Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

X Eten X500+ - tipy, triky, zkušenosti

fra.iesus (99)|9.10.2007 18:01
Uz to u SMS podporuje i MP3? Tak toho jsem si vazne zapomnel vsimnout... jen pro upresneni: vazne je rec o vyzvaneni pro SMS nebo obecne (telefon)? Neni to totiz totez...
rady4_ce4you (229)|9.10.2007 19:56
Mate uz nekdo nahranou novou ROM 489 CZ? Zajimalo by mne, jestli je lepsi jako 488 a jestli nema opet nejake nedostatky.
Petr Nowak (79)|9.10.2007 20:31
Mel jsem ji a byl to des !
erikzon (4)|9.10.2007 20:49
Ja jsem ji dnes poslal do opravy.Po softresetu nesel telefon,WiFi,USB.Jediny lek - sundani zadniho krytu +5min. pausa.Pak to slapalo.
rady4_ce4you (229)|9.10.2007 20:54
No mne to zatim jede. Jinak u jsem objevil prvni chybicky.

- opet velka pismenka v textu
- spojeni PDA - USB nutne zrusit rozsirenou fukci site

Celkove se mi to zda ale rychlejsi a mela by tam byt upravena CZ lokalizace od Sunysoftu.
KM (21)|10.10.2007 08:51
[QUOTE="fra.iesus"]Uz to u SMS podporuje i MP3? Tak toho jsem si vazne zapomnel vsimnout... jen pro upresneni: vazne je rec o vyzvaneni pro SMS nebo obecne (telefon)? Neni to totiz totez...[/QUOTE]
Ano skutečně jde o SMS, resp. vše v "Zvuky a upozornění". Mám tam nastavenou MP3 melodii.Akorát mě štve proč to musí zabírat RAM,když u zvonění telefonu to lze mít uloženo i na kartě?!:no: Ještěže jde nastavit ten komprimovaný formát.
K nové ROM: Znamená to, že anglická je nyní verze 543 a česká 489? Takže nejsou kompatibilní? Mohl by se vyjádřit někdo od lokalizátora, co je nového a kdy bude vše, tak jak má?
Mimochodem, nemůžu se přihlásit na tech. podpoře - nefunguje ani SN ani IMEI - má někdo podobné zkušenosti?
Petr Nowak (79)|10.10.2007 09:25
Podpora muze byt problem: mne taky neslo prihlasit se na podporu (ani ceska ani zahranicni) - neplatne SN/IMEI. Distributori (kteri jsou v CR 3 nebo dnes uz snad jen 2, pote co udajne ETEN vypovedel Eshopu smlouvu) kontroluji co dodali a poskytuji podporu pouze na jimi dodane kusy. Budes se muset obratit na sveho prodejce at ti podporu zajisti on (at uz primo nebo zprostredkuje). Mne ji prodejce nebyl schopen cca tyden sehnat/zajistit a nakonec sam navrhl vraceni PDA/penez.
Michal Míšek (7)|11.10.2007 08:27
[QUOTE="Petr Nowak"] Mne ji prodejce nebyl schopen cca tyden sehnat/zajistit a nakonec sam navrhl vraceni PDA/penez.[/QUOTE]

Od koho si kupoval PDA??? Mě se taky nejde přihlasit na podporu a zajmalo by mě od jakých distributorů se dá přihlásit na podporu
Petr Nowak (79)|11.10.2007 10:52
PDA jsem kupoval v ATC (ATComputers) v Ostrave. Nevim od koho berou...
rady4_ce4you (229)|11.10.2007 11:27
Jelikoz jsem zrusi CZl lokalizaci u Etena, tak se chci zeptat, jestli nekdo z vas nema klavesnici s CZ znaky.

diky
rady4_ce4you (229)|11.10.2007 20:31
Jinak bez lokalizace od sunysoftu je to PDA jak vymenene :yes:
fra.iesus (99)|11.10.2007 23:54
bohuzel se zjistilo, ze ceska klavesnice od samana na etenu s wm6 nechodi (na jinych strojich - htc beha bez problemu...) nevim cim to je, zkousim na to prijit, ale bohuzel do te doby neznam zadnou free verzi :(
...a propos, mate nekdo nejake zkusenosti s prekladem wm? (chci se do toho pustit, a nevim kde zacit :))
bmk (117)|14.10.2007 11:12
[QUOTE="KM"][QUOTE]Vyzvaneni pro SMS mohou byt pouze ve WAV (a WMA? sry, ted si nejsem uplne jisty - WMA nepouzivam) formatu. k tomu, aby se objevily v seznamu je staci zkopirovat do adresare \My Documents, \Windows nebo \Windows\Rings ...pak uz jen staci zvolit a je to [/QUOTE]
Abych to po pokusech upřesnil: vyzvánění mohou být jakéhokoliv přehratelného formátu (WMA, MP3, WAV), ale musí být umístěny pouze do složky /WINDOWS, jinak se neobjeví v seznamu.
Ale jinak díky za motiv. ;) [/QUOTE]

