbnu, ono vytuhne a musím dát reset) a pak to po resetu spadne...
jfk_jfk (7)|11.6.2008 20:16
[QUOTE="František Kubiš"]Zesílení zvuku na HP 214 při navigaci jsem vyřešil jednoduše zakoupením aktivního reproduktorku Sencor za 100,- Kč, který má 3,5 konektor a lze jednoduše zasunout do sluchátkové zdířky PDA (případně prodluž. kablíkem za 20,- Kč mohu tento malý reproduktorek umístit mimo PDA). Má vlastní akumulátor, nabíjený přes USB. Zvuk naprosto dostačující.Je možné samozřejmě i přes BT repro, to už je přes 1000,- Kč. [/QUOTE]
Děkuji za informaci i to je řešení mne jde spíše o normální používání v navigaci mám zesílený normalizovaný hlas, ale při běžném používání systémových zvuků je to málo slyšitelné. I tak děkuji za odpověď.
Eraser_ce4you (0)|11.7.2008 15:51
Cafte vsetci,
pred dvoma dnami som si zadovazil aj ja tohto milacika, samozrejme hned som si objednal aj ochrannu foliu Boxwave, no dovtedy kym to dojde z USA som si preventivne kupil folie priamo od HP-cka, kedze normalne 4" folie som nevedel nikde inde zohnat. Prave som jednu nalepil no mam tam pod nou taku chybycku krasy, si hovorim, mam este dva pokusy, tak ju dam dole a dam tam druhu, sak uz budem vediet ako na to... No lenze ja netusim ako ju dat dole, nikde po krajoch ziadna medzierka, kde by som ju mohol zachytit... Poradi mi niekto ako ju dalo dole z pda? Vopred diky vsetkym za odpovede.
burticek (211)|19.7.2008 19:45
Zkus nalepit nejakou izolepu na růžek a pak to půjde sundat.
RayeR (31)|9.8.2008 14:52
Tak se s vama podelim o zkusenosti z reklamace ipaq 214 ohledne vybijeni baterie ve vypnutem stavu pri vlozene CF karte (v mem pripade konkretne -14% za den s kartou Transcend 16GB 133x spec. CF ver. 4.2)

O tomto problemu se na zahranicnich forech vi, ale reseni zatim zadne. Rikal jsem si, ze cim vic lidi bude HP prudit, tim vetsi sance ze nejaky vyvojar hejbne zadkem a udela na to zaplatu. Proste lepsi se ozvat nez mlcet a tise nadavat. OK napsal sem mail na podporu a kontaktoval suportera na HP chatu. Ten mi doporucoval zajit s ipaqem na lolalni HP servis (v Praze ul. Jeremenkova). Tak sem tam ipaq donesl, vysvetlil problem, oni ze to poslou nekam dopryc a ze daji vvedet. Fajn, za tyden byl ipaq zpet s tim ze mam nainstalovat patch sp39391.exe. Ten sem samozrejme instaloval hned po koupi, ale mezitim se zistilo ze HP v tichosti vydal novou verzi tohoto patche protoze v predesle verzi byla chyba. Este sem se ptal jestli to zouseli a ze pry ano. Vysledek byl ale ten, ze se spotreba ve vypnutem stavu vubec nesnizila.

Tak sem volal do HP ze ta jejich oprava nefunguje. Nejaky pan se mi zatvrzele snazil vysvetlit ze toto je vlastnost vsech ipaqu a ze je to naprosto normalni, ze to neni jejich chyba (takze ta volba na vypinani napajeni CF slotu v ovladacim panelu napajeni je tam pro prdel kralikum ze). Ja kdybych v praci navrhnul zarizeni s takto vyjebanym power managmentem a misto otestovani to pustil mezi zakazniky, tak me asi sef mit rad nebude... Nastvane sem tam tedy ipaq odnesl znovu, manik rikal ze to ale asi poslou bez opravy ze je to tak v poradku. No nechal sem to tam, asi za 14 dni prisel ipaq zpet. Docela sem se podivil, protoze na papiru byla napsana vymena LCD a zakladni desky. Ze pry ted uz to bude fungovat. Tak sem doufal, ze sem dostal nakou novejsi opravenou HW revizi, bohuzel marne. Vycucavani baterky je porad stejne.

