Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

X Eten X500+ - tipy, triky, zkušenosti

Isomil (47)|31.12.2007 15:35
Na M700 s WM6 to také nejede. Po připojení sluchátek se objeví dotaz, všechny zvuky jsou přepnuty na reproduktor. Tedy skoro všechny, rádio ne.
seki750 (15)|2.1.2008 16:08
Ahoj od vánoc 07 mám X500+ jenom bych potřeboval pomoc s tím jak spustit java hry???:?: :?: a ješte zapnu wifi pustím skype připojí se a za chvilku se mi odpojí:evil: :mad: :(( :no: :?:
seki750 (15)|2.1.2008 16:35
[QUOTE="ipospa"][QUOTE="Zdeněk_"]Nevíte jak rozchodit jemné písmo pod Adobe Readerem?
Měl jsem FS LOOX 720, kde VGA displej byl o něco větší, ale hlavně čtení dokumentů bylo skvělé - naprosto ostré písmo. Pro mne je min. 50% času zapnutého PDA s Readerem.

Jinak jsem s X500+ maximálně spokojen, pouze 2 nedostatky
1. TomTom 5 - včera jsem s ním strávil 7hodin v autě, neustále na nabíjení,
a najednou ve 13 hodin umřel, a rozběhl se až doma na klasické dobíječce. To je dost nemilé.
2. TomTom upraví při zapnutí hlasitost - běžně mám zapnuté pouze vibrace, které u X500+ bohatě stačí (ani na opasku v pouzdru Krusel na přezce to nejde přehlédnout), a při vypnutí navigace zůstane hlasitost zaplá, na minimu, a vibrace vypnuté, takže až po čase objevím zmeškané hovory...[/QUOTE]

S tím dobíjením v autě je to problém. Mám stejnou zkušenost. Při zapnutém TomTom s podsvícením prostě dobíječka (ne originál) nestačí dobíjet a kapacita baterie stále klesá i když je signalizováno dobíjení. Ve Standby se X500+ začne dobíjet. Stejná situace při dobíjení přes USB z PC. Je možné že originál dobíječka dává větší proud, nebo to bude problém X500. Má někdo originál dobíječku do auta. Nebo dobíjí se někomu X500+ v autě i s běžícím TTom?[/QUOTE]
Zkus to přes měnič neskusil jsem to.Ale mělo by to fungovat
jožin_ce4you (17)|2.1.2008 17:53
Problém s nabíjením z USB konektoru je řešen tady, pokud jste trochu šikulové. Vím, že se upravený kabel popř. nabíječka do auta dají i někde na internetu koupit ale momentálně jsem to nenašel.
rady4_ce4you (229)|2.1.2008 17:53
Nainstaluj si midlet manazer.
seki750 (15)|2.1.2008 18:18
For rady4 hodně to potřebuju měl jsem SE K750i a mel jsem tam asi120her tak moc dík:yes:
seki750 (15)|2.1.2008 20:52
[QUOTE="jožin"] Problém s nabíjením z USB konektoru je řešen tady, pokud jste trochu šikulové. Vím, že se upravený kabel popř. nabíječka do auta dají i někde na internetu koupit ale momentálně jsem to nenašel.[/QUOTE]