bmk (117)|14.10.2007 11:19
[QUOTE="KM"][QUOTE="fra.iesus"]Uz to u SMS podporuje i MP3? Tak toho jsem si vazne zapomnel vsimnout... jen pro upresneni: vazne je rec o vyzvaneni pro SMS nebo obecne (telefon)? Neni to totiz totez...[/QUOTE]
Ano skutečně jde o SMS, resp. vše v "Zvuky a upozornění". Mám tam nastavenou MP3 melodii.Akorát mě štve proč to musí zabírat RAM,když u zvonění telefonu to lze mít uloženo i na kartě?!:no: Ještěže jde nastavit ten komprimovaný formát.
K nové ROM: Znamená to, že anglická je nyní verze 543 a česká 489? Takže nejsou kompatibilní? Mohl by se vyjádřit někdo od lokalizátora, co je nového a kdy bude vše, tak jak má?
Mimochodem, nemůžu se přihlásit na tech. podpoře - nefunguje ani SN ani IMEI - má někdo podobné zkušenosti?[/QUOTE]

Mi to tam taky píše, že mám nesprávné SN ...ale po registraci trvalo několik dní, to ověřování, s negativním výsledkem...
bmk (117)|14.10.2007 11:27
[QUOTE="KM"][QUOTE="fra.iesus"]Uz to u SMS podporuje i MP3? Tak toho jsem si vazne zapomnel vsimnout... jen pro upresneni: vazne je rec o vyzvaneni pro SMS nebo obecne (telefon)? Neni to totiz totez...[/QUOTE]
Ano skutečně jde o SMS, resp. vše v "Zvuky a upozornění". Mám tam nastavenou MP3 melodii.Akorát mě štve proč to musí zabírat RAM,když u zvonění telefonu to lze mít uloženo i na kartě?!:no: Ještěže jde nastavit ten komprimovaný formát.
K nové ROM: Znamená to, že anglická je nyní verze 543 a česká 489? Takže nejsou kompatibilní? Mohl by se vyjádřit někdo od lokalizátora, co je nového a kdy bude vše, tak jak má?
Mimochodem, nemůžu se přihlásit na tech. podpoře - nefunguje ani SN ani IMEI - má někdo podobné zkušenosti?[/QUOTE]

Jak se tedy dá přidat do Windows MP3ka aby s e zobrazila v nabídce pro zvolení melodie pro upozornování ??? s těmi krátkými úryvky co tam jsou je vlastně budík nepoužitelný..díky za info...
rady4_ce4you (229)|14.10.2007 19:06
[QUOTE]Jak se tedy dá přidat do Windows MP3ka aby s e zobrazila v nabídce pro zvolení melodie pro upozornování ??? s těmi krátkými úryvky co tam jsou je vlastně budík nepoužitelný..díky za info...
[/QUOTE]

Pouzij SPB time a mas to vyresene.
ogie_ce4you (13)|15.10.2007 20:17
Zdravím, po nahrání nové rom R2 543 se vyskytli problémy s displayem v nekterých místech je dosti nepřesný (při psaní sms na klávesnici nekteré znaky jsou posunuty o radek) zkousel jsem HR nove nastaveni displaye ( coz je problem podari se ho naformatovat az tak na po dvacate a nekdy ani to ne) nemáte s tím nekdo zkusennosti popř. co s tím ??
..fólii uz jsem dal pryc a problém je porád stejný.
Vlastimil Hátle (2)|15.10.2007 22:44
[QUOTE="Jardho"]Skype:
Díval jsem se na www.skype.com ohledně možnosti použít Skype pro X500+ (nejenom chat, ale především voice) a zdá se, že X500+ zatím není podporován.

