Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

X Eten X500+ - tipy, triky, zkušenosti

simumarek (61)|29.10.2007 22:28
Dakujem teda za vycerpavajuce informacie, ja si asi este s kombinaciou PDA+telefon pockam a do doby nez bude nejake rozumne zariadenie hlavne za rozumnu cenu a potom sa vrhnem do all in one. Ajked tak ako u pana Veseleho ma laka Kaiser, mal som ho na tyzden na test ale nestihol som poskusat vsetko, keby v nom bol pritomny VGA displej tak nevaham (predsa je praca s doc a xls dokumentami pri VGA pohodlnejsia) aj ked ta vydrz nie je v tomto pripade nic moc.
rady4_ce4you (229)|30.10.2007 11:44
nevite nekdo proc mi nechodi u vodafone oskarta informacni smsky o cenach za hovor a datove sluzby? U MIO A701 mi to normalne chodilo a tady mi to nejde od zacatku :?
gorge_No.1_ce4you (191)|31.10.2007 22:02
Chtěl bych se zeptat, zda se někomu podařilo vyřešit problém s simtoolkitem? U Vod. mi to nejde, což mě už začíná docela štvát!
Marian Veselý (662)|31.10.2007 22:16
Co já vím, tak STK nejede ani v rom 534. Když jsem ještě měl X500+ tak mi na 488 ze začátku jela Ebanka>T-mobile, ale pak to prestalo jet, nepomohl ani HR a uz jsem to nikdy nezprovoznil.
Tomáš Kubec (749)|31.10.2007 23:30
Jukni na bod [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], mám to testlé a opravdu to funguje.
weemes (20)|31.10.2007 23:58
mam verzi 489, mel jsem i 488 (CZ). SIMTOOLKIT mi fungoval a funguje uplne v pohode a bez patche.. :yes: Mam asi 1-2 rok starou SIM kartu. Provozuju T-MOBILE - GE Money bank. Mozna to delaji ty SIM karty, nic jinyho me nenapada..
rady4_ce4you (229)|1.11.2007 08:39
nevite nekdo, jak nastavit prohlizec explorer aby historii a stahovane soubory ukladal primo na SD kartu?
Furbo (323)|1.11.2007 09:21
Prosím o radu jak docílit automatického odpojování GPRS/EDGE při ukončení procesu aplikace, která o to požádala (ActivSync, počasí atd.).
Přestože mám internet nonstop program dělá mi nalogované GPRS problém v jiných aplikacích při spuštění např. TomTom který nastartuje v tu chvíli s vypnutým zvukem (bohužel je to ověřená pravda).

Používám SPB GPRS monitor, ale tam jsem takovouto volbu nikde nenašel
caryfukk (13)|1.11.2007 12:13
Mě to nic takového nedělá. Sice používám iGo, ale musel jsem to s TomTom zkusit a zvuk funguje normálně i když je GPRS připojené, vše funguje, zvuk v TomTom, stahování informací o počasí z netu...
mám ROM543, verze TomTom 6.201
Furbo (323)|1.11.2007 12:15
no právě, dělá to jen verze 6.03 a to ještě jen na některých strojích
caryfukk (13)|1.11.2007 12:17
[QUOTE="rady4"]nevite nekdo, jak nastavit prohlizec explorer aby historii a stahovane soubory ukladal primo na SD kartu?[/QUOTE]

