Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HP iPAQ 210 Enterprise

SPM (182)|20.3.2008 16:33
CorePlayer + sluchátka a sice to neni nejhlasitější (bejvalá 5550ka řvala o něco víc), ale rozhodně to na zničení sluchu stačí :-))
johnee_r (290)|20.3.2008 16:49
Souhlasím, že 5550 řvala víc. Ale ne až tak o tolik. Pořád jsem v nastavení hlasitosti kousek pod maximem (i když někdy malej, podle nahrávky). Integrovanej reprák není nijak extra hlasitej (což nechápu, protože mikrorepráky v každým mobilu řvou daleko víc), ale na druhou stranu hraje ve srovnání s 5550 velice čistě. Ta 5550ka byla vyloženě chrastítko (a ještě tišší).

A teď něco pro pobavení.
Zkusil jsem live chat s technickou podporou HP ohledně toho samovolnýho zapínání, když je připojenej k PC (jestli by neměli nějakej chytrej nápad, jak to vypnout). Dostal jsem návod, jak zakliknout v ActiveSyncu něco, co tam vůbec nemám. Pak jsem se dozvěděl, jak se dělá soft reset (popsáno asi na čtyřech řádcích). Takže to jsem vzdal a zeptal jsem se, kdy bude k dispozici kolíbka. Na to jsem dostal odpověď v tom duchu, že HP se rozhodlo, že kolíbka v balení nebude a že v balení je pouze to, to a to. Lehce jsem je upozornil, že jsem si zařízení už skutečně koupil a že tedy vím, co je v balení (natož pak, co tam není) a zeptal jsem se, kdy bude kolíbka k dispozici jako volitelné příslušenství. To už pobrali a sdělili mi, že to zatím neví. A nakonec jsem se drze zeptal, kterou verzi ActiveSyncu mám používat, na což jsem dostal nevinnou odpověď, že s WM6 funguje pouze AS4.5 (ne, že bych to nevěděl) a že se omlouvají, ale že návod, který mi dali na začátku funguje jen se starším AS a WM2003.
Tak jen, kdybyste někdy chtěli zkusit tuhle kratochvíli, tak, že to chce panáka něčeho silnějšího předem a v průběhu ještě několik dalších :-). Opět jsem si ověřil, že Američani (i když dotyčný byl podle jména ind nebo indka) nejsou schopni pobrat jakýkoli nestandardní dotaz, natož pak ho řešit. Co jsem čekal,že :-)
brody_ce4you (39)|21.3.2008 09:57
Konecne mi dorazila folie od branda. Padne na displej jako ulita. Je antireflexi, ale asi to uz delaji jinou technologii, protoze uz tolik nezkresluje obraz... Ale je displeji presne na miru, coz, narozdil od boxwave, jak tu nekdo zminil docela potesi...
xtonda (811)|21.3.2008 10:30
Na brighthandu se zástupce boxwave omlouval, všichni kdo dostali fólii na hx4700 dostanou automaticky bez nutnosti o to žádat zdarma nový model na míru na 214 bez nutnosti vracet tu starou.
johnee_r (290)|22.3.2008 10:22
Tak tím lépe a radostněji :-). Nějaká fólie už je na cestě, tak uvidíme, co přijde :-)
cajrix (17)|23.3.2008 12:48
bude tahle folie na ipaq 214 pasovat?

