Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

X Eten X500+ - tipy, triky, zkušenosti

rady4_ce4you (229)|12.11.2007 21:50
[QUOTE="rady4"]Az budu doma, tak to otestuji. Kde se da stahnout nejnovejsi skype?A nebo jestli to jde poslat mejlem, tak muj je rady4@seznam.cz Diky predem [/QUOTE]

Takze nakonec to vyresila nova verze Skype http://www.skype.com/intl/en/download/skype/windowsmobile/

je super a doporucuji nainstalovat:)
1lomeno3 (50)|13.11.2007 21:32
[QUOTE="Carbourator"]Ahoj mam problem zo svojim e-tenom x500+. Pri nahravani videa mi obrazovka hrozne seka, nasledne aj pri prehravani. Pri najnizsej kvalite a rozliseni nieje sekanie az tak hrozne ale tam zas nieje nic vidno. Ked v rezime video dam nastavenia a obrazovka sa zmensi o ten ramcek tak zobrazuje v pohode. Prednedavnom som zrobil hardreset a mam pocit ze predtym to nerobilo. Niekedy po soft resete to ide mierne lepsie, niekedy nie. Neviete mi niekto pomoct?[/QUOTE]

To mam uz od pocatku, zkousel jsem menit kvalitu a nic nepomohlo, asi nestiha zapis na SD kartu. S tim nic nenadelas :(
LiborV (14)|14.11.2007 07:29
MDA mi odmítlo přijmout sim kartu (zkoušel jsem více karet) stalo se Vám to už někomu? Neexistuje na to nějaký figl jak přimět zařízení komunikovat se sim? Díky za jakoukoliv radu - sem zoufalej :-(
ja_n (1)|14.11.2007 13:44
prosba: pri psani sms by se mi hodilo i ceske napovidani, obsazene v lokalizaci, kterou ale jako celek nechci instalovat.je mozen to nejak doinstalovat?
diky

prosba 2: je mozne nejak synchornizovat (kontakty, ukoly) primo x500+ s mobilem - treba via bluetooth?
Peter12 (7)|15.11.2007 07:49
Mám problém so zobrazením obrázkov cez Operu Mini, konkrétne na Travian-e.
Prihlásiť mi ide normálne, ale viac nemôžem robiť, pretože nič nevidno. Čo by trebalo spraviť, aby sa to dalo ovládať ?

Ďalej by som sa chcel spýtať ako je to s Bluetooth, keď chcem odosielať data na mobilný telefón. Vždy to chce, aby som zariadenie pridal do zoznamu a keď tak chcem spraviť, vypýta kód a potom vypíše, že zariadenie sa nepodarilo pridať do zoznamu...

Vopred dík za rady...
fra.iesus (99)|16.11.2007 07:59
[QUOTE="LiborV"]MDA mi odmítlo přijmout sim kartu (zkoušel jsem více karet) stalo se Vám to už někomu? Neexistuje na to nějaký figl jak přimět zařízení komunikovat se sim? Díky za jakoukoliv radu - sem zoufalej :-([/QUOTE]stalo se kolegovi - pomohla reklamace (a vymena desky), takze zrejme hw problem - ale to jsi asi nechtel slyset :?
cicolably_ce4you (6)|19.11.2007 18:15
hm
speed-komi (278)|20.11.2007 20:17
Tak mě dnes napadlo, když si všichni uživatelé x500+ stěžují na pomalost přístroje kvůli VGA, jestli třeba někdo zkoušel tento návod (ůprava v registrech) . A pomahá to u vás? Jaké bylo defalutní nastavení? (na M700 s QVGA je to defalutně stejně jako v tom návodu a zedvounásobení, zdá se, funguje)

Pokud je někdo, kdo to nezkoušel a zkusí to, tak nezapomeňte hodnoty vynásobit 4krát z důvodu 4krát většího rozlišení.