je to na pár druhů
[CODE]Je to co myslíš???[/CODE]
fra.iesus (99)|3.1.2008 01:45
[QUOTE="jožin"] Problém s nabíjením z USB konektoru je řešen tady, pokud jste trochu šikulové. Vím, že se upravený kabel popř. nabíječka do auta dají i někde na internetu koupit ale momentálně jsem to nenašel.[/QUOTE]asi to bude tim, ze jsem slepy, ale ja tam vidim jen popis usb sbernice a napajeni self-powered a bus-powered zarizeni, zadnou upravu kabelu - jinymi slovy je tam popsane, jak to ma fungovat kdyz to funguje dle standardu ne zadna uprava aby to fungovalo. ale pokud je to mou slepotou (ono precijen uz brzo budou 2 rano), tak mne plz opravte. diky
MikeSlight (4)|3.1.2008 08:07
Kdybyste někdo věděl, kde se dá ten upravený USB kabel na napajení koupit, dejte vědět. Zkoušel jsem se zeptat v Krupu, ale řekli, že jeden mi dělat nebudou.
Standa999 (138)|3.1.2008 08:24
jožin_ce4you (17)|3.1.2008 09:22
V podstatě te potřeba uzemnit 4 pin na mini USB. Odkaz, který uvádí Standa99 je velmi názorný.
MikeSlight (4)|3.1.2008 10:06
Návod je názorný, vím co se musí udělat, ale neumím to, proto se ptám, zda se to někde dá koupit.
rady4_ce4you (229)|3.1.2008 11:22
Chci se zeptat, jestli by neslo u 500+ zmenit rozliseni VGA na QVGA. Podle mne to ma stejny displej jako 500 a vse je dano grafickou kartou, takze by to mohlo jit zmenit. To vecne memory full uz mne poradne sere :mad:
meilik (93)|3.1.2008 20:46
Ahoj chtel by vedet jestli vam na X500+ dela taky to co me a to ze pustim fm radio, wifi a jdu brouzdat explorerem no a radio se mi do 20ti vterin vypne. Proste nebezi na pozadi pritom pameti mam 23M.
fra.iesus (99)|3.1.2008 23:59
[QUOTE="rady4"]Chci se zeptat, jestli by neslo u 500+ zmenit rozliseni VGA na QVGA. Podle mne to ma stejny displej jako 500 a vse je dano grafickou kartou, takze by to mohlo jit zmenit. To vecne memory full uz mne poradne sere :mad: [/QUOTE]nic neni dano grafickou kartou, tohle je normalni "lcd" display s pevne danym poctem bodu... graficky cip je integrovany a spise ten muze byt stejny u obou dvou...ono by to teoreticky slo ze by se nehralo na normalni 1x1 pixel, ale na 2x2, ale netusim, ada-li by se toho dalo nejak v systemu dosahnout - pokud by to byly klasicke widle na pc, tak bez problemu, ale nevim, nakolik flexibilni jsou windows mobile...spise bych rekl, ze jsou uz zkompilovany tak, ze vsechno v nich s timhle rozlisenim pocita... ano, samozrejme to mod qvga umi nahodit - napr kdyz si ho hodite v iGo, tak uz problem s "memory full" nehrozi - alespon ja jsem ho v qvga zatim nezazil, ale nativne vsechny aplikace stejne vali na normalni rozliseni....
tino_01 (37)|4.1.2008 12:26
řeším problém s mizením účtů postupem jak zde a na mobilnautu bylo popsáno. Ikdyž jsem to opečoval hned po HR, tak se problém objevil znovu. Funguje vám to bez problémů?

Spíš jsem se chtěl zeptat kde jsou uložena názvy pop3 účtů?

Nový HR se mi dělat nechce a už mi dochází fantazie jak účty nazývat. Obvykle mi to píše hlášku při zadávání nového účtu "název účtu existuje".
Tomáš Kubec (749)|4.1.2008 13:01
jedna z možností jak opravit účty je [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
w1z1 (37)|4.1.2008 16:11
Zdravim, mam takej problem malej problemek s BT.
Nevite nekdo jak udelat aby byl BT porad ve stavu hidden? Po kazdem restartu telefonu nebo BT se mi zase prepne discoverable na yes. Coz neni uplne zadouci.

