Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

X Eten X500+ - tipy, triky, zkušenosti

Vestman (31)|6.9.2007 09:56
[QUOTE="mijou"]Nazdar,
viem ze sa tu uz preberala tema redukcie z 2.5 na 3.5mm jack, ale nevie niekto o niecom takomto http://www.mobileplanet.com/pf.aspx?i=151188 v nejakom ceskom eshope alebo kam. predajni v prahe![/QUOTE]

Ahoj! Poznam lepsie riesenie na redukciu. Nasiem (a objednal) som na Ebay. Je to redukcia z 2,5 na 3,5 bez kablika - jednoducho len taky maly "medzikus". Stoji to aj s dopravou cca 5 USD. Jednoducho to len zasunies na jack zo sluchadiel a nemas zbytocne kable navyse.
mijou (109)|6.9.2007 10:09
Ak si si vsimol, tak toto je redukcia s kablom preto, ze pri konektore na klasicke sluchatka je mikrofon s tlacitkom na prijem hovoru a teda sa to da pouzit ako plnohodnotne HF, s 3.5mm sluchatkami ;)
grog_ce4you (42)|6.9.2007 11:22
[QUOTE="Vestman"]
Ahoj! Poznam lepsie riesenie na redukciu. Nasiem (a objednal) som na Ebay. Je to redukcia z 2,5 na 3,5 bez kablika - jednoducho len taky maly "medzikus". Stoji to aj s dopravou cca 5 USD. Jednoducho to len zasunies na jack zo sluchadiel a nemas zbytocne kable navyse.[/QUOTE]

Muzes sem dat prosim link?
Vestman (31)|6.9.2007 13:03
[QUOTE="grog"][QUOTE="Vestman"]
Ahoj! Poznam lepsie riesenie na redukciu. Nasiem (a objednal) som na Ebay. Je to redukcia z 2,5 na 3,5 bez kablika - jednoducho len taky maly "medzikus". Stoji to aj s dopravou cca 5 USD. Jednoducho to len zasunies na jack zo sluchadiel a nemas zbytocne kable navyse.[/QUOTE]

Muzes sem dat prosim link?[/QUOTE]

Nech sa paci: http://cgi.ebay.com/Y-Splitter-Headphone-Adapter-3-5mm-to-2-5mm-2-5-to-3-5_W0QQitemZ320154557924QQihZ011QQcategoryZ3311QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem
PavelM_ce4you (95)|6.9.2007 13:19
Tak tuhle redukci (bez kabelu) mi znamej kopil v nejakym shopu v Brne (bohuzel si nevzpomenu co to bylo zac) za 20,- Ma vsak dva problemy:

- konektor je kratky, nezaleze uplne, tudiz to hraje jenom z jednoho sluchatka
- neprijemne prodluzuje konektor a dela z neho "paku", takze je jednodussi pri narazu konektor z PDA vylomin
w1z1 (37)|6.9.2007 14:15
[QUOTE="xeri"]Držím ho prakticky po celou dobu existence dialogu.[/QUOTE]

Nevim, asi to vis, ale jen pro jistotu, musis mackat kontextove tlacitko, ne tlacitka pro prijem hovoru.
xeri (4)|6.9.2007 14:32
Dík za rady ale zdá se, že celý problém je v nefungujícím tlačítku vedle zeleného telefonu.
grog_ce4you (42)|6.9.2007 16:54
jeste k tem kartam:
http://eten-users.eu/index.php?showtopic=10992

takze podpora SDHC asi jde udelat
grog_ce4you (42)|6.9.2007 16:56
[QUOTE="Vestman"][QUOTE="grog"][QUOTE="Vestman"]
Ahoj! Poznam lepsie riesenie na redukciu. Nasiem (a objednal) som na Ebay. Je to redukcia z 2,5 na 3,5 bez kablika - jednoducho len taky maly "medzikus". Stoji to aj s dopravou cca 5 USD. Jednoducho to len zasunies na jack zo sluchadiel a nemas zbytocne kable navyse.[/QUOTE]

Muzes sem dat prosim link?[/QUOTE]

Nech sa paci: http://cgi.ebay.com/Y-Splitter-Headphone-Adapter-3-5mm-to-2-5mm-2-5-to-3-5_W0QQitemZ320154557924QQihZ011QQcategoryZ3311QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem[/QUOTE]

jojo tohle znam, bohuzel jsem nikde nenasel ten co je jakoby do L, aby ten jack byl z boku
Vestman (31)|6.9.2007 17:42
[QUOTE="grog"][QUOTE="Vestman"][QUOTE="grog"][QUOTE="Vestman"]
Ahoj! Poznam lepsie riesenie na redukciu. Nasiem (a objednal) som na Ebay. Je to redukcia z 2,5 na 3,5 bez kablika - jednoducho len taky maly "medzikus". Stoji to aj s dopravou cca 5 USD. Jednoducho to len zasunies na jack zo sluchadiel a nemas zbytocne kable navyse.[/QUOTE]