Jestli se to již řešilo, omlouvám se, ale nic jsem nenašel.
fandap (57)|21.11.2007 17:55
automatický odposlech
nevíte jak zajistit,aby všechny hovory byly automaticky zapnuty na odposlech?-nejlépe pomocí přepnutí profilu.
díky za radu
mr.petra (28)|25.11.2007 08:49
Poradíte mi prosím někdo nějaký unzip program vhodný pro PPC Eten X500+???
speed-komi (278)|25.11.2007 15:37
Na správu souborů používám resco file explorer a ten umí i rozbalování souborů. asi nic extra fce, ale mě stačí. pak je ještě něco free, myslím pocket rar. Najdeš v sekci freeware.
Dafko (33)|25.11.2007 19:56
[QUOTE="mr.petra"]Poradíte mi prosím někdo nějaký unzip program vhodný pro PPC Eten X500+???[/QUOTE]

TCMD beží perfektne je free a zároveň beží aj na LAN a Registry :)
rady4_ce4you (229)|26.11.2007 09:45
Nevite nekdo, jak by se dalo zmenit, aby se odmitnuty hovor choval jako zmeskany a neblikala cerv. LED?
Horst Fuchs (153)|29.11.2007 13:14
Netusite nekdo jak se to ma s nebijenim? Resp. jestli se po uplnem nabiti do etenu dodava jeste nejake udrzovaci napeti aby se zajistilo 100% baterie. Jde mi o to kdyz dam cihlu do nabijecky vecer a necham ji tam az do rana, tak jestli bude mit rano 100% a nebo tradicnich 85% (coz mam kdyz ho nabiju vecer v cca 22hod.).
Pochopitelne to muzu sam vyzkouset a asi to i udelam (mam ale problem se zasuvkou u postele takze proto jsem to zatim nezkusil, jelikoz ho pouzivam i jako budik,takze ho musim mit v noci u postele), ale zajimaji me zkusenosti ostatnich.
Dafko (33)|29.11.2007 18:25
Používam, Spb time ako budík a celú noc je X500+ v zásuvke a ráno je tam 100% aj sa tak chová :P
Horst Fuchs (153)|30.11.2007 10:40
Ok, diky za info, opravim si zasuvku v loznici :-)
X-etra (14)|30.11.2007 16:34
Chci si k Vánocům koupit E-ten X500+. Kolegové v práci mě od toho ale pořád zrazují, hlavně kvůli VGA obrazovce, že prý bude přístroj strašně pomalý a málo vydrží a že na 2,8 displeji ani rozdíl mezi 320x240 nepoznám. Můžete mi prosím poradit, jestli mám raději koupit X500+ nebo X500? Nejlevnější X500 jsem našla cca za 10 000,- a raději bych si připlatila 1500,- a měla plusko. Díky moc.
null (0)|30.11.2007 18:56
Taky si chci koupit nejaky komunikator s WM. Puvodne jsem chtel Etena X500 nebo X800. Po precteni recenzi a ruznych diskuzi mi nesmi zadny Eten do baraku. Radeji si koupim neco od Htc nejspis cruise(behem prosince se ma prodavat). Pokud bych chtel setrit tak snad Htc Artemis. Eten oproti Htc neni tak dobre odladeny.
Dafko (33)|30.11.2007 20:21
[QUOTE="X-etra"]Chci si k Vánocům koupit E-ten X500+. Kolegové v práci mě od toho ale pořád zrazují, hlavně kvůli VGA obrazovce, že prý bude přístroj strašně pomalý a málo vydrží a že na 2,8 displeji ani rozdíl mezi 320x240 nepoznám. Můžete mi prosím poradit, jestli mám raději koupit X500+ nebo X500? Nejlevnější X500 jsem našla cca za 10 000,- a raději bych si připlatila 1500,- a měla plusko. Díky moc.[/QUOTE]

Tak mám eten 500+ sa som nadmieru spokojný VGA display je fantastický proste 16,7 mil. farieb je fantázia a ten display je teda rozdiel. Ak si zdatný a dokážeš sa pohrať a rozbabrať registre, odinštalovať eten aplikácie a tak... budeš spokojný :)
RStein (2012)|30.11.2007 20:42
Pokud nechcete byt zklamany, berte HTC. ETEN je ze soucasnych vyrobcu IMHO nejhorsi...
HW parametry maji skvele, zbytek je zverstvo - hledejte zkusenosti majitelu :)
Dafko (33)|1.12.2007 19:03
Otázka hral som sa s Memmaid a upravil po cca 22MB RAM čo som celkom rád pri enormnom množstve aplikácií čo tam mám :)

