Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

WM6 ROM

Martynez (206)|5.2.2008 23:35
co mate furt s tema certifikatama? K cemu je to dobry? Ma to vliv na instalovane programy? Mne vsechno co potrebuju skoro na vsech romkach bezi bez problemu... Ja vim, ze je to mozna blba otazka, ale fakt nevim, k cemu ty certifikaty jsou.... sorry
thorazgard (13)|6.2.2008 00:22
me se zda ze to zvoni nejak potišeji.....


a romky budou zvdycky delat cinani :-) vse je od nich, swtos jen zmakl WWE verzi. bude uz x-tym kucharem ROMek pro mio co odesel - Oki, Lifeforce, Alcoholer a jeste swtos :-(

pak muzem akorat cekat na WWE verzi:
http://translate.google.com/translate?hl=en&langpair=zh%7Cen&u=http://www.592ppc.com/viewthread.php%3Ftid%3D65974%26extra%3Dpage%253D1%26sid%3DlXn9BK

mozna by nebylo marne jejakou WWE verzi pocestit jak je to u nejakeho asus zarizenicka https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=25552 jako respekt ! :yes:

/edit by me zajimalo jak to zmaknout tak aby to bylo cesky
netron (129)|6.2.2008 00:39
[QUOTE="trtsoft"]
a fakt je tak dobra ?
funguji certifikaty ?
jeste mam problemy s wm6 ze kdyz dam hlasity odposlech tlf tak je to o dost slabejsi nez na wm5...[/QUOTE]
Mne sa podarilo naistalovat root aj osobny certifikat na romke WM61_WWE_Light_swtos_19195-19716. Root isli ach po naistalovany osobneho, chcelo to nejake potvrdenia pre instalaciu.
hpa (159)|6.2.2008 08:14
[QUOTE="Martynet"]co mate furt s tema certifikatama? K cemu je to dobry? Ma to vliv na instalovane programy? Mne vsechno co potrebuju skoro na vsech romkach bezi bez problemu... Ja vim, ze je to mozna blba otazka, ale fakt nevim, k cemu ty certifikaty jsou.... sorry[/QUOTE]

Tak si procti forum. Uz to tu bylo hodnekrat probirany!
Napoveda: MS Exchange.
Vilma (154)|6.2.2008 08:39
[QUOTE="kid_rock"]ty vole,toto je pecka! :) [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] asi si zapalim na to jointa! :D[/QUOTE]
A nebo tady ve sbírce:
http://www.a701.org/MioSoft/
složka každýmu docvakne..
birkoff_ce4you (128)|6.2.2008 09:57
[QUOTE="mio-teo.info"]A máme tu další verzi počeštěné WM6 - ROM 18533...:)) Stahujte tady - [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]. Heslo k archivu:
[QUOTE]http://www.mio-treo.info/index.php[/QUOTE][/QUOTE]

Dekuji za pocesteni, vypada to slusne a zatim i pekne beha...
AleK1 (17)|6.2.2008 14:21
kid_rock: zdar můžeš postnout nějaké screny a popis jak ti jede já bych to testnul.
trtsoft_ce4you (99)|6.2.2008 17:15
[QUOTE="Martynet"]co mate furt s tema certifikatama? K cemu je to dobry? Ma to vliv na instalovane programy? Mne vsechno co potrebuju skoro na vsech romkach bezi bez problemu... Ja vim, ze je to mozna blba otazka, ale fakt nevim, k cemu ty certifikaty jsou.... sorry[/QUOTE]

certifikaty vyuzivas pro technologii DirectPush a pristup na MS Exchange 2003/2007
trtsoft_ce4you (99)|6.2.2008 18:47
domnivam se ze pocesteni neni problem
musis si myslim sehnat stejne knihovny ze stejne verze ale ceske - a to je rave ta otazka kde to ty lidi berou... u MS ? tezko... nerikejte me ze by vydavali CZ verzi kazdy tyden jinou...
Falty (107)|6.2.2008 20:17
Neřeš, co tě nepálí. Je to asi jako s celou touhle ROM. Jde o to, že pokud chceš mít poslední verzi ROM, tak zapomeň na češtinu. :D
trtsoft_ce4you (99)|6.2.2008 20:21
problem s posledni WM61 19716

