Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

TomTom One XL

Graphics (11)|23.8.2007 18:57
Kamarad si koupil akcni baleni TomTom One XL s mapou EE, 1 GB kartou a kompletem map WE na DVD. Vzhledem k urcitym zkusenostem se symbianovymi a PDA verzemi TomToma jsem se nabidl, ze mu pomohu nainstalovat nove mapy z DVD na prilozenou SD kartu. Prvnim problemem bylo samotne rozchozeni instalacniho programu TomTom Home na pocitaci. Na jednom nenadetekoval zarizeni, na dalsich dvou vytizil procesor na 100% takze neslo s programem pracovat. Dalsi pocitac si dal rict a program se zarizenim zacal komunikovat. Pri vlozeni SD karty do TomToma se vsak zarizeni odpoji a na displeji se zobrazi piktogram s preskrtnutou kartou. Asi na treti vlozeni karty jen TomTom prijal o v programu se navysila vnitrni pamet o velikost karty. Nainstaloval jsem tedy pozadovanou mapu a program spokojene ukoncil. Tomtom vsak kartu pri vlozeni nadale odmita. Pri instalaci jsem vlozil lic. kod a kdyz se kouknu na kartu prez ctecku, tak je citelna a mapy nainstalovane. Zkousel jsem i jinou SD kartu, ale zaver je stejny. Interni mapy EE funguji spolehlive. Dokazete poradit, kde delam chybu? Kolega zitra odpoledne jede do sveta a na hotline TomTomu uz nikoho nechytnu.
Miloš Strouhal (3997)|24.8.2007 10:33
A je problem s tim, ze TomTom One ty mapy vubec nevidi, nebo jen nejdou v zarizeni aktivovat a tedy spustit?
Graphics (11)|24.8.2007 21:03
Kdyz na kartu vlozenou do TomTom kouknu primo prez TC ve Windows, tak mapy vidim nainstalovane. Kdyz na kartu kouknu prez TomTomHome, tak je vidim taky. Pri instalaci na kartu jsem zadaval cislo ze stitku. Jakmile vsak odpojim TomTom od PC, tak okamzite naskoci na displeji ikona o nevhodne karte, takze zadna aktivace nepripada v uvahu. Jakmile kartu z TomToma vytahnu, tak se opet rozjede, ale samozrejme bez naistalovanych map.