Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

X Eten X500+ - tipy, triky, zkušenosti

fra.iesus (99)|23.10.2007 14:28
ovladace neinstalujes: ty se nainstaluji automaticky s activesync a pri prvnim pripojeni telefonu se pouziji (jednoduse receno ;))
Toomyy (10)|23.10.2007 14:52
Ok:) Kazdopadne diky za odpovedi... mam to chvili, tak bude chyba spis ve me.. ale co nevidet dam vse do poradku.. jeste me zajima jak velkou kartu si mam poridit na TomTom. Co je tedy lepsi, mit to na zvlast karte nebo spolecne s ostatnimi daty? Jeste, prave jsem se pripojil na net pres wifi a zda se mi to docela pomale... Hlavne ohledne nacitani stranek. Jeste dotaz, kde sehnat skype a icq?
pavel.m (28)|23.10.2007 15:31
Při připojení PDA k PC může být někdy problém v USB portu (typicky notebooky s docking station). Zkus nějaký jiný USB port.
fra.iesus (99)|23.10.2007 15:31
skype 2.1 pro x500+ se da stahnout na strankach vyrobce (www.etencorp.com) po registraci... co se icq tyce, holt si budes muset vyzkouset ruzne icq clienty a vybrat si nejmene nestabilniho, ktery ti bude trochu sedet - zatim nic 100%ne funkcniho neexistuje. bud si muzes z www.icq.com stahnou hodne starou verzi, ktera sice fcelku funguje, ale neumi spoustu veci vcetne navazani datoveho propojeni. relativne stabilni (a s podporou spousty fci) je mchat (a jeho osekana verze, myslim ze gicq nebo tak nejak)
Miloš Strouhal (3997)|24.10.2007 11:33
[QUOTE="Eso_Rimmer"]
Všechny možné jo, ale žádná česká. Mám v PDA od výrobce 489 CZ a chtěl bych časem vyzkoušet tu anglickou 543. A když to jde flashnout na tu anglickou, tak to přece musí jít i zpátky, ne?[/QUOTE]
[QUOTE="Jiří Hrma"]http://files.eten-users.eu/
user: eten
heslo: etendown[/QUOTE]
Nejak tu z toho nejsem moc chytrej.. Pokud mam v zarizeni 488CZ a chci tam dat 489CZ, kde tu novejsi verzi 489CZ tedy sezenu, kdyz ne na tom ftp etenu? diky
fra.iesus (99)|24.10.2007 14:14
no vud by to melo byt tam, nebo po registraci na www.etencorp.com je to pak tez ke stazeni (jsou tam i patche atd.) - jen rovnou upozornim, ze jejich stranky bohuzel nefunguji korektne ve firefoxu (a nevim v cem vsem jeste), takze je nutne pouzit IE :(
Eso Rimmer (23)|24.10.2007 17:20
Já se nakonec nepouštěl do žádných větších akcí a jenom provedl hard reset bez následné instalace Eten aplikací (tím pádem i češtiny). Uvolnilo se tak místo na ROM i RAM a i PDA běhá o něco rychleji a víceméně i se samotnými windows nic podstatného nechybí. Snad jen česká klávesnice, ale ta se dá sehnat.