- kdyz se chci pripojit k internetu (pripojeno skrz pc) tak me to rekne
cannot connect to internet! please setup network connection.

jak se to ma nastavit ?
Vilma (154)|7.2.2008 08:03
WM 6.1 19716
Líbí se mi:Rychlost(jak systému,tak i videa se nesekaj a nerozbíhá se zvuk s orazem u těch náročnějších)rychlost nabíhání telefonu,prográmky na gps
Nelíbí se :
nejde nastavit HW tlačítko na uzamknutí přístroje,v nabídce to chybí
nejde přepnout do režimu čtečky karet,po potvrzení volby není označena ani jedna varianta a widle Mio nenajdou
Pozn. mimo mísu:kolega si koupil smartphone HTC S710,bez dotykového displaye,wmka ůplný idioti,skoro nic tam nejde nainstalovat,Office neumí vytvořit nový soubor a ještě jsou trrial verze prostě hotovo,ale on chtěl jenom telefon tak má radost.pro mne jako pdačkaře je tohle noční můra.Zlatý naše wm6 profesional,i když v nich občas něco nejde.:D :D
unmasked_ce4you (59)|7.2.2008 08:24
[QUOTE="Vilma"]WM 6.1 19716

Nelíbí se :
...nejde nastavit HW tlačítko na uzamknutí přístroje,v nabídce to chybí...
[/QUOTE]

Použij třeba File Explorer:
Ve Windows najdi LockDevice.exe dej COPY, ve windows/Start Menu/Programs dej PASTE SHORTCUT
a ejhle v nabídce uz nechybí
martinsem (42)|7.2.2008 08:42
Čtečka karet mi normálně funguje, to zamykání taky (musí se vytvořit zástupce v programech, viz. předchozí příspěvek). Zatím ani jedna chyba, GPRS a internet bez problémů.
netron (129)|7.2.2008 09:37
Vilma, martinsem: Aku presne máte verziu WM6.1 romky? R09 alebo R10?

Ja mám R10 a mám ten istý problém s režimom šítačky pamäťovej karty. Po označení ostáva voľba prázdna a Windows Mio nenájde.
thorazgard (13)|7.2.2008 10:53
Light Version, NETCF3.5 installed, registry tweaks from molostoff
WM6.1 WWE Build 19716 Light, netcf3.5, reg tweaks from molostoff (SwtosR11)
Same as SwtosR10 reg tweaks from molostoff (but without DOCFS changes.. or wm5storage)
Thanx alot molostoff ! Laughing
Dark_Mike (49)|7.2.2008 11:53
Nevítte jestli je v té nové romce nějako upravený A2DP protokol nebo bluetooth nějak obecně?
martinsem (42)|7.2.2008 13:40
[QUOTE="netron"]Vilma, martinsem: Aku presne máte verziu WM6.1 romky? R09 alebo R10?

Ja mám R10 a mám ten istý problém s režimom šítačky pamäťovej karty. Po označení ostáva voľba prázdna a Windows Mio nenájde.[/QUOTE]
Mám tam CEimageNEW_19716_Light_NetCF35_SwtosR10 a doinstalovaný WM5 storage.
Falty (107)|7.2.2008 16:02
[QUOTE="martinsem"]Čtečka karet mi normálně funguje, to zamykání taky (musí se vytvořit zástupce v programech, viz. předchozí příspěvek). Zatím ani jedna chyba, GPRS a internet bez problémů.[/QUOTE]

Tohle by mělo jít velmi snadno opravit v ROM. Vyedituješ initflashfiles.dat a doplníš tam řádek se správným linkem k zástupci ve winech. :yes:


[CODE]...
Directory("\Windows\Start Menu\Programy"):-File("Konfigurace GPRS.lnk","\Windows\GPRS_Configuration.lnk")
Directory("\Windows\Start Menu\Programy"):-File("Hovory.lnk", "\Windows\LocationCall.lnk")
Directory("\Windows\Start Menu\Programy"):-File("Mio SMS region.lnk", "\Windows\MioSMS.lnk")
Directory("\Windows\Start Menu\Programy"):-File("Správce SIM.lnk", "\Windows\SIMMGR.lnk")
Directory("\Windows\Start Menu\Programy"):-File("Zámek zařízení.lnk", "\Windows\LockDevice.lnk")
...
[/CODE]
trtsoft_ce4you (99)|7.2.2008 16:49
a da se nejak upravit aby se to zamykalo samo (jak to bylo ve wm5 a i wm6) ?

