Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

X Eten X500+ - tipy, triky, zkušenosti

petasek_ce4you (10)|12.2.2008 20:02
Poradte při připojení synchronizace mě svítí dole v pravo vykřičník a u položky NOTES mě píše toto:Atention required . Co to znamená a co stim mám dělat? ja jsem davál tovární nastavení a zadal jsem si stejne informace Vlastník atd má to stim něco společného nebo co stim ?Prostě od toho továrního nastavení to píše vykřičník jinak vše jde.
Panot (569)|12.2.2008 20:15
[QUOTE="petasek"]Chci se optat jakou by jste mě doporučili klávesnici do e tenu X 500 mě se zdá malinka a nemohu psát rychle.e xistuje něco většího než jsou ty co tam jsou.Poradte děkuji Petas.[/QUOTE]

Easy keyboard co je originál v Etenu ti nestačí? Nebo jsi nepřišel na to, že ty klávesnice dole můžeš rozkliknout a přehodit. ;)

Vykřičník při synchronizaci znamená nějakou chybu. Těžko odhadovat jakou, když není vidět na tvůj PC.
keet (1)|7.3.2008 14:24
Zdravim, už jsem uvažoval že pořídím Nokii E51, pak N78 a teď to vidim tak že by se mi na VŠ mohlo hodit nějaké PDA(MDA). A X500+ mi přijde jako dobrý přístroj, ale zajímá mě jak je to s pamětí kterou všichni kritizují, když jsem čet že zbyde kolem 20MB Ram, tak to je podle mě pěkná bída, spíš je to ostuda u takových zařízení.
1) Chtěl jsem se zeptat jestli se pak dá bez problémů otevřít i několik dokumentů třeba ve Wordu a být i na internetu, k tomu si pustit nějaký ICQ a Jabber manager?
2) Trávim na icq hodně času nebo u někde ve fórech si hodně píši, tak jestli se dá psát dobře na té klávesnici co se zobrazí na display, dá se ovládat dobře i bez té tužky normálně prstem tak aby člověk nemačkal jiná písmena?
3) A jak se píše třeba na zařízeních s qwerty klávesnicí, neexistuje nějaké podobné X500+ s qwerty klávesnicí, ale aby mělo také takové dobré rozlišení a jemnost.
4) Prý se zobrazují na display duchové, je to jen u dřívějších modelů, nebo u všech?
Díky, moje zkušenosti s PDA téměř nulové.
MeeVal (71)|7.3.2008 17:04
1) Tak několik dokumentů zároveň se mi otevřít nepodařilo, ale jinak je všechno záležitostí použitého softwaru. Ano, když jsem na icq, zároveň brouzdám po netu...
2) Bez tužky se dá na zařízení psát pouze na fullscreen klávesnici-to ale neuvidíte, zda a co vám kdo napsal. Jinak je dobré si pořídit BT klávesnici-sám mám Freedom Universal Keyboard-zrychluje to psaní, i hraní her...
3) O tom moc nevím, ale jak jsem řekl, výhodnější je BT klávesnice... PDA je pak menší, méně poruchové a když potřebuju klávesnici, tak ji prostě rozložím, zapnu BT a je to....
4) Jak se to vezme, při používání se to neděje, pouze, když je vypnuté podsvícení-to ten displej "pulzuje", jinak nevím, co jste myslel těmi duchy...
A pokud dostatečně ovládáte práci s PC a dokážete řešit problémy(bude potřeba něco málo doladit a upravit k obrazu svému..), tak vám toto zařízení doporučuji...
sikec (3)|21.3.2008 07:54
Prosím o pomoc, dnes mě klekla sms aplikace od e-tenu. Po pokusu o spuštění se nic neděje, takže se nedostanu na žádné zprávy. Při příchodu nové se jen rožne displej. Nevíte někdo ?? Díki
jznq (2)|27.3.2008 12:57
Já měl stejný problém. Mel jsem nastaveno ukládání příloh mailů na kartu a zjistil jsem, že adresář INBOX…. na kartě se změnil v soubor. Smaž tenhle adresář nebo soubor a pro jistotu vypni ukládaní příloh na kartu (i když jde o SMS) a vše by mělo po soft resetu být OK.
Pokud jsi už neudělal hard reset… U mě to možná zavinil SDHC patch…
sikec (3)|27.3.2008 15:04
Dík ale už jsem musel udělat MR, ale ukládání příloh jsem na kartu měl. SDHC jsem nainstalovaný neměl.
Radonin (2)|27.3.2008 19:12
Ahoj rozhoduji se mezi těmito 2mi zařízeními asus p535 nebo eten x500+ nevím fakt, které koupit proto se Ptám vás, který z těchto modelů byste mi doporučili..
klidně se nechám zviklat i k jinému pda musí mít gsm gps wifi bt etc viz 2 zmíněné modely

-----------------------------------------------------------------------------------------

Kdybych se případně rozhodl pro eten je možné na něm provozovat topo mapy (turistika etc..)