Muzes sem dat prosim link?[/QUOTE]

Nech sa paci: http://cgi.ebay.com/Y-Splitter-Headphone-Adapter-3-5mm-to-2-5mm-2-5-to-3-5_W0QQitemZ320154557924QQihZ011QQcategoryZ3311QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem[/QUOTE]

jojo tohle znam, bohuzel jsem nikde nenasel ten co je jakoby do L, aby ten jack byl z boku[/QUOTE]

No, tak ten z boku "L" by bol najlepsi. Ale ja som tiez este nevidel.
ipospa_ce4you (48)|6.9.2007 17:54
Mohli by jste "citovat" používat s rozmyslem?
Marian Veselý (662)|6.9.2007 19:48
Jsou známy nějaké nové informace ohledně lokalizace a distribuce nové rom?
Yankee.106 (231)|6.9.2007 21:07
[QUOTE="grog"]jeste k tem kartam:
http://eten-users.eu/index.php?showtopic=10992

takze podpora SDHC asi jde udelat[/QUOTE]
WoW, umí někdo sypaný čaj :O bo máte někdo někde onen fajl? to klidně instalnu, klidně si půjčím nějakou SDHC kartu abych to otestil. Ale potřebuju ten fajl :(
Bobik_ce4you (5)|7.9.2007 08:08
Já jsem si to stáhl. Link na stažení do fóra pravděpodobně dát nemůžu. Na kartu čekám, takže zatím nemohu poskytnout žádné zkušenosti. Ale podle ohlasů uživatelů, kteří to vyzkoušeli to funguje na 100%. Vetšinou stačí jen karty překopírovat.

Také by mě zajímalo jak je to s novou ROM a jak se bude distribuovat. A jak se k ní jako zákazník, který koupil PDA u palmpc, dostanu.
Vestman (31)|7.9.2007 08:22
[QUOTE="Marian Veselý"]Jsou známy nějaké nové informace ohledně lokalizace a distribuce nové rom?[/QUOTE]

Podla vcerajsich (6.9.2007) informacii bude nova RAM asi az na buduci tyzden.
w1z1 (37)|7.9.2007 10:30
Omlouvám se že opět zasahuji do diskuze, ale chtěl bych se zeptat zda někdo ví které e-ten utilitky jsou zodpovedne za veci kolem volani. Tj ten call filter, odchozi a zmeskane hovory,...
Přede díky, nejak na to nemuzu prijit a nechce se mi instalovat vse. Nebo pokud mate návrh na jinou a lepsi alternativu, budu jen rad


/edit 11:30 Už to funguje, me stacilo nainstalovat quicklink, jelikoz v seznamu softu jsem nenasel nic co by nazvem pripominalo e-ten phone service 2.0, jinak ale předpokládám že jsem ho již nainstalován měl.
Furbo (323)|7.9.2007 11:17
musí být nainstalováno Eten Phone service 2.0 a taky Quick link (jinak nebude fungovat modré upozornění na today o SMS a zmeškaných hovorech)
Stehnak (78)|7.9.2007 11:26
Je mozny ze po odinstalovani Quick Linku mi prestalo chodit oznameni, kolik stal posledni hovor? (oskarta). Ma nekdo stejnou zkusenost trebas i na X500+ ? (Ja ma X500.)
ipospa_ce4you (48)|7.9.2007 15:23
[QUOTE="Yankee.106"]
WoW, umí někdo sypaný čaj :O bo máte někdo někde onen fajl? to klidně instalnu, klidně si půjčím nějakou SDHC kartu abych to otestil. Ale potřebuju ten fajl :( [/QUOTE]

Nevim jak to tam bude dlouho tak stahuj

http://burtcom.com/sdhc-driver-x500.zip
Dráček (68)|7.9.2007 17:18
[QUOTE="grog"]jeste k tem kartam:
http://eten-users.eu/index.php?showtopic=10992

takze podpora SDHC asi jde udelat[/QUOTE]

POTVRZUJU! Stahnul jsem, nainstaloval cab, zresetil MDAcko, vrazil tuhle pametovku [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a... a nic...
pro jistotu jsem jeste jednou s kartou uvnitr zkusil softreset, a k neuvereni, ale byla tam :)

