Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

X Eten X500+ - tipy, triky, zkušenosti

xRoman_ce4you (218)|8.1.2008 19:25
Díky za pomoc. Už je to zase jako z obchodu, jen se to zpět musí nahrát přes UnLoker .. samo tak jak to je se to upgradnout nechtělo. Ještě jednou díky.
seki750 (15)|13.1.2008 16:48
tak už mi někdo pomůže:?: :?: :?: :?: :?:
fra.iesus (99)|13.1.2008 17:51
a s cim? nebylo by mozna spatne citovat svou predchozi otazku ;)
MaXyM (28)|13.1.2008 20:30
Ja se zaptam na neco jineho, jako ze search moc dobre nefunguje...

kdyz jsem zainstaloval ROM a vynechal jsem cely soft ETEN, tak nemam vubec slozku pro MMS v outlooku. nevim jak budou chodit MMSky ke mne ale ja nemam moznost vytvorit MMSku.

existuje nejake reseni?
Panot (569)|13.1.2008 21:05
Zkus MMS.cab, mě funguje dobře ;)
MaXyM (28)|14.1.2008 10:47
Jo. Ten cab funguje. Bohuzel meni barvu pozadi 'today'
nasel jsem jiny zpusob: staci spustit windows\csp.exe (nebude videt ze neco nabehlo). a pak MMS budou uz dostupne (i po resetu)

viz http://eten-users.eu/index.php?showtopic=12583
alzheimer (11)|18.1.2008 12:37
[QUOTE="meilik"]Tak tu davam link na rom 543 s upravenou EtenExtROM je to vtastne jen odlechcena a je v ni jen cab na svatky,M-Desk a patch STK bez CZ. Jak je na obrazku videt mam dohrano spoustu dalsich veci a mista je dost.BT jsem zkousel a slape ale spoustim ho pres batteryStatus A2DP. Cista po nahrani uloziste 44M RAM 27M
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/QUOTE]

Cau, mam problem a tim padem i prosbu o radu: Mam X500+ s "originalni ceskou ROMkou" od prodejce. Chci to preplacnout tou 543 a jel jsem podle navodu, co sem daval meilik. Takze tenhle dotaz je primarne na nej, ale treba budete vedet i nekdo jiny:

- PDAcko normalne komunikuje s ActiveSyncem, vsechno vidim, pohoda, mam Visty.
- Spustim ten upgrade.bat, po par kliknutich mi to zrestartuje PDAcko do cernobilyho rezimu a ono ohlasi, ze je pripravene na download.
- Jenze na PC v tom programku skoncim na tom, ze tlacitko UPDATE je sedivy a ja nemuzu nijak pokracovat. Doporucuje mi to, abych kdyztak vytahl a znovu nandal USB kabel, ale to mi jednak prijde jako blbost a druhak to samozrejme nikam nevede :(((

Co s tim, prosim? Jestli muzete, prosim o rychlou odpoved - na vikend musim pryc a moc by se mi hodilo, mit to uz vyreseny.

Diky moc, ALZ
pavel.m (28)|18.1.2008 14:20
Zkus na to jít od lesa a udělat upgrade z SD karty viz.
http://eten-users.eu/index.php?showtopic=7311
Pozor, při upgrade z české ROM 488 nebo 489 na anglickou 543 je nutné udělat upgrade 2x za sebou (napoprvé se neupgraduje GSM část). Druhý upgrade z anglické 543 na anglickou 543 by už měl jít zcela bez problémů, protože tam není problém s jazykovou verzí ROM.
alzheimer (11)|18.1.2008 14:32
Ty jo to je docela brutal ... tam uz bych mel obavu, ze se pritom neco pokazi ... spis me napadlo, if to nemuze byt temi Vistami. Bohuzel tu nemam jinej OS na vyzkouseni :(
alzheimer (11)|18.1.2008 16:12
[QUOTE="pavel.m"]Zkus na to jít od lesa a udělat upgrade z SD karty viz.
http://eten-users.eu/index.php?showtopic=7311
Pozor, při upgrade z české ROM 488 nebo 489 na anglickou 543 je nutné udělat upgrade 2x za sebou (napoprvé se neupgraduje GSM část). Druhý upgrade z anglické 543 na anglickou 543 by už měl jít zcela bez problémů, protože tam není problém s jazykovou verzí ROM.[/QUOTE]