http://www.pc-levne.cz/navilock-pda-folie-ultraclear-p-17646.html

popripade jakej presne jinej typ + nejlepe odkaz na nejakej eshop kde by se to dalo koupit, predem dik
blast3r_ce4you (25)|25.3.2008 21:14
Bude tato klavesnica kompatibilna s tymto iPAQom ???
johnee_r (290)|26.3.2008 11:09
Tak mi včera přišla boxwave fólie na hx4700, takže jsem jim obratem napsal a dělal jsem trochu blbýho, že se teda asi spletli a že teda doufám, že mi pošlou správnou, tak uvidíme. Zatím jsem jí neinstaloval. Ta Brando, co tam mám není nijak špatná, tak počkám s výměnou až na správnej model.
johnee_r (290)|27.3.2008 09:34
Takže potvrzuji, co se tu už psalo. Z Boxwave mi odpověděli, že se omlouvají a že budou automaticky posílat verzi pro 210ku bez nutnosti vracet tu původní. Takže mám dvě fólie za jedny peníze :-) a ještě Brando, co tam mám teď.
Máte někdo zkušenosti se stříháním fólií na menší display?
johnee_r (290)|27.3.2008 12:19
Prátelé, napište mi, prosím, jak chápte výraz receiver ve spojení s tímto PDA. Jako receiver je označeno logo HP nad displayem. Kdo si všiml, tak za ním je malá díra do přístroje. Já tedy usuzuji, že receiver v tomto případě znamená sluchátko a že by tam tedy měl být dovedně skryt nějaký reproduktorek, který by měl být použitelný např. pro Skypování. Technická podpora HP mi soustavně tvrdí, že receiver je anténa pro WiFi a BT, čemuž se mi nechce věřit. Zaprvé nechápu, proč by něco takového mělo být v základní specifikaci zde:
http://h18004.www1.hp.com/products/quickspecs/12781_div/12781_div.HTML
A zadruhé mi není zcela zřejmé, proč by u antény měla být díra. Asi aby vlny mohly, ven? :-)
corwin_ce4you (11)|27.3.2008 14:27
pod logem HP je ukryt mikrofon, reproduktor to ma vzadu. zadny druhy reproduktor pro VoIP (jak se nekde pise) to nema
xtonda (811)|27.3.2008 14:38
V tom případě by tam byly dva mikrofony, protože mikrofon má být dole zespoda.
johnee_r (290)|27.3.2008 14:41
Tak teď nevím. Mikrofon je skutečně dole (doufám). Pod pojmem receiver si představuju sluchátko. Další možný překlad je sice přijímač, ale podle pozice a tý díry bych to tipoval na to sluchátko. Rozebírat to, abych se podíval, to ale asi nebudu. :-)
xtonda (811)|27.3.2008 14:43
Tady https://fjallfoss.fcc.gov/prod/oet/forms/blobs/retrieve.cgi?attachment_id=857614&native_or_pdf=pdf jsou fotky vnitřku, něco tam je a to že je to sluchátko pro IP telefonii je nejpravděpodobnější teorie i vzhledem k tomu, že specifikace zařízení na webu HP uvádí "2 speakers".
johnee_r (290)|27.3.2008 14:53
Jo, tak tohle je paráda. Jdu si popovídat se supportem HP :-))
johnee_r (290)|27.3.2008 15:46
Tak mi sdělili, že mi děkují za můj rozsáhlý průzkum a že 214ka má jen jeden reproduktor a že oficiální materiály HP budou opraveny :-))
Ono jim zřejmě nestačí vidět to rozebraný jako důkaz, že přesně v tom místě, kde je díra v tom PDA je reproduktorek :-) a že wireless antény jsou jinde.
Takže to bude asi podobný jako se SIM slotem u 5550ky. Je tam ale nefunguje.
xtonda (811)|27.3.2008 15:59
Tak ty fotky jsou ze schvalování FCC, čili předprodukční kus, je možné, že nakonec od toho upustili, osobně mě to netrápí, neměl jsem v úmyslu to používat jako WiFi telefon, i když by to možná nevylo špatné, každopádně lze použít drátové i bezdrátové sluchátko s mikrofonem.
johnee_r (290)|27.3.2008 16:05
Taky mi to tak říkajíc žíly netrhá, ale bylo by to fajn. Co se bezdrátového setu týče, bude s tím fungovat jakýkoli BT headset k mobil nebo něco speciálního?
xtonda (811)|27.3.2008 16:09
Mám nějaké laciné již dříve koupené BT HF Panasonic a šlape, kvalita zvuku nic moc, prostě jako z telefonu, ale zkoušel jsem jen pouštět zvuk do sluchátka nějakým playerem, mikrofon jsem nezkoušel.
xtonda (811)|27.3.2008 16:19
Tak sem to našel, je to Panasonic EB-BHX70, umí profily Headset i Handsfree, je otázka, který se použil, můžu zkusit, jestli půjde skype.
PeMe (3)|27.3.2008 19:35
[QUOTE="xtonda"]Tady https://fjallfoss.fcc.gov/prod/oet/forms/blobs/retrieve.cgi?attachment_id=857614&native_or_pdf=pdf jsou fotky vnitřku, něco tam je a to že je to sluchátko pro IP telefonii je nejpravděpodobnější teorie i vzhledem k tomu, že specifikace zařízení na webu HP uvádí "2 speakers".[/QUOTE]

Nejen specifikace na webu, ale i oficiální produktová dokumentace šířená s výrobkem na přiloženém CD:
je tam obrázek s pohledem na ipaq zepředu a k logu nad displejem vece odkaz 10, který je dále v popisu vysvětlen následovně:
(10) Audio Receiver Use to listen during VoIP calls.

Zajímavé je, že v podobné dokumentaci obsažené přímo v přístroji je stejný obrázek, ale již bez odkazu 10 :-( a příslušného popisu.

Pokud by to jako sluchátko mělo fungovat, nenašel jsem možnost, jak to "zapnout". Skype mluví bohužel dozadu, což je v praxi velmi málo použitelné (zlatý hx4700) i při navigaci v autě to není ono...
johnee_r (290)|28.3.2008 09:20
Taky jsem nenašel, kde ho zapnout. Možná je fakt neaktivní (jako slot na SIM kartu u 5550). Ten reprák dozadu skutečně neni moc šikovnej, v autě zejména. Trochu se bojím, že když to cvaknu do nějakýho držáku, nejlépe i s pouzdrem, tak neuslyším vůbec nic. To už pak bude asi chtít FM transmitter, kterej ale zase ucpe zapalovač, takže se nebude dát dobíjet PDA za jízdy :-(.
xtonda (811)|28.3.2008 10:26
Vyzkoušel jsem to BT sluchátko, funguje sluchátko i mikrofon, takže OK, ale při připojování nebyla nikde možnost volby profilu ani sem nikde nevyčetl, jestli se použil profil Headset nebo Handsfree, takže těžko říct, který je ten klíčový.

Pokud tam v tom HP logu to sluchátko je, patrně bude potřeba v software speciálně ošetřit jeho aktivaci, což by předpokládám dělala speciální HP VoIP aplikace. Nicméně to sluchátko (pokud tam je) je IMHO myšlené pro použití iPAQu jako VoIP telefonu a pro přiložení k uchu a tomu bude odpovídat hlasitost, takže přesměrovat do něj třeba výstup z navigace by nic neřešilo.
johnee_r (290)|28.3.2008 10:35
O přesměrování navigace jsem ani nepřemýšlel, to skutečně moc nahlas nebude. Nejjednodušší bude poslouchat navigaci přes nějaké to sluchátku (BT nebo drát, to už je celkem jedno).
PeMe (3)|28.3.2008 19:21
[QUOTE="xtonda"]Vyzkoušel jsem to BT sluchátko, funguje sluchátko i mikrofon, takže OK, ale při připojování nebyla nikde možnost volby profilu ani sem nikde nevyčetl, jestli se použil profil Headset nebo Handsfree, takže těžko říct, který je ten klíčový.

Pokud tam v tom HP logu to sluchátko je, patrně bude potřeba v software speciálně ošetřit jeho aktivaci, což by předpokládám dělala speciální HP VoIP aplikace. Nicméně to sluchátko (pokud tam je) je IMHO myšlené pro použití iPAQu jako VoIP telefonu a pro přiložení k uchu a tomu bude odpovídat hlasitost, takže přesměrovat do něj třeba výstup z navigace by nic neřešilo.[/QUOTE]

O přesměrování navigace jsem opravdu neuvažoval, psal jsem to v souvislosti s tim, že reprák vzadu je blbej jak na skype, tak i na navigaci.. kecá to do skla, kde nikdo nesedí...:(
wilco (9)|3.4.2008 21:34
včera som poslal tento príspevok:
kamarát našiel toto: http://www.mobile01.com/newsdetail.php?id=5011
pozerajte na ipaq, nie na čínanky :))
DaggyMAC (8)|3.4.2008 22:39
Jj, tak si ma obehol. USB host na 214!!! Jupiii
Teraz mam o dovod viac ist a kupit si toto zariadenie!
HanysR (32)|5.4.2008 00:27
Tak jsem si taky poridil tudle masinku. Je to fakt super akorat jsem se zdesil jak je nizka hlasitost toho zadniho repraku. Abych rekl pravdu, dost si to nedovedu predstavit u navigace v aute. Nic tissiho jsem jeste teda nemel ani nevidel. Proste katastrofa. Jake mate poznatky vy panove?
johnee_r (290)|6.4.2008 10:08
Jak už jsem tu psal, repro je výrazně lepší než u mého původního ipaqu 5550. Zvuk je mnohem čistší a kvalitnější. To, že je vzadu taky nespatřuji jako příliš šťastné řešení a hlasitost skutečně není příliš velká. Na navigaci to stačí, ale nesmi to tím reprákem na něčem ležet, pak to příliš dobré není. Řešením je BT sluchátko.
cajrix (17)|6.4.2008 11:25
Nezkousel nekdo propojit ipaq 214 s radiem co ma bluetooth? Pujde to vubec?
Predstava ze by to umelo hrat hudbu z ipaqu pres repro v aute + i navigace by mohla mluvit takhle.
Ma s tim nekdo zkusenost? Popripade jake autoradio to umi :D
HanysR (32)|6.4.2008 13:19
Podívej se třeba na tohle, umí i A2DP apod a má v sobě i mikrofon. http://www.sony.cz/view/ShowProduct.action?product=MEX-BT5100&site=odw_cs_CZ&imageType=Main&category=ICA+CD+Tuners
aronnn_ce4you (9)|7.4.2008 11:50
Dobrý den,

Mám problém s nastavením internetu na tomto PDA .Propojení je přes bluetooth u nokie 51.nevím kam mám vepsat

+cgdcont=1,"IP","internet"..

řídil jsem se podle vašeho nastavení..

https://www.ce4you.cz/articles/detail.asp?a=57

ale já tam nemám tu kolonku.Nebo se jmenuje i jinak....Nenalezl jsem APN...jen VPN..
V případě mohu dodat i screeny obrazovky

DÍKY..ICQ 430876110


přesunuto z jiného vlákna // jedná se o HP 214 admin
blast3r_ce4you (25)|7.4.2008 12:16
Presne ale presne ten isty problem riesim teraz ja, ak mate niekto odpoved, tak dajte vediet....
Zdenek Malinsky (9781)|7.4.2008 19:43
aronnn_ce4you (9)|9.4.2008 21:26
tak koukám zatím žádná odpověd jak na to propojení tohoto PDA přes BT u telefonu.I když jsem zadal do vyhledat tak to APN ,ani to +cgnd...nenašlo
xtonda (811)|9.4.2008 21:29
Když už máš nablblý telefon, že to nejde nastavit v něm v menu, tak snad na tom linku od Zdeňka to máš, ne?
Zdenek Malinsky (9781)|10.4.2008 10:18
Taky na to teď koukám. :? Zkoušel jsi ten návod, na který jsem dával 7. dubna link:?:
xtonda (811)|10.4.2008 11:09
Já mám v nastavení mobilu sekci Data accounts, kde se nastavují parametry datových účtů jako APN, username, password, IP, DNS a další vlastnosti. Když účet vytvořím dám More - Account info a tam se zobrazí "External ID: n", kde n je nějaké číslo. Do nastavení vytáčeného připojení pak zadám *99***n# a nic dalšího se nikde nemusí nastavovat, a tak to fungovalo (s drobnými obměnami v UI) na všech SonyEricssonech co sem kdy měl (T300, T630, K510i, K550i) jak přes infra tak přes bluetooth.

A to nemluvím o tom, že novější SE mají i PAN NAP, takže se v mobilu vybere datový účet pro PAN, povolí se to a v PDA se přes bluetooth člověk připojí na "PAN Network access point" a hotovo.

To jsou vážně i nové telefony jiných značek tak nablblé, že se musí inicializovat přes AT+CGDCONT a cpát to do registrů, nebo to lidi z tradice dělají jen proto, že kdysi to u některých mobilů byl opravdu jediný způsob?
Zdenek Malinsky (9781)|10.4.2008 12:27
Nevím zda všechny (s Motorolou ani žádným Ericssonem a SonyEricssonem problém nikdy nebyl), ale rozhodně Nokia ano (min. od dob 6230).
Takto majitel pozná, co znamená Nokia - Connecting People v tom nejhorším slova smyslu.:sarcastic: :no:
aronnn_ce4you (9)|10.4.2008 19:49
tak jsem konecne nasel, a nainstaloval na PDA 214 ten Registry Editor.
Ted si ale nejsem jisty jak mám podle toho liknu vyšše přidat ten string...dole na liste mám...NOVÝ,NÁSTROJE,UPRAVY,POHLED.

Kliknul jsme na to int a pak dal NOVÝ dole na liště, tam se mi zobrazilo-KLÍČ,TEXTOVÁ HODNOTA,MULTI-TEXTOVÁ HODNOTA,BINÁRNÍ HODNOTA,DWORD HODNOTA.tak ted nevím kterou mám dále vybrat a pojmenovat STRING.
Už tak díky za pomoc.Doufám,že to někdy rozchodím...Podotýkám,že já nemám problém s telefonem nokiaE51,ale s PDA HP 214 enterprise handhendl..moc díky.Zatím ze všech radilu jsem s váma došel nejdál...:)..což si cenním
xtonda (811)|10.4.2008 19:56
Hodnota se nemá jmenovat String, má být typu String, což je, zcela nečekaně a úplně překvapivě, hodnota typu Text. Přečti si ten návod ještě jednou, pomalu, krok po kroku a přemejšlej, možná by taky pomohlo mít ten registry editor v angličtině, ty amtérské rádoby překlady do češtiny jsou akorát pro zlost. A nebo zahoď Nokii a pořiď si SE, ty nejsou tak neschopný a není potřeba se kvůli nim vrtat v registrech.
aronnn_ce4you (9)|10.4.2008 20:26
díky..mrknu na to..sakra,ale už po několikaté píšu že nemá problém s nokii ale s PDA...což je rozdíl...na telefonu jde vše ok,ale v PDA to nemohu donastavit.Máš pravdu že to mám v čestine..tak uvidím..díky
xtonda (811)|10.4.2008 20:32
Jak se to vezme, když nastavím profil v SE a ten profil dostane přidělené číslo 2, tak přes BT DUN vytočím *99***2# a jedu, navíc mohu použít PAN NAP funkčnost v SE, kvůli Nokii je třeba se vrtat v registrech, je to problém iPAQu nebo Nokie, mě skoro přijde že spíš Nokie.
aronnn_ce4you (9)|10.4.2008 20:38
možná to je teda problém u nokie,ale všude kde jsem hledal nastavení PDA tak tu kolonku co jsem tam ted dopsal v tech registrech..AT+...tak oni ji tam mohou zadat.Já tam prostě nemám kolonku srozumitelně označenou kam bych to zapsal,proto se domnívám,že je problém v PDA a ne telefonu.Když zapnu na pda i telefonu BT,tak seto propoji..mohu přeposlat i obrazky,složky,ale proste me to neche propojit na interenet..tak proro jsem se ptal.Domníval jsem se ,že to tam musí být.Mluvíl jsem i s operátorem Vodafon a i ten se divil,že tam ta kolonka není..
aronnn_ce4you (9)|11.4.2008 09:05
jelikož me dochází trpělivost,tak bych se chtěl jěště zeptat zda li by se to nedalo propojit kabelem.Vypada to ,že na obouch zařízení je stejna koncovka...mini usb..šlo by to pak propojit na net????
xtonda (811)|11.4.2008 09:41
Pokud by sis sehnal nebo spíš vyrobil speciální kabel, tak přes ten 24pin konektor by to možná jít mohlo, je otázka jestli by to nechtělo nějaký drivery, iPAQ umí i USB host. Ale přes ten miniUSB konektor na iPAQu bych se vsadil, že ani náhodou.
aronnn_ce4you (9)|11.4.2008 09:44
tak koukám,že asi to pda vyhodím z okna.Přes wifi se připojím v pohode na net,ale já v práci wifi nemám a tak se potřebuju připojit přes BT,a to nějak nešlape....:(
xtonda (811)|11.4.2008 10:12
Spíš vyhoď tu Nokii, protože to, že není okénko na nastavení AT inicializace je obecná vlastnost WM6. Nicméně ten návod na ty registry je publikovaný na více místech na Internetu a tedy lidem patrně pomáhá, možná jen něco děláš špatně.
aronnn_ce4you (9)|11.4.2008 11:07
asi jo..a nebo to radeji vymeni vsechno za vec ktera bude fungovat bez problemu..nejaky smartphone
johnee_r (290)|11.4.2008 11:12
Jen nevím, jestli najdeš smartphone, který se ve všech ostatních kvalitách vyrovná 214ce.

Btw. mám Nokii, vždycky jsem měl Nokii a žádný jiný telefon mi, co se ovládání týče, tak dobře nesedl. Ale je to asi otázka vkusu. Nějaký připojení jsem zkoušel jen se staršími stroji a nikdy nebyl problém. Teď jsem se ani nesnažil, protože cena za připojení je natolik kosmická (koruny, ne-li desítky za načtení jedné www stránky (třeba nějakého složitějšího portálu)), že v rámci zachování úspor to raději nebudu potřebovat :-)
Nicméně za pokus by to možná stálo, tak až budu mít chuť a čas, tak to zkusím .-)