Jenom je mi naprostou zahadou, proc ovladace na SDHC nevydal ETEN rovnou, kdyz to HW podporuje, a proc to musime takhle hackovat ovladacema odjinud :(
Dráček (68)|7.9.2007 17:42
na eten-users.eu se take objevila utilitka na presmerovani radia na repro misto do sluchatek... ale zrejme funguje jen na x500, na x500+ se sice ukaze moznost volby presmerovani, ale vysledkem je jenom ticho :(
thimlicek (89)|7.9.2007 18:30
no oni tam vlastne pisou ze s radiem to nefunguje. Ale jinak mne funguje dobre. je tam taky programek na tmc.... A funguje:D
Dráček (68)|7.9.2007 18:40
ze bych to spatne precetl...? musim na to mrknout jeste jednou :)
thimlicek (89)|7.9.2007 18:50
vytahli tenhle cab uplne z prvni rom na x500. pozdeji uz ho eten nenabizel. nastesti funguje i na wm6
ferlich (16)|7.9.2007 19:39
[QUOTE="Stehnak"]Je mozny ze po odinstalovani Quick Linku mi prestalo chodit oznameni, kolik stal posledni hovor? (oskarta). Ma nekdo stejnou zkusenost trebas i na X500+ ? (Ja ma X500.)[/QUOTE]

Já mám X500+ a quick link mám nainstalován, ale hláška o ceně se někdy objeví a pak třeba několik dní ne. Takže asi to quick linkem nebude.
ipospa_ce4you (48)|8.9.2007 06:16
[QUOTE="thimlicek"]no oni tam vlastne pisou ze s radiem to nefunguje. Ale jinak mne funguje dobre. je tam taky programek na tmc.... A funguje:D [/QUOTE]

Prosim posilejte hned take linky.
Marian Veselý (662)|8.9.2007 20:57
Tak mi naprosto z ničeho nic přestal jet SIMTOOLKIT. Nepomohl ani HR. Tak uvidím, co na to nová ROM... (kombinace E-Banka > T-mobile), na jiném telefonu to chodí, takže je to zjevně někde v X500+. Doposud jsem neměl žádný problém.
Steve_CZ (13)|8.9.2007 21:04
Doporučuji změnit v eBance zasílaní bankovních zpráv za běžné sms. Máte pak po starosti se sim toolkit. Dostanete kód IPIN, který jako heslo místo do telefonu vypisujete pod certifikačni kód přímo na stránky.
Marian Veselý (662)|8.9.2007 21:42
Díky, v pondělí zkusím přepadnout osobní bankéřku :-)
BigPatrick (27)|10.9.2007 01:28
Já jsem z X500+ vypral pryč všechny E-Ten aplikace hned po restartu. Podle mě jsou k ničemu. Používám SPB Pocket Plus, SPB Backup, SPB Weather. Problém s pamětí je občas při IGO, a to hlavně při plánování delších tras (restart před použitím IGO to řeší).
Obecně se mi zdá, že SPB aplikace jsou docela velcí žrouti paměti. Zajímalo by mě, jestli je to lepší s SBSH apliakcemi, tedy iLauncher, Pocket Breeze apod. Jestli máte někdo zkušenost, dejte vědět.
Vlnění displeje, když pohasne, je vlastnost. Zkoušel jsem to na třech X500+.
Zdá se, že WM6 s pamětí nějak dynamicky pracuje, protože mi při provozu ubývá a zase přibývá.
Yankee.106 (231)|10.9.2007 13:29
Mňo já používám "jen" nutné Eten aplikace, od SPB pouze PhoneSuite a Play, jako kalendář PepeMohairaSoft calendar a jsem spokojený, před spuštěním iGO a Dynavix vše pozavírám a jsem stále nad 20MB.
mr.petra (28)|11.9.2007 13:35
Zdravím Vás. Včera jsem se stal majietelem E-Tenu X500+ a od té doby mám za sebou druhý HW reset spojený s bitvou o GIBOsms. Zejména by mne zajímalo jak a jaký soubor se Vám podařilo přiřadit k souboru GIBO SMS SP pocket fon.Píše mi to tady , že musím nejdříve spustit aplikaci a v ní otevřít soubor. Po těch hodinách strávených se stylusem v ruce bych se chtěl zeptat doprčic kterou APLIKACI. Díky
gorge_No.1_ce4you (191)|11.9.2007 17:53
já ho používám a nerozumím jakou aplikaci? já si gibo stáhnul, nainstaloval a ono jede!