v power chybi moznost zaskrtnuti aby se to po uspani samo zamklo...
trtsoft_ce4you (99)|7.2.2008 17:32
ŘEŠENÍ mého problému s připojením k Inetu skrz PC

nebylo to WM61 romkou ale... no ctete dal...

zkousel jsem upravit registry - nepomohlo
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows CE Services]
"AllowLSP"=dword:00000000

procital jsem si navod http://smartmania.mobilmania.cz/index.php?ind=news&op=news_show_single&ide=880

az me napadl zoufaly pokus - nastavim fw winxp tak jak je na obrazku na Smartmanii a hle zaclo to fungovat
- pochopitelne si reknete a co jako - vtip je v tom ze jsem tedy laboroval protoze bych si myslel ze staci to co si nastavi pri instalaci ActiveSync a ono ouha
aby me fachal inet skrz PC tak MUSIM mit zapnutu vyjimku ve firewallu SDILENI SOUBORU A TISKAREN
neskutecny
to by me teda nenapadlo ze tohle musim mit na fw povoleno (to normalne okamzite vypinam) kvuli tomu aby PDA mohlo na Inet skrz USB a jiny PC

overte to prosim nekdo zda to nejsou jen u me nejaci zeleni muzici nebo nejaka nahoda ze to ted zaclo fungovat...
Dryha_ce4you (143)|7.2.2008 19:26
resenim je tento reg uz hodne staricky tady z fora ..
trtsoft_ce4you (99)|7.2.2008 20:24
achjo :-)

jak pisu vyse
byl aplikovan pc restartovano a NEPOMOHLO TO

pomohlo teprve kdyz jsme ve FW povolil sdileni souboru a tiskaren
-=A=- (19)|7.2.2008 21:15
Ahoj,
mám WM 6.1 R10 a dva, pro mě zásadní, problémy:
1) nejde mi změnit velikost fontu u zpráv
2) nemůžu pochopit řazení zpráv do konverzace. Do mia jsem importoval kolem 1500 SMS a windows si s tím nějak divně poradily - a to tak, že zprávy od lidí co mi píší nejméně seřadili krásně do konverzace, ale zprávy od lidí kteří mi píší nejčastěji se povalovaly bez ladu a skladu a například seřazení zpráv podle času přijetí odmítlo zprávy poskládat správným způsobem.

Je to problém jen u mě? Zrovna nemám moc času pořád flashovat, ani pročítat fórum, tak se omlouvám, jestli to tu už někdy bylo.
thorazgard (13)|7.2.2008 21:52
tak me zas nejde v PDA zvuk jako vyzvaneni budik sms .... ztlumene to nemam .....

/edit mam nejakou stwon rom prejdu na R11 a bude klid ... snad :-) pred tim jeste vyzkousim tu ceskou rom .... neni tu nekde navod jak zbastlit vlastni romku cesky trosku podrobneji ??? by me zajimalo to pocesteni... anglictina mi nevadi vsemu rozumim ale jne tak .... kde jsou ty casy upravovani Siemensu SX1 :D
birkoff_ce4you (128)|8.2.2008 10:57
[QUOTE="birkoff"][QUOTE="mio-teo.info"]A máme tu další verzi počeštěné WM6 - ROM 18533...:)) Stahujte tady - [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]. Heslo k archivu:
[QUOTE]http://www.mio-treo.info/index.php[/QUOTE][/QUOTE]

Dekuji za pocesteni, vypada to slusne a zatim i pekne beha... [/QUOTE]

Tak jsem narazil na problém, nevím jestli souvisí s výše uvedenou počeštěnou ROM. Pokud mám telefon ve stavu standby (vypnutý displej) a prijde mi SMS, tak se sekne a nepomuže než restart.. to samo by nevadilo, ale po restartu zmizí ta SMS.