použí např SKTools, kde se dají nastavit adresáře...
Jardho (68)|1.11.2007 13:19
Z ničeho nic mi přestaly odcházet SMSky. Hledal jsem nastavení SMS účtu (SMS centra apod.), ale nějak jsem to nenašel. Prosím nesetkal jste se někdo s tímto problémem, resp. nevíte, kde se provádí nastavení pro SMSky? Díky.
Furbo (323)|1.11.2007 16:00
již se to řešilo na několika vláknech. Závěr je ten, že vlastně nikdo neví proč to vzniká a pomůže většinou jen SR a to ještě někdy několikrát po sobě a znovu odeslání. na ROM 543 (anglická) tento nešvar již není tak častý ale také se zadaří. Tzn. řešení momentálně neexistuje. Alespoň o něm nevím. Jen resetovat a znovuposílat.
fandap (57)|3.11.2007 08:08
Ahoj,neobjevil jste někdo způsob,jak jednoduše spouštět přisvětlovací diodu jako baterku? Přes správce vizitek se mi to zdá dost krkolomné (i když použitelné) ;-))
fra.iesus (99)|3.11.2007 09:26
taky to delam takhle :D jeste to pry jde tak, ze spustis fotak a nastavis video mod - pak to tez sviti...
Tomáš Kubec (749)|3.11.2007 09:29
X800 má už na diodu aplikaci.
fra.iesus (99)|3.11.2007 09:33
[QUOTE="fandap"]Ahoj,neobjevil jste někdo způsob,jak jednoduše spouštět přisvětlovací diodu jako baterku? Přes správce vizitek se mi to zdá dost krkolomné (i když použitelné) ;-))[/QUOTE]
Sry za opakovanou odpoved, ale tentokrat mam reseni ;) Jedna se o aplikaci z X800 (pry funguje jen na X500+, ne na X500). Takze staci rozbalit archiv, umistit aplikaci nekam do MDA a vytvorit zastupce v programech (pripadne nabindovat na nejakou klavesu) - mne funguje v pohode (pozn: Nefunguji mi profily, protoze je mam odinstalovane :D)
http://www.xes.ro/sammy/QuickBar.zip
fandap (57)|3.11.2007 15:19
díky-QuickBar se mi líbí! teď s tím spojený amatérský dotaz. Nahrál jsem si Quickbar na kartu a teď nevím jak ho přiřadit k HW klávese - v seznamu se ani po SR neobjevil. Díky předem.
bmk (117)|3.11.2007 16:06
[QUOTE="fandap"]Ahoj,neobjevil jste někdo způsob,jak jednoduše spouštět přisvětlovací diodu jako baterku? Přes správce vizitek se mi to zdá dost krkolomné (i když použitelné) ;-))[/QUOTE]

fandap (57)|3.11.2007 19:37
provedl jsem HR a obnovu dat (používám SPB Backup).Při synchrozici mi jde hláška v tom smyslu že bych měl znovu obnovit všechny kontakty v zařízení - mám strach dát ANO - abych neměl všechny kontakty dvakrát (nebo naopak). Jak dát AS na vědomí,že nejaktuálněší kontakty chci synchronizovat dle komunikátoru?
díky fandap
MilanSu (823)|3.11.2007 19:55
V nastaveni Activesync si nastavis smer synchronizace, standartne je obema smery. Pokud chces jen z PDA natahnout do PC, pak si odzalohuj svoje kontakty z PC (Soubor, Export import, do souboru, soubor osobnich slozek ....), pak je muzes smazat (neni problem je tam zase importem nahnat zpatky, delam to tak 2x do mesice, kdyz se "podela" synchronizace pres web), no a pak to syncni a nathni jenom z PDA
Peter12 (7)|3.11.2007 20:30
dobrý deň,

chcel by som sa spýtať, či je aj nejaká iná možnosť ako zapnúť PDA x500+ inak ako tlačítkom na boku ???
dík
bmk (117)|4.11.2007 08:03
stiskneš bud sluchátka, leve i prave a nebo tlačítka nahoře...
bmk (117)|4.11.2007 08:07
[QUOTE="fandap"]díky-QuickBar se mi líbí! teď s tím spojený amatérský dotaz. Nahrál jsem si Quickbar na kartu a teď nevím jak ho přiřadit k HW klávese - v seznamu se ani po SR neobjevil. Díky předem.[/QUOTE]