X500+ som dostal s 489CZ ROM, je 543ENG rýchlejšia? :)

Dík
MeeVal (71)|1.12.2007 20:14
Měl jsem 543 a nemohu říct, že by byla výrazně rychlejší...
Měl jsem problémy při prohlížení internetu-bylo to zoufale pomalé... Pak jsem si tam nahrál 489 a po SR tam mám 24 MB volné RAM a přitom používám asi 5 SPB aplikací...
Zbyna_ce4you (32)|3.12.2007 07:21
[QUOTE="X-etra"]Chci si k Vánocům koupit E-ten X500+. Kolegové v práci mě od toho ale pořád zrazují, hlavně kvůli VGA obrazovce, že prý bude přístroj strašně pomalý a málo vydrží a že na 2,8 displeji ani rozdíl mezi 320x240 nepoznám. Můžete mi prosím poradit, jestli mám raději koupit X500+ nebo X500? Nejlevnější X500 jsem našla cca za 10 000,- a raději bych si připlatila 1500,- a měla plusko. Díky moc.[/QUOTE]

Taky mam X500+ a jsem spokojeny. Argument ze VGA na 2,8 displeji nepoznas je nesmysl. Rozdil je mnohem vic nez znat.. A je fakt nadherny. Ze by to zralo nejak vic baterku jsem si ani nevsiml. Mozna o neco.. ale jak rikam, nevim o tom :)) Jinak je vse o softwaru. Pokud najdes dobry bude vse i tak rychle...
Ivo Pokorný (400)|3.12.2007 08:11
[QUOTE="Dafko"]Tak mám eten 500+ sa som nadmieru spokojný VGA display je fantastický proste 16,7 mil. farieb je fantázia a ten display je teda rozdiel. Ak si zdatný a dokážeš sa pohrať a rozbabrať registre, odinštalovať eten aplikácie a tak... budeš spokojný :) [/QUOTE]

Tak to mas asi nejakou raritu. :D
Kdopak ti tech 16,7mil barev pribalil jako bonus? :sarcastic:
Vestman (31)|3.12.2007 10:39
Zdravim! Mam dotaz: Ako riesite nedostatok pamate RAM v X500+ ? Ja radsej vzdy pred spustenim iGO urobim soft-reset, aby mi to nenapisalo hlasku "Memory full" . Dajte tipy, ako dosiahnut co najvacsiu volnu RAM. Akym sposobom a ktore Eten aplikacie ste odinstalovali bez toho, aby nedoslo k nefunkcnosti X500+ ?
fandap (57)|3.12.2007 11:07
I já musím přispět svou troškou do mlýna. Jsem sice začínající uživatel komunikátorů - X500+ je můj první. Ale nelíbí se mi jak moc se zde odsuzuje-já jsem s ním velmi spokojený. pochopil jsem,že je důležité provést rozumnou "customizaci" Hlavní chybou ETENu je že uživatelům toho dal zadarmo příliš - kompletně všechny jeich bonusové aplikace naráz je nemožné v telefonu mít. Já provedl customizaci dle Mobilnautu, každou noc se provede automaticky Softreset a nemám s provozem zásadní problém.
PS.: a VGA oproti QVGA je i na tomto malém displeji skutečně rozdíl !! ne že ne.
Dafko (33)|3.12.2007 12:32
[QUOTE="Vestman"]Zdravim! Mam dotaz: Ako riesite nedostatok pamate RAM v X500+ ? Ja radsej vzdy pred spustenim iGO urobim soft-reset, aby mi to nenapisalo hlasku "Memory full" . Dajte tipy, ako dosiahnut co najvacsiu volnu RAM. Akym sposobom a ktore Eten aplikacie ste odinstalovali bez toho, aby nedoslo k nefunkcnosti X500+ ? [/QUOTE]