Predem diky

PS: ted jsem si vzpomnel ze jsem se chtel jeste zeptat. USB kabely pro eten, jsou pouzitelne napriklad i pro externi HDD? Vim ze eten kabely by meli mit kvuli nabijeni z USB propojeny dva piny, ale nevim co to udela s 2,5" diskem do USB.
RStein (2012)|4.1.2008 16:14
w1z1: To je doivny, vetsinou je to obracene - z rezimu Discoverable se BT prepne do rezimu ON (hidden).
Viz toto tema https://www.svetmobilne.cz/forum/showthread.php/27432-bluetooth-nastaveni-konfigurace-pri-spusteni
w1z1 (37)|4.1.2008 16:17
No fakt nekecam, zapnu BT a polozka discoverable je zaskrtnuta a zarizeni lze najit. Pokud discoverable odskrtnu a vypnu a opetovne zapnu BT tak je to znova zatrzene a zase jsem krasne vyhledatelnej ostatnima zarizenima :(
zkusim tu upravu v registrech.
RStein (2012)|4.1.2008 16:20
Problem je, ze BT driver vam asi znovu pozmeni nastaveni.
Protoze me to trapi v SPB Phone Suite, zlusim mozna napsat vlastni monitor teto hodnoty, ktery ji vzdy zmeni na vami prednastavenou. :(
rady4_ce4you (229)|4.1.2008 17:46
[QUOTE="fra.iesus"][QUOTE="rady4"]Chci se zeptat, jestli by neslo u 500+ zmenit rozliseni VGA na QVGA. Podle mne to ma stejny displej jako 500 a vse je dano grafickou kartou, takze by to mohlo jit zmenit. To vecne memory full uz mne poradne sere :mad: [/QUOTE]nic neni dano grafickou kartou, tohle je normalni "lcd" display s pevne danym poctem bodu... graficky cip je integrovany a spise ten muze byt stejny u obou dvou...ono by to teoreticky slo ze by se nehralo na normalni 1x1 pixel, ale na 2x2, ale netusim, ada-li by se toho dalo nejak v systemu dosahnout - pokud by to byly klasicke widle na pc, tak bez problemu, ale nevim, nakolik flexibilni jsou windows mobile...spise bych rekl, ze jsou uz zkompilovany tak, ze vsechno v nich s timhle rozlisenim pocita... ano, samozrejme to mod qvga umi nahodit - napr kdyz si ho hodite v iGo, tak uz problem s "memory full" nehrozi - alespon ja jsem ho v qvga zatim nezazil, ale nativne vsechny aplikace stejne vali na normalni rozliseni....[/QUOTE]

Tak zas na druhou stranu kdyz to dokaze IGO, tak by to mohlo jit i primo ve WM.
Jinak u IGO mi to zahlasilo full memory, i kdyz jsem mel qvga a to kdyz jsem prijal hovor.
seki750 (15)|5.1.2008 11:20
Potřebuju pomoc s tímto programem, když to chci přepnout ''V aplikaci eXPerience.exe došlo k neočekávané chybě.Vyberte možnost konec a pak restartujte tento program.''.Když to restartuju tak je to samý i soft reset i přeinstalace ta je to samý.:?: :no:
MaXyM (28)|5.1.2008 15:43
Chtelbych si nahrad novou romku. Ceska lokalizace neni pro me dulezita ale chtelbych mit moznost se nekdy do budoucna k ni vratit.
co mam udelat? je instalacka nekde v PDA? anebo je mozne ji stachnout odnekud (byla vyrobena sunnysoftem)

dik
seki750 (15)|5.1.2008 16:48
Nevem jestli je v PDA ale koukni se na obal od cd kPětistovce když tam bude serial k sunnysoftu tak můžeš a stáheš si lokalizaci a je to v poho
MaXyM (28)|5.1.2008 17:03
V baleni me X500+ je pouze CD od MS z outlookem trial.
Ve FAQ na strankach Sunnysoftu je napsano, ze registrace InterWrite instalovaneho vyrobcim je spojena z IMEI.

InterWrite je ke stazeni ze stranky SunnySoft ale registrace je s pouzitim nejakeho licencniho cisla.

Mozna budu muset napsat do SunnySoft
meilik (93)|5.1.2008 17:20
cz rom si stahnes primo na webu etenu ta 489 en ma i cestinu od sunnysoftu 534 je bez cz ale je lepsi a jeste jsem si ji podle navodu x700 na ni predelal extendedrom na svoji spokojenost, rad se i podelim. Uloziste 44M RAM 27M
rady4_ce4you (229)|5.1.2008 17:24
Da se ta tvoje upraevna ROM odnekud stahnout? Nesla by tak upravit i 489? Mne totiz na 534 nechodila BT HF.

Jinak [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

je ke stazeni 489CZ
Ivo Pokorný (400)|5.1.2008 19:17
seki750: Jestli to nebude tim, ze je to pro WM 2003... :sarcastic:
meilik (93)|5.1.2008 21:14
Tak tu davam link na rom 543 s upravenou EtenExtROM je to vtastne jen odlechcena a je v ni jen cab na svatky,M-Desk a patch STK bez CZ. Jak je na obrazku videt mam dohrano spoustu dalsich veci a mista je dost.BT jsem zkousel a slape ale spoustim ho pres batteryStatus A2DP. Cista po nahrani uloziste 44M RAM 27M
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
MaXyM (28)|6.1.2008 00:19
spatchoval jsem ten rom jeste a nastavil mem pool size na 6MB. po restartu mam vice nez 30MB :)