Ale měl bych jeden dotaz. Po HR mi teď WinXP při připojení k Activesync pokaždé háže hlášku "V síti již existuje shodný název.". Na funkci to nemá vliv, ale je to otravné a občas si Activesync postaví hlavu a hlásí něco jako, že "Zařízení nebylo rozpoznáno", ale to obvykle po několika marných pokusech o spojení zase zmizí a pak už to jen hlásí to se shodným názvem v síti.
Zkusil jsem se toho zbavit odebráním x500 z activesyncu, ale to nepomohlo. Nevíte někdo co s tím (jak to nějak resetnout nebo kde co přejmenovat)?
fra.iesus (99)|24.10.2007 17:29
vypnout podporu rozsirene sitove funkcnosti, nebo jaxe tomu tentononc: start -> setting -> communications -? USB to PC a odskrtnout jedinou vec, ktera se tam nastavuje. pak by to melo byt ok
Eso Rimmer (23)|24.10.2007 18:24
Díky. A ještě jeden dotaz bych měl. :) Dá se s PDA připojeným přes USB dostat na internet? Jde mi o vyzkoušení programů spojených s internetem. Wifi doma nemám a kupovat kvůli tomu klíčenku se mi nechce.
kingrad64 (8)|24.10.2007 20:37
Může mi někdo potvrdit, zda funguje s nějakým ( a jakým) navig. programem přijímač TMC? Je vůbec obsažen?Dík
Jardho (68)|25.10.2007 09:22
Ano, X500+ se připojeno na USB dostane na internet.
kocik_ce4you (3)|25.10.2007 11:08
Mám takovej hloupej dotaz. Dá se X500+ nějak vypnout? Nebo z toho musím vytáhnout baterku?
fra.iesus (99)|25.10.2007 11:14
[QUOTE="kocik"]Mám takovej hloupej dotaz. Dá se X500+ nějak vypnout? Nebo z toho musím vytáhnout baterku? [/QUOTE]Narozdil od HTC se vypnout bohuzel neda. Lze ale vypnout GSM modul a pouzivat pouze jako PDA - tim se dost zvetsi vydrz... nebo skutecne vytahnout baterku ;)
Tomáš Kubec (749)|25.10.2007 12:26
baterka se vytahovat nemusí, stačí posunout u ní tu pojistku
fra.iesus (99)|25.10.2007 12:47
jj, nebo tak - ale kdyz uz mame jit az do takovych detailu:
- odemkly zamek baterky je de facto vytazena baterka. neni to kontrolovane nijak elektronicky, jen se tim, ze se baterka odemkne, prerusi kontakt baterky s telefonem (kontakty totiz pruzi).
- co ale naopak kontrolovane je, tak je zadni kryt: v momente jeho otevreni se telefon vypne a nezapne se, dokud se kryt nevrati zpet a je jedno, jestli pod tim krytem bude zamek baterky zavreny nebo otevreny - zapne se pak tak jako tak (kryt baterky pak plni stejnou mechanickou pritlacnou funkci jako zamek) ;)
kocik_ce4you (3)|25.10.2007 14:50
Tak to je blbé :sarcastic: To znamená pokždé při vstupu do letadla vytahovat baterku... To není zrovna pohodlné. Měl by se nad tím výrobce zamyslet.
Furbo (323)|25.10.2007 14:55
Ale on se přeci zamyslel. Přeci můžeš vypnout telefonní část a veškeré bezdrátové fičury softwarově. Zapnuté PDA bez jakékoliv komunikace s vnějším světem nikomu v letadle nevadí.
Eso Rimmer (23)|25.10.2007 15:11
Dneska se mi stala zvláštní věc. Zjistil jsem, že mi zmizely kontakty (zůstaly jen ty na SIM) a nešlo poslat SMS. Aplikace SMS Sender se vůbec nechtěla spustit a ani přes kontakty/poslat sms se nic nedělo. Pak jsem si zkusil poslat SMS z jiného mobilu a nic. X500+ ji vůbec nezaznamenal. Zkusil jsem SR, obnovu zálohy, ale nepomohlo. Pak jsem narazil na tenhle topic https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=25658 kde někdo řešil stejný problém s X500 ve WM5. Tak jsem kartu vydělal a zabralo to. SMS najednou zase funguje. Zasunu kartu zpět a zase to nejde.:sarcastic: Nevíte někdo co s tím?

EDIT: Už to zase začalo fungovat, tak uvidím na jak dlouho.:(
kocik_ce4you (3)|25.10.2007 15:18
No pokud ho zamaskuješ tak ne. Jinak při vzletu a přistání je potřeba vypnout veškerá elektronická zařízení. Takže nestačí jen vypnout GSM mód. Nesmí být zapnutý např. ani MP3 přehrávač :sarcastic:
fra.iesus (99)|25.10.2007 15:22
presne tak, o nekolik prispevku vyse jsem to jiz zminoval: dokonce to vyrobce primo oznacuje "Flight mode" :)
rady4_ce4you (229)|25.10.2007 19:20
Chci se zeptat, jestli vam jde na 500+ navigace IGO. Mne jde spustit pouze TOMTOM. U IGo mi to nahlasi nedostatek pameti uz pri spusteni a nebo behem kratke doby po spusteni. Volneho mam 14,2 MB a vsechny programy mam zavrene.
jardith (28)|25.10.2007 20:00
zdar, me jede iGo v pohode, dnes jsem to na cestach po republice testoval cely den.. nicmene nedostatakem pameti me to taky jednou zahlasilo, ROM 489
rady4_ce4you (229)|25.10.2007 20:15
a kolik mas volne pameti kdyz to spoustis? Ja mam taky 489.
jardith (28)|25.10.2007 20:25
kolem 15 MB, max 20MB... ta mala ramka me taky pekne stve...