--------------------------------------------------------------------------------------
Všem mnohokrát děkuji za rady

:)) S pozdravem Radonin :))
sikec (3)|27.3.2008 19:37
Ahoj, nevím jestli někdo bude schopen tato zařízení porovnat. V tomto fóru najdeš skoro vše o vlastnostech a problémech eten x500+ . Pak si najdi podobnou diskuzi o jiném zařízení - a srovnej, jinak to asi objektivně porovnat nejde.
MrateAstaroth (3)|8.4.2008 00:11
Zdravim, chtel bych se zeptat, zda se da nekde sehnat ROM s cekou lokalizaci (488 CZ)? Chtel bych zkusit vymenit ROM za nejakou sviznejsi, ktera nepotrebuje tolik RAMky, ale v pripade reklamace bych potreboval puvodni ROM. Pristroj jsem koupil na MShop a servis jim dela firma, ktera ROM na strankach neposkytuje, tak nevim kde hledat :-/
Panot (569)|8.4.2008 16:54
Myslím, že ROMek je spousta, třeba jedna moje je k dispozici na www.eten-users.eu, ale na lokalizaci zapomeň. Dělá na upravovaných ROMkách bordel. Flashnout zpátky na původní taky není problém. Najdeš postupy jak to provést. Osobně doporučuji flash z karty, je bezpečnější.
MrateAstaroth (3)|9.4.2008 00:25
No o dostupnost ROMek se nebojim a lokalizaci se vyhybam. Momentalne pouzivam 488 CZ, ktera byla soucasti zakoupenyho telefonu, provedl jsem HR a lokalizaci a zbytecnosti od E-Tenu preskocil, telefon ma vic volny RAMky a beha rychlejc. Chystam se zkusit nejakou neoficialni ROMku, ktera by zvedla vykon jeste o neco vic, ale bojim se, ze bych prisel o zaruku (coz u kvality E-Ten zarizeni muze byt problem), proto hledam 488 CZ ROMku, kterou bych v pripade reklamace do zarizeni nahral a v servisu by nikdo nic neresil..
certik3 (8)|20.4.2008 01:34
No konecne mi prisiel z reklamacie E-ten co mi zdochol pri update vypnutim npajania.Posielal som ho s tym,ze nejde zapnut.Prisiel mi a isiel zapnut,ale nefungoval a nedal sa zapnut ani gsm modul ani wifi nic.Tak som ho reklamoval po 2-krat a konecne mi prisiel funkcny.Vymenili mi celeho kusa za noveho,ten bol vraj vadny od vyroby aj prvy a aj druhy.Konecne mi ide X500+ riadne.Cize laborovat a cakat niekolko mesiacov sa mi nechce pokial sa nieco vyreklamuje,cize som asi skoncil s prehravanim ROM,normalne mam uz aj strach nieco s nim robit-hlavne ked viem aky problem je nieco reklamovat,ked povodny predajca na SK uz nieje.
zakrij (3)|11.5.2008 21:25
Koupil jsem si tento týden E TEN X500+
Synchronizoval jsem asi 6000 kontaktů a RAM mám na 4MB. Což mě asi dělá zpomalení dalších aplikací. Má s tím někdo zkušenosti?
TomTom jede vpořádku, ale hlas je oproti MDA III slabší.
MDAIII nemělo s kontakty potíže.
Jirka:?
Dafko (33)|11.5.2008 22:54
Má niekto skúsenosti s iGo 8? Funguje bez problémov? Mám cca 25MB RAM free postačí to?

Dík ;)
weemes (20)|13.5.2008 18:54
[QUOTE="Dafko"]Má niekto skúsenosti s iGo 8? Funguje bez problémov? Mám cca 25MB RAM free postačí to?

Dík ;)[/QUOTE]

Ahoj IGO8 jsem si do ETENA X500+ hodil a jsem s nim spokojenej. Svete div se, je stokrat plynulejsi nez TomTom. Ovsem, aby byl plynulej, mam vyple vsechny detaily. Myslim, ze u IGO zustanu. Budou mi sice chybet nektery vychytavky z TomTom jako POI a jejich upozornovani na trase, ale aktualnost map je lepsi u IGO. Jinac nerozchodil jsem v nem TMC, tak pokud nekdo vi jak na to, budu mu vdecnej :yes:
Tomáš Kubec (749)|13.5.2008 20:24
TMC [odkaz, pro zobrazení se přihlaste].
weemes (20)|13.5.2008 21:20
[QUOTE="Tomáš Kubec"]TMC [odkaz, pro zobrazení se přihlaste].[/QUOTE]

Dik za dobrej link. Zkusil jsem to, ale porad mi to nejde :no: Je to odzkouseny i na finalni verzi IGO8? Popsany kod vlozim do SYS.TXT a spustim IGO. Dam NASTAVENI-TMC a zobrazi se mi "NENALEZENO TMC" a vsechny hodnoty jsou na AUTO. Kdyz je tam nastavim rucne, tak se nic nedeje :disgusted: Kdyz dam autodetekci, tak IGO spadne. Jo to odzkousene i na FINALNI verzi IGO 8? Konkretne mam 8.0.0.31442.. Dik za pripadne rady.

sys.txt

[folders]
app="%SDCARD%/iGO8"

[interface]
maxzoom2d=6000000
show_exit=1

[tmc]
port="COM,2"
source="eten"
gps_source=0
Panot (569)|13.5.2008 21:26
Musíš stejný txt soubor nahrát jak do složky IGO8 na kartě tak do zařízení/Program Files/IGO8
Tomáš Kubec (749)|13.5.2008 21:27
JJ je to testované na finální verzi. Musíš upravovat sys.txt v PPC ne na kartě. Pak zapojit sluchátka a pustit iGO.
weemes (20)|13.5.2008 21:40
[QUOTE="weemes"][QUOTE="Tomáš Kubec"]TMC [odkaz, pro zobrazení se přihlaste].[/QUOTE]

Dik za dobrej link. Zkusil jsem to, ale porad mi to nejde :no: Je to odzkouseny i na finalni verzi IGO8? Popsany kod vlozim do SYS.TXT a spustim IGO. Dam NASTAVENI-TMC a zobrazi se mi "NENALEZENO TMC" a vsechny hodnoty jsou na AUTO. Kdyz je tam nastavim rucne, tak se nic nedeje :disgusted: Kdyz dam autodetekci, tak IGO spadne. Jo to odzkousene i na FINALNI verzi IGO 8? Konkretne mam 8.0.0.31442.. Dik za pripadne rady.

sys.txt

[folders]
app="%SDCARD%/iGO8"

[interface]
maxzoom2d=6000000
show_exit=1

[tmc]
port="COM,2"
source="eten"
gps_source=0 [/QUOTE]


Uz to mam, menil jsem to na karte v adresari IGO, musi se to zmenit v PROGRAM FILES :yes:
Dik za navedeni. Jeste by to chtelo nejakej TMC signal na odzkouseni :)
seki750 (15)|15.5.2008 07:00
ahoj nevíte kolik by mě stál displej do ETEN X500???víte to někdo???
Tomáš Kubec (749)|15.5.2008 08:25
Něco kolem 2000 Kč.
DuHa_ce4you (1)|22.5.2008 23:57
Mrkni se sem, sice ho tam nemaj ale můžeš se jich zeptat
http://www.unlock.cz/soucastky_lcd.php?id=15#15
seki750 (15)|28.5.2008 19:09
Dáte mi někdo patch na X500+ mám k němu 4GB San Disk kartu
Panot (569)|28.5.2008 19:45
[QUOTE="seki750"]Dáte mi někdo patch na X500+ mám k němu 4GB San Disk kartu[/QUOTE]

Zde prosím :)
seki750 (15)|29.5.2008 06:41
[QUOTE="Panot"][QUOTE="seki750"]Dáte mi někdo patch na X500+ mám k němu 4GB San Disk kartu[/QUOTE]

Zde prosím :)[/QUOTE]
Děkuji moc to potřebuju
honza-l (74)|29.5.2008 10:00
Pořídil jsem si bluetooth HF a mám problém, že si e-ten to HF prostě nepamatuje - pokaždé musím znovu najít HF a zadat heslo. Nevíte někdo co s tím ??? Mimochodem to PDA si nepamatuje ani nastavení email účtu ani heslo pro připojení k Wi-fi.
seki750 (15)|6.6.2008 14:50
Ahoj,Už mám ve své X500+ SDHC driver nešlo by něak udělat že po HR se mi ten driver instaluje
golemik (3)|5.8.2008 15:36
Zdravim vsetkych,
neviete ako sa da zvacsit zobrazenie rychlosti v TomTom 6?
X500+ ma velke rozlisenie (640x480) a tak je stavova lista dost mala - ponechal som tam iba zobrazenie aktualnej rychlosti, ale aj tak je to velmi male.
Dakujem.
certik3 (8)|16.8.2008 17:55
vo vsetkych pripadoch chyb mi pomohla prerobena romka kde po prehrati rom a restarte je 30MB volnej RAM a su odtranene zbytocnosti ktore by nikto nevyuzil.Zmyzlo aj take preslavene ECHO ktore ma tak stvalo,ze som ho chcel predat.Uz je problem prec a tak si eten X500+ necham.Skamaratili sme sa :)


http://data2.edisk.sk/stahni/74982/Upravena_rom_X500__31MB_pamet_bez_echa.rar_33.44MB.html
cocker (5)|27.1.2009 15:59
[quote=Panot]Zkus MMS.cab, mě funguje dobře ;) [/quote]

No toto hladam uz dva tyzdne. Diky funguje.