Nicmene melo to aspon jeden pozitivni efekt ve vymene toho LCD. Na prvni tapnuti je poznat, ze touchscreen je citlivejsi, ze uz do toho nemusim tak klobat. Nebot kryci folie uz neplanda milimetr nad vlastnim panelem ale pekne sedi. Tak aspon neco... Na dalsi boj uz nemam sil, takze asi budu nucen holt koupit za litr a pul 16GB SDHC a vsechny programy preinstaluju/presunu. Pouceni pro priste - davat si vic pozor na novinky a pokud mozno se vyrobkum HP vyhnout.

A jeste neco. S vymenou desky nastala takova zahada. Kdyz stahnu z webu HP nejaky update pro 214 a chci ho nainstalovat, tak mi na PDA pri instalaci toho cabu zahlasi "invalid model id" a nazdar. Zkousel sem stahovat updaty i ze stranky pro 210 ale jsou stejny a dela to to samy. V systemovych informacich o verzich mi to pise ze mam stale ipaq 214, tak nechapu co tam zas pojebali. BTW ted je tam ke stazeni nova zaplata, kera by mela zahrnovat ty vsechny predchozi:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
jixjox (59)|9.8.2008 21:18
Musím se přidat s rozpačitým hodnocením tohodle modelu:

display je perfektní - vyšší tuhost mi nevadí, dá se na to zvyknout, rychlost je dobrá - odezva systému i přehrávání videa jsou dobré, paměti dostatek, ale power management je tragédie. Používám SDHC kartu - takže problémy hlášené s CF jsem neočekával. Opak je pravdou: v průběhu jednání si dělám poznámky na baterce je 70%, ipaq vypnu a když ho chci za 10min zapnout, tak se nezadaří - PDA je "mrtvé". Hlášení tohohle probému jsem objevil i na brighand, řešení ale samozřejmě nikde.
Po napojení na nabíječku ukazoval systém na baterce 0%, nabíjení ale neprobíhalo (po odpojení nabíječky PDA zase chcíplo). Teprve když jsem připojil k miniUSB tak se na ukazatelích opět objevilo 70% a vše bylo OK.
p.s. Nevím jestli se to dá považovat za novinku: PDA jsou tady už několik let a firma jako HP by měla mít jejich výrobu odladěnou - zvlášť když tento model prezentuje jako "enterprise"
RayeR (31)|10.8.2008 13:24
Tak to sem z toho jelen. Kdyz sem provedl obnoveni zalohy z SPBackup, kde jsem predtim mel uz vsechny 4 zaplaty od HP nainstalovany (a tim se mi je vlastne podarilo znovu nainstalovat, kdyz mam ted tern problem s invalid model ID), tak sem mel za dnesni noc (cca 12 hod) ubytek s kartou presne 0%. Takze by ten HW byl fakt opravenej, ale potreboval k tomu ty patche? Proc pak ale nejdou normalne nainstaloval. No sem zvedav jak to na podpore vysvetli...
icecat (156)|10.8.2008 16:16
Jojo, technika je mocna:-) I ja se podelim... Jsem si pred par mesici vytvoril pres spb backup skvele vyladenou zalohu systemu, dvakrat jsem ji od te doby pouzil a k plne spokojenosti. Ale nedavno jsem naisntaloval igo 8 a objevily se trable s BT. Jde vypnout jen pres start- nastaveni - pripojeni - BT... Pres to bt connection na desktopu to nejde. Zatimco u te wifi ikonky tesne vedle je pri vypnutem stavu maly preskrtnuty cerveny ctverecek (a donedavna tomu tak bylo i u te BT ikonky), tak ted u BT je ten ctverecek jen takovy zasedly a nereaguje na dotek. A pokud vyberu zleva cele to menu, kde byla moznost vybrat si mezi nastavovanim wifi a bt, ted je tam jen nastavovani pro wifi. Po hardresetu je to vsechno v poradku, ale jakmile natahnu tu zalohu (ktera byla vzdycky naprosto v poradku), tak se ten problem objevi zas. Takze me ted cekaji dva dny instalace a ladeni systemu k dokonalosti pro vytvoreni nove zalohy...
RayeR (31)|10.8.2008 17:23
>tomas.lizner