Neporadil by někdo nějaký fígl? Jak se toho zbavit?

D9ky
Vilma (154)|8.2.2008 12:01
[QUOTE="martinsem"][QUOTE="netron"]Vilma, martinsem: Aku presne máte verziu WM6.1 romky? R09 alebo R10?

Ja mám R10 a mám ten istý problém s režimom šítačky pamäťovej karty. Po označení ostáva voľba prázdna a Windows Mio nenájde.[/QUOTE]
Mám tam CEimageNEW_19716_Light_NetCF35_SwtosR10 a doinstalovaný WM5 storage.[/QUOTE]
co je wm5 storage?? kde to vezmu?
Vilma (154)|8.2.2008 12:20
[QUOTE="thorazgard"]Light Version, NETCF3.5 installed, registry tweaks from molostoff
WM6.1 WWE Build 19716 Light, netcf3.5, reg tweaks from molostoff (SwtosR11)
Same as SwtosR10 reg tweaks from molostoff (but without DOCFS changes.. or wm5storage)
Thanx alot molostoff ! Laughing


posledni R11 je zde:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/QUOTE]
Pro nás nerapidáky taky zdehttp://www.a701.org/MioSoft/
koukám,že SWTOS vali romky jak masina,light verzí je tu víc než stíhám obden sledovat
martinsem (42)|8.2.2008 14:33
co je wm5 storage?? kde to vezmu?

Já nechci být nezdvořilý, ale co takhle použít hledání na této stránce? Vyhodí to plno odkazů, už sám nevím, kde jsem to stáhnul.
Vilma (154)|8.2.2008 19:18
[QUOTE="martinsem"]co je wm5 storage?? kde to vezmu?

Já nechci být nezdvořilý, ale co takhle použít hledání na této stránce? Vyhodí to plno odkazů, už sám nevím, kde jsem to stáhnul.[/QUOTE]
Taky nechápu proč sem píšu náké ty odkazy,když si to může každej najít sám,že ?? Máš pravdu,vybodnu se na to.
Bubakk11 (11)|8.2.2008 22:27
Pls radu. Nahrál jsem tam R11 a nejde mi ActiveSync. Pořád to hlasi chybu. Co stím??

"Kód odborné pomoci 86000107"
martinsem (42)|8.2.2008 22:47
[QUOTE="Vilma"][QUOTE="martinsem"]co je wm5 storage?? kde to vezmu?

Já nechci být nezdvořilý, ale co takhle použít hledání na této stránce? Vyhodí to plno odkazů, už sám nevím, kde jsem to stáhnul.[/QUOTE]
Taky nechápu proč sem píšu náké ty odkazy,když si to může každej najít sám,že ?? Máš pravdu,vybodnu se na to.[/QUOTE]
Proč tak ostře, opravdu už nevím, kde jsem to stáhnul a v práci opravdu nemám čas to hledat. Je to pro tebe takový problém?
Výsledek 1

Výsledek 2
kid_rock (284)|9.2.2008 01:37
mne r11stka ide uplne perfektne bez inych nstaveni,nastavil som len net a uzivam si naj rom!Nafukal som do nej 2gb softu a videi a uz len cakam na r12! :)
trtsoft_ce4you (99)|9.2.2008 17:46
pokud je pro tebe R11 nej tak prosim porad
kde nebo jak udelat autolock klaves jakmile se zarizeni uspi ?
nechapu proc ale s R11 me to vydrzelo stezi 1,5dne bez nabijeni...
hpa (159)|9.2.2008 18:26
[HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Power\Timeouts]

"AutoLock"=dword:00000001
vrzy_ce4you (0)|9.2.2008 19:24
jediny co widim jako chybu na R11 je nefunkcni navigace.Nevim jak vam, ale me se pristroj tvaril jako ze v nem zadny GPS modul neni.Nahral sem starsi ROM WM6 a vsechno je v pohode.
Vilma (154)|9.2.2008 19:58
[QUOTE="martinsem"][QUOTE="Vilma"][QUOTE="martinsem"]co je wm5 storage?? kde to vezmu?