pouzivam iGO 2006 Plus ze 2007-06-18

edit:

me zas blbne activesync 4.5, fakt nechapu... necha me to na nekolika PC tak 5-6x pripojit a pak uz ani tuk... po hw resetu zase ok, ale opet jen na 5-6 pokusu

co s tim ??
rady4_ce4you (229)|25.10.2007 22:12
Mam stejnou verzi jako ty a problem je opravdu v te ramce :(( Udrzet to nad 16MB je temer nemozne. A to jsem vyhazel vsechny Eten aplikace.
fra.iesus (99)|26.10.2007 01:46
iGo 2006 bez problemu, iGo 2006 Plus bud je "extremne" narocny na pamet, nebo ma nejakou chybku... rok jsem se starsim fungoval bez problemu na htc artemis, paxem presedlal na x500+ a rovnou i na nove iGo - okamzite hlasky o nedostatku pameti, ve stejne dobe presedlal kolega na artemisu taktez na 2006 plus a stejne problemy - neni to mobilem, ale programem... pokousim se pri spousteni udrzet volneho cca 20MB pameti a pak to vydrzi (zatim jsem to nemel pustene dele nez cca 2~3 hodiny, takze nemuzu to rict s urcitosti - ale stale lepsi nez konec po trech minutach)

EDIT: kecal bych, rok to nebyl, ale cca 9 mesicu ;)
rady4_ce4you (229)|26.10.2007 06:00
no vcera mi uz nedostatek pameti zahlasil i fotak :mad: takze ono to bude celkem o te free memory. Jinak na MIO A701 co mam, tak mi nikdy nezahlasilo nedostatek pameti a IGO+ chodi v pohode.
DLZ (30)|26.10.2007 07:33
Dokud jsem užíval iGO, nesetkal jsem se s hláškou "Memory full". Nainstaloval jsem iGO Plus a díky plné paměti se to nedalo používat. Tak jsem se vrátil k původní verzi a aktualizuji jen mapy. Programy ukončuji neminimalizuji, využívám různé SPB produkty a volné paměti mám po restartu 24 MB a během užívání minimálně 16 MB.
jardith (28)|26.10.2007 09:47
tak od dnesniho rana jsem taky majitelem problemu s pameti... vcera jsem provedl HW reset, pridal iGO plus 2006 a proti minulemu stavu dodal Resco Explorer 2007 a plochu od SPB... pamet kolem 16MB.. po tomto resetu jsou s iGO plus problemy
Stehnak (78)|26.10.2007 09:55
Za tech "ubohych" 64 MB RAM v X500+ a X800 E-Tenu udelit nejaky pekny titul... Z kraje sem byl nastvanej ze sem nepockal na X500+ (-), ted sem rad ze mam "jen" X500 bez pluska...
Marian Veselý (662)|26.10.2007 09:59
To je problem male RAM, kdyz jsem jeste X500+ mel, musel jsem sakra premyslet nad tim, co za programy tam nainstaluji. Nakonec jsem tam nechal pouze ty etenacke, protoze cokoli jineho zralo pamet a neslo pak nic spustit. 64 MB je pro VGA zarizeni moc malo a neda se s tim kloudne pracovat, proto jsem se X500+ zbavil.
fra.iesus (99)|26.10.2007 10:15
nerikam, ze je to slava (skutecne 64MB pameti je kolikrat malo i na qvga, natoz vga), ale po prvnich tydnech hrani si s mou cihlou jsem se na to nakonec vybodnul a jak tak nad tim premyslim, tak ani nevim, kdy jsem naposled provadel sr (je to uz vice dni zpet) - zadny problem s pameti, zadny problem s cimkoliv jinym... no ale mam tam jen nekolik z puvodnich aplikaci a jen par dalsich navic (davam prednost decentnim a nenarocnym resenim oproti tomu, co tady ctu: ruzne SPB aplikace atd.)