Tak to s tou BT ikonou se mi podalo z niceho nic taky. Obnova SBP neuspesna. Jednou se mi to povedlo zprovoznit tak, ze sem v nastaveni obrazovky dnes vypnul zobrazeni ipaq wireless a zase zapnul (mozna restart mezi tim) a zas to nakou dobu fungovalo. No a ted mi to ale zas nejde a nemuzu to rozchodit ani timle zpusobem :(

EDIT:
Tak sem nasel spolehlivy reseni:
http://forum.brighthand.com/showthread.php?p=1676355
Problem je, ze se nejak zamicha poradi programu kery se spousti pri startu, takze se BT pousti az po ipaq wireless coz je spatne.
V Programu SKTools lze s poradim startupu hybat a tim se to zpravi. Ted sem to zkousel a funguje to.
icecat (156)|10.8.2008 19:46
Super, dik za ten link, v rychlosti jsem ho proletl a vypada to, ze je to presne ono. Ale tentokrt zrejme jeste asi prece ejn zkusim udelat tu zalohu celou od zacatku znova, ta stara mela preci jen jeste par drobnych chybek. Ale pokud by to udelalo nekdy znova, uz vim, kde hledat jak na to.

Jinak sice mam tenhle ipaq jen cca ctvrt roku, ale zatim jsem s nim plne spokojeny. Pravda, nemam CF kartu, takze nemuzu posoudit, o cem pises, ale vztekas se kvuli servisu? Zlatej clovece, bud stastnej jako blecha, ze se tomu pda takhle venujou a aspon se pokousej neco resit. Mrkni schvalne nekdy do diskuse o zkusenostech se servisnim strediskem Acer. Ver mi, ze jedna zkusenost s nima, te nauci si vazit pristupu, jaky popisujes s HP:-)

Jinak abyste se pobavili i vy ostatni, tak prihodim historku, jak jsem se s tim pda seznamoval prvni den. Nabil jsem ho a zapnul, hned nabehl uvodni screen s centrovanim obrazovky. Tak jsem jednou "tapnul" pro zacatek centrovani a objevil se ten krizek uprostred. Na ten jsem tuknul (podle recenzi jsem vedel, ze to chce oproti jinym pda vic tlacit), krizek se pak klasicky posunul do horniho rohu. No a at jsem pak na nej tukal jak divej, tak nic. Udelal jsem nekolik resetu, jezdil stylusem po displeji sem a tam, vyndaval baterku, cetl navod, diskuze, volal do prodejny... proste jsem byl nestatnej, ze po problemech s predchozi n311 hned chytnu zase vadnej kus. Az po hodine a pul jsem uz vztekle bodl styluesm do toho rohu trosku silnejc a ejhle, krizek se posunul do dalsiho rohu:-) To me fakt uzemnilo, ze to chce proste jen pritlaict pri cetrovani v rozich jeste silnejc, nez uprostred. Mi to uplne pripomnelo situaci, kdyz jsem se pokousel sousedce dve hodiny marne rozchodit pry "nahle zaseklej" internet, nez jsem si vsiml, ze ji kocka jednoduse vypnula modem:)

Inu slozity veci casto mivaj uplne jednoduchy reseni:-)
RayeR (31)|11.8.2008 11:25
Tak ja si nestezuju na to, ze to relativne rychle vymenili, ale ze misto toho aby ferove uznali ze je tam problem, tak se me nakej lojzek snazil presvedcit ze je to vlastnost. Bohuzel ono je to docela nevymahatelny, protoze v dokumentaci neni nikde specifikovana vydrz na baterky ve stand-by. Stejne asi jako v prirucce u auta se asi nepise ze vam ma autobaterie vydrzet nabita dyl nez par dni pokud nejedete. To se jaksi vseobecne povazuje za standard. Stejne jako donedavne nebylo v manualu u mikrovlnek ze se tam nemaj susit zivi tvorove :) coz vetsine lidi prislo jako normalni, bez diskuze.