Cau,

tak nakonec jsem neodolal a ten postup vyzkousel - a taky nic. Ja mam asi nejaky prokleti :( Nakopcil jsem tam ty dva soubory (temp.bin a ten .exe) - zkusil jsem jak origosh 543, tak tu od meilika. A po nabootovani to hlasi:

- Blablabla, vsechno v pohode.
- Program Image from SDMMC
- update OS image
- OS Image is NOT compatible wit
- USB host is not connected yet.

A konec, zvonec, vytuh. Takhle to byt nemelo, co je doprdele zase tohle za problem? Proc to neflashuje?!?!?!?!
meilik (93)|18.1.2008 16:29
[QUOTE="alzheimer"][QUOTE="meilik"]Tak tu davam link na rom 543 s upravenou EtenExtROM je to vtastne jen odlechcena a je v ni jen cab na svatky,M-Desk a patch STK bez CZ. Jak je na obrazku videt mam dohrano spoustu dalsich veci a mista je dost.BT jsem zkousel a slape ale spoustim ho pres batteryStatus A2DP. Cista po nahrani uloziste 44M RAM 27M
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/QUOTE]

Cau, mam problem a tim padem i prosbu o radu: Mam X500+ s "originalni ceskou ROMkou" od prodejce. Chci to preplacnout tou 543 a jel jsem podle navodu, co sem daval meilik. Takze tenhle dotaz je primarne na nej, ale treba budete vedet i nekdo jiny:

- PDAcko normalne komunikuje s ActiveSyncem, vsechno vidim, pohoda, mam Visty.
- Spustim ten upgrade.bat, po par kliknutich mi to zrestartuje PDAcko do cernobilyho rezimu a ono ohlasi, ze je pripravene na download.
- Jenze na PC v tom programku skoncim na tom, ze tlacitko UPDATE je sedivy a ja nemuzu nijak pokracovat. Doporucuje mi to, abych kdyztak vytahl a znovu nandal USB kabel, ale to mi jednak prijde jako blbost a druhak to samozrejme nikam nevede :(((

Co s tim, prosim? Jestli muzete, prosim o rychlou odpoved - na vikend musim pryc a moc by se mi hodilo, mit to uz vyreseny.

Diky moc, ALZ[/QUOTE]¨

Ahoj ten postup co jsem daval delam pod win xp a z karty jsem to nezkousel a visty v pc nemam poradil bych jit na jiny pc kde jsou xp a bude urcite po problemu
brody_ce4you (39)|18.1.2008 19:46
Muzu rict, ze mam taky Visty a stejny problem. At delam, co delam, tak update nespustim... Pod XP vse funguje. Chyba bude asi na strane E-ten updateru.
alzheimer (11)|18.1.2008 21:04
Do hajzlu! Do hajzlu! Do hajzlu! Do hajzlu! Do hajzlu! Do hajzlu! Do hajzlu! Do hajzlu! Do hajzlu! Do hajzlu! Do hajzlu!

Ja mam fakt neuveritelnou smulu nebo nevim :( Propadam beznadeji, mam skoro chut brecet ...

- Jo, pod Win XP uz to slo v klidku, tlacitko UPDATE bylo aktivni, napral jsem tam tu upravenou ROMku od meilika. A tim jsem skoncil.
- Po hard resetu jsem zjisitil, ze GSM funguje OK, takze mi unika, proc to spoustet znova, ale stejne jsem chtel. Ale nemuzu!
- ActiveSync prestal videt to PDA, at nastavim co chci, neni videt!
- Zjistil jsem, ze meilik to ocesal vic, nez by se mi libilo - treba cela GPS je v prdeli! Na tlacitko vyskoci chyba, ve slozce Programy / GPS je prazdno! To byl zamer?!?
- Ale hlavne - rad bych to preplacnul ofiko 543 EN, ale nemuzu, pac ActiveSync nejde!