Odporúčam vytweakovať Memmaid na maximum :)) Celkom som spokojný mám plno aplkikácií GSMmodul Spb aplikácie - 23MB RAM. iGO my ešte nezahlásil nedostatok pamäte a keĎ ho má pred jeho zapnutím sa automaticky vykoná SR! :P
Zbyna_ce4you (32)|3.12.2007 14:04
[QUOTE="Vestman"]Zdravim! Mam dotaz: Ako riesite nedostatok pamate RAM v X500+ ? Ja radsej vzdy pred spustenim iGO urobim soft-reset, aby mi to nenapisalo hlasku "Memory full" . Dajte tipy, ako dosiahnut co najvacsiu volnu RAM. Akym sposobom a ktore Eten aplikacie ste odinstalovali bez toho, aby nedoslo k nefunkcnosti X500+ ? [/QUOTE]

Ja sice iGO nepouzivam a jeste jsem hlasku o nedostatku pameti nevidel, ale pouzivam malou aplikaci, ktera uvolni pamet okamzite a celkem dost. Provadet SoftReset kvuli pousteni navigace se mi zda hrozne :)
Eso Rimmer (23)|3.12.2007 17:40
[QUOTE="fandap"]I já musím přispět svou troškou do mlýna. Jsem sice začínající uživatel komunikátorů - X500+ je můj první. Ale nelíbí se mi jak moc se zde odsuzuje-já jsem s ním velmi spokojený. pochopil jsem,že je důležité provést rozumnou "customizaci" Hlavní chybou ETENu je že uživatelům toho dal zadarmo příliš - kompletně všechny jeich bonusové aplikace naráz je nemožné v telefonu mít. Já provedl customizaci dle Mobilnautu, každou noc se provede automaticky Softreset a nemám s provozem zásadní problém.
PS.: a VGA oproti QVGA je i na tomto malém displeji skutečně rozdíl !! ne že ne.[/QUOTE]

Souhlasím. X500+ je taky moje první PDA a taky jsem si před koupí přečetl v českých diskuzích plno řečí jaký je to shit a že jedině HTC je kvalitní... Nicméně nedal jsem na to a přesto X500+ koupil a jsem s ním spokojený. Problém je podle mě v tom, že většina lidí co na Eteny nadávají nevyměnila programy od výrobce za jiné. U HTC jsou pravděpodobně programy od výrobce docela kvalitní, takže když si člověk koupí PDA této značky, tak ho může v klidu používat bez odebrání nebo náhrady programů od výrobce za jiné. Koneckonců někde se ten velký cenový rozdíl mezi Eteny a HTC projevit musí a podle mě je to právě software. Pokud si ale člověk přečte nějaké ty zkušenosti lidí co x500+ mají, customizaci zruší a nechá si ty windows v angličtině a k tomu si pak doinstaluje nějaké programy dle libosti, tak s ním bude spokojený. Naopak člověk který žádné programy hledat na netu nechce nebo neumí pak bude asi zklamaný.
Každopádně jsem si všiml, že plno lidí tvrdí, že VGA displej je na 2,8" zbytečný a oproti QVGA není rozdíl. Ti lidé buď vědomně lžou, nebo PDA s VGA neviděli a nebo jsou slepí. Porovnával jsem to s kámošem a oba jsme uznali, že VGA prostě vypadí líp a nechápu jaktože vychvalovaný HTC TYTN II (nebo jak se to jmenuje) má jenom QVGA a lidi v diskuzích tu volbu ještě obhajují a často se ještě tváří jací jsou to odborníci, místo toho aby byli zklamaní, že to VGA nemá.
Losos_ce4you (1147)|3.12.2007 17:56
Az to nebude vase "prvni PDA" a naucite se s PDA pracovat alespon v zakladnich vecech a porozumite alespon castecne tomu o cem je v diskuzich rec nezbyde vam nic jineho nezli zjistit ze vse co se X500+/X800 vytyka je bohuzel opravnene .Az kom toho ze VGA je samozrejme lepsi nezli QVGA a rozdil je znatelny i na 2,8" zjistite ze u techto pristroju se vyhoda VGA maze tim ze s nimi nelze pracovat tak aby mohla byt vyhoda vyuzita tak uvidite ze ti "odbornici" kteri zarizeni zepsuli maji samozrejme (bohuzel) pravdu
Jardho (68)|4.12.2007 15:10
Plně souhlasím s Eso_Rimmer. X500+ je výborný stroj, jen není určený pro běžné uživatele. Dostat jej do stavu, aby co nejlépe vyhovoval očekávání je náročné a své ženě bych takového "šmejda" nikdy nekoupil. Ale sám jsem se na něm fakt dobře vyřádil, softwarově "vytunil" a v současné době bych ho nevyměnil za nic na světě.
cubehash (156)|4.12.2007 17:56
Měl jsem M700, hral jsem si s tim rok, ale ono vas to kluci taky prestane bavit :) VGA mi vubec nechybi a X500+ s TyTN II tady radsi nebudeme srovnavat :p Kdybyste treba meli osobni zkusenost, tak by se o tom dalo diskutovat.
Dokud E-TEN nebude mit poradnou ROM, tak se s HTC a jeho komunitou nemuze rovnat.
brumad (9)|16.12.2007 21:30
Nazdar mam dotaz
Pokud po hardresetu odmitnu instalaci doplnkovych programu od E-tenu umoznimi to instalaci CZ lokalizace nebo ji to preskoci take?
Dik za info ikdyz jsem to tu uz i cetl ale znovu hledat odpoved by bylo nadlouho :D
Tomáš Kubec (749)|16.12.2007 22:05
Ano přeskočí.
Furbo (323)|17.12.2007 12:12
měl jsem tu čest cca rok pužívat střídavě M700, X500 a X500+. Byl jsem velkým zastáncem Etenu. V současné době jsem je vyměnil za HTC Kaiser a osobně bych se k Etenum pokud velmi rapidně nezmění výrobce přístup nevrátil.

