Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

X Eten X500+ - tipy, triky, zkušenosti

lukis_ce4you (35)|19.9.2007 14:55
[QUOTE="Abrandecky"]Pořád se nemohu rozhodnout mezi E-Ten x500 a Asus P535. ...[/QUOTE]

P535 je větší, o dost tlustší a ošklivější, ale oproti mému X500+ neskutečně rychlý, navíc větší ROMka.

X500 je o dost rychlejší, ale na asuse stále zdaleka nemá, to je prostě otázka volby, co člověk potřebuje.

Co se týče poruchovosti, tak nejde o klasickou poruchovost jako spíše o tradiční nedodělky SW. X500 je s WM5 naprosto vpohodě, očekávám, že s WM6 to bude pokdobná tragedie jako u X500+
Marian Veselý (662)|19.9.2007 14:55
[QUOTE="Abrandecky"]Pořád se nemohu rozhodnout mezi E-Ten x500 a Asus P535. Teď ještě k tomu ta zpráva o x500+ o nadměrné poruchovosti...
Jak je na tom x500 co se týče poruchovnosti? Byla by to dobrá volba? Cena je více než dobrá[/QUOTE]
1. Zpráva o nadměrné poruchovosti je blamáž ze strany distributora E-shop s.r.o. jako pomsta, že s nimi Eten ukončil polupráci.
2. Každé z uváděných zařízení má své pro a proti a je to stejná kategie zařízení. Nejlepší by asi bylo zajít do kamené prodejny a vzít si je oba do ruky a vyzkoušet. AUSUS má větší ROM a silnější procesor, jinak jsou hodnoty srovnatelné.
3. pokud vám stačí QVGA, připlaťte si a kupte HTC TyTN II. Je to all in one s klávesnicí. Jedinný co mu chybí abych si ho koupil i já je právě to VGAčko.
Deets (10)|19.9.2007 16:53
Mam dalsi otazku.. Mela jsem pred tim pda acer n50 a kdyz jsem instalovala programy pres activesync tak mi to dalo na vyber zda chci program nainstalovat do vychoziho adresare nebo jinam a tady se me to nepta a rovnou to instavuje do pda a ja bych to chtela na kartu nevite jak to udelat?
Abrandecky_ce4you (102)|19.9.2007 16:53
Malá ROM na x500 by mně nevadila, to se dá řešit kartou, VGA pro mne není podstatné.
Na rychlost taky nějak nedám, hlavně aby to dobře zvládalo GPS a do toho hovor, dalo se to použít jako mp3 přehrávač s možností korekcí basů, výšek (někteří majitelé P535 si stěžovali na slabší hlasitost do sluchátek), wifi na internet a solidní výdrž baterie. Jestli to má o nějaký MHz slabší výkon a počkám na spuštění aplikace o 1 nebo 2 sekundy déle mě je jedno. Nechci ale přístroj, který by mi každý den zatuhnul, to raději připlatím. Nebude to u mne zařízení na 2 roky. Co jsem tam pročítal, tak prý Asus P535 je s kvalitou zpracování na tom lépe.
Fotoaparát je pravda u x500 horší a to nemluvím o absenci autofocusu, makra a přísvitné diody, která prý osvítí jen polovinu fotky.
U x500 je dobrá cena (cca 9.000,-), Asus si cenu drží opravdu dobře (cca 12.800,-)

Ten HTC TyTN II je pro mne tabu, cena neuvěřitelně vysoká a nemám rád mechanické šoupátka = výsuvná klávesnice. Je ale pravda, že fotky se už blíží obyčejným fotoaparátům
TNX (5)|19.9.2007 17:12
Dobry den.

Dostal jsem E-TEN X500+ na tyden na testy a nemuzu na nem najit terminal service client. Muzete mi nekdo poradit, jestli tam je nebo neni, pripadne, jak ho tam dostat? Diky. Je to ta VGA verze s WM6.
Marian Veselý (662)|19.9.2007 17:19
V tom případě skutečně doporučuji navštívit prodejnu a osahat si to tam.
Marian Veselý (662)|19.9.2007 17:19
[QUOTE="TNX"]Dobry den.