Prosím máte zkušenosti s použitím Skype volání na X500+ (popř. Skype volání za použití wifi)?[/QUOTE]

Tak jsem skype na E-Ten X500+ nainstaloval a vyzkoušel ho. Připojení k internetu přes GRPS-EDGE. Skype fungovalo částečně spojení se navázalo, ja jsem druheho učastníka slyšel, bohužel on jen přerušovaně. Zasílaní zpráv přes skype fungovalo bez problémů oboustranně.
Myslím , že při připojení přes wifi by komunikace mohla být bez problémů.
Vlastimil Hátle (2)|15.10.2007 22:51
[QUOTE="Ivo Pokorný"][QUOTE="ipospa"]Má někdo originál dobíječku do auta. Nebo dobíjí se někomu X500+ v autě i s běžícím TTom?[/QUOTE]

Koupil jsem si do auta tuto nabijecku, ktera dava na USB az 1A. S X500 mi fungovala bez problemu, s X500+ jsem ji jeste tak dlouhou cestu netestoval,a le zda se mi ze nabiji dobre. Takze bych se podival, kolik A ta tvoje nabijecka muze dodavat, protoze 850mA muze byt malo.

Jinak X500+ se mi z USB pocitace dobije uplne bez problemu. Stejne jako s neznackovou USB nabijeckou primo do site, ktera dava az 2A.[/QUOTE]

Mám originál dobíječku do auta a dobíjení mi se zapnutým Ttomem funguje bez problémů.
Jardho (68)|16.10.2007 03:10
Skype přes wifi taky nic moc. Prakticky stejná zkušenost, já jsem slyšel celkem dobře, ale protistrana dost mizerně.
rady4_ce4you (229)|16.10.2007 06:13
Chci se zeptat, jak vam drzi zadni kryt baterie. Mne se bezne stava, ze pri vytahovani z orig. pouzdra a neboz HF v aute se mi povysune a nebo uplne odpadne zadni kryt baterie :?
DLZ (30)|16.10.2007 08:57
[QUOTE="Vlastimil Hátle"][QUOTE="Jardho"]Skype:
Díval jsem se na www.skype.com ohledně možnosti použít Skype pro X500+ (nejenom chat, ale především voice) a zdá se, že X500+ zatím není podporován.

Prosím máte zkušenosti s použitím Skype volání na X500+ (popř. Skype volání za použití wifi)?[/QUOTE]

Tak jsem skype na E-Ten X500+ nainstaloval a vyzkoušel ho. Připojení k internetu přes GRPS-EDGE. Skype fungovalo částečně spojení se navázalo, ja jsem druheho učastníka slyšel, bohužel on jen přerušovaně. Zasílaní zpráv přes skype fungovalo bez problémů oboustranně.
Myslím , že při připojení přes wifi by komunikace mohla být bez problémů.[/QUOTE]

Ahoj, já nemám problém se Skypem přes WiFi. Kvalita hovoru z X500+ je srovnatelná s komunikací z PC. Nestavěl bych kvalitu hovoru do polohy GPRS-EDGE vs. WiFi, ale je třeba srovnávat parametry linek, jako je propustnost, přenosová rychlost, u bezdrátových technologií kvalita signálu, apod. EDGE dosahuje při dobrém pokrytí signálem rychlostí kolem 200 kbit/s pro downlink a kolem 100 kbit/s pro uplink v konfiguraci time slotů 3+2. Zde je to pro hlas asi hraniční, ale v případě dobré a stabilní propustnosti, ještě s trochou skromnosti použitelné. U WiFi záleží na konfiguraci. V mém případě užívám 512 kbit/s downlink a 256kbit/s uplink a problém nemám. Pokud máte WiFi 128/128, je to obdobné jako u EDGE. Skype chat je funkční prakticky kdykoliv, objem přenášených dat je zde minimální. DLZ
Standa999 (138)|16.10.2007 09:01
[QUOTE="Jardho"]Skype přes wifi taky nic moc. Prakticky stejná zkušenost, já jsem slyšel celkem dobře, ale protistrana dost mizerně.[/QUOTE]

Zkousels nekdy ping Eten-AP? Prikladam ping mezi sebou na vzdalenost 1m.