Co se týče displeje prošel jsem od QVGA k VGA a zase zpátky ke QVGA. Na rozměru 2,8" mi to opravdu nepříjde jako bůhvíjaká výhoda, která mi nahradí nižší výdrž baterie a větší nároky na paměť a procesor. Berte to prosím jako můj osobní názor, který je podložen praktickým používáním a ne jen čtením recenzí.

Ano i na HTC Kaiserovi je několik velmi zajímavých podivností jako nepříklad nemožnost odebrat jednoduše některé programy z ROM atd., ale celkově se to s Etenem opravdu nedá srovnat.
meilik (93)|18.12.2007 14:46
Chci se zeptat existuje jina aplikace na radio, aby slo zapnout se zapojenymi sluchatky pres repro v radiu co tam je ta moznost neni nebo jsem ji nenasel, jestli se to uz nekde resilo tak jsem to nenasel :D
cubehash (156)|18.12.2007 15:44
Nespadá tohle do sekce o HTC?
tino_01 (37)|21.12.2007 11:28
mám na e-tena stejný názor jako další nováčkové... taky si zatím nemůžu moc stěžovat. Většina chyb, byla generována mezi stylusem a botama. Ale jak psali zkušenější júzrové, tak je to asi v tom že nemáme s čím porovnávat.

To je jako když si člověk koupí třeba Octávku II a je s ní spokojen. Potom se projede třeba 10x levnějším 10ti letým Saabem a zjistí, že prachy vyhodil úplně zbytečně. ;)

No flame, plz :)
MaXyM (28)|21.12.2007 13:50
Ahoj
Mam X500+ druhy den. Drive jsem mel P535, tak mam nejake porovnani. A mozna jinak: budu porovnavat.

Defaultni instalace je viditelne pomalejsi nez P535.
Odinstaloval jsem skoro cely soft od ETENu, pridal jsem spb shell a je to ted vporadku. Jenom nevim jestli staci mista na SpbPhoneSuit a spbClick. uvidim jak se bude chovat TT v vga rozliseni. je mozne ze bude pomalejsi. TT v P535 kreslil obrazovku ca 4fps. tady zda se mi ze je to pouze 2 fps.