bohuzel spb shell neumi ted nastavovat backlight obrazovky. Vubec neni prislusna ikona a v nastaveni moznost zapnuti teto vlastnosti neni dostupna :(

s pozdravem
rady4_ce4you (229)|6.1.2008 05:45
[QUOTE="meilik"]Tak tu davam link na rom 543 s upravenou EtenExtROM je to vtastne jen odlechcena a je v ni jen cab na svatky,M-Desk a patch STK bez CZ. Jak je na obrazku videt mam dohrano spoustu dalsich veci a mista je dost.BT jsem zkousel a slape ale spoustim ho pres batteryStatus A2DP. Cista po nahrani uloziste 44M RAM 27M
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/QUOTE]

Nemohl bys takhle prosimte upravit i 489, kde by nebyla CZ lokalizace a zustala tam od Etenu jen cab svatky?
meilik (93)|6.1.2008 08:40
[QUOTE="MaXyM"]spatchoval jsem ten rom jeste a nastavil mem pool size na 6MB. po restartu mam vice nez 30MB :)

bohuzel spb shell neumi ted nastavovat backlight obrazovky. Vubec neni prislusna ikona a v nastaveni moznost zapnuti teto vlastnosti neni dostupna :(

s pozdravem[/QUOTE]

v SPB 4 jde nastavovat backlight obrazovky mozna by to chtelo novejsi Shell
meilik (93)|6.1.2008 08:45
[QUOTE="rady4"][QUOTE="meilik"]Tak tu davam link na rom 543 s upravenou EtenExtROM je to vtastne jen odlechcena a je v ni jen cab na svatky,M-Desk a patch STK bez CZ. Jak je na obrazku videt mam dohrano spoustu dalsich veci a mista je dost.BT jsem zkousel a slape ale spoustim ho pres batteryStatus A2DP. Cista po nahrani uloziste 44M RAM 27M

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/QUOTE]

Nemohl bys takhle prosimte upravit i 489, kde by nebyla CZ lokalizace a zustala tam od Etenu jen cab svatky?[/QUOTE]

Tu je navod jak si ji predelat
uprava temp.dat
seki750 (15)|6.1.2008 09:32
Ivo Pokorný: Aha tak to mě nenapadlo dík to je škoda. potřeboval bych tento skin aby ta lišta co je na tý fotce jako win vista co je to za program já myslel že ten PERASITE dík

MaXyM (28)|6.1.2008 12:49
[QUOTE]v SPB 4 jde nastavovat backlight obrazovky mozna by to chtelo novejsi Shell[/QUOTE]

Jenom ze je to nejnovejsi shell v1.5
Zajimave ze se starou romkou to fungovalo
brody_ce4you (39)|6.1.2008 17:36
[QUOTE="rady4"][QUOTE="meilik"]cz rom si stahnes primo na webu etenu ta 489 en ma i cestinu od sunnysoftu 534 je bez cz ale je lepsi a jeste jsem si ji podle navodu x700 na ni predelal extendedrom na svoji spokojenost, rad se i podelim. Uloziste 44M RAM 27M[/QUOTE]

Da se ta tvoje upraevna ROM odnekud stahnout? Nesla by tak upravit i 489? Mne totiz na 534 nechodila BT HF.

Jinak [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

je ke stazeni 489CZ[/QUOTE]

Ahoj. Mel jsem nahranou rom 543 bez cestiny. Ted jsem to chtel zkusit s cestinou, a nejde se mi zaregistrovat na podpore e-tenu, ze nemam "real" serial number, tak jsem si stahl rom z citovaneho prispevku. Kdyz jsem ji tam nahraval, tak slo vsechno normalne az po nastaveni regionu, mi to po cele obrazovce vypsalo erory, update proces se zastavil. Kdyz sem cekal neco pores hodinu, tak sem, to vzdal, odpojil, a co nestalo? Nejde nabootovat. Nevite nekdo, co s tim? Asi bude muset do servisu, co? A tam mi reknou, ze sem to tam nemel davat, takze ani reklamaci mi neuznaji... Byl bych vdecen za kazdou radu, ale myslim, ze uz neni pomoci...