Dostal jsem E-TEN X500+ na tyden na testy a nemuzu na nem najit terminal service client. Muzete mi nekdo poradit, jestli tam je nebo neni, pripadne, jak ho tam dostat? Diky. Je to ta VGA verze s WM6.[/QUOTE]
Já se obávám, že ve WM6 není.
Petr Nowak (79)|19.9.2007 18:13
[QUOTE="Abrandecky"] Na rychlost taky nějak nedám, hlavně aby [/QUOTE]

No nevim jak jine verze ROM, ale u 489 bez cestiny je to des a hruza. Kdyz klepnete treba dole na ikonu vstupu textu, aby se vam zobrazil vyber metod, nebo klepnete kdekoli pro zobrazeni nejakeho menu, je pro vas akceptovatelne cekani cca 1-3 sec ??? Tj. nebavime se o tom, ze kdyz pustite nejaky vypocet, tak vysledek dostanete za x-krat delsi dobu nez u vykonneho PDA ala ASUS, protoze CPU je u ETENu slabsi. Bavime se o tom, ze cele rozhrani je kure**** line a na radu imho vykonove nenarocnych veci musite cekat.

Porovnavali jsme to u stolu s HP2210, HP 4700, ruzne verze Loox, a ETEN dopadal zoufale. Jeste dodam, ze byl po HR a bez cestiny tj. zadny jiny soft apod. cokoli co by zdrzovalo.
Kdyz jsem lidem pred zkousenim rikal, ze je to line, komentovali to povetsinou slovy "muj telefon/PDA taky nereaguje uplne bleskove...", "u vseho mas nejake mirne zpozdeni..." apod. To trvalo jen do chvile nez to vzali do ruky, pak uz byl verdikt jednoznacny v neprospech X500+.

Kdo si to chcete koupit a nemeli jste to v ruce, proboha, zabrzdete a nejdriv si to vyzkousejte !!!!!!!
weemes (20)|19.9.2007 19:17
Zkousel nekdo na X500+ rozbehat v IGO navigaci TMC? Mne se to nepovedlo a podpora TMC na X500+ by mela bejt?
Marian Veselý (662)|19.9.2007 20:35
[QUOTE="Petr Nowak"]No nevim jak jine verze ROM, ale u 489 bez cestiny je to des a hruza. Kdyz klepnete treba dole na ikonu vstupu textu, aby se vam zobrazil vyber metod, nebo klepnete kdekoli pro zobrazeni nejakeho menu, je pro vas akceptovatelne cekani cca 1-3 sec ??? Tj. nebavime se o tom, ze kdyz pustite nejaky vypocet, tak vysledek dostanete za x-krat delsi dobu nez u vykonneho PDA ala ASUS, protoze CPU je u ETENu slabsi. Bavime se o tom, ze cele rozhrani je kure**** line a na radu imho vykonove nenarocnych veci musite cekat....[/QUOTE]
Asi máme každý jiné zařízení, protože v porovnání s Looxem N560 s 620 procesorem je samozřejmě pomalejší (ne ve všem protože WM6 jsou obecně rychlejší než WM5) ale ne tak tragicky jak tu popisujete. Druhou věcí je, že jak jste uváděl dříve, zavíráte aplikace natvrdo přes task manažer a pak je znovu startujete (naproti tomu já nechávám nejpoužívanější aplikace - kalendář, úkoly a pošta v paměti a načtení je pak okamžité). V tomto případě Vám nebude stačit ani procesor 620, protože toto dělalo problémy i na tom Looxu. Další aspekt, který je potřeba vzít v úvahu je výdrž zařízení. VGA samo o sobě je žrout energie, kdyby se to osadilo ještě silnějším procesorem, nedovedu si představit jak by to cucalo baterku.
X500+ má jednu velkou chybu - pouze 64 MB RAM, což znamená, že se při normálním zatížení průměrně pohybuji na 10 - 15 MB volné RAM, což mě stačí, ale na některé náročnější aplikace by to mohlo být málo. Ostatní chyby jsou softwarové a tím pádem řešitelné.
Petr Nowak (79)|19.9.2007 21:30
Nemluvim o spousteni aplikaci, ktere samozrejme mohou trvat nejakou dobu, ale o takovych vecech jako je napr. otevreni menu.
Ale zkusil jsem ted uplne obejit instalaci ETENovskych utilit (podrzet tlac fotaku na zacatku instalace utilit po HR) a zda se, ze je to lepsi.