K tomu displeji, nevim ja sem si na nej teda nezvyk, takze dost ocenuju ze ho vymenili taky. Nekde sem cet ze to je v podstate vyrobni/montazni vada a ze novy ipaqy to uz maji lepsi.

EDIT: tak sem meril znova to vybijeni a dela to -8% za 22 hodin. Zrejme ten ukazatel neni moc linearni a ma nakou saturaci. Takze Kdzy PDA probudim po kratsi dobe ukaze 100% a pak to zacne klesat rychleji.

EDIT2: na dotaz ohledne toho "invalid model id" mi odepsali at to donesu, takze parada, uz po treti na reklamaci. :(
icecat (156)|12.8.2008 15:15
Takze - pokud se vam stane, ze po HR (nebo prvnim pripojeni noveho pda) stane, ze i pres uspesnou synchro s active sync nejde kabelem pripojene pda nakonektit na inet, stahovat aktualizace atd..., mrknete na http://smartmania.mobilmania.cz/forum/viewtopic.php?p=17255#17255 Je to tusim desaty prispevek od moderatora Jiriho Hrmy. Staci do kompu stahnout LSPvalue.zip obsahujici registracni soubor. Po jeho spusteni restartnout komp (i pro jistotu pda) a vse pak chodi. Tyka se to chyby 0x80072f78, o ktere tu psal jednou tusim uz Zdenek Malinsky s odkazem na nejaky opravny patch od MS. Ten ale zrejme ne vzdy zabira, nebot ma byt soucasti SP2 pro XP. Ja sp2 mel a stejne to nepomohlo. Ted mam visty a take inet nechodil. Vice podrobnosti o tom reg souboru najdete na http://smartmania.mobilmania.cz/index.php?ind=news&op=news_show_single&ide=880 zhruba na konci clanku.
RayeR (31)|13.8.2008 11:50
Hele tak uz sem prisel na to, kdy se ta BlueTooth ikona podela. Kdyz totiz obnovim zalohu SPBackup, tak se nezachova puvopdne zazalohovane poradi spoustenych programu a musim to pak v SKTools rucne spravit.

A co se tyce te chyby aktualizaci - bylo mi sdeleno, ze u nove revize HW muze byt jine ID, pro ktere stavajici aktualizace skutecne neplati a ze se patrne vyjde nova verze. Bohuzel HP ten web spravuje dost tragicky, jinde zadny changelog, pod stejnou verzi zaplaty pokazde stahnete neco jineho a pod. Takze uvidime co se tam objevi dal.
icecat (156)|13.8.2008 16:20
Ze se nezachova... To dost dobre nechapu. Ja delal tu zalohu, kdyz bt ikonka fungovala a poradi programu tedy chodilo take spravne. Dokonce jsem pak tu zalohu dvakrat nacetl a obnovil z ni system a bt bylo v poradku. Takze jsem zalohoval i spravne poradi spoustenych programu. Ale pak se to jednou podelalo a zustalo to tak podelane i po natazeni systemu z te doposud bezchybne zalohy. Ok, dalo by se mozna rict, ze ta zaloha neobnovuje poradi spoustenych programu, jenze kdyz jsem udelal HR, poradi programu se opravilo, ale pokud jsem z cistyho systemu nacetl zalohu, to poradi programu se zase rozhodilo. Nemam tuseni, jak to.