EDIT:
PS: po nekolika dnech uzivani je volna pamet po ukonceni vsech aplikaci 18MB :)
weemes (20)|26.10.2007 13:21
Dneska mi dosel X500+ z opravy. Hodili mi tam novej FW 489. Mam ale problem, najednou mi nefunguje po instalaci TOMTOM6. Hlasi mi to: Nebyly nalezeny zadne mapy. Mapy na SD mam. Pred novym FW to slo normalne nainstalovat. Nevite nekdo co s tim?
lukis_ce4you (35)|26.10.2007 13:27
Paměť je u X500+ opravdová tragedie. Malá základní velikost společně s VGA a memory leakem vpodstatě vylučuje použití náročnějších aplikací.
Běžně nejde vyfotit na nejvyšší rozlišení (na to používám FreeUP RAM od SKtools, pak jede)
Na iGO bohužel často nepomůže ani FreeUP RAM a je nutný SR, bohužel i po SR se paměť neustále sama zasírá a dříve či později to padne. Není pohodovější situace, když jedu, fakt nevim, kam mám odbočit a na displayi je "Memory full" :(
Furbo (323)|26.10.2007 14:57
Tak se trošku přiznám, že moc nevím o čem tu mluvíte. Používám verzi 543, programy od SPB tzn. Shell, Suite, Time, Backup atd., navigaci tomtom 6.03, běžně mám spuštěný Activ Sync., mail a kalendář. X500+ restartuju cca jednou za dva dny a občas udělám údržbu softem od MemMaidu.
Ale hlášku o nedostatku paměti jsem nikdy u mě neviděl.;)
fra.iesus (99)|26.10.2007 15:05
nainstaluj si igo 2006 plus a uvidis :D (krom tohohle programu jsem ji tez v zivote nevidel: nepouzivam zadne utilitky na uvolnovani pameti, programy nezaviram, jen minimalizuji a pouze v pripade spusteni navigace zvolim ukoncit vse)
weemes (20)|26.10.2007 15:49
Tak sem nikde nic nenasel. Fakt nevite nekdo co s tim TomTomem? Uz sem bezradnej..
fandap (57)|27.10.2007 14:17
Ahoj všem, lze změnit funkce levého a pravého softwarového tlačítka na obrazovce DNES ? Nedaří se mi to najít - díky za odpověď.
Tomáš Kubec (749)|27.10.2007 16:04
Hledej tohle: SoftKeyApplet.cpl

Nebo to jde také změnit přímo v registrech.

Levá soft. klávesa:
HKCU/Software/Microsoft/Today/Keys/112/Default="Telefon"
HKCU/Software/Microsoft/Today/Keys/112/Open="\Windows\Nabídka Start\Telefon.lnk"

