Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Psaní na HW klávesnici M700

Uni (140)|29.8.2007 08:52
Zdravím,
dotaz, když píšu, udělám za slovem čárku, SPACE pro odskočení, ale místo toho se čárka změní v jiný symbol, klávesnice se přepne do jiného režimu (což POCHOPITELNĚ MS nijak neindikuje, roky starý Garnet ano:-/ )a je loterie, ji přepnout zpátky, smazat nesmyslný symbol, udělat čárku znova a modlit se, aby po ní SPACE udělal mezeru, ne změnu znaku. Už několikrát měl E-Ten namále s poznáním stěny zblízka.

Díky
cubehash (156)|30.8.2007 10:28
Už jsi to tu řešil. A odpověď bude asi pořád stejná. Vrať se k těm starejm cihlám.
Uni (140)|30.8.2007 11:48
Ne, svévolné přepínání režimu klávesnice a přepisování znaků jsem já určitě neřešil. Pokud někdo ano, hoď prosím odkaz.

BTW. rada o návratu, jak to půjde, přidám se k těm, kteří již tak učinili:)
Zdenek Malinsky (9781)|30.8.2007 12:09
Asi je míněno toto.
Uni (140)|30.8.2007 17:08
Ano, já vím.
Nicméně momentálně bych potřeboval poradit s konkrétním problémem, editoval jsem tabulku znaků, které jsou přiřazeny k jednotlivým klávesám, ale místo středníku si to začalo vymýšlet něco jiného, jako první je "!". Ještě větší je problém ale zamčení režimu klávesnice a obtížné vracení z5.....:((
Uni (140)|31.8.2007 09:21
To jsem jediný, kdo na M700 používá HW klávesnici, že problémy s ní řeším jen já????
Ačkoli, vezmu-li v potaz, že pro dost uživatelů je HW klávesnice důvod k přechodu k jinému zařízení (obtížné využití).....
cubehash (156)|31.8.2007 09:36
Já jí používám denně. A píšu s ní normálně.
Uni (140)|31.8.2007 11:15
Mám tedy pouze manuálně přidány české znaky, nepoužívám žádnou lokalizaci. Je možné, že by lokalizace měnila chování klávesnice?
Uni (140)|3.9.2007 08:49
Hmm, tak dle "bouřlivé" diskuse o HW klávesnici (několikátý pokus) je jasně vidět, že se skutečně jedná o "užívanou" funkci (ono se není moc co divit s "podporou ze strany OS"), jenže, zrovna HW klávesnice je pro mé používání poměrně stěžejní a zde tato platforma zaostává za ostatními:?
cubehash (156)|3.9.2007 09:21
ty jsi trošku zaostalej, že? Vždyť Ti píšu, že jí používám denně. Lokalizace nic nemění. Ty Tvoje problémy jsou buď tím, že máš levý ruce nebo špatnej kus. Ale k tomu už jsme došli v té tvé minulé diskuzi.
FMC (36)|3.9.2007 12:22
ja pisu na hw klav. taky denne a nikdy sem s ni nemel zadnej problem, vse funguje jak ma.
to bude rukama.
Marwyn_ce4you (59)|4.9.2007 16:15
Pouzivam denne a byl to duvod proc sem si poridil M700. Beha jak ma, jen obcas udelam ja sam preklep :D Jediny co me obcas dost irituje, je ze se nemuzu zbavit radilka ala T9 ve vsech aplikacich...

postrehy z for a osobni zkusenost:
1. Psani jinejch znaku nez predpokladam (bohuzel chybejici kontrolka na zapnutou funkcni klavesu a CAPs, popripade spatny kus -> reklamace)
2. Vynechavani pismenek (povetsinou zpusobeno mackanim vice klaves najednou, chce se to naucit na tom psat)
3. pri zasouvani klavesnice zmena hlasitosti (jeden z nejlepsich figlu !!! nemackat pri zasouvani HW tlacitka + - na boku klavesnice :D )
4. bzuceni klavesnice (jak ktera M700, moje naprosto neslysitelna)
5. Zaseknuti WM6 pri spusteni programu a spatnem nacasovani vysunuti klavesnice pri loadovani (spatne napsanej soft, vysouvat klavesnici pouze pri necinnosti PDA)
6. nepodsviceni druhych znaku (poridit si lampicku :no: )
7. vyskakovani SW klavesnice pri pouzivani HW (bohuzel nevim a nevim jak ji zakazat, ale pro napsani hesla je treba podstatne lepsi SW pac aspon vim co pisu)

pokud ma nekdo typ jak se s nekterym bodem vyrovnat lepe, tak sem s nim :)
FMC (36)|5.9.2007 08:47
[QUOTE="Marwyn"]
7. vyskakovani SW klavesnice pri pouzivani HW (bohuzel nevim a nevim jak ji zakazat, ale pro napsani hesla je treba podstatne lepsi SW pac aspon vim co pisu) :)[/QUOTE]

ja pouzivam malou aplikaci zenokeyboard a to zamezi jakemukoliv vyskakovani sw klav., max. spokojenost.
Marwyn_ce4you (59)|5.9.2007 09:10
Diky moc za info, uz se ritim to nekde sosout :)
Uni (140)|5.9.2007 09:58
Já nullKB, na radu zdejších.
Konečně někdo, kdo jen zaslepeně nekřičí, jak je HW klávesnice super apod. Přitom v porovnání s Téem je naprosto ubohá (na Treu NEvyskakovala SW, když ji člověk nepotřebuje, indikuje svůj stav, netrpí vynecháváním stisků, o jeden krok snazší zadávání CZ znaků, kvalitnější podsvícení, ihned dostupná pod displejem, podporuje funkce na ovládání přístroje/OS, atd).
Neříkám, že vše je chyba MS/výrobce PPC, jde i o konstrukci,vlastnost, apod., ale když člověk ví, že to jde jinak a lépe, tak to o to víc štve.
Na Tréu má člověk přirozený pocit jako na klávesnici u klasického MT, že tam prostě patří a zařízení o ní ví. U PPC ne, to je prostě jen forma zadávání dat, nic víc a i to nedělá úplně dobře. WM 6.0 snad něco napravuje (Asus P525...).
Zdenek Malinsky (9781)|5.9.2007 11:46
vyskak.sw klavesnice
Kouknete zde na webu do freeware, jsou tam 2 aplikace-null keyboard a zero keyboard (nebo tak nejak podobne). melo by to jit I nastavit v registrech.
cubehash (156)|6.9.2007 12:24
[QUOTE="Uni"]Já nullKB, na radu zdejších.
Konečně někdo, kdo jen zaslepeně nekřičí, jak je HW klávesnice super apod. ......[/QUOTE]
Jenže ty tu jen křičíš, jak je Tréo super, tak proč sis pořizoval jiný PDA, když je to tak úžasný. já nemám proč si stěžovat na klávesnici, když s ní problém nemám. Zaslepeně nekřičím, prostě mi to takhle vyhovuje.