Ale ted je to snad jedno, uz mam temer kompletni novou zalohu, jeste potrebuju krome detailu program na cteni pdf. Adobe reader 2.0 mi tu trosku zlobi a nektere pdf zobrazuje nekorektne, tak chci najit alternativu - neco jako foxit reader na pc. Jinak po zazalohovani systemu chci zkusit demo animovaneho desktopu. Ted nevim z hlavy presny nazev toho programu, vcera jsem ho zahledl, ale ma to v zasade ozivit Today, ze se bude hybat, neco jako .gif jako obrazek v todayi. Tak pak s tim napisu do nejaky sw sekce zkusenosti na hp214 a hodim sem link.
RayeR (31)|13.8.2008 17:42
Vsak ja to mel zazalohovany taky ve stavu kdy BT ikona fungovala. A mozna ze sem tu zalohu parkrat uspesne obnovil. Ale ted mi to po HW resetu a obnoveni proste nefunguje. Nevim kde se tahle informace uklada. Mozna je to dany jen poradim v jakem se vytvarely zastupci v adresari startup. Mam na mysly adresarove polozky na filesystemu. Ty nejsou nijak trideny, tridi si je az spravce souboru. Pri vytvareni nove polozky v adresari se proste prochazi od zacatku a jakmile se najde volne misto nebo drive smazana polozka, tak na tom miste se vytvori nova. Tohle je vec kerou ten backup zrejme nepochyti. Protoze zalohuje na urovni souboru a registru, ale nezajima se jak sou na filesystemu fyzicky umisteny. Pri obnove se pak soubory muzou vytvorit v jinym poradi a je problem. Nevim jesi tohle naka jina zalohovaci utilita pobere. Ale kdyz uz vim jak to rychle opravit tak se to da zkousnout...
moorfeus (3)|14.8.2008 21:10
Nezkoušel někdo náhodou něco na full VGA ?

Jinak mam ho jiz tyden a sem sním (až na to umístění a hlasitost reproduktoru) naprosto spokojen :-) .
RayeR (31)|15.8.2008 14:35
Tak sem prave dopajel svuj USB host kablik (vyrobeny z toho nabijeciho konektoru a USB prodluzovacky) a facha to luxusne. USB klicenka, klavesnice, mys (bez kurzoru) a hlavne i FTDI prevodnik na RS232. Vecer hodim naky foto...

EDIT: tak tady slibene foto :)
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Dušan Mrázek (47)|20.8.2008 14:01
Ohledně CF karty a vybíjení baterie posílám vyjádření fy. Autocont jakžto servisního partnera HP:

Dobrý den,

tento jev je u tak velkých karet, které nejsou certifikovány výrobcem HP, naprosto normální, ve sleep módu se napájí i jiné součástky a na pozadí běžící aplikace.

Technická podpora AutoContCZ a.s. OSTRAVA

tak co si o tom myslíte?

PS: před chvílí mi odpověděli ze servisního centra HP, že standardně jsou podporované karty pouze do 2GB a pouze schválené HP. Pokud prý mám jinou, tak .... se uvidí.
RayeR (31)|20.8.2008 16:01
>Dusan

No to je typicky. Melou sra.cky a nepriznaj chybu.
CF karty se pomerne striktne ridi standardem Compact Flash Association (napr. ta moje karta by mela byt dle spec. vyrobce Transcend CF 4.2) jehoz soucasti je i podmnozina ATA prikazu pro usporny rezimy. Spravne by to melo v PDA fungovat tak, ze budto pred vypnutim (prepnutim do sleepu) se odpoji napajeni od CF karty a vsechny datovy linky se nastavi do 0 nebo vysoky impedance. Takle to ale zrejme HP neresi (je to drazsi o o par soucastek) a nebo pred vypnutim poslat karte spravny ATA prikaz na prepnuti do rezimu s co nejmensi spotrebou. Tam se ta spotreba muze lisit vyrobce od vyrobce, ale porad by mela bejt nekde radove jinde nez to zere (mi to vychazi asi na 12mA zatimco true sleep by mel bejt nekde pod 1mA). Tomu taky napovida, ze kdyz PDA zresetuju a hned vypnuaniz bych na CF pristupoval, tak to zustane ve stavu kdy to nezere. Kdyz ale spustim aplikace, pak to pozaviram a vypnu, tak zrejme PDA potrebny prikaz ke sleepu neposle a zustane to zrat. Takze proste je to 100% chyba na stane vyrobce PDA a ne karty, to mi nikdo nevymluvi. howg!

ps. ta oficialni podpora 2GB karet je taky srandovni v dobe, kdy PDA slo do prodeje byly davno 64GB CF karty. S tim se me ten chlapek na podpore snazil taky oblbout, ale testy sem provadel i na 1GB karte, samozrejme se stejnym vysledkem.
Dušan Mrázek (47)|20.8.2008 20:14
Ale na to jsem je taky chvíli dusil a ejhle, přišla omluva ze servisního centra, vše vyřeší, technik posoudí, neb právě teď obdrželi dokument od HP, ve kterém se píše, že problém je znám a jsou známy metody řešení SW i HW a je třeba vyčkat na opravnou záplatu.
Perličkou zůstává, že dokument je confidential....

Ale blýská se na lepší časy, patrně je lidi prudili tak, že začali něco dělat.
icecat (156)|20.8.2008 23:45
Zajimavy. A ohledne te tuhosti displeje, je to jen fama, ze jde o vyrobni vadu? Resp. nepodarilo se mi najit nejaky oficialni potvrzeni, ze by hp priznavalo, ze jde o vyrobni vadu ci o vadu vubec. Pokud by to tak bylo, tak to poslu do reklamace, ze chci noveej displej ci pda.
RayeR (31)|21.8.2008 01:57
Nevim, cetl sem to asi na brighthandu nebo nakym takovym podobnym serveru. Jako vtipny bylo ze sem displej nereklamoval, ale presto byl vymenen, takze by maslo na hlave? :) No kazdopadne si na nej ted nestezuju.

>Dusan - tak to sem zvedavej za jak dlouho se to tam na ten jejich web dopropaguje... Jinak docela zasadni zmena nazoru, je viet ze na tom servisu nemaj vlaastni rozum, neudelaj nic nez co se jim posle shora, ale to je asi normalka...

Jinak kdyby si chtel nekdo pocist, tak tady sem shrnul moje dosavadni zkusenosti s ipaq 214, videno ocima vcelku spokojeneho uzivatele h2210:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Necituj předchozí příspěvek. admin
Karel123_ce4you (27)|22.8.2008 22:17
Chtěl jsem se zeptat, jak mám nastavit pda na tiskarnu, která je připojena na AP, na notebooku ji mám nastavenou jako síťovou socket://192.168.1.1:9100
Když to tak nastavím v hp printsmart mobile, tak netiskne. Problém je, že nevím jaký zvolit ovládač. Mám hp deskjet D2460 a taková tiskárna v možnostech toho programu nejsou.
Děkuji za odpovědi.
lachomir (6)|27.8.2008 09:40
Zdravim, kúpil som tento prístroj a používam ho necelý týždeň. V podstate som s ním zatial celkom spokojný až na pár drobností. Čo ma však zaráža je výdrž baterky. Najviac ho využívam na čítanie kníh v mobipocket readeru a po necelých dvoch hodinách mi baterka klesne o 20 %. Používam spb pocket plus, kde mi ukazatel času pri plnom nabití ukazuje cca 8 hodín. Zdás sa mi to trochu divné, keď vezmem do úvahy ako každý píše, že mu ppc vydrží pri minimalnej záťazi v pohode aj niekolko dní. Čo potom znamená ten údaj 8 hodín?
xtonda (811)|27.8.2008 11:04
cca osm hodin při čtení knih je OK, několikadenní výdrž je patrně myšlena u zařízení s telefonem na příjmu, nikoliv několikadenní aktivní práce se zařízením
lachomir (6)|27.8.2008 11:55
Bude niekto z vas tak dobry a napise sem aky hodinový zostatok mu ppc vypíše pri 100% nabití. Resp. hneď ako ho vypojí z nabíjačky pri plnom dobití.
icecat (156)|27.8.2008 20:12
Ahoj, klidne ti to napisu, jen mi rekni, v cem to zjistim

EDIT
Pravidlo 1-9 - Citujte s rozumem!
Při používání citací ale používejte hlavu! Například je zbytečné citovat příspěvek, který je aktuálně poslední.... admin
moorfeus (3)|28.8.2008 20:33
[quote=Karel123]Chtěl jsem se zeptat, jak mám nastavit pda na tiskarnu, která je připojena na AP, na notebooku ji mám nastavenou jako síťovou socket://192.168.1.1:9100
Když to tak nastavím v hp printsmart mobile, tak netiskne. Problém je, že nevím jaký zvolit ovládač. Mám hp deskjet D2460 a taková tiskárna v možnostech toho programu nejsou.
Děkuji za odpovědi.[/quote]