Pravá soft. klávesa:
HKCU/Software/Microsoft/Today/Keys/113/Default="Kontakty"
HKCU/Software/Microsoft/Today/Keys/113/Open="\Windows\Nabídka Start\Kontakty.lnk"
jardith (28)|27.10.2007 20:07
zdravim, dostanu do x500+ nejak titulky k filmum? dle google to jde, ale 2x moudry z toho nejsem...
simumarek (61)|27.10.2007 21:23
Dobry den. Uvazujem o kupe x500+ ale chcel by som niekoho poprosit aby mi urobil screeny z opery pre PPC. Chcel by som vediet ako vyuzije ten maly displej VGA rozlisenie pri prezerani webu cez operu. Rozmyslam totizto ci si kupit nejake samostatne PDA s VGA (rozmyslam nad Acerom N311) alebo to spojit do jedneho s GSM modulom, ako napriklad tento eten. PDA pouzivam najma na web, maily a pracu z dokumentami. Nejako nepotrebujem externu alebo vysuvnu klavesnicu, staci mi ta sw, som na nu zvyknuty. ale chcem VGA aby boli tlacidla na pisanie o nieco vacsie ako na QVGA a hlavne nech sa mi na displej zmesti cim viac informacii. Dakujem za pomoc.
simumarek (61)|29.10.2007 17:37
To mi nikdo neviete poskytnut niekolko screenov otvorenych web stranok, aby som videl ako to vysera? Stale totizto nad tymto zariadenim uvazujem, aj napriek niektorym problemom, ktore su v tomto fore spomenute. Chcel by som vediet ako sa pise na klavesnici pri VgA rozliseni ked ma displej len 2,8"? Momentalne mam zariadenie s displejom 3.7 " a pisanie na sw klavesnici mi ide bez problemov, tak neviem ci nebude problemom taky maly displej a dane tlacidla ci nebudu az prehnane male?
Ivo Pokorný (400)|29.10.2007 17:43
Nemam operu, takze screen neposkytnu. Pokud jde o SW klavesni, tak na QVGA i VGA budes mit klavesnici stejne velkou (stejny pocet tlacitek na stejne plose), jen budou detailnejsi. Tot k tomu co jsi se ptal poprve...
Po druhe - klavesnice bude mensi, psat se na tom da. Umis-li trochu s PC, udelej si 3,7" displej a na nem klvesnici a pak to zmensi na 2,8" a mas realny pohled na klavesni. Neumis- li to na PC udelaj to na papire a zmensi na kopirce. ;)
fandap (57)|29.10.2007 17:53
ahoj všem,
při telefonování mi nereaguje změna hlasitosti do sluchátka - posuvník jezdí nahoru dolů, ale hlasitost zůstává na stejné úrovni - používám profily - že by to fixovaly na konstantní úroveň? díky za případnou radu
simumarek (61)|29.10.2007 19:25
Ivo Pokorný: No jasne nejako podobne to skusim, este by ma zaujmalo vas ako byvaleho majitela hx4700 co vas donutilo k prechodu na E-TEn a ako by ste to porovnali? Predsa len hx4700 bolo a stale je high-end ppc, len nema gsm modul, co mne ani nejako moc zatial nechyba. Mohli by ste mi to zrovnat s x500+, co vam chyba a co vam naopak vyhovuje po prechode? Dakujem vopred.
Marian Veselý (662)|29.10.2007 19:42
Já vás budu před koupí trochu varovat. Měl jsem X500+ a po 3 týdnech šla z domu. JEDINNÝM A NEJVĚTŠÍM PROBLÉMEM JE MALÁ RAMKA. 64 MB je pro WM6 zařízení s VGA málo. Pokud plánujete zařízení OPRAVDU hojně využívat jako mobilní kancelář (tedy maximum kancelářských aplikací) a ne jen jako lepší telefon s diářem, obávám se, že dopadnete stejně jako já. Kromě tohoto nemám k X500+ větších výhrad a ten, kdo tomu dal jen těch 64MB by zasloužil pověsit za k....e do průvanu. Malá RAMka dělá z jinak výborného zařízení luxusní telefon s diářem na občasné prohlížení internetu a mailů, ne mašinu, kterou celý den maximálně využívám a potřebuji se na ní maximálně spolehnout.
simumarek (61)|29.10.2007 19:54
V podstate toho sa bojim aj ja, ale ake ine zariadenie s VGA a GSM prichadza do uvahy? Myslim, ze v ponuke Nic take nenajdem.
Marian Veselý (662)|29.10.2007 20:15
Musíte se rozhodnout co chcete. Buď VGA - vyšší spotřeba, náročnější na pamět ROM i RAM a na procesor, pomalejší běh, nebo "jen" QVGA, ale pak to bohatě vyváží ty protiklady. Sám jsem předtím měl VGA zařízení, byl jejich obrovským zastáncem!!! a přechodu na QVGA jsem se moc bál. Zvykl jsem si, teď už mi to vůbec nechybí a získal jsem spolehlivost, rychlost, použitelnost, výdrž. Nebo si ještě chvíli počkáte a budete doufat, že výrobci pochopí, že 128 MB RAM je optimum pro dnešní dobu a VGA. S VGA a 128 MB RAM přichází nové I-mate, nové Eteny X800 a M800 (tam není ještě velikost RAM jasná, protože co tisková zpráva, to jiná hodnota, ale třeba....). Osobně jsem maximálně spokojen s Kaiserem a po zkušenostech, které jsem nabyl s PDA do dnešní doby (mám 5-té zařízení) půjdu do VGA až v chvíli, kdy mi kapacita baterie (blíží se nové generace baterií) bude při průměrné práci zaručovat rozumnou výdrž, což se o dnešních PDA s VGA, GPS a GSM říci nedá.