Muzete mi nekdo poradit, co s tim? Jen zadnou ironii, prosim. Jsem fakt psychicky uple v prdeli :(((((((((((((((((((((

Dik a cau, ALZ
alzheimer (11)|18.1.2008 22:00
Cau,

tak nastesti se jednalo pouze o docasny problem a po par klidknutich a restartu compu uz zase AS jede! Huraaa!!!!!

Premastil jsem tamtu silene orezanou "distribuci" ofiko ETENovskou EN ROMkou 543 a uz to snad bude v cajku! GPS facha, i celkove tam je vetsina veci, ktere tam maji byt.

Taxnad hura slava, jen mi ted vrta hlavou - kde je Office? Word, Excel, PowerJoint a Outlook tam snad v te ceske byly uz v ramci dodavky. Nebo ne? Kdo ma lepsi pamet, napiste, prosim.

Ne, ze bych bez toho neprezil, ale radsi bych je tam mel! A zaroven budu rad, kdyz mi date tip na ruzne softiky, ktere pouzivate - od office veci, pres organizery, hry, grafiku, cokoliv ....

Dik a cau, ALZ

P.S. Uuuuuuffff! ;]
meilik (93)|19.1.2008 06:46
- Jo, pod Win XP uz to slo v klidku, tlacitko UPDATE bylo aktivni, napral jsem tam tu upravenou ROMku od meilika. A tim jsem skoncil.
- Po hard resetu jsem zjisitil, ze GSM funguje OK, takze mi unika, proc to spoustet znova, ale stejne jsem chtel. Ale nemuzu!
- ActiveSync prestal videt to PDA, at nastavim co chci, neni videt!
- Zjistil jsem, ze meilik to ocesal vic, nez by se mi libilo - treba cela GPS je v prdeli! Na tlacitko vyskoci chyba, ve slozce Programy / GPS je prazdno! To byl zamer?!?


jo byl to zamer pripada mi to zbytecny a na tlacitko jsem si dal TomTom
tomik81 (1)|25.1.2008 13:57
Zdar vsichni,

po par dnech pouzivani se mi stane ze kdyz mi nekdo vola tak se mu ozvu obsazovaci ton (mam obsazeno), ja ale muzu volat bez problemu, po restartu se vse vyresi. Nevite jak problem vyresit?

Verze Rom 488, soft: SPB Phone Suit, WkTask
Ivo Pokorný (400)|25.1.2008 14:35
ano - restartuj kazdy den ;)
meilik (93)|25.1.2008 15:09
Ja na reset pouzivam tohle a mam po starostech dela si to sam vecer jak jsem si nastavil
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
jardith (28)|25.1.2008 15:55
ResetSchedule - parada... existuje ale neco, co umi automaticky zadat PIN (stroj, SIMka) ??
MeeVal (71)|25.1.2008 17:00
Jasně...
SPB Backup se po záloze resetuje a má možnost automatického zadání PINu po SR. Mám nastaveno, že se mi v 4:30 provede záloha nastavení, kontaktů, atd a pak se provede restart... Jen PIN už jsem si vypl, takže tuto možnost nevyužívám
jardith (28)|26.1.2008 20:09
diky za tip.. ja to zadani PIN potrebuju vlastne jenom kvuli budiku, netusis, jestli bude budik ve win fuknkcni, kdyz stroj stoji ve fazi pred zadanim PINu k SIMce ??