Ja mam HP LJ 1018 nasdílenou na stolnim pc v zařízená je HP LJ 101x a stejne to stím netiskne... Něoc se přidá do tiskové fronty ale to je vše nic se nevytsikne a kousne se to... Nepovedlo se to někomu rozchodit ?

icecat (156)|3.9.2008 00:08
Jinak kdyby si chtel nekdo pocist, tak tady sem shrnul moje dosavadni zkusenosti s ipaq 214, videno ocima vcelku spokojeneho uzivatele h2210:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]


Super, dik za ten web. Uz jsem resil, jak propojit pda s externim diskem. Nepodarilo se mi najit kabel USB mini B - USB mini B v nabidce zadneho e-shopu, vetsinou mi odepsali, ze produkt nevedou, neznaji, ci si ho mam nechat vyrobit na zakazku. Mozny reseni by mozna bylo USB mini do pda ----------- USB male propojene do USB female ------------- USB mini B do ext. disku. Ale zase je tu problem, kde sehnat USB female to USB mini B... atd. Zitra, vlastne uz dneska, se pustim do toho pajeni konektoru podle tveho navodu, snad to pujde.

Jinak prihodim svou zkusenost - koupil jsem BT klavesnici freedom keyboard (maji ji napr. v alzasoftu za cca 1700,-). Po sesynchronizovani staci na pda zapnout BT, klavesnici zapnout ON a hned bez dalsiho muzete ovladat pda klavesnici. Nicmene me ponekud zklamalo, ze v hrach a netextovych aplikacich nechodi. Zatim jsem se nedostal k podrobnejsimu zkoumani, zda ma na webu nejake drivery pro ipaq 214 a zda pripadne pomuzou, ale bez nich se sice sparuje a na psani je bezva, ale duka, dooma, flashback... si s ni nezahrajete.



MartinPetr (11)|4.9.2008 10:32
Taky mám BT klavesnici freedom keyboard a řeším stejný problém jako ty.. už asi půl roku. Jestli na něco přijdeš, tak to sem prosim tě postni. Díky :yes:
Karel123_ce4you (27)|15.9.2008 08:27
Dobry den, mam problem se zelenou LED diodou.
Kdyz nabijim a nabije se na 100%, zacne svitit zelena dioda. Kdyz ho odpojim ze site, tak prestane svitit. Tak nekdy nepoznam, jestli je zapnuty nebo ne. Dik za rady.
MartinPetr (11)|16.9.2008 17:35
Nemáte někdo u tohoto (popř. i u jiného) zařízení zkušenost s programem AEKMap na přemapování klávesnice ? Zajímalo by mě, jak to vůbec v principu funguje a co to umí...
johnee_r (290)|13.10.2008 11:31
Zdravím,
měl bych dotaz. Zbláznilo se mi nabíjení na 214ce. iPAQ je nabit (celou noc byl v nabíječce a svítil ráno zeleně). Nejde ale zapnout. Po resetu naběhne modrá obrazovka, pak zelená obrazovka Windows a pak se vypne. Pokud ho napíchnu na nabíjení, tak svítí oranžově a za chvilku se nabije (svítí zeleně), což odpovídá tomu, že je skutečně nabit a těch pár minutek dobíjí to poslední procento, dvě. Ani v tomto stavu ale nejde normálně zapnout. Pokud ho zresetuji, zatímco je připojen k nabíjení, naběhne, ale indikátor baterky ukazuje 0%.

Co s tím? Jednou už mě v tomhle smyslu zazlobil, ale nějaké resety to spravily. Dneska od rána zatím bez úspěchu :-(

Díky moc za rady.
Karel123_ce4you (27)|14.10.2008 22:31
PDA podporuje tkip a aes, jde nějak nastavit, aby se připojil na síť, která používá zabezpečení tkip+aes? dik za odpověď.