WISBAR 3 - v jeho start menu nejsou videt texty polozek, jen pod kurzorem. Pouzivate ho nekdo ?
Marian Veselý (662)|19.9.2007 21:37
Mě startmenu reaguje okamžitě, protože jsem si vypnul animaci která právě to startmenu schválně jako by zpomaluje aby to bylo graficky "hezčí". Po SR je první načtení startmenu otázka tak 3 vteřin, pak už jde okažitě.
Michal Míšek (7)|20.9.2007 09:06
Mám takový problem s pamětí u E-ten X500+. Nainstaloval sem si Memmaind, ale nevym jak ho mam nastavyt. Sice mam vetsi pamet ale WM6 mi blbnou na obrazovce dnes mi mizí ikony a systém je pomalý. Mohl by mi nekdo poradit??
Petr Nowak (79)|20.9.2007 09:18
[QUOTE="Marian Veselý"]Mě startmenu reaguje okamžitě, protože jsem si vypnul animaci která právě to startmenu schválně jako by zpomaluje aby to bylo graficky "hezčí". Po SR je první načtení startmenu otázka tak 3 vteřin, pak už jde okažitě. [/QUOTE]

Mariane, mam odpovedet vazne, s humorem nebo sarkasticky ? ;) :)

Zda se, ze odstreleni ETEN instalace po HR pomohlo. I kdyz to neni zadnej rychlik, tak velke prodlevy u elementarnich nenarocnych operaci (Marian: nejen START menu, ale spousta dalsich napr otevreni zadani zpusobu vstupu textu, prepinani apliakaci a dalsi !) zmizely.
Marian Veselý (662)|20.9.2007 09:23
Takové problémy fakt nemám. Kdybych měl čím tak Vám to natočím, nebo předvedu. Bydlím na Vysočine a pohybuji se často v Brně. (na otevreni zadani vstupu textu - jestli myslite tapnuti na šipku vedle klávesnice, tak u toho jsem čekal celou věčnost i na tom Looxu s WM5 a 620). Udivuje mě to právě proto, že jsem měl strach z přechodu z té 620 na 400 a nakonec to nebyla tak výrazná změna. Čekal jsem to horší.

EDIT: na rychlost nadával akorát známej, který přechazel z WM2003SE.
Marian Veselý (662)|20.9.2007 09:35
[QUOTE="Michal Míšek"]Mám takový problem s pamětí u E-ten X500+. Nainstaloval sem si Memmaind, ale nevym jak ho mam nastavyt. Sice mam vetsi pamet ale WM6 mi blbnou na obrazovce dnes mi mizí ikony a systém je pomalý. Mohl by mi nekdo poradit??[/QUOTE]
1. Mizící ikony - problém Quicklinku, řešeni najdete na začátku diskuze
2. zpomalení - optimalizujte pro rychlost, ne pro paměť
jedle_ce4you (98)|20.9.2007 09:52
Je pravdou, že x500+ je trošku línější, než moje dřívější PDA Acer n50, ale takové problémy jako tu popisuje Petr Nowak jsem já nikdy nezaznamenal. Nabídka START (včetně animace) i výběr metod pro psaní reagují téměř okamžitě.

128 MB RAMky by bodlo, ale i takle se dá zařízení v pohodě používat. Měl jsem trošku strach z navigace (TomTom), ale to nakonec taky jede celkem OK.

Myslím, že by byla škoda, kdyby Petrova zpráva z "19. září 2007, 18:13" vyvolala v zájemcích o toto pda zbytečnou paniku ;)
Petr Nowak (79)|20.9.2007 10:04
Na druhou stranu je asi dobre zajemce informovat, ze u X500+ neni vse uplne v poradku... Vsak nemusi hned panikarit, staci kdyz si zarizeni predem zkusi... ;)

Myslim, ze je to SW problem a ne ve WM6, protoze jinak by rvala spousta jinych majitelu zarizeni s WM6. Potvrzuje to zlepseni stavu po odstreleni cele ETEN instalace.
Ale porad cekam od pondeli na vyjadreni prodejce (ATComputers), na koho se mam obratit ohledne nefunkcniho SIMtoolkitu. S tim sam neudelam nic...
K prepaleni ROM jsem se dosud neodhodlal...

