Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

TMC v I-go2006+ zruší pri aktivácií GPS príjmač

homernaj (5)|17.8.2007 20:11
V I-go 2006+ som pripojil Asus TMC holder, ale hneď ako mi aktivovalo TMC, okamžite mi zrušilo GPS príjmač.
GPS je na COM5
TMC na COM1
PDAčko som musel vytiahnúť z holderu, reštartovať a v TMC vypnúť port. Inak mi Igo štrajkoval, že nemá GPS príjmač.
Jednoducho TMCčko zrušilo GPSko.
Poraďte ako sa to dá vyriešiť.

Díkes ':(('
yoli (63)|20.8.2007 14:22
Pokiaľ je holder kolíska a robí Ti to v nej, tak to je ten istý prípad, ako keď používaš navi soft, zároveň sa pda nabíja cez CL a gps je ako keby odpojené . Rieši to záplata a dá sa to tu niekde nájsť, aby sa gps neodpájalo počas nabíjania........neviem, či som Ti pomohol.

Tu je link na tú záplatu. Nieje to moje upload, len som ho zkopčil tu z fóra. Sám som to použil.
[CODE]http://rapidshare.com/files/44529380/A639_CarCharger_GPS.cab[/CODE]
peeeto_ce4you (5)|20.8.2007 19:25
mne to po zdetekovani tmc tuneru odpoji gps, patch som si nainstaloval.

tmc mam na porte c 1 , gps soft na 5 , gps hardwer na 6.

639, win 6
merka (30)|24.8.2007 09:45
Já jsem ze začátku zaké nevěděl, jak TMC nastavit. Autodetect v Igo, Navigonu i Falku mi našel, že TMC je na portu 1, ale při zaktivnění se odpojila GPS. Teprve v momentě, kdy jsem nastavil TMC na stejný port jako GPS (tj. 5), tak začalo všechno šlapat.
homernaj (5)|29.8.2007 02:31
Dikes, že ste mi odpovedali. Skúšal som všetko-výsledok je rovnaký GPS príjmač je odpojený. Apropó ten Patch mi poradili aj z Asusu cz,ale po nainštalovaní a reštarte sa PDA zaseklo, tak som musel urobiť clean reset, nič nezaberalo.
Asi ten holder pojdem vrátiť.
merka (30)|3.9.2007 13:21
Někde jsem objevil novější verzi iGo a tak jsem se rozhodl ji vyzkoušet. Seč k mému velkému překvapení TMC přijímač najednou s GPE nefunguje a to jsem zkoušel jak původní nastavení, tak i všechny jiné kombinace. Resp. při funkčním GPE a nalezeném TMC, mi to neprohledává stanice. Zřejmě je nějaká změna v měkterých knihovnách, protože ta předchozí verze bez problémů fungovala. Dokonce iGo zobrazí zhruba 5 x více hlášení než Navigon! Budu zkoušet laborovat s knihovnama a pak dám vědět jestli jsem uspěl.
merka (30)|5.9.2007 08:54
Tak už jsem to rozchodil. Předně jsem vložil do konfiguračního souboru pocket_pc.ini (nalézá se uvnitř igo/data.zip ke svému modelu tyto dva řádky: tmc_port = 5 a tmc_speed = 4800. Je také pravda, že mi to občas zazlobí a pak pomůže restart PDA, spuštění iGo a konfigurace GPS - detekce, zrušit detekci, konfigurace, nastavit port a rychlost, TMC nastavit port a ověřit port. Pak už mi vždy pracovalo TMC i GPS bez problémů. Snad jsem tím pomohl všem, kteří mají problémy s TMC. Jinak můžu potvrdit, že nejlépe zpracovává zprávy TMC iGo, pak Navigon a nejhůře můj Falk, který mi zprávy nedetekoval vůbec (ale u něj si také ještě pohraju s nastavením).