Taky bych se chtěl zeptat, zda lze v systému nastait, aby se mi automaticky zamkl bez nějakého hesla, prostě proti nechtěnému zmáčknutí. Nebo musím použít externí aplikaci a když ano, tak jakou doporučujete?
Bobik_ce4you (5)|11.9.2007 22:14
[QUOTE="Yankee.106"]Mňo já používám "jen" nutné Eten aplikace, od SPB pouze PhoneSuite a Play, jako kalendář PepeMohairaSoft calendar a jsem spokojený, před spuštěním iGO a Dynavix vše pozavírám a jsem stále nad 20MB.[/QUOTE]

Můžu se zeptat kde se dá ten kalendář sehnat. Asi špatně hledám.

Hledám nějaký slušný kalendář. Aplikace od SPB jsou sice skvělé, ale skutečně berou hodně paměti. Neustále resetovat zařízení kvůli iGO mě už nebaví.
ipospa_ce4you (48)|11.9.2007 23:06
A co Pocket Informant? Dá se skvěle přizpůsobit...
mr.petra (28)|12.9.2007 06:56
Jsem evidentně ,,uživatelský břídil", protože absolutně....tedy "zatím" nevím o čem zde mluvíte.Jdu si po třiatřicáté přečíst 250 stránek manuálu k E-Ten X500+ a pak se znovu pokusím mu porozumět. Paměť je plná, systém je shnilejší než já a 2GB karta prázdná. Já jsem snad nedokázal ani přesunout na ní programy. GIBO nešlape prtože mám přiřadit program ve kterém to spustím? Blah ....to taky neumím. Ještě, že mám neschopenku. Mám na to týden, než se v hokně znemožním. Všem diskutujícím na všech forech , které jsem už poročetl děkuji za jejich tvořivost a příspěvky. Zřejmě pomůže jedině poloptistický návod napsat na hliníkovou lopatu a trefit mne s tím do čela. Pak snad:?:
Yankee.106 (231)|12.9.2007 07:22
[QUOTE="ipospa"]A co Pocket Informant? Dá se skvěle přizpůsobit...[/QUOTE]
Mňo ten není vidět na obrazovce a pokud jej necháš v RAMce, tak žere ještě více jak SPBčka
Yankee.106 (231)|12.9.2007 07:24
[QUOTE="Bobik"]Můžu se zeptat kde se dá ten kalendář sehnat. Asi špatně hledám.[/QUOTE]
MohairSofa Calendar+
Zdenek Malinsky (9781)|12.9.2007 11:09
Tady mícháš hrušky a řízky. Pocket Informant (Agenda One, Agenda Fusion, Agendus...) jsou plnohodnotné "kancelářské" aplikace, které nahrazují defaultní aplikace kalendář, události, úkoly). Calendar+ (Today Agenda, SBSH Pocket Breeze, SPB Diary..) jsou "jen" today pluginy, které zobrazují na today neboli obrazovce Dnes data z výše uvedených aplikací.
Yankee.106 (231)|12.9.2007 12:06
:oops: asi jsem to napsal nepochopitelně, omlouvám se. Samo je to tak, jak napsal kolega Zdeněk.
Zdenek Malinsky (9781)|12.9.2007 12:11
Není se třeba omlouvat, ale každý soft umí trošku něco jiného (i když samozřejmě mohou spolupracovat). Ovšem nevím, zda toto zrovna patří do tohoto vlákna. :?
Petr Nowak (79)|12.9.2007 14:16
Jaka je zkusenost s vydrzi aku po delsi dobe pouzivani ??? Pls uvedte zhruba stupen pouzivani (pocty hovoru, apod.).

V prvnich dojmech zaznel i nazor ze nabity X500+ je jiz odpoledne ve 14 mrtvy...
MeeVal (71)|12.9.2007 19:23
Ráno v 6 sundám x500+ z nabíječky...
Pak asi 4 hodiny poslouchám písničky(ne v kuse...)-max hlasitost, sluchátka...
Asi 2 hodiny brouzdám po netu ve škole přes WiFi...
Po škole poslouchám další 2 hodiny hudbu a přibližně 10 minut volám...
Půl hodiny hraju hry-střední podsvícení, zvuky vypnuty
Teď je 19:15 a baterie se drží na krásných 40 %....
Baterie je základní-dodávaná s přístrojem....
Marian Veselý (662)|12.9.2007 22:28
Stále žádné info o nové ROM? Celkem mě láká:
Vloženo z ETEN USERS fóra:
I have installed the new ROM 543 Dutch to my X500+ all bugs are away! (IMG:style_emoticons/default/bananaphone.gif)
-Popmail is staying.. woow
-Video is faster
-MSN works (before not)
-BT stereo is working perfect now
-Phone delay is away (when pressing the answer button)
-Device is much faster

the best thing to do is not to use a backup programm. install everything again.. (i know, lot of work).
But after.. i have much more free memory (before 13,7 MB and now 16,8 mb)