Ale kdyz porovnavamy PDA, tak chctel jsem se zaptat, ktera pamet k cemu slouzi. X500+ ma 128MB Flash a 64MB RAM. P535 ma 254/64. Pokud dobre chapu pocet spoustenych programu je omezeny pameti RAM. je to tak?
Pokud ano, na P535 neresil jsem problem pameti vubec. A o X500+ se pise vsude ze ma ji prilis malo.

Mimohodem mam nekolik otazek. Cetl jsem tuto forum jak i eten_users ale nenasel jsem odpoved.

Je rozdil mezi zrusenim instalaci extromu po HR a odinstalovanim jiz nainstalovanych aplikaci ETENu?

Vim ze neexistuje rom 534 s ceskou lokalizaci. Anglictina mi nevadi ale mozna do budoucna je dobre mit moznost se vratit k puvodnimu stavu zarizeni (prodej). Existuje ke stazeni cesky release romu 489?

jde nejak aktivovat/deaktivovat sluchatko BT behem hovoru? anebo volit vystup behem prijimani chovoru? dale, zjistil jsem ze kdy vypnu BT v X500 a pak zapnu znova, tak se PDA ze sluchatkem neparuji. Dokonce sluchatko snazi se navazat spojeni ale i prez to ze zadavam kod, pripojeni je odmitnuto PDA. Musim dat sluchatko do rezimu parovani a pak to zase funguje.

zdravim vanocne
Michal Kozusznik
weemes (20)|26.12.2007 12:29
Čau eTenaci, nevite nekdo kde se meni ukladani souboru, kdyz vam ho nekdo posila po bluetooth? Chtel bych aby se to ukladalo na pametovku, ale nemuzu to nikde najit :o( Pomuze nekdo?
DavidBarborka (139)|26.12.2007 12:40
Ukládá se to do paměti zařízení do složky dokumenty.
weemes (20)|26.12.2007 16:37
No prave,to bych chtel zmenit, aby se to ukladalo na kartu. V zarizeni mam malo mista.. Nevi nekdo kde se to misto BT ukladani meni?
DavidBarborka (139)|26.12.2007 16:58
Změnit se to nedá, už se to tu někde probíralo a ani jsem ještě nenarazil na program, který by to umožňoval
zigman (31)|26.12.2007 17:50
[QUOTE="meilik"]Chci se zeptat existuje jina aplikace na radio, aby slo zapnout se zapojenymi sluchatky pres repro v radiu co tam je ta moznost neni nebo jsem ji nenasel, jestli se to uz nekde resilo tak jsem to nenasel :D[/QUOTE]

vygoogli si HEADSET.CAB po zasunutí sluchátek se zeptá, zda si přeješ ponechat zapnutý reproduktor, pokud bude zájem, pošlu
mr.petra (28)|27.12.2007 15:34


Pokud smáznu Sunny soft Intervwrite pro na svém etenu. Smaže se mi i česká lokalizace? Nebo co vlastně tento program obsahuje. Je někde napsáno co konkrétně který program dělá a nebo je to formou pokus omyl.
Lukas.Manak (169)|27.12.2007 15:42
smaže se lokalizace a česká klávasnice
meilik (93)|27.12.2007 23:22
Dik za poslani cabu ale me to na x500+ nejde, pokud dam ok radio ve sluchatkach prestane,ale na repro se nedostane. Snad napisou i ostatni co to dela jim :-D a taky vse nej do novyho roku.
zigman (31)|28.12.2007 13:16
jej, tak to se omlouvam:( na m700 a x500 je ok, tak jsem doufal, ze i na x500+ pobezi.. co ostatnim?
MikeSlight (4)|31.12.2007 08:54
Mám stejnou zkušenost, na X500+ to vypne sluchátka. ale reproduktor nezapne.
rady4_ce4you (229)|31.12.2007 13:54
Pouzivam BThandsfree Nokia ve spojeni E-ten500+ a chci se zeptat, jestli nevite jak dostat MP3, pripadne jine zvuky do BThandsfree.