Proč tak ostře, opravdu už nevím, kde jsem to stáhnul a v práci opravdu nemám čas to hledat. Je to pro tebe takový problém?
Díky za ty linky,mě stačila jen odpověd:dotyčný soft je na to a na to.Já už bych si to našel.
Problém byl,že jsme potřebovali dostat jeden soubor z USB disku do mého pda na převedení a následné odeslání BT do kolegova smartphounu a mě to nešlo přepnout na usb storage,nemáme kompatabilní sd karty atd...
Vilma (154)|9.2.2008 20:03
[QUOTE="vrzy"]jediny co widim jako chybu na R11 je nefunkcni navigace.Nevim jak vam, ale me se pristroj tvaril jako ze v nem zadny GPS modul neni.Nahral sem starsi ROM WM6 a vsechno je v pohode.[/QUOTE]
Jelikož si Kidrock chrochtá blahem tak to asi blbne tobě.Mě to u jedné verze taky nechodilo,zkus vyndat baterku na pár hodin(mě to tenkrát pomohlo) a taky se vrat o pár stránek tady a nebo je to v jiném topicu o gps.
kurňa já mít v práci čas tak si vemu malej ntb a flešnu to taky,tak snad zítra.:(
Bubakk11 (11)|10.2.2008 00:10
V R11 my scházi k dokonalosti jen to zelené thémátko. nemá někdo poradí kde sehnat??
owoce_ce4you (31)|10.2.2008 00:35
Zdar, můj problém se týká GPRS u romky 19716.1.0.0 , reps zatim nejnovější od swtose.Kdosi tu psal že net funguje, s tim nesouhlasim.

GPRS mam nastavený stejně jak na předchozích WM5/6 romkách a ne a ne mi ject...Dělá to kraviny,ani jinej manager to nevyřešil:(Tak bych chtěl poprosit někoho kdo používá t-mobile web´n´nwalk Surf+ službu za těch 120kč/měsíčně o korektní nastavení...Třeba něco mám špatně, třeba je tu jen nějaká vychytávka,každopádně bez toho nemůžu žít :D

Tady video popisující můj problém :

http://uloz.to/181925/mio.rar
netron (129)|10.2.2008 09:04
Existuje romka s WM6.1 s hlasovým vtáčaním? Skúšal som posledné 2 romky os swotsa, ale ani v jednej nebolo.
vrzy_ce4you (0)|10.2.2008 11:03
[QUOTE="vrzy"]jediny co widim jako chybu na R11 je nefunkcni navigace.Nevim jak vam, ale me se pristroj tvaril jako ze v nem zadny GPS modul neni.Nahral sem starsi ROM WM6 a vsechno je v pohode.[/QUOTE]

tak mi to uz chodi, ale musel sem pomoci programku APLsirf otevrit COM4 pak pustim IGO a chodi to.Je to ale moc zdlouhavy takze prechazim zpet na WM6 18548.
-BoarD- (24)|10.2.2008 17:19
Pročítám tuhle diskuzi, a chtěl bych taky flashnout ROMku a nikdy se to u Mia nedělal a nevim jak na to. U mého předchozího telefonu (Siemens SX1) to jí flashoval běžně. Našel sem si na netu nějaký návod, ale nějak mi to nefunguje....
Nevím zda ROM zze přehrát i ve Vistách, kde mi ScoterRomUpdate po kliknutí na OK hlásí "hdev == INVALID_HANDLE_VALUE" a potom "cannot open USB device". A v XPéčkách to zase nemůže nejít ovladače na MIO když je v uBootu. Poraďte mi prosím kde vzít ovladače nebo jak to mám přehrát ve Vistách. Vůbec mevím jak dál budu moc vděčný za každou radu.
Martynez (206)|10.2.2008 17:47
to BoarD:

Takze strucny navod pro vsechny flashovaci novacky, ketri jsou lini najit si to na foru :-)

1. Pred kazdym flashovanim a i po flashovani provest hard reset. Tzn. reset a drzet tlacitko volume dolu (na boku) a Mio dlouze zavibruje...
Dale je podle mne dobre mit zarizeni pripojene primo do pocitace, ne pres USB hub atd...
V activesync (xp) nebo window mobile center (vista) musite vyskrtnout pripojeni pres USB. Pro vista uzivatele jsem sem hodil ovladac, ktery rucne nainstalujte ve spravci zarizeni (nahradte puvodni).