OT: Zkouseli jste Google maps pro PocketPC ? www.google.com/gmm (otevrete primo na PDA napr v PocketIE) - nadhera !!!
Leland (8)|20.9.2007 17:40
Petr Nowak: Zkusil jsem nainstalovat ty GoogleMaps, ale nějak mi to nefunguje. Dám třeba hledat "Prague, Czech Republic", on napíše "148kB loading" a nic se neděje...
Leland (8)|20.9.2007 17:53
Tak už to jede, asi byl jen nějaký problém s EDGE...
gorge_No.1_ce4you (191)|20.9.2007 18:15
[QUOTE="Petr Nowak"]Na druhou stranu je asi dobre zajemce informovat, ze u X500+ neni vse uplne v poradku... Vsak nemusi hned panikarit, staci kdyz si zarizeni predem zkusi... ;)

Myslim, ze je to SW problem a ne ve WM6, protoze jinak by rvala spousta jinych majitelu zarizeni s WM6. Potvrzuje to zlepseni stavu po odstreleni cele ETEN instalace.
Ale porad cekam od pondeli na vyjadreni prodejce (ATComputers), na koho se mam obratit ohledne nefunkcniho SIMtoolkitu. S tim sam neudelam nic...
K prepaleni ROM jsem se dosud neodhodlal...
[/QUOTE]

problém nemusí být v eten aplikacích, spíš v SS lokalizaci, která to spomaluje a instaluje se společně s eten aplikacema...

já bych neriskoval vypálení anglické ROM, bys mohl proto ztratit i nárok na záruku. Bohužel nikde jsem nenašel českou ROM, aby to šlo vrátit zpět, kdyby něco....
Petr Nowak (79)|20.9.2007 19:06
Nechci si uzurpovat tento thread pro reseni meho problemu rychlosti - zda se, ze vetsine lidi to beha bez problemu. U mne je to pomale i bez SS lokalizace (pri instalaci vybrana volba English), ale s ETEN utilitama. Bez utilit a bez SS (podrzet tlacitko fotak pri zahajeni instalace ETEN po HR) to beha docela dobre.

Nikdo neprisel na zpusob, jak vytahnout zvlast instalacky tech utilit a SS lokalizace ? Po plne instalaci je tam utilita pro obnovu software a ukazuje seznam instalacnich polozek - musi byt nekde v ROM...
Marian Veselý (662)|20.9.2007 19:18
Jo to by se hodilo.
gorge_No.1_ce4you (191)|20.9.2007 20:55
No, ale já při instalaci nevybírám žádný jazyk. Prostě přeskočím instalaci prográmků a je to!
Tomáš Kubec (749)|20.9.2007 21:36
A to bude ono, protože když se zadá EN, tak to nejspíš lokalizuje EN ROM EN lokalizací a tím pádem do brzdí stejně jako při CZ lokalizaci.
Majjjo (24)|20.9.2007 22:06
Zdravim vsetkych.

Nechcem odbocovat zo streamu diskuze, ale mam jednu jednoduchu otazku na vsetkych, ktori aktivne pouzivaju NAVIGACI. Nestava sa Vam, ze dochadza ku velmi kratkym - no o to castejsim - vypadkom satelitov. Je to priblizne 3 az 5 krat za minutu. V zapeti je to okamzite fixovane. V podstate to naviguje OK, lebo tie vypadky su velmi kratke. Po nahlaseni straty signalu, su satelity uz vyxnute a mapa uz plne naviguje.

Dakujem za reakcie
Marian
Marian Veselý (662)|20.9.2007 22:35
mě ne, jak se fixne, tak drží.
reskator (71)|20.9.2007 22:52
pro WM6 je, ale E-TEN ji nezahrnul

Download

[QUOTE="TNX"]Dobry den.

Dostal jsem E-TEN X500+ na tyden na testy a nemuzu na nem najit terminal service client. Muzete mi nekdo poradit, jestli tam je nebo neni, pripadne, jak ho tam dostat? Diky. Je to ta VGA verze s WM6.[/QUOTE]
Furbo (323)|20.9.2007 23:35
díky, vyzkoušeno a funguje výtečně
zidane_ce4you (244)|21.9.2007 07:00
[QUOTE="Tomáš Kubec"]A to bude ono, protože když se zadá EN, tak to nejspíš lokalizuje EN ROM EN lokalizací a tím pádem do brzdí stejně jako při CZ lokalizaci.[/QUOTE]
Dobrý den,

dovolím si tvrdit, lokalizace Sunnysoft není příčinou zpomalení systému. Využívá standardně systém MUI a běží v systému tak jak má.