Furbo (323)|16.10.2007 13:01
[QUOTE="rady4"]Chci se zeptat, jak vam drzi zadni kryt baterie. Mne se bezne stava, ze pri vytahovani z orig. pouzdra a neboz HF v aute se mi povysune a nebo uplne odpadne zadni kryt baterie :? [/QUOTE]
to bych jednoznačně reklamoval
BigPatrick (27)|16.10.2007 20:08
[QUOTE="Furbo"][QUOTE="rady4"]Chci se zeptat, jak vam drzi zadni kryt baterie. Mne se bezne stava, ze pri vytahovani z orig. pouzdra a neboz HF v aute se mi povysune a nebo uplne odpadne zadni kryt baterie :? [/QUOTE]
to bych jednoznačně reklamoval[/QUOTE]

Mi ten kryt baterie drží tak, že doufám, že ho nebudu muset sundávat. Kdykoliv jej musím sundat, mám strach, že si zničím PDA. Takže taky doporučuji reklamaci.
BigPatrick (27)|16.10.2007 20:19
Jinak k technické podpoře: Eten do ČR přiesla firma E-shop, s.r.o. Ta (jako jediná) vybudovala technickou podporu pro své zákazníky. Takže máte-li svého Etena z jiné distribuční sítě, tuto podporu u E-shopu nedostanete. Je vázaná na SN přístroje. Přijde mi to docela logické. Proč by dávali technickou podporu na něco co neprodali. Ono překupovat zboží umí kde kdo. Ale vybudovat kolem toho zákaznický servis apod., to už je jiná. Já mám svou X500+ z distribuce E-shopu a podpora funguje skvěle. Vše řeší do 24 hodin.
Petr Nowak (79)|16.10.2007 21:08
Bezpochyby. Bohuzel jini distributori (aspon v mem pripade) to nebyli schopni zajistit.

Jak je to vubec ted aktualne s distributorstvim Eshop ? Probehly nejake informace o vypovezeni, coz firma eshop vyvracela....
htcjirka (1875)|16.10.2007 21:11
Oficialni tiskova zprava

E-TEN, přední světový návrhář a výrobce chytrých kapesních přístrojů si dovoluje oznámit jmenování společností ELKO TRADING, spol. s r.o. (ELKO) a Digital Focus, RRC Group (DiFO) oficiálními distributory kapesních počítačů s telefonem E-TEN Glofiish v České republice a na Slovensku. S plným oprávněním a podporou centrály E-TEN, poskytuje společnost ELKO & DiFO uživatelům výrobků Glofiish okamžité a efektivní služby.

Informační systémy E-TEN získaly celosvětovou reputaci a komerční úspěch u značkových kapesních počítačů s telefonem značky Glofiish. Společnost ELKO & DiFO bude do České republiky dodávat nejnovější telefony Glofiish , včetně modelů M700, X500+ a X800. Model X500+ disponuje VGA displejem s vysokým rozlišením, model M700, obsahuje výsuvnou klávesnici a model X800, což je první kapesní počítač s telefonem společnosti E-TEN s konektivitou 3.5G. Všechna tato zařízení jsou založena na platformě Windows Mobile® 6 a mají podobné ultra tenké a kapesní rozměry, včetně všech bezdrátových připojení - GSM, Wi-Fi®, GPS a Bluetooth® - což je standard pro kapesní počítače s telefonem Glofiish.

V poslední době byli zákazníci chybně informováni webovou stránkou E-Shop. Společnost E-TEN oficiálně prohlašuje, že E-Shop není distributorem společnosti E-TEN a www.e-ten.cz nejsou oficiální webové stránky společnosti E-TEN. Uživatelé se musí ujistit, že výrobky nakupují od autorizovaných prodejců společnosti E-TEN a že obdrží správné informace a podporu od autorizovaných dodavatelů nebo z oficiálních webových stránek společnosti E-TEN: www.glofiish.com . Bez podpory autorizovaných dodavatelů i originálního výrobce, nebudou moci získat uživatelé, kteří nakoupí své přístroje u neautorizovaných dodavatelů, podporu technických problémů, což může vést k promarnění jejich investic.