Od tédoby, co tu někdo ze Sunnysoftu prohlašoval, že to bude příští týden uplynuly skoro 3 týdny :((
gorge_No.1_ce4you (191)|12.9.2007 22:53
Dne 22. 8. 2007 napsal:
[QUOTE="Kleid"]Dobrý den,
dovolte mi opet reagovat na dalsi serii spekulaci a dezinformaci.

1. Nova ROM byla officialne uvolnena minuly tyden.
2. Teprve den pred uvedenim byla poskytnuta spolecnosti Sunnysoft
3. V nove ROM je odlisny BUILD systemu Windows Mobile 6 - tj. tvrzeni, ze zde nejsou nove dialogy je nepravdive.
4. Na priprave lokalizace pro tuto ROM pracujeme
5. Vyrobci dodavame 4 jazyky jako komplet, tj. i v pripade, ze je jeden z jazyku pripraven drive neni mozne jej dodat separatne
6. Vydani nove verze lokalizace je planovano na pristi tyden
7. Je na vyrobci, zda-li komplet novou rom vcetne lokalizace uverejni nebo ne
8. Pokud ji vyrobce neuverejni tak bude mozne, v pripade schvaleni vyrobcem, tento update lokalizace stahnout z internetu

V pripade dalsich dotazu jsem k dispozici
[/QUOTE]
tak by mě také zajímalo, jak to vypadá s lokalizací. Podle tohoto prohlášení by už měla být výrobci dodána už víc než týden. Takže?
orso_ce4you (65)|13.9.2007 00:22
Vítejte do klubu čekatelů na novou ROM. :)) U M700 probíhaly po zklamáni z první verze WM6 žhavé předzvěsti typu "...odladěná ROM se čeká v nejbližších dnech..." již někdy okolo půlky června. Od té doby stále čekám a čekám a... Co jsou to 3 měsíce, že? Někdy mám strach, že snad kvůli X500+ a M800 na nás pánové z Etenu jaksi zapomněli. Takže buďte rádi i za to, že se alespoň něco děje. Určitě se dočkáte dřív než majitelé předchozí řady přístrojů. I když ve vašem případě je ta žába na prameni asi úplně někde jinde. ;)
Marian Veselý (662)|13.9.2007 06:46
To jsme na tom trochu lépe. My máme Rom, nemáme lokalizaci. Vy nemáte ani Rom :-(
mr.petra (28)|13.9.2007 08:44
[QUOTE="Petr Nowak"]Jaka je zkusenost s vydrzi aku po delsi dobe pouzivani ??? Pls uvedte zhruba stupen pouzivani (pocty hovoru, apod.).

V prvnich dojmech zaznel i nazor ze nabity X500+ je jiz odpoledne ve 14 mrtvy...[/QUOTE]
Ráno nabiju potom dopoledne študuju co to všechno umí a ve tři je mrtvej a říká, že chce nabít. Zhruba od těch 08.00 hodin do tří svítí displej a něci s tím dělám a zkouším. V to započítej tak půl hodiny na netu a třeba včera 11 minut telefonování. Takže nic moc, ale až ho přestanu trápit tak vydrží víc. teda doufám. Jinak se dá koupit silnější baterie.................a............k tomu batoh!:D
zidane_ce4you (244)|13.9.2007 08:56
[QUOTE="gorge_No.1"]Dne 22. 8. 2007 napsal:
tak by mě také zajímalo, jak to vypadá s lokalizací. Podle tohoto prohlášení by už měla být výrobci dodána už víc než týden. Takže?[/QUOTE]
Dobrý den,
aktualizovaný package lokalizace 4in1 pro novou verzi ROM (032.0543) pro E-ten X500+ byl společnosti Eten Corp. odevzdán 31.8.
Jakou cestou bude nová verze ROM s implementovanou novou verzí 4in1 lokalizace distribuována k uživatelům zatím nevíme, nemáme tyto informace k dispozici.
Tento proces je zcela v režii společnosti Eten Corp., případně jejich smluvních distributorů.
V případě dalších dotazů jsme Vám k dispozici.
Hezký den
Petr Nowak (79)|13.9.2007 09:06
[QUOTE="mr.petra"]Jinak se dá koupit silnější baterie.................a............k tomu batoh!:D [/QUOTE]

KDE pls ???