Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HP iPAQ 210 Enterprise

xtonda (811)|21.10.2008 16:05
Co sem měl v ruce ap, kde se dalo nastavit tkip+aes, tak to znamená, že je podporováno obojí, takže jde o to si jen prostě vybrat.

Připojování funguje celkem automaticky, v PDA vyhledáš síť, dáš připojit, zeptá se to na heslo, zadáš a jedeš. Zabezpečení neřešíš, PDA si samo z dostupných podle nějakých priorit vybere samo.
xtonda (811)|14.3.2009 13:19
Takže HP zaujalo postoj k problémům iPAQu 214 (a některých dalších) k jejich bluetooth klávesnici Bluetooth Folding Keyboard (part number FA802AA). Bohužel pouze tím, že vydalo doporučení (Advisory) ve kterém konstatuje, že klávesnice prostě není kompatibilní.

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Zmrdský sráči.
hamik5 (17)|14.3.2009 20:42
[quote=nucleolus]Zdravím,
měl bych dotaz. Zbláznilo se mi nabíjení na 214ce. iPAQ je nabit (celou noc byl v nabíječce a svítil ráno zeleně). Nejde ale zapnout. Po resetu naběhne modrá obrazovka, pak zelená obrazovka Windows a pak se vypne. Pokud ho napíchnu na nabíjení, tak svítí oranžově a za chvilku se nabije (svítí zeleně), což odpovídá tomu, že je skutečně nabit a těch pár minutek dobíjí to poslední procento, dvě. Ani v tomto stavu ale nejde normálně zapnout. Pokud ho zresetuji, zatímco je připojen k nabíjení, naběhne, ale indikátor baterky ukazuje 0%.

Co s tím? Jednou už mě v tomhle smyslu zazlobil, ale nějaké resety to spravily. Dneska od rána zatím bez úspěchu :-(

Díky moc za rady.[/quote]


Ahoj,

tento problém je probírán tady:

http://forum.brighthand.com/showthread.php?t=259023&page=23

Dnes jsem to tam pročítal a závěr je, že HP již měsíce (ne-li roky) slíbuje, že vydá nějaký patch nebo jiný soft pro opravu
hamik5 (17)|15.3.2009 10:24
[quote=tdanicek][QUOTE="Keltek"]Tak jak jsi dopadl? Funguje?[/QUOTE]Nefunguje. Asi týden jsem s tím bojoval v iGO8 a nic. Teď to má ještě kolega na dovolené a ještě tento týden jim to pošlu z5 do obchodu :-([/quote]

Ahoj,

cetl jsem, ze jsi se tady dělil se zkusenostmi při zkoušení TMC prijimace HP .

Chtel jsem se zeptat, jestli to nerozchodil i onen kolega na dovolené .)

Taky chci poprosit o nejake podrobnejsi info, proc to nefungovalo...

1 Co konkretne byl za problem

2 V kolika navigacnich programech jsi to zkousel, pripadne v jakych..

Když už je ta věcička vydaná od HP, tak by mohla fungovat (i když vím dobře, že nemusí :( )

Díky,

V
Aic_ce4you (0)|20.3.2009 20:59
Zadní slabý repráček jsem pořešil zakoupením FM transmiteru.
Cokoliv potom naladím na rádiu a pěkně nhlas. Film, navigaci atd.
Ahoj Aic
icecat (156)|10.5.2009 02:35
Hello, dotaz k hp 214 - nevite, jak se tady da vypnout ta hlaska, ze bylo ztraceno pripojeni k inetu, kdyz napr. jedu pres telefon a vypnu bt? Chci mit pusteny na pozadi icq, i kdyz na chvili prerusim spojeni s telefonem, ale ta hlaska furt otrvauje na displeji :( Jestli se to tu uz resilo, muzete me nasmerovat? Search ani skimm nezabral:( Dik.
ipaq214 (0)|10.5.2009 10:34
Ahoj,
chci HP iPAQ 214 mimo jiné využívat jako navigaci...bohužel již při první jízdě jsem shledal problém s nabíjením iPaqu.
HP 214 mám připojen pomocí cigaretového adaptéru BRANDO s výstupem 5V DC , 1,5A (má na sobě dva USB konektory).Do adaptéru je zapojen běžný USB kablík končící miniUSB konektorem zasunutým do IPAQu.V PDA mám v položce "Settings"-"System"-"Power"-"USB Charging"-nastaveno povolení usb nabíjení a volbu "Fast Charge".
Přístroj nabyt 230V nabíječkou na 100% a asi po 2 hodinové jízdě na IGO8 a bluetoot modulu itec mi ipaq hlásí stav baterie na 30 % !!!
Oranž. indikace LED o nabíjení po zasunutí svítí OK....prostě se tváří že nabíjí ale opak je pravdou.
Neví náhodou někdo čím by to mohlo být,či co a jak nastavit ,aby se dal IPAQ 214 na navigaci vůbec používat? Co používáte k napájeni HP 214 při navigaci ve vozidle vy?
Díky za případnou odpověd.
Aic_ce4you (0)|10.5.2009 18:48
Ahoj,
já mám nabíječku do cigaretového zapalovače SOLID 5V- 1A a dojel jsem až do Vodice v Chorvatsku s nabitým iPAQem 214.
Nabíjení nastaveno na rychlé.
Navigace iGo 8 a GPS Nokia LD-3W.
Jas displaye na minimum. Zvukový výstup přes transmiter do radia.
To byla má sestava a jelo to furt. Po 12 hodinách klesla baterie asi na 50%.
Vic nevím. Místy jsem ještě pouštěl děckám filmy.
Ahoj Aic
Keltek_ce4you (57)|10.5.2009 19:33
Mám originální nabíječku od HP a nemám absolutně žádné problémy při nabíjení 214 v autě při zapnuté navigaci. Navigace pracuje a PDA se normálně nabíjí a to dosti rychle, takže pokud jedu s navigací, PDA začne hlásit že je vybité, já jej připojím k nabíječce, PDA se nabije přibližně za 1h. Chybu bych hledal v nabíječce.
ipaq214 (0)|10.5.2009 20:56
.....ahoj ,díky všem za reakce k příspěvku týkajícího se nabíjení (nenabíjení) iPAQu 214.Na tom cigaretovém adaptéru BRANDO 5V,1,5A jsem po selhání HP 214 napojil můj komunikátor který se dobíjel uplně OK....tzn.chyba bude někde v HP 214.Ještě vyzkouším nabíjení přes ten USB orig. kabel dodaný k ipaqu s placatým HP konektorem ,místo onoho miniUSB.Jinak jsem měl ipaq na 100% podsvícení displeje ,ale to snad nebude ten problém a mělo by to stíhat nabíjet.?
Ještě vyzkouším "HARD RESET" zda to nemůže byt softwarový problém.

Jinak mám tento autoadaptér:
http://obchod.sunnysoft.cz/zbozi/100PBA-902/autoadapter-cl-2x-usb-brando-cl-autonabijecka-1500ma.html
Karel123_ce4you (27)|10.6.2009 11:01
Používá někdo na PDA Voip volání? Zkoušel jsem SJphone a AGEphone mobile 2, ale u obou programů, když volám na testovací linku u 802.cz, mám zpětné echo a je to nepoužitelné. Setkal se s tím někdo?
xtonda (811)|12.6.2009 11:55
Zkoušel sem oba softy (SJPhone i AGEPhone) a problém s echem sem neměl, zkus snížit hlasitost repráku nebo použít sluchátka.

Taky co je to za testovací linku? Jedno z čísel, které používám na testování, je postavené na tom, že všechno co přijde hned vrací zpět, tj. člověk slyší sám sebe, smyslem je ověřit latenci spoje.
Karel123_ce4you (27)|12.6.2009 20:56
Zkoušel jsem záznamník a v nahrávce mám nepříjemné pískání. Čím to je?

VOIP mám od 802.cz tak volám na *999
icecat (156)|7.7.2009 16:16
Zkousel jsem z hp214 skype pres mobil s edge a take to slo. Zvuk byl sice pry trochu jak ze sudu, ale jinak cisty. Na to, ze to slo pres edge to nebylo spatny.
seanr_ce4you (1)|3.9.2009 15:04
Zdravím, pokud to nevíte, tak na fórech je již k dispozici ROM WM 6.1 a 6.5 pro iPAQ 214... Flashování je už vyzkoušené, jde případně se vrátit zpět k WM 6.0.
WM 6.5 je spíš beta, je tam dost bugů, ale 6.1 šlapou jako hodinky a jsou subjektivně o dost rychlejší než 6.0. Pasuje na ně i lokalizace Sunnysoftu, která je již mimochodem uvolněna zdarma a je o polovinu menší než ta původní (pouze je nutná registrace při instalaci). Sám mám flashnutou ROM WM 6.1, kterou vytvořil jistý PsymoN a nemůžu si stěžovat. Mám k dispozici i vextrahované lokalizační soubory z WM 6.0 (pasujou na WM6.1) a překlady systému pro WM 6.5. Tyto lokalizace stačí nahrát do adresáře Windows v zařízení a změnit dvě hodnoty v registru a máte počeštěné PDA bez instalace Interwrite od sunnysoftu. V případě zájmu se ozvěte, dodám další info včetně screenů. Zdenek
xtonda (811)|9.9.2009 09:23
Tady http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=557162 někdo zveřejnil utilitku, která umožní zapnout přední reprák, regulovat hlasitost repráků (i zesílit nad původní úroveň), zvýšit citlivost displeje.
Karel123_ce4you (27)|9.9.2009 10:16
To ma predni reprak? Kde, vim jenom o zadnim.
xtonda (811)|9.9.2009 10:16
V tom HP logu
Karel123_ce4you (27)|9.9.2009 10:33
Toho jsem si nevšimnul :D

Když dělám audio nahrávku nebo přes ipaq volám a je při tom slyšet šum, je to důvod na reklamaci nebo je tam nekvalitní elektronika?
xtonda (811)|9.9.2009 15:02
Tak záleží na míře toho šumu, zkus si pohrát s nastavením mikrofonu, dá se tam navolit automatický řízení zisku nebo manuálně vybrat jednu ze šesti úrovní. Nějaký super kvalitní mikrofon ale těžko můžeš očekávat.
Keltek_ce4you (57)|9.9.2009 21:42
to xtonda: To rozšíření je vážně moc dobrý, sice onen přední reprák není bůhví co, ale hraje. Zajímavé, co tohle čistokrevné PDA ještě skrývá.
icecat (156)|5.2.2010 08:19
[quote=xtonda]IPAQ klávesnici mám, přes HID only bez ovladače funguje v pohodě, rozšířená funkcionalita nefunguje, protože driver blbne.

Existuje ještě freedom universal keyboard, jo to hardwarově v podstatě to samé, ale jsou k tomu jiné drivery.

A pak ještě iGo Stowaway® Ultra-Slim Bluetooth® Keyboard, ale tu bych nedoporučoval, je jenom čtyřřadá.[/quote]

Ahoj, mam bt kb freedom universal keyboard 2 a rad bych ji rozchodil i pod ruzymi aplikacemi. Jak na to? Bez stazenych ovladacu se celkem snadno sparuje (ipaq i kb podporuji HID), ale nefunguji fn klavesy, coz by ani tak nevadilo, ale klavesnici lze pouzit jen v par aplikacich - prevazne nativnich wm programech jako word, excel, notepad, startmenu... Ale napr. v hrach nereaguje.