Ohledně otázek spojených s výrobky společnosti Glofiish, navštivte prosím oficiální webové stránky společnosti E-TEN ww.glofiish.com nebo kontaktujte místní prodejce.
KM (21)|17.10.2007 15:22
[QUOTE="BigPatrick"]Jinak k technické podpoře: Eten do ČR přiesla firma E-shop, s.r.o. Ta (jako jediná) vybudovala technickou podporu pro své zákazníky. Takže máte-li svého Etena z jiné distribuční sítě, tuto podporu u E-shopu nedostanete. Je vázaná na SN přístroje. Přijde mi to docela logické. Proč by dávali technickou podporu na něco co neprodali. Ono překupovat zboží umí kde kdo. Ale vybudovat kolem toho zákaznický servis apod., to už je jiná. Já mám svou X500+ z distribuce E-shopu a podpora funguje skvěle. Vše řeší do 24 hodin.[/QUOTE]
Tak já mám stroj od E-shopu (prodejce MShop.cz), a jak jsem psal dříve, nefunguje mi ani SN ani IMEI...:?: To by mě tedy zajímalo na koho se teď obrátit?
On je to totiž takový svérázný přístroj - někdy něco jede, někdy ne... (např. začně blikat modrá dioda bez zapnutého BT i GPS, pluginy po SR někdy naskočí, někdy ne, kdysi se mi displej sám vypínal, dnes mi pouze ztmavne - anebo ztmavne i při puštěné navigaci - a já se divím, že mám baterku zachvíli včudu...)
BigPatrick (27)|17.10.2007 15:28
[QUOTE="KM"][QUOTE="BigPatrick"]Jinak k technické podpoře: Eten do ČR přiesla firma E-shop, s.r.o. Ta (jako jediná) vybudovala technickou podporu pro své zákazníky. Takže máte-li svého Etena z jiné distribuční sítě, tuto podporu u E-shopu nedostanete. Je vázaná na SN přístroje. Přijde mi to docela logické. Proč by dávali technickou podporu na něco co neprodali. Ono překupovat zboží umí kde kdo. Ale vybudovat kolem toho zákaznický servis apod., to už je jiná. Já mám svou X500+ z distribuce E-shopu a podpora funguje skvěle. Vše řeší do 24 hodin.[/QUOTE]
Tak já mám stroj od E-shopu (prodejce MShop.cz), a jak jsem psal dříve, nefunguje mi ani SN ani IMEI...:?: To by mě tedy zajímalo na koho se teď obrátit?
On je to totiž takový svérázný přístroj - někdy něco jede, někdy ne... (např. začně blikat modrá dioda bez zapnutého BT i GPS, pluginy po SR někdy naskočí, někdy ne, kdysi se mi displej sám vypínal, dnes mi pouze ztmavne - anebo ztmavne i při puštěné navigaci - a já se divím, že mám baterku zachvíli včudu...)[/QUOTE]

V tomto případě bych kontaktoval prodejce nebo přímo firmu E-shop. Je to přece jenom počítačový systém, někdo mohl zapomenout výrobní číslo tvého přístroje zadat do databáze apod.
S chybami, které popisuješ bych přístroj reklamoval.
fra.iesus (99)|17.10.2007 15:29
tak to upgradni na 489 a neinstaluj lokalizaci...
jinak pokud jde o stazeni ROM atd, tak to pujde na www.glofiish.com po registraci...co se technicke podpory tyce, tak bud se ji domahat po MShop.cz, nebo se smirit s tim, ze v cestine nebude :-(
KM (21)|17.10.2007 16:59
Pokud vím, tak oficiálně (bez ztráty záruky) nainstalovat novou ROM nejde. (???)
Stažení ROM půjde nebo jde? Když jsem se tam zaregistroval (mimochodem o verzi OS WWE 488 zde při výběru z roletového menu není ani zmínka), tak na TECH SUPPORT CENTER mi to hlásí buď neplatné heslo nebo zahlcenou síť.:?:
to BigPatrick: Můžu se zeptat co jsi na supportu E-shopu řešil (a vyřešil)?
gorge_No.1_ce4you (191)|17.10.2007 17:18
Stačilo by tady sehnat uživatele, který má v telefonu už ofiko CZ verzi 489. Z telefonu extrahovat kopii ROM a tu už lehce flashnout do telefonu. Pak bys záruku ztratit neměl. :)
Eso Rimmer (23)|17.10.2007 18:40
Tak jsem si pořídil X500+, mám ho teprve druhý den a je to mé první PDA, takže se s tím teprve seznamuji. Navíc jak na sviňu v žádném oblíbeném obchodě nemají 4GB SDHC, takže jsem zatím bez karty. Ale k věci. Chtěl jsem se zeptat jaký je rozdíl mezi tou romkou 489 (kterou mám v pda) a 543? A je i česká verze 543? Jo a na etencorp.com je ke stažení skype 2.1. Ten je záhodno instalovat?
Vestman (31)|17.10.2007 18:53
[QUOTE="Eso_Rimmer"]Tak jsem si pořídil X500+, mám ho teprve druhý den a je to mé první PDA, takže se s tím teprve seznamuji. Navíc jak na sviňu v žádném oblíbeném obchodě nemají 4GB SDHC, takže jsem zatím bez karty. Ale k věci. Chtěl jsem se zeptat jaký je rozdíl mezi tou romