Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

X Eten X500+ - tipy, triky, zkušenosti

Marian Veselý (662)|2.9.2007 00:28
klidne muzes vsechny kdyz je mas cim nahradit.
jedle_ce4you (98)|2.9.2007 03:36
[QUOTE="Shady_cz"]Navod jak instalovat novou ROM X500+ VER R02 WWE 032 0543
No a to je vse, snad vam to pomuze ;)[/QUOTE]
Shady diky moc. Tohle mne zachranilo. Nedrive jsem se marne snazil instalovat novou ROM z Windows Vista. Po 2 hodinách laborování jsem zjistil, že tudy cesta asi nepovede (na PDA se objevila hláška "USB host is connected. Waiting a download." a tím to končilo). Zkoušel jsem i update z paměťové karty. Tam jsem skončil na hlášce o nekompatibilní verzi. Následně jsem se přesunul k PC s WinXP a tam jsem opěr narazil na hlášku "OS is not compatible ... nebo tak něco". Nakonec jsem tedy pročítal tento thread a narazil na Tvůj příspěvek. Díky moc!

Myslím, že by stálo za to založit jako nový thread.
KM (21)|2.9.2007 18:09
[QUOTE="Tomáš Kubec"]Nahrajte poslední trial verzi card expor (ta tam dostane ty pravé ovladače) a pak lze v pohodě používat wm5torage.[/QUOTE]
Jo tak po instalaci Card Export II 3.03 to funguje:yes: Otázka je, co se stane po uplynutí trial days:?:
Ještě bych měl dotaz: je lépe instalovat programy do paměti telefonu nebo na kartu? Z hlediska zabírání paměti asi na kartu, ale nebude nějaký problém?
Tomáš Kubec (749)|2.9.2007 18:19
po uplynutí trial days to funguje dál, tuto aplikaci doporučuju instalovat do zařízení
PavelM_ce4you (95)|2.9.2007 19:31
Takze mohu potvrdit, ze pokud se na USB kabelu zkratuje pin 4 a 5, tak se X500+ nabiji normalni rychlosti a ne pomalu. Bez upraveneho kabelu mi Mobile Power Pack nedokazal nabit PDA, pouze kdyz bylo vyple i GSM, tak to trochu pres noc dobilo. S upravenym kabelem se to chova tak jak by melo. Vyzkouseno jeste na hp rx6815, ktere se dobiji uz take v pohode.
KM (21)|2.9.2007 22:26
To je originál USB kabel? Jak to na něm provést a nerozebírat ho?
PavelM_ce4you (95)|2.9.2007 22:54
JJ, original. Snazil jsem se puvodne konektor rozevrit, tak jak je popsano tady, ale nedopadlo to dobre. Kamos to pak zkusil mikropajkou a podarilo se mu dostat do konektoru cin tak, ze to tam drzi a nemusel se konektor rozebirat.
Shadow74 (117)|3.9.2007 02:13
Mam par otazek k uprave toho kabelu...
Jedna se o USB kabel pripojitelny k PC nebo o sitovou nabijecku?
Je to original kabel dodavany v baleni s PDA nebo nejaky jiny?
Proc tuto upravu provadite? Ja pouzivam original kabel dodavany s PDA a pres USB v PC se me zda ze dobiji OK.
Diky za odpovedi
Ivo Pokorný (400)|3.9.2007 06:57
- sitova nabijecka to nabiji dobre
- je to jedno jaky kabel to je, ani s originalem to nenabiji dobre (viz. niz)
- nejde o nabijeni z PC, tam se PDA s PC domluvi a nabiji se dobre, ale o nabijeni treba v aute nebo dobijecek jinych jako psal PavelM
PavelM_ce4you (95)|3.9.2007 08:04
jj, je to jak psal Ivos. Podle toho co sem vygooglil, tak muzou nastat 3 situace:

- jakykoliv USB kabel (i origos) pripojeny k PC - ETEN pozna, ze je pripojeny k PC (jsou tam datove vodice) a vezme si z USB vic proudu
- originalni nabijecka - zde nejsou datove vodice, ale je slusly pin 4 a 5. Takto ETEN pozna, ze to je originalni nabijecka, kterou muze vice zatizit a nabiji take rechyle
- nabijecka/powerpack/adapter do auta, ktery nema zkratovany pin 4 a 5 (standardni zapojeni) - ETEN nevi, jak moc muze dany zdroj zatizit, proto zere jenom malo a nabiji tudiz pomalu

Hodne jsem toho nasel od uzivatelu PDA od HTC, tam to maji stejne, ale v novych firmwarech pry HTC tuto "feature" odstranuje.
Tomáš Kubec (749)|3.9.2007 08:51
Já používám 2 neoriginál nabíječky do aut a s obouma to je OK.
Ivo Pokorný (400)|3.9.2007 09:01
Ja poizival u X500 stejnou jako ted u X500plus (vcetne stejneho kabelu) a X500plus to neni schopno pri provozu nabit. Musi se vypnout i GSM modul, aby se tel. pres noc alespon castecne nabil. takze problem v X500plus pane Kubec proste JE. Evidentne nejsem sam s timto problemem a asi jediny komu to funguje jste vy. ;)

Pro upresneni v aute pouzivam [odkaz, pro zobrazení se přihlaste].
Steve_CZ (13)|3.9.2007 09:55
Pomocí originál nabíječky, USB na několika počítačích s různými kabely a aktivním originálním držákem v autě, nabíjím stále bezchybně.
Ivo Pokorný (400)|3.9.2007 10:07
Steve_CZ:
Ano, jak bylo popsano vyse, s originalnimi nabijeckami (E-TEN tam ma slusnuty pin 4/5) a z pocitace to nabiji dobre. Problem je s NEORIGINALNIMI, presto plne dostacujicimi a lavinejsimi. ;)
Tomáš Kubec (749)|3.9.2007 10:25
Ivo Pokorný: Tady nezáleží na nabíječce, ale na kabelu.

Já se s nikým nehádám, jen říkám, že neoriginál nabíječka mi funguje v pohodě (je to nějaká pro Motorolu)
PavelM_ce4you (95)|3.9.2007 10:45
Tak jsem se unahlil - upraveny kapel funguje vyborne co se tyka nabijeni pomoci Mobile Power Packu (a podle for i na CL nabijecce). ALE NESYNCUJE!

Omlouvam se za dezinformaci, syncovani jsem nezkousel - mam dva kabely a ten upraveny pouzivam jenom u Power Packu.
Shadow74 (117)|3.9.2007 13:04
Diky za objasneni situace kolem nabijecek. Pouzivam u PC i v aute originalni, takze jsem to nepocitil.

Jeste se chci zeptat na nejaky alternativni software pro ovladani fotaku. Je neco takoveho?
KM (21)|3.9.2007 13:18
[QUOTE="PavelM"]

- jakykoliv USB kabel (i origos) pripojeny k PC - ETEN pozna, ze je pripojeny k PC (jsou tam datove vodice) a vezme si z USB vic proudu.[/QUOTE]
Dovolil bych si zde oponovat - včera jsem to zkoušel s originálním kabelem do PC a dle mého odhadu asi 40% baterie po asi třech hodinách - to asi není normální rychlost nabíjení:?:
Shadow74 (117)|3.9.2007 13:25
Jeste mam jeden poznatek. Kdyz mam nastavene vypinani podsviceni po nejake dobe (u me 1 min.), tak se me sice zhasne, ale jakoby blika. Prirovnal bych to k takove vlne, ktera bezi odshora dolu po obrazovce. Deje se to i nekomu jinemu?
Jardho (68)|3.9.2007 13:33
jj. jako by ten displej pulsuje.
PavelM_ce4you (95)|3.9.2007 13:43
[QUOTE="KM"]
Dovolil bych si zde oponovat - včera jsem to zkoušel s originálním kabelem do PC a dle mého odhadu asi 40% baterie po asi třech hodinách - to asi není normální rychlost nabíjení:?: [/QUOTE]

Pokud si ho mel pripojeny k PC, je nekde problem. Pokud do nejake nabijecky, tak ano, mas pravdu. Pokud si to prectes jeste jednou, prijdes na to proc.
KM (21)|3.9.2007 14:54
Jo k PC. Jestli ještě nebude problém s těmi předními USB výstupy:?: Myslím, že to někdo někde vzpomínal...
Tomáš Kubec (749)|3.9.2007 15:16
Ano přesně tak, přední USB porty jsou někdy mrchy.
Majjjo (24)|3.9.2007 20:36
Ahojte,

Existuje na E-ten nejaky program, ktory by mi po zadani, napr. do kalendara, pripomenul, ze mam zavolat niekomu (datum, hodina a tel. cislo). Myslim tym nieco podobne, ako maju Nokie.

Diky za pripomienky
Marian Veselý (662)|3.9.2007 20:45
A co si nastavit připomínku přímo v kalendáři? To ti nestačí?
jedle_ce4you (98)|3.9.2007 21:46
Mě "pulsuje" i po připojení k notebooku :(
Majjjo (24)|3.9.2007 22:29
No v priamo v kalendari to nie je ono, lebo ked si vyberiem "Required Attendance" automaticky zasiela do jeho Outlooku poziadavku. Jedna sa o to aby som si mohol telefonne cislo vyhladat a zadat do propomienkovaca

Diki
Marian Veselý (662)|3.9.2007 23:10
V tom případě by ti mohlo jít přes Pocket informant a číslo "provázat" s událostí v kalendáři. Jiné řešení mě nanapadá.
Majjjo (24)|4.9.2007 06:35
Diky Mariane, mohlo by to byt to "spravne orechove", Vecer si stiahnem trial -pokial sa ujme --> kupujem
Ahoj
ipospa_ce4you (48)|4.9.2007 06:42
[QUOTE="jedle"]Mě "pulsuje" i po připojení k notebooku :([/QUOTE]

Nic podobného jsem nikdy nepozoroval
Ivo Pokorný (400)|4.9.2007 10:45
Tak jsem si taky upravil USB kabel (pin 4-5) a po pripojeni pres nej k PC se tvari X500+ ze nabiji, ale nepripoji se datove. A ute vyzkousim pozdeji.
Ovsem s tim stejnym kabelem treba USB ctecka pametovych karet jede bez problemu. Priklanim se tedy k nazoru PavlaM, ze E-TEN toto resi SW. Z cehoz plyne, ze by to mohli v pristim FW opravit, jelikoz u X500 to ungovalo dobre.
mijou (109)|4.9.2007 12:48
Nazdar,
viem ze sa tu uz preberala tema redukcie z 2.5 na 3.5mm jack, ale nevie niekto o niecom takomto http://www.mobileplanet.com/pf.aspx?i=151188 v nejakom ceskom eshope alebo kam. predajni v prahe!
cubehash (156)|4.9.2007 13:02
Jé, to si od nich objednám, to je hezký :-)
Majjjo (24)|4.9.2007 16:40
[QUOTE="Marian Veselý"]V tom případě by ti mohlo jít přes Pocket informant a číslo "provázat" s událostí v kalendáři. Jiné řešení mě nanapadá.[/QUOTE]

Mariane, mam to nainstalovane, je to sofistikovany program, hoci trochu prekomplikovany, ale slape dobre --> toto som hladal

Diky, nazdar
Marian Veselý (662)|4.9.2007 17:15
To jsem rád. Sám jsem ho 2 roky používal :-)
weemes (20)|4.9.2007 17:16
Co pouzivate za RADIO streamer, popr. TV streamer? Zkousel jsem napr. RESCO RADIO a to mi neslo ani nainstalovat, mozna problem s WM6 :o( Nevite nekdo o necem jinym? Objevil sem jeste na webu clanek Pocketstreamer PRO, kterej ale nemuzu nikde splasit na odzkouseni. Nejakej TIP?
ipospa_ce4you (48)|5.9.2007 06:53
Mne funguje Resco Radio perfektne.
ipospa_ce4you (48)|5.9.2007 06:54
Mam samozrejme WM6
w1z1 (37)|5.9.2007 20:14
S mobile win jsem začátečník, no dneska po instalaci nové rom na můj e-ten X500+ mi přstalo jít GPS. Jakmile spustím gpsviewer z eten softwaru.
Bohužel při snaze ho zapnout vypíše error.
"The file GPSViewer cannot be opened.Either it is not signed with a trusted certificate. or one of its components cannot be found."
Zkousel jsem to reinstalovat, ale nepomohlo, ani po HR. Chtěl jsem se zeptat na jakých souborech z instalace Eten zavisi GPS.

Jak rikam jsem z win mobile zacatecnik a nevim zda neni nutne mit nejaky jiny dalsi software nebo neco jineho.
PavelM_ce4you (95)|5.9.2007 21:04
Pote, co jsem zacal odinstalovavat eten aplikace ktere nepotrebuji mi to zaclo delat taky. Nemusi to byt spojeno ale s tou odinstalaci, delal jsem spoustu jinejch kravinek. Ale neresim to, protoze GPS Viewer je v podstate k nicemu :-)
jožin_ce4you (17)|5.9.2007 21:08
Před časem jsem s GPSViewerem taky laboroval, skutečně potřebuje mít nainstalovaný další program od Etenu aby fungoval. Nepamatuji si však přesně jak se jmenoval, možná Phone Utility 2.0 nebo tak nějak. Já už jsem GPSViewer odinstaloval. S ním jsem měl neustálé problémy s navigací do auta. Teď je vše OK.
w1z1 (37)|6.9.2007 01:44
No asi to take odinstaluju a budu pouzivat neco jineho. Kazdopadne diky za rady a nazory :)
Sady (35)|6.9.2007 07:29
Já mám z X500 odinstalované všechny E-Teňácké programy a funguje normálně.
Akorát mě štve, že po HR musím stejně nechat instalaci proběhnout a nemůžu ji přeskočit. Jako její součást se totiž instalují i jiné blbosti, které pak odinstalovat nejdou, ale jsou potřeba (např. JATAAYU jMMS).
mijou (109)|6.9.2007 08:27
Neviem ci su Eten aplikace potrebne k behu systemu na X500,
ja ale po HR zrusim instalovanie vsetkych Eten softov, a vzetko bezi na X500+ uplne bez problemov!
Sady (35)|6.9.2007 08:49
E-Ten aplikace určitě potřebné nejsou a jejich instalaci je možné přeskočit podržením tlačítka foťáku na začátku instalace. Bohužel, pokud to takto udělám, tak se do přístroje nenainstaluje i např. výše zmíněné jMMS, bez kterého nejsem schopen nastavit MMS účet v MobileOutlooku. :-(
A pokud někdo ví jak na to, tak si rád nechám poradit.
xeri (4)|6.9.2007 09:08
Přátelé, jsem novým majitelem X500+ a potřeboval bych poradit s HR. Dle návodu udělám HR a dohrabu se až k nabídce zda vymazat data a načíst default profil. Bohužel ať stisknu Yes nebo No vždycky se to chová stejně. Předpokládal jsem, že když zvolím Yes tak se všechna data vymažou a začne nová instalace WM6. Ale k tomu nikdy nedojde. Zkoušel jsem zvolit Yes přes touch screen, přes HW tlačítka pod výzvou ale výsledek je vždy stejný. Můžete mi někdo napsat, co má následovat po HR s volbou Yes? Lze nějak okamžitě poznat jakou volbu jsem vybral (co jsem stiskl)?
honza-l (74)|6.9.2007 09:12
je nutné to tlačítko chvilku (cca 4s ) podržet
xeri (4)|6.9.2007 09:14
Držím ho prakticky po celou dobu existence dialogu.
Tomáš Kubec (749)|6.9.2007 09:15
Snad poznáš že máš čistý WIN, ne? :)
xeri (4)|6.9.2007 09:25
Právě že čistá nikdy nejsou, již z úvodní strany je patrné, že minimálně tam zůstalo nastavení času, vlastníka i úkolů.