Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Defragmentace

Putcha (20)|1.9.2007 09:56
Cim zdefragmentovat PPC? Mam pocket mechanic ale ten mi vidi len kartu.
Saman_ce4you (1451)|1.9.2007 18:24
A co to bude mit za ucel defragmentovat 128MB?
Putcha (20)|1.9.2007 18:53
Urobit poriadok v suboroch, zrychlit odozvu. Si pamatam jak stary siemens po defrag isiel aj o 30% rychlejsie...
dort (1212)|1.9.2007 21:13
no defragmentace - spíše bych doporučil třeba SK Tools na vyčištění balastu v registerech a tempech, to by mělo postačit k jistému zrychlení ;)
Putcha (20)|2.9.2007 10:29
To uz som spravil s pocket mechanic.
Zdenek Malinsky (9781)|2.9.2007 12:20
Hard reset a čistá instalace všech softů. Před tou instalací doporučuji přehodnotit důležitost a potřebnost jednotlivých apps a neinstalovat každou pitominu (sám jsem si touto fází prošel, tak vím, o čem píšu :D ).

A nezkoušel jsi defrag z PC při připojeném PDA (jako další disk)?
Putcha (20)|2.9.2007 14:30
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Hard reset a čistá instalace všech softů. Před tou instalací doporučuji přehodnotit důležitost a potřebnost jednotlivých apps a neinstalovat každou pitominu (sám jsem si touto fází prošel, tak vím, o čem píšu :D ).[/QUOTE]
To robim pravidelne :) ale je to dost casovo narocne, vsetko nahadzovat nanovo.

[QUOTE="Zdenek Malinsky"]
A nezkoušel jsi defrag z PC při připojeném PDA (jako další disk)? [/QUOTE]
To ma uz tiez napadlo, len cakam ci niekdo s tym nema skusenosti.
M1sha (16)|2.9.2007 22:52
A má vůbec smysl defragmentovat flash paměť.. ? Pokud vím, tak u harddisků v PC se defragmentuje proto, aby nebyly soubory roztrhané po celé plotně a hlavička nemusela fyzicky lítat z jednoho "konce" na druhý - což reálně zabírá čas. A jelikož funguje flash paměť naprosto jinak a tento problém poněkud odpadá, tak si nedokáži dostatečně dobře představit, k čemu by to bylo dobré (je přeci jedno, jestli řadič vyvolá data z té, nebo jiné buňky, všechny jsou přece stejně rychlé a je úplně jedno, kde jaká část souboru je, nebo ne.. ?)
KENNY_FX (103)|16.9.2007 13:33
[QUOTE="M1sha"]A má vůbec smysl defragmentovat flash paměť.. ? Pokud vím, tak u harddisků v PC se defragmentuje proto, aby nebyly soubory roztrhané po celé plotně a hlavička nemusela fyzicky lítat z jednoho "konce" na druhý - což reálně zabírá čas. A jelikož funguje flash paměť naprosto jinak a tento problém poněkud odpadá, tak si nedokáži dostatečně dobře představit, k čemu by to bylo dobré (je přeci jedno, jestli řadič vyvolá data z té, nebo jiné buňky, všechny jsou přece stejně rychlé a je úplně jedno, kde jaká část souboru je, nebo ne.. ?)[/QUOTE]

To mas sice pravdu, ale ridi software vyvola cast bloku(sektor). U Fragmentovane karty musi vyvolavat vice bloku z jine casti karty - coz zvysuje cas na zpracovani.
xtonda (811)|16.9.2007 14:02
Já defragmentuji tak, že obsah karty zkopíruji na PC, karty smažu a nakopíruji to zpět.