ostatne, tato situace se da nasimulovat za bdeleho stavu :)
MeeVal (71)|27.1.2008 10:22
Řekl bych, že budík fungovat bude. To zadání PINu je tam jenom k zapnutí telefoní části, systém PDA pod touto volbou normálně běží=měl by běžet i budík...
Stehnak (78)|27.1.2008 18:21
Neplest PIN do Windows Mobile se "simkovým" PINem...
Pokud vim, tak SPB backup umi zadavat "jen" ten do Windows... nebo :?:
Horst Fuchs (153)|27.1.2008 18:23
Umí právě PIN na SIM kartu, ten systémový nevím, bo ho nepoužívám :)
certik3 (8)|2.2.2008 10:06
mam problem.Robil som Upgrad rom na X500+ a vypli mi na zaciatku prace elektrinu a uz zacalo trosku robit.Teraz mi nejde pristroj napojit na USB a zopakovat Upgrad.Po pripojeni na USB sa stale reconectuje a nevie co je napojene na USB.Existuje nejake ine manualne nahodenie toho loaderu aby mi ho ta utilita videla a nanovo napalila ROM?
brumad (9)|2.2.2008 10:36
Tak snad by pomohla instalace primo z pametove karty.
bmk (117)|2.2.2008 22:57
Chtěl bych se zeptat přítomných jak se vám osvědčila ta nová vykostěná ROMka 543 ??? díky za info...
alzheimer (11)|3.2.2008 19:15
Rozhodne zafungovala! Je to stabilni, jen o par mega RAMeti vic. Nemuzu nedoporucit, i kdyz zadneho zrychleni oproti ceske verzi jsem si nevsiml.

Dotaz na ostatni - co pouzivate na postu? Zkousel jsem tu zabudovanou sragoru, ale v ni mi neustale mizi profily, coz je nechutny. Videl jsem, ze je na to patch, ale ten se asi musi aplikovat hned po hard resetu, pac mne po spusteni po cca 2 dnech provozu bohuzel nefunguje.

Zkousel jsem nPOP, ale ten neumi HTML a snad ani ukladat prilohy (aspon jsem na to neprisel) a Qmail (ten mi nestahl ani jednu zpravu, tvrdosijne tvrdil, ze zadavam spatny heslo?!?) PLZ HELP!!!
htcjirka (1875)|3.2.2008 19:22
WM6 standartne umi HTML emaily,bezproblemu ukladat priohy kam si zvolis atd.Zrejme bude problem v tvem nastaveni,ktere je jednoduche.
fra.iesus (99)|3.2.2008 19:24
[QUOTE="uiqjirka"]WM6 standartne umi HTML emaily,bezproblemu ukladat priohy kam si zvolis atd.Zrejme bude problem v tvem nastaveni,ktere je jednoduche.[/QUOTE]
nene, problem je s eten rom, kdy profily skutecne mizi...
alzheimer (11)|3.2.2008 19:30
Presne tak. Stacilo by mi to, co umi zabudovanym mailer. Ale mailbox jsem si uz zakladal tak 8x a uz to nehodlam delat znovu. Zpravu sosne, zobrazi, ale po restartu tam zustane tak v 50% pripadu, spis ale zmizi ... a nastavuju to znova, zpravy ztraceny, fakt pekne dekuju :(

Takze budu rad za tip na FREE alternativu ... blby je, ze to je hlavne lemplovina vyrobce a nikdo se asi moc nepozene psat program obdobny tomu, co na jinem HW bezi v pohode ... fenapes!
alzheimer (11)|3.2.2008 19:31
Fra.iesus - a co pouzivas ty? Koukam, ze mas taky X500+, tak snad mas i neco lepsiho?!?
htcjirka (1875)|3.2.2008 19:36
[QUOTE]nene, problem je s eten rom, kdy profily skutecne mizi...[/QUOTE]