stačí vytvořit zástupce do windows/Start menu/Programy a je to... akorát nevím proč, ale nejde zástupce navolit na obrazovku Dnes do QuickLink...v nastavení ho zaškrtneš, ale nezobrazuje se, a to ani po SR.
Peter12 (7)|4.11.2007 15:17
[QUOTE="bmk"][QUOTE="Peter12"]dobrý deň,

chcel by som sa spýtať, či je aj nejaká iná možnosť ako zapnúť PDA x500+ inak ako tlačítkom na boku ???
dík[/QUOTE]

stiskneš bud sluchátka, leve i prave a nebo tlačítka nahoře...[/QUOTE]

nejde mi to žiadnym iným tlačítkom na PDA a to zapínacie je čoraz hlbšie... dá sa to niekde nastaviť ?
bmk (117)|4.11.2007 18:52
[QUOTE="Peter12"][QUOTE="bmk"][QUOTE="Peter12"]dobrý deň,

chcel by som sa spýtať, či je aj nejaká iná možnosť ako zapnúť PDA x500+ inak ako tlačítkom na boku ???
dík[/QUOTE]

stiskneš bud sluchátka, leve i prave a nebo tlačítka nahoře...[/QUOTE]

nejde mi to žiadnym iným tlačítkom na PDA a to zapínacie je čoraz hlbšie... dá sa to niekde nastaviť ? [/QUOTE]

nevim, ale myslim že ne...já když na vipnutém PDA stisknu červené sluchátko ukončující hovor, tak se mi spustí obrazovka DNES...netuším proč ti to nejde..
fra.iesus (99)|4.11.2007 19:23
offtopic, ale: plz, poucivejte citace s rozumem. copak je takovy problem promazat v citaci vse, krom posledniho prispevku?
a nyni k tematu: nevim, jak se vam komu povedlo zapnout X500+ jinym zpusobem, nez zapinacim tlacitkem, ale mne to teda nejde. a propos: bavime se o vypnutem mda, nebo o zapnutem mda s vypnutym displayem (v tom totiz vidim zcela zasadni rozdil)?
bmk (117)|4.11.2007 20:00
[QUOTE="fra.iesus"]offtopic, ale: plz, poucivejte citace s rozumem. copak je takovy problem promazat v citaci vse, krom posledniho prispevku?
a nyni k tematu: nevim, jak se vam komu povedlo zapnout X500+ jinym zpusobem, nez zapinacim tlacitkem, ale mne to teda nejde. a propos: bavime se o vypnutem mda, nebo o zapnutem mda s vypnutym displayem (v tom totiz vidim zcela zasadni rozdil)?[/QUOTE]

zcela vipnout PDA nejde,pouze bezdrát.technologie, takže pouze o vypnutém displeji..nevím proč, ale mi to jde...vypnout jde pouze spínačem na boku, ale zapnout jde každým tlačítkem, ke kterému je přiřazena fějaká funkce, takže na boku třeba i fotákem...
thimlicek (89)|4.11.2007 20:03
no v pripade ze vytahnes baterku a daz ji z5, bez pritisknuti tlacitka on/off to jde...........
Peter12 (7)|4.11.2007 20:32
[QUOTE]zcela vipnout PDA nejde,pouze bezdrát.technologie, takže pouze o vypnutém displeji..nevím proč, ale mi to jde...vypnout jde pouze spínačem na boku, ale zapnout jde každým tlačítkem, ke kterému je přiřazena fějaká funkce, takže na boku třeba i fotákem...[/QUOTE]