2. Doporucuji pouzivat UBOOT, ktery jsem zde dal take ke stazeni. Pri pouziti teto verze UBOOT, jsem nikdy nemel s flashovanim jakekoli romky problem.
UBOOT nainstalujete stejnym postupem jako pri flashovani romky... Tzn... Provest hard reset, skocit do uboot (volume nahoru + joystick dolu), pripojit zarizeni k pocitaci, dat prvni volbu - 0=FlashROM Upgrade, dale 3=UBoot By USB, pak ve flashovacim programku zvolit UBOOT soubor, potvrdit a na zarizeni je videt, ze se novy uboot nainstaluje... po te z resetovat a hned na to jeste HARD reset, pro jistotu... a novy UBOOT je tam. Pak uz muzete bez problemu flashovat romky podle uvazeni.

3. Tzn. Skocit do UBOOT, dat 0=FlashROM Upgrade, dale 1=CE img By USB, pripojit zarizeni k pocitaci, spustit flashovaci program v pc, zvolit romku a potvrdit... A cekat...... dokud se nezobrazi napis, ze je to hotove a ze mate provest reset... Vratite se v menu zpet... Az na radek "watchdog reset" a potvrdite... rovnou drzte volume dolu a time padem provedete i HARD RESET... A JE TO!

Tak hodne stesti... snad je to dost srozumitelne
Martynez (206)|10.2.2008 17:49
K prizpevku lze pripojit jen jeden soubor...asi... tak v tom prvnim je ten UBOOT a zde ovladac do windows vista...
Falty (107)|10.2.2008 19:33
[QUOTE="owoce"]Zdar, můj problém se týká GPRS u romky 19716.1.0.0 , reps zatim nejnovější od swtose.Kdosi tu psal že net funguje, s tim nesouhlasim.

GPRS mam nastavený stejně jak na předchozích WM5/6 romkách a ne a ne mi ject...Dělá to kraviny,ani jinej manager to nevyřešil:(Tak bych chtěl poprosit někoho kdo používá t-mobile web´n´nwalk Surf+ službu za těch 120kč/měsíčně o korektní nastavení...Třeba něco mám špatně, třeba je tu jen nějaká vychytávka,každopádně bez toho nemůžu žít :D

Tady video popisující můj problém :

http://uloz.to/181925/mio.rar[/QUOTE]

Na tento tarif jsem koukal, ale vzhledem k tomu, že je vázaný na další hlasový, tak jsem do toho nešel. Doufám, že na to zareagují ostatní operátoři. GPRS je u nás šíleně drahé. :mad: Taky jsem koukal, že tam od nového roku mají nějaké úpravy s tím, že nefungují všechny služby a pro PDA doporučují jiný. ;)
-BoarD- (24)|10.2.2008 22:28
to Martynet:
Díky moc za trpělivost a za to že jsi mě nedpákloval!!!
Teď už si užívám WM 6.1, a když se v nich šťourám, tak vůbec nevím jak sem mohl žít na WM 5 :D :)
Vilma (154)|11.2.2008 15:56
Pro VRZY:
Tak se mi to stalo taky,něšla mi po flashi na WM6 R11 navigace.Tak baterka ven na 2 hodky a gps šlape jak hodinky.
vrzy_ce4you (0)|11.2.2008 18:20
To jsem zkousel taky.Baterku sem vyndal na noc a nepomohlo to.Musim si nejdriv v nejakym programu otevrit COM 4...potom pustim IGO a chodi to.Ale to me stve, je to moc zdlouhavy.
vrzy_ce4you (0)|11.2.2008 18:48
mam dalsi dotaz.. ve WM6 byli v programech jednolive slozky s programy,coz ve WM6.1 neni, to by nebyl takovy problem udelat ale jde mi o to, ze jednotlive slozky meli sve ikony.Vim ze ve WM6 si to bralo ikony ze souboru icons.dll ktery ale v teto verzi WM neni.Dokazete mi nekdo poradit jak tam ty ikony dostat ? diky