SMAZAT
Ivo Pokorný (400)|29.10.2007 21:19
[QUOTE="simumarek"]
No jasne nejako podobne to skusim, este by ma zaujmalo vas ako byvaleho majitela hx4700 co vas donutilo k prechodu na E-TEn a ako by ste to porovnali? Predsa len hx4700 bolo a stale je high-end ppc, len nema gsm modul, co mne ani nejako moc zatial nechyba. Mohli by ste mi to zrovnat s x500+, co vam chyba a co vam naopak vyhovuje po prechode? Dakujem vopred.[/QUOTE]

Hlavne me donutilo all-in-one, ono porad nekde hledat nejake zarizeni (GPS, mobil), k tomu kupu nabijecek uz me trochu stvalo. Je to divne, ale jinak nejsem moc zastancem all-in-one zarizeni. Mozna uz jsem chtel novejsi zarizeni a myslel jsem, ze E-TEN bude lepsi. Osobne jsem chtel pockat na X800. Pak jsem X500 vzal jako mezikrok, aby se jeste vubec dalo zbavit hxka. Pak vyslo X500+, ktere jsem myslel, ze mi bude stacit. Ale po HW strance je to spatny. Ovsem na druhou stranu mi prijde asi tak svizne jako WM5 co jsem mel naposledy na hx4700, takze si az tak zase nestezuji jako jini ve vedlejsim vlakne. Hlavne takovi radilkove, kteri vubec X500+ nemaji a stale se ohani X500 nebo M700, pricemz to je uplne jine. I kdyz rozdil X500 a X500+ je jen to VGA. Bohuzel se relativne dost projevuje na vykonu, ale neni se cemu divit.
HX4700 melo krasny displej, velky, ale hlavne transreflexivni (nebo jak se to jmenuje), tedy citelny na slunci (cim vic slunce, tim vic citelny). To se o displeji E-tenu rict neda ani nahodou. No a rozdil 4" / 2,8" je taky dost velky. Na druhou stranu X500+ je zarizeni "do kapsy", kterou by mi hxko pekne nafouklo nebo utrhlo. :) Puvodne jsem chtel u X500+ zustat, ale az bude neco jineho s VGA a rozumnym vykonem, kouknu na to (a za rozumnou cenu). Bohuzel tou dobou uz bude asi X500+ temer neprodejne, pokud se neco nestane s nejakou novou verzi ROM. Ale pak uz zase nebudu mit duvod se ho zbavit. ;)
pavel.m (28)|29.10.2007 22:08
Byl jsem vlastníkem hx4700, GPS modulu a telefonu, v podstatě všude jsem měl nafouknuté kapsy nebo batoh. Rozhodl jsem se pro jedinné zařízení a pokud vím tak pouze X500+ splňovalo a ještě splňuje mé požadavky: telefon, GPS, VGA, WiFi.
Po vybalení a s ROM 488 a češtinou to bylo trochu zklamání ale přechod na anglickou ROM 543, bez ETEN aplikací a češtiny to vyřešil. Používám hlavně telefon, Office a PocketInformant, sem tam navigaci SmartMaps a je to celkem OK.
Na menší display se dá zvyknout (ale vzpomínám se slzou v oku) a hlavně se to dá všechno nosit v kapse u saka, košile nebo kalhot a ovládat jednou rukou, což o hx4700 rozhodně neplatí.

PS u foťáku je vhodné vypnout ukládání data a hodiny a pak nebudou otravovat hlášky o nedostatku paměti (alaspoń u mně to pomohlo)