Dále, proč bychom lokalizovali výchozí EN systém znovu do EN? Volba "English" je na úvodu jako možnost pro uživatele, kteří chtějí zařízení zachovat v EN, po zvolení této možnosti je proveden restart systému = nic se neinstaluje, vše je z paměti odstraněno.
Tomáš Kubec (749)|21.9.2007 07:43
OT:

V pořádku, já to taky netvrdil na 100%, byla to jen domněnka podle toho jak uživatel tvrdil jak se to chová ;) Ale tvrdit toto "dovolím si tvrdit, že naše lokalizace systém nezpomaluje." se mi nezdá zrovna fér.

Netvrdím, že je to zrovna vaše chyba (je to hlavně systémem samotné lokalizace, který má na svědomí Microsoft). Každá lokalizace prostě zatím OS zpomaluje, a to je prostě jasně daný fakt s kterým nic neuděláte. Tedy ani my :-)

Brco_ce4you (447)|21.9.2007 08:06
Mal som teraz na tyzden X500+ s lokaliz. od Sunnysoftu a mozem potvrdit, ze po odinstalovani sa to viditelne zrychli. Zas na druhej strane som dal prec i vsetky programy od Etenu, takze mozno aj to pomohlo.
zidane_ce4you (244)|21.9.2007 08:23
Ano, máte pravdu, nepřesná formulace, bude opravena. Nefér mi přijde, že někteří z uživatelů explicitně tvrdí, že "SS lokalizace systém zpomaluje", proti tomuto tvrzení já tvrdím, že tomu tak není. Vysvětlení jste částečně napsal Vy.
Ale nechci se zde dohadovat, podobné dohady nic neřeší.
Ve WM6 je podpora MUI od MS optimalizována, stejně jako velká část kódu systému a rozdíl je znatelný.
_ave (0)|21.9.2007 10:35
Nainstaloval sem na ETEN X500x TOMTOM6 a nedaří se rozjet GPS. TOMTOM6 stále neplatný gps signál nebo žádný gps signál. Přitom aplikace od Eteneu (gps viewer) funguje normálně. Má se někde něco ještě nastavit, buďto v systému nebo TOMTOMU?
robitech (1)|21.9.2007 11:01
Neviete niekto, preco sa nedostatok RAM neriesi pomocou virtualnej pamate, tak isto ako na beznych PC? Sak su dostupne rychle microSD karty s vysokou kapacitou, a mohlo by to aj slapat.
lukis_ce4you (35)|21.9.2007 13:16
Tak mě napadá, mohl by někdo projet na X500+ nějaký benchmark s lokalizací a bez? Všechna předchozí vyjádření jsou jen pocity...
grog_ce4you (42)|21.9.2007 14:14
[QUOTE="Marian Veselý"]Mě startmenu reaguje okamžitě, protože jsem si vypnul animaci která právě to startmenu schválně jako by zpomaluje aby to bylo graficky "hezčí". Po SR je první načtení startmenu otázka tak 3 vteřin, pak už jde okažitě. [/QUOTE]

Muzu se zeptat jak to presne vypnout?
grog_ce4you (42)|21.9.2007 14:55
2Furbo: myslel jsi to RDP ze ti bezi bez problemu? Nejak se mi nedari pripojit na PCa vubec nevim proc, vse mam nastavene si myslim dobre z jineho kompu se mi to pripoji normalne.

je fakt ze na tom PC jsou visty ...
Furbo (323)|21.9.2007 16:16
ano mě to chodí bezvadně. nic jsem nenastavoval krom hesla, jména a domény. používám plochu na 2003 serveru
Marian Veselý (662)|21.9.2007 17:10
[QUOTE="grog"][QUOTE="Marian Veselý"]Mě startmenu reaguje okamžitě, protože jsem si vypnul animaci která právě to startmenu schválně jako by zpomaluje aby to bylo graficky "hezčí". Po SR je první načtení startmenu otázka tak 3 vteřin, pak už jde okažitě. [/QUOTE]

Muzu se zeptat jak to presne vypnout?[/QUOTE]
Přes SK TOOLS, ale jde to i přímo přes registry, ale kde to je u WM6 nevím.
ipospa_ce4you (48)|22.9.2007 00:10
[QUOTE="_ave"]Nainstaloval sem na ETEN X500x TOMTOM6 a nedaří se rozjet GPS. TOMTOM6 stále neplatný gps signál nebo žádný gps signál. Přitom aplikace od Eteneu (gps viewer) funguje normálně. Má se někde něco ještě nastavit, buďto v systému nebo TOMTOMU? [/QUOTE]