Stahnul jsem z homepage freedominput.com driver pro wm6 a nainstalil pres komp. V kompu sice vse probehlo korektne, ale zavratnou rychlosti a do pda se nenainstalilo nic. Zkusil jsem druhy mozny postup instalace ovladacu a sice primo pres pda na www.otadrivers.com. Tam by to melo automaticky detekovat moje pda a vybrat vhodny driver, ale muj ipaq to nerozpoznalo, nebo oznacilo za nekompatibilni zarizeni. Takze jsem rucne vybral broadcom driver pro WM6 (a pro sichr i pro wm5) a nainstalil. V settings se objevila konecne ikona BT driveru. Kdyz ji spustim, dam podle navodu aktivovat ten driver a vyhledat klavesnici, tak se sice objevi, ale kdyz tu klavesnici vyberu pro sparovani, tak mi to hodi hlasku ve smyslu neznameho zarizeni. To same s ovladacem pro wm5.

Uz nevim, jak ji rozchodit v tech jinych aplikacich, stravil jsem nad hledanim reseni furu hodin, ale zatim marne, takze budu vdecny za nejake rady, co s tim.

icecat (156)|5.2.2010 08:51
[quote=xtonda]Tady http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=557162 někdo zveřejnil utilitku, která umožní zapnout přední reprák, regulovat hlasitost repráků (i zesílit nad původní úroveň), zvýšit citlivost displeje.[/quote]

Ahoj, zaznamenal jsi nejaky rozdil s pouzitim toho programku? Ja jsem ho zkousel, ale nejaky vyraznejsi zmeny jsem si nevsiml.
Co se tyce aktivace predniho repracku, tak i kdyz jede na max. a zadni jsem nechal defaultne na 34,5, tak zadni zcela prehlusil ten predni, takze nebyl poznat zadny rozdil. Pouze pri uplnem ztiseni zadniho se dalo overit, ze predni fakt hraje. Nicmene je to tak tichy, ze to musi mit clovek blizko hlavy, aby to slysel. Na brightandu nekdo psal, ze ten predni je primarne pro voip, tak jsem ho testoval pres skype, ale se stejnym vysledkem. Takze jako resume jsem v hlasitosti ci kvalite zvuku nepostrehl rozdil, je-li predni reprak zapnuty nebo vypnuty.

Nastaveni hlasitosti zadniho repracku nejak nevim, prijde mi, ze se srs wow byl ten zvuk hlasitejsi, ale je to subjektivni dojem a navic autor sam doporucuje neprelejzat hlasitost pres 37,5 kvuli moznemu poskozeni repracku. Ten SRS mozna jde i vys.

A posledni vec, na kterou jsem se tesil, byla moznost nastaveni vyssi citlivosti displeje. Bohuzel tady jsem nezaznamenal sebemensi zmenu.

Takze celkove co se zvuku tyce se vratim zpet k SRS, ale uvitam, pokud k tomu budete mit nekdo jine postrehy.

xtonda (811)|5.2.2010 17:46
SRS WOW mysliš tohle? http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-srs-wow-hd-sound-driver.html

ad reprák/Ipaq21xEx:

To sem nezkoušel, Ipaq21xEx mám nainstalovaný, s citlivostí displeje těžko říct, blbě se to posuzuje a po restartu se mi to vrátí na default. Zadní reprák mám na max a je to znát docela dost, chvilku mi to nastavení blblo, že se to vracelo na default, ale po spuštění nastavení v safemódu mi to už drží, přední reprák je naprd, je slabý, což by zas tak nevadilo, je to sluchátko jako u telefonu zamýšlené pro přiložení k uchu, ale problém je hlavně v tom, že stejně ta utilitka nedocílí toho aby VoIP programy, které to u jiných zařízení podporují, si mohly zvolit přední nebo zadní reprák, respektive zvonit (nahlas) do zadního a hovor dát (potichu pro přiložení k uchu) do předního, takže jako daleko praktičtější mi přišlo při volání ztišit pda přes systémové nastavení (některé voip softy se nastaví a pak si hlasitost přenastaví samy) a dát si ho k hlavě obráceně (to pak ale není slyšet zvonění) nebo použít sluchátka.

ad BT HID klávesnice:

Já sem s iPAQ klávesnicí nezaznamenal, že by někde nefahčila, ale moc to nepoužívám, nějak to nesplnilo očekávání co do komfortu, pokud dám PDA na stůl nebo do stojánku, který je navíc pro iPAQ 214 naprosto nevhodný, tak je to moc daleko a blbě na to vidím. Takže sem pak už po novějším driveru nepátral, ty pro Freedom Universal jsou na klíč, ty pro Freedom Universal2 sice už nejsou, ale o tomto novějším modelu sem se dozvěděl až dnes pohledem na jejich web. Pokud dáš tip na aplikaci, kde to nechodí a zároveň je ta aplikace free a je slušná (nezaneřádí systém a dá se čistě odinstalovat) tak to můžu pro zajímavost zkusit. Preferuju né hru, lze-li.
icecat (156)|5.2.2010 21:02
Jj, mel jsem na mysli SRS WOW HD, tu hlasitost to zvedne hodne slusne, ale doporucuju mit zalohu systemu pred jeho instalaci, pac je to celkem zasah do registru. Pri jedny instalaci mi pda uz nechtelo nabootovat, nakonec v safemodu jsem to deaktivoval, po klasickem nabootovani opet aktivoval a potom uz to bezelo v poradku.

A ted k te klavesnici - nevim, jestli mi pomuzes, ja to spis smeroval na nekoho, kdo pouziva prave tuhle klavesnici v kombinaci s hp 214, protoze vim, ze na jinych pda (starsi looxy i asusy) beha ve vsech aplikacich a fungujou i stazene drivery, protoze ty pda nemaj v sobe nativne implementovany hid driver.

K tem aplikacim - no asi to budou jedine gamesy:) Ze softu s klavesnici pouzivam snad jen ten word, excel a notepad, kde to chodi. Spise mi jde fakt o ty hry, pak by to nemelo uz chybu. Treba zahrat si Dooma, Duka 3D, Tomb Raider, Worms world party atd... Nebo vylozene pdackovsky hry jako treba K-Rally, Microquad, Resco Guardians, Skyfire ci Hellfire... Ani v jedne z nich klavesnice nechodi. Resp. v K-Rally sice jde s urictymi obtizemi nastavit ovladani na klavesnici , ale v samotne hre nereaguje. A v Microquad tez jde nastavit ovladani na klavesnici, ale ve hre je to opet dead.
icecat (156)|10.2.2010 23:32
Fakt nikdo nic?:(((
ermish (2)|19.7.2010 15:53
Zdarec

Ma nekdo zkusenost s WM 6.1 bo 6.5 na 214ce?

Hodil by se navod a linky na sosnuti WM
icecat (156)|12.2.2011 16:17
to ermish: takže tady http://forum.brighthand.com/hp-ipaq-210-enterprise-handheld/276979-new-rom-center.html máš hlavní link, kde najdeš ty romky včetně původních pro možný návrat na 6.0. V zásadě jsou tam dvě hlavní rom, jedna od sony66 a druhá od spiaatie. Jaký je mezi nimi rozdíl (i návod a obecně je na tomto webu docela dost fajn věcí pohromadě, pokud se ti nechce prohledávat jednotlivá fóra) najdeš tady http://www.technika.ilcik.cz/hp-ipaq214-enterprise-handheld/ipaq214-zname-problemy-a-reseni.html

to everyone: máte někdo zkušenosti s upgradem na 6.5? Stojí to za to? Já na to koukal zatím jen po vzhledové stránce a přijde mi to zbytečný. Celá ta 6.5 verze je dělaná pro co nejjednodušší ovládání prsty a přináší vychytávky, které se uplatní především u telefonů. A jelikož 214 má tužtičku a naopak gsm nemá, moc výhod v tom nevidím. Můžete někdo napsat, v čem spočívá výhoda toho upgradu? Zvětšila se výdrž baterky a pokud ano, tak kolik %? Je pda rychlejší? Pokud ano, jak se to projevuje? Resp. jsem s rychlostí systému spokojený i teď, takže je ten nárůst rychlosti nějak zásadně postřehnutelný? Co hlasitost? Byly vyřešeny nové zvukové drivery, nebo je stále nutné používat např srs wow hd? Řeší verze 6.5 problém s power managementem CF karty?