mám na myslí zapnuté PDA a vypnutý display... mne to ide len tlačítkom na boku a to sa akosi schováva.
ostatné všetky tlačítka sú neaktívne pri vypnutom disleji
- keď to na jednom ide a na inom nie, malo by sa to dať niekde nastaviť ?
fandap (57)|4.11.2007 22:10
ad zapínání )
v Nastavení napájení je třeba zrušit volbu "Zám.kláves". Potom zapneš cihlu všemi HW tlačítky.
fra.iesus (99)|4.11.2007 22:37
no mne slo o to ze pokud blbne zapinaci tlacitko, tak bohuzel se telefon jinak zapnout nejde. probudit zase naopak jde vice zpusoby, napr. prave tim, ze se zrusi zamek klaves - ten byl az do WM2003SE (vcetne) ve vychozim stavu vypnuty, od WM5 je zase aktivni (vypnout se da v moznostech napajeni). Dalsi moznosti i u WM5 bylo zapnuti hansfree, u WM6 uz to zase nefunguje (chovani bluetooth hf je tady ponekud odlisne)...
fandap (57)|5.11.2007 10:36
[QUOTE="MilanSu"] V nastaveni Activesync si nastavis smer synchronizace, ...[/QUOTE]
ať děláme, co děláme ...;-) .. ten směr synchronizace ne a ne najít. Mám AS 4.5. Je to i zde? - prosím o návod pro "blbý" nemůžu stále srovnat ty kontakty - při synchronizaci mi to prostě některý kontakty z PDA vyhodí ;-((
Peter12 (7)|5.11.2007 22:21
ďakujem za radu s tým zapínaním displeja a mal by som ešte jednu otázku, že kde si môžem kontrolovať dĺžku odchádzajúcich hovorov ? našiel som iba celkovú dĺžku hovorov... vďaka...
fra.iesus (99)|6.11.2007 13:30
Delku hovoru jde zjistit ponekud tezkopadneji:
V telefonu v historii vsech volani kdyz klikas na jednotliva cisla, tak se ti zobrazi historie pro konkretni cislo i s delkou trvani jednotlivych hovoru...

EDIT:
PS: opravujte si po sobe aspon ty styly (pokud tam date [CODE][ QUOTE ][/CODE], tak nekde se musi objevit i odpovidajici ukonceni [CODE][ /QUOTE ][/CODE]
IMasik (6)|7.11.2007 13:55
Ahoj, mohl by nekdo dat na web (popr. mi poslat na mail dell@email.cz) ceskou ROM verzi 489 pro X500+? Pristroj jsem koupil u gsmtelefony.cz kteri neberou telefony od hlavniho dovozce, takze nemam pristup do technicke podopory. Rad bych si nahral anglickou verzi rom 543, ale chci mit moznost prehrat zpet tu puvodni... (na anglickem webu podpory je pouze update na 489, ne cela CZ ROM). Predem dekuju dobre vile!

Ilja
rady4_ce4you (229)|7.11.2007 13:58
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=25384&fi=10

v tomhle vlaknu jsem vlozil odkaz, tak snad to jeste jde stahnout :) kdyz tak napis a poslu ti ho znovu.
IMasik (6)|7.11.2007 14:02
Parada, dekuju za link.... (jak je mozny ze sem to nenasel ?! :?: :sarcastic: )
Clown Pennywise (19)|8.11.2007 11:55
Nevite, kde se daji spravovat kategorie kontaktu? Nasel jsem pouze pridani nove kategorie, ale napr. jeji smazani uz ne. A co prideleni zvoneni celym kategoriim (tak jako u normalniho mobilu). Jde to? Nebo se musi zadavat kazdemu kontaktu zvoneni zvlast?
MeeVal (71)|8.11.2007 17:39
Jak lze nahrát ROM 489 CZ do PDA když mám verzi 543...
Chci to udělat proto, že jsem si koupil BT klávesnici a kvůli anglické ROM nelze psát české znaky=chci vyzkoušet jestli to s českou rom půjde a pokud ne tak jim tu klávesnici otřískám o hlavu!!!
ROM 489 už jsem si stáhl a zkoušel instalovat-vyhodilo to error, že tam mám novější verzi, nebo že to není kompatibilní...
Prosím poraďte...
Už se někomu povedlo takhle "downgradovat"?
IMasik (6)|8.11.2007 18:30
Pouzij stejny postup jako pri upgradu na 543! Vykopiruj si soubor temp.dat do souboru s patchem a spust instalaci. Je to stejny postup jako pri nahravani 543, jen misto 543 pouzijes 489.