Odpovidal jsem na toto [QUOTE]Zkousel jsem nPOP, ale ten neumi HTML a snad ani ukladat prilohy[/QUOTE]

a ne na mizeni email uctu.
A jinak pokud ma Eten problem s mizenim uctu,nahradou je vynikajici ProfiMail,pouzivam ho leta.Sice neni free,ale zase neni tak drahy,aby si ho clovek nemohl zakoupit.Upgrady zdarma,navic jde prenaset i na nova pocket pc,kdyz ho napriklad prodate,protoze je vazany na jmeno, ktere mate v pocket pc,nikoliv na emei
fra.iesus (99)|3.2.2008 19:37
[QUOTE="alzheimer"]Fra.iesus - a co pouzivas ty? Koukam, ze mas taky X500+, tak snad mas i neco lepsiho?!?[/QUOTE]
ja popravde maily vzdal (online na pc byvam vetsinou velkou cast dne, takze to pro mne az takovy problem neni) a vybiram si ted nastupce x500+ - pak se k nim vratim ;)
certik3 (8)|3.2.2008 20:52
[QUOTE="brumad"]Tak snad by pomohla instalace primo z pametove karty.[/QUOTE]


vobec sa mji ale neda nahodit loader aby som mohol spravit Upgrad s pametovej karty.X500+ vobec nereaguje.Na LCD nic neukaze.Skusal som power +voice+sf power drzat a sf pustit to iste som skusal s kamerovym tlacidlom a nic.Loader nejde nahodit aby zacal pracovat s pametovou kartou.Dakujem za vsetky mozne aj nemozne rady.
fra.iesus (99)|3.2.2008 21:20
[QUOTE="certik3"]vobec sa mji ale neda nahodit loader aby som mohol spravit Upgrad s pametovej karty.X500+ vobec nereaguje.Na LCD nic neukaze.Skusal som power +voice+sf power drzat a sf pustit to iste som skusal s kamerovym tlacidlom a nic.Loader nejde nahodit aby zacal pracovat s pametovou kartou.Dakujem za vsetky mozne aj nemozne rady.[/QUOTE]
no nejjistejsi je nasledujici postup:
1) pristroj uplne vypnout (treba vytazenim baterky)
2) zmacknout [RECORD] a za staleho drzeni zmacknout [POWER]
3) po zapnuti pristroje tlacitko [POWER] pustit, [RECORD] stale drzet...
...co to udela takhle? stale nic?
certik3 (8)|4.2.2008 07:06
No nejde to ani tak do boot loaderu nijako.Na LCD nic nevypisuje a drzal som to 3 minuty a nic.
certik3 (8)|4.2.2008 18:19
neviem co s tym mam robit,mam pekne nervy.cely den v haji a ziaden pokrok ako ho nahodit
gorge_No.1_ce4you (191)|4.2.2008 19:54
Zkus si otestovat přístroj + kartu.