Edit: tak se mi nakonec podarilo nabootovat, ukazuje verzi ROM 489, ale neni tam cestina... Nevite nekdo, jak tam dostat cestinu? Instalaci tehle ROM uz nechci znovu riskovat. Ja jsem ji pri prvnim spusteni odmitl nainstalovat a od te doby se mi ani po HR uz nenabidne jeji instalace....
rady4_ce4you (229)|6.1.2008 18:13
Ta ROM 489CZ je primo od Eten servis z Brna. Tenhle postup co ty delas, jsem delal i ja a zadny problem s tim nebyl. Tezko rict kde se stala chyba. Ja mam lokalizaci do CZ vytazenou z extrom 489 a mel jsem ji nahranou v 543 a chodilo to bez problemu.
brody_ce4you (39)|6.1.2008 18:35
Tak jsem nakonec vyhral. Riskl jsem jeste jednu instalaci a ta uz probehla bez problemu... Jeste, ze ty zarizeni delaji tak blbuvzdorne:-)
rady4_ce4you (229)|6.1.2008 18:44
podflesovani je nutne provest pomoci upgrad.bat. Delal jsi to tak?
brody_ce4you (39)|6.1.2008 21:11
jj, prave ten prvni pokus, pri kterem to zamrzlo bylo pres upgrade.bat. Ale uz to chodi i s cestinou, takze zase spokojenost :-)
xRoman_ce4you (218)|7.1.2008 14:08
Pročítam, pročítam ... prosím jaká je kombinace kláves na hard reset. Děkuji.
rady4_ce4you (229)|7.1.2008 14:55
vyhodis baterku a pak ji dat zpet, nekdy staci shodit jen kryt. Pak podrzis cervenou kontext. klavesu + zapinaci tl. a drzis dokud to nenabehne do stavu kdy te to vyzve jestli chces provest reset. Pokud mas PDA zapnute, tak to jde i pomoci nastroje v Programy/Nastroje/Puvodni nastaveni.
xRoman_ce4you (218)|7.1.2008 15:27
Děkuji.
xRoman_ce4you (218)|7.1.2008 17:01
Mam v Etenu verzi ROM - wwe R01 032 0489. Jek jsem se dočetl pozpátku, tak nejela komunikace s bankou. Pokud bych udělal přefleshování na verzi 543 - půjde Sim toolkit? Neumím si představit, jak s sebou vozím mobil jen proto, abych odemkl platební kartu ....
xRoman_ce4you (218)|8.1.2008 11:41
Jsem z Etenu nadsen .. perfektní display, super zvuk, velmi citlivá GPS - paráda.

Ale to je tak vše .. na práci to není, pokud nahraju Pocket Informant, FlexMail 2008 a jim podobné prograny pro práci, nejsem schopen se dostat ani na nastavení v iGU. A to jsem použil odlehčenou verzi ROMky 543.

Prosím, nevíte jak tam vrátit (kde stáhnout) původní ROMku ... zkusil bych to vyměnit za něco jiného ...

Díky.

PS: Na stránkách Etenu se nemohu dostat přes registraci, i pod Firefoxem nebo Explorerem mi spadne prohlížeč, nemáte prosím přímý link?
fra.iesus (99)|8.1.2008 12:14
No ja jsem pro zmenu po vcerejsku z etenu naprosto nepricetny, jelikoz mi zcistajasna zmizelo nekolik adresaru z karty a netusim, kam se podely - nejsou vedeny ani jako odstranene, takze je nemuzu obnovit :( shodou nahod jeden z odstranenych adresaru obsahoval veskery software pro mdacka, ktery je pouzitelny (a ja jsem vul, nebot ho nemam zalohovany na pc :( )
xRoman_ce4you (218)|8.1.2008 12:18
No proto sháním origo ROMku ... krásný stroj, ale musel bych oželet 90% softu. Pro někoho, kdo PDA využívá na 100% je od Etenu jejich volná RAM k smíchu. Ale to v obchodě nezjistíš. A nosit jedno PDA na práci a druhé na navigaci mi přijde úchylné ... Teď se modlím, aby to vzali v obchodě zpět ...

Jen kde vzít původní RAM ???
MaXyM (28)|8.1.2008 15:12
nekdo pred tydnem daval odkaz na orig rom 489.
nepamatuji si v kterem vlakne to bylo
rady4_ce4you (229)|8.1.2008 17:15
Tady ho mas, priste pouzij moznost hledej ROM489CZ