Ja jsem 543 mel, a klavesnice byla jeste hur ovladatelna nez s 489, takze jsem se fofrem vratil na 489! Zadny znatelny rozdil v rychlosti software jsem nepozoroval.
MeeVal (71)|10.11.2007 14:41
Díky, konečně můžu psát na Freedom Universal Keyboard česky...
fandap (57)|10.11.2007 20:23
"Zešílený" telefon
občas (cca 1x za týden až 14dní) mi "zešílí" telefon.Někdo se mi snaží dovolat,telefon přerušovaně zvoní(neznámé číslo,i když volá známé)-hovor nelze přijmout;musím restartovat;v nepřijatých hovorech mám cca 10x nepřijatý hovor od "neznámé" ve stejný čas.
Setkal jste se někdo s podobnou věcí?Pokud ano,nevíte kde je příčina?
rady4_ce4you (229)|12.11.2007 08:59
Nemuzu pripojit Skype pres wifi, pritom icq a explorer mi pres wifi jede. Kdyz pripojim Skype, tak to po nejakem case vyhodi hlasku, ze nelze pouzit tohle pripojeni. Firmware mam 543, nevite nekdo v cem by mohl byt problem?Pritom na 489 mi to normalne chodilo.:?
Horst Fuchs (153)|12.11.2007 11:54
A nemas tam nastaveny nejaky proxy? Treba pri pripojovani pres wifi a u Skype jsi ho nenastavil?

Pak me jenom napada - HR a na cistou cihlu dat jenom Skype a zkusit - treba se nejak nesmyslne tluce s jinym programem.
myssak_ce4you (38)|12.11.2007 12:10
taky mi to delalo, po stazeni nejnovejsi verze ze stranek skype to zaclo fungovat ...
rady4_ce4you (229)|12.11.2007 13:22
Az budu doma, tak to otestuji. Kde se da stahnout nejnovejsi skype?A nebo jestli to jde poslat mejlem, tak muj je rady4@seznam.cz Diky predem
Jardho (68)|12.11.2007 17:29
Chtěl bych poprosit o pomoc. Když připojíte X500+ do USB, dostanete se na Internet (třeba přes IE)? Myslím bez zapnutého WiFi a GPRS. Mám takový pocit, že mi to dřív šlo, ale teď to nefachá. Nejsem si ale jistý, prosím jak se to chová u vás. Díky.

EDIT: Tak jsem na to došel :). Zkoušel jsem SR PPC i restart PC, testoval jsem zásah do registru (klíč AllowLSP) a další restarty, také jsem vypnul podporu Wifi na ActiveSync ... a pořád nic. Nakonec jsem připojil PPC přes WiFi, zapnul IE připojil do USB ... a od té chvíle je zase všechno v pořádku :yes:.

... jaká by to byla v životě nuda bez chytrých počítačů :D
Toomyy (10)|12.11.2007 18:33
STALO SE TO UŽ NĚKOMU????? Najednou mi nejdou prehravat v media playeru MP3 a pri prehravani MIDů, mam pocit, ze chybi nejake nastroje... prosim o pomoc...
Carbourator (8)|12.11.2007 18:51
Ahoj mam problem zo svojim e-tenom x500+. Pri nahravani videa mi obrazovka hrozne seka, nasledne aj pri prehravani. Pri najnizsej kvalite a rozliseni nieje sekanie az tak hrozne ale tam zas nieje nic vidno. Ked v rezime video dam nastavenia a obrazovka sa zmensi o ten ramcek tak zobrazuje v pohode. Prednedavnom som zrobil hardreset a mam pocit ze predtym to nerobilo. Niekedy po soft resete to ide mierne lepsie, niekedy nie. Neviete mi niekto pomoct?