Stiskni tlačítko Fotoaparát+Power+Reset (soft krátce)
Ivo Pokorný (400)|5.2.2008 09:43
gorge_No.1: Rady dobry, ale zaregistroval jsi, ze mu spadlo napajeni v prubehu prehravani ROM?
certik3 (8)|5.2.2008 10:37
No nic,dnes to posielam do servisu,podla mna odisiel hardwerovo ten loader.Robim s GSM telefonmi,viem ako to ide spravit alebo opravit.Vzdy aj na inych telefonoch kde je rom alebo flaska sa to dalo nanovo nahrat alebo dostat do flash modu rucne.Musi to ist,ved vo vyrobe do praydnych dosiek programuju rom a system.Spominam si,ze ked som ho kupil tak po 2 dnoch ked som rano vstal a chcel ho zapnut sa mi nedal vobec nahodit.Nechal som ho tak bey baterky pol dna a potom ked som skusil nabehol.Aj to mohol byt zaciatok nejakej vady.Nechcem tu pisat a niekoho odhovarat od E-tenu,vsak hardwerove vady su a vyskytuju sa aj u inych poprednych vyrobcov mobilnych telefonov,resp.PDA.Uz som bez X500+ druhy den a velmi mi chyba.Az moc som si nan zvykol.Na dobre sa rychlo zvyka.Pekny den a dakujem vsetkym za pomoc.
gorge_No.1_ce4you (191)|5.2.2008 16:44
ano, přiznávám, že mi to uteklo! :oops:
petasek_ce4you (10)|10.2.2008 17:44
Zdarec chci se jen optat dělal sem ruzné pokusi s navigacema ted se chci vrítit jen k jedné mam tam toho moc a hroznej bordel se souborama a složkama,ale ted nevím co k čemu .Tak se ptam jak vše smažu ,aby tam zustal win mobile 5 a aby zmizely všechny instalačky které sem instaloval bojim se to smazat ale nevim jak .Poradte jestli to jde smazat a co mě tam zustane podle návodu to je docela složité ,ale nevím co mám dát
P.S. jak dlouho to vydrží windows mobile5 nebo to se nemusi přeinstalovat jako počítač?nebo je to jedno mam strach něco smazat když nevím co je kčemu a vesložce win. toho je mraky díky za odpovědi
Tomáš Kubec (749)|10.2.2008 18:10
V menu si najdi návrat do továrního natavení.
petasek_ce4you (10)|10.2.2008 19:19
a cp tp uděla a co mě tam zustane a co čeština napište jak to je
Panot (569)|10.2.2008 20:35
Po obnovení zařízení do továrního nastavení čili po provedení hard resetu ti zbyde nová čistá instalace WM5 a předinstalované aplikace od Etenu. Češtinu tam mít nebudeš, ale pokud máš orig. CD, které jsi dostal při koupi, tak si jí doinstaluješ.
MrateAstaroth (3)|11.2.2008 14:42
Zdravim,
u X500+ mi nejak blbne fotak. Kdyz cokoliv vyfotim tak to tak ve 3 z 5 pripadu ma barvy kompletne do zelena. Pritom v preview na displayi predtim, nez neco vyfotim to vypada naprosto ok. Zkousel jsem ruzne menit nastaveni fotoaparatu, ale bez uspechu.. Hlavne ta sama fotka 2x po sobe je jednou dobra a jednou do zelena.. Mam pocit, jestli to nedela vyvazeni bile, ale nejde to kompletne vypnout. Nevite nekdo nahodou, co s tim? :no:

Dalsi problem, ktery me celkem trapi, je zvuk pri telefonovani. Pouzivam X500+ jako mp3 prehravac (i kdyz na muj vkus hraje celkem potichu) a od jiste chvile mi nefunguje zvuk pri telefonovani jinak, nez se zapojenym handsfree.. Zvuk jako takovy chodi ok i bez sluchatek, ale telefon jen do nich nebo do odposlechu, ale jinak ticho :no:

Jinak musim rict, ze pri vybirani dalsiho zarizeni bych asi zvolil jinou znacku nez e-ten (podle dosavadnich zkusenosti).
petasek_ce4you (10)|11.2.2008 17:56
Zdravim chci se jen optat mám navigaci igo 2006 plus a ted chci ještě Tom Toma mohu tam mít dvě? A pujdemě od kamaráda kterej ji má v mobilu Nokia N 95 která ma symbian pujde mě je ho verze?Ja nevím co je na Symbian a co je MDA a Pocket PC poradte děkuji
Panot (569)|11.2.2008 18:06
Půjde ti tolik navigací najednou, kolik se ti tam vejde. Co se týká Tomtoma, tak jsou různé verze pro smartphony, které jedou na symbianu a pro PPC, které mají jako operační systém WM (Windows Mobile). Při nákupu jednoduše řekneš, že to chceš pro PPC a dají ti správnou verzi. Jinak MDA (Mobile Digital Assistent) a PDA (Pocket Digital Assistent), nebo PPC (Pocket Personal Computer) je prakticky totéž.
petasek_ce4you (10)|12.2.2008 19:41
Chci se optat jakou by jste mě doporučili klávesnici do e tenu X 500 mě se zdá malinka a nemohu psát rychle.e xistuje něco většího než jsou ty co tam jsou.Poradte děkuji Petas.