Je potreba nastavit spravne GPS zarizeni (myslim ze NMEA nebo tak nejak - nemam ted X500 u sebe a 56000 baud)
ipf (2136)|22.9.2007 08:38
[QUOTE="_ave"]Nainstaloval sem na ETEN X500x TOMTOM6 a nedaří se rozjet GPS. TOMTOM6 stále neplatný gps signál nebo žádný gps signál. [/QUOTE]
Přejmenuj GPS ve spárovaných zařízenívh jen na "GPS"
Tomáš Kubec (749)|22.9.2007 08:57
Od kdy se integrovaná GPS páruje? :D
MeeVal (71)|22.9.2007 19:26
Lidi svatý...
Já vás asi zabiju!!! :-D (hlavně Shadyho_cz):-D
Chtěl jsem si PDA upgradovat na tu novou rom 543...
jedu podle návodu (podle toho tady v tom tématu) no a ve chvíli kdy to pda bylo připojeno a kopírovalo se to tam mi na dispeji naběhla zpráva ERROR a pořád se opakovala...
V tu chvíli jsem si myslel že se mohu se svou cihlou rozloučit...
Nechal jsem to ještě 5 mitut připojeno a pak jsem to odpojil....
Nic se nedělo...
Tak jsem udělal HR, ta potvora naběhla... Díkybohu

Teď je 10 minut po nezdařilém upgradu PDA a už nabíjim baterku, abych mohl provést druhý pokus(možná jsem blázen, ale odvážnej !-) )
Tak mi prosím držte palce...

Má otázka na vás zní: taky se vám to stalo?
A ještě jedna: Nemohlo to být tím, že baterka byla na 55%-já vůl totiž zapomněl že má bejt nabitá...
gorge_No.1_ce4you (191)|22.9.2007 21:24
MeeVal:

nemohl bys ještě před instalaci zkusit benchmarkovat (SPB Benchmark) holý systém bez CZ a pak to samé i s novou ROM? Dost lidí by to určitě zajímalo, zda a jaký tam je v rychlosti rozdíl! Dík
MeeVal (71)|22.9.2007 22:18
Jistě...
Zítra to všechno udělám-dneska se mi nestihla dobít baterie takže upgrage nechávám na zítřek-taky by mě to zajímalo(jestli v tom bude nějaký rozdíl) a tak provedu pár testů...
Pak dám vědět...


EDIT: ještě jeden problém...(to co jsem oznacoval za HR bylo nakonec jen ukonceni instalace).... do pda se mi nová ROM přenesla(při spuštění pda je verze ROM 543) ale systém zůstal pořád stejný ani mi nic nezmizelo... obávám se že pokud udělám HR tak se vyskytne problem, kdyz ta instalace neproběhla v pořádku...
a co ted s tim? pustit instalaci od znova nebo HR?

Jo a vypada to, ze ten test s holou starou ROM už asi nebudu moci provest, omlouvám se...
Laskyboy (25)|22.9.2007 23:53
To se me stalo taky, erroru sem tam mel na pul obrazovky. Vyresil sem to tak, ze sem pripojil etena na jinej USB a provedl HR a pustil ynova instalaci podle navodu. Pak uy to slo v pohode a provedl sem restart. Pa sem znova spustil update a provedl se i update GSM zarizeni. Zatim vsechno jede v pohode az na to, ze se me seka video pri prehravani. Je to zajimavy slideshov :-) Nevim jestli to delalo i pred tim, to sem nezkousel ale ted to dela. Asi bude chyba ve filmu, protze pres WMP se to seka starsne moc a pres TCPMP se to seka min.
Je to 3gp soubor prevzatej ze SE W810i tam to jelo v poradku.
MeeVal (71)|23.9.2007 11:10
Tak se mi konečně podařilo nahrát novou ROM do pda...
Hned jsem si pustil obnovení dat ze zálohy(spb backup)-celej soubor měl 16 MB...
Teď mi PDA přispuštění píše žě mám ROM 543 ale naběhne mi to v češtině se všim co jsem tam měl a neměl...
Takže to vypadá že budu muset znova nahrát ROM 543 aby to mělo nějaký účinek, nebo se snad mýlim?
Nebo by postačil HR?
bmk (117)|23.9.2007 19:05
zdravím eteňáky a jdu za vámi s prosbou...sháním českou klávesnici...pokud máte někdo odkaz, nebo SW byl bych velmi rád...díky předem...
Marian Veselý (662)|23.9.2007 19:17
Myslím, že by to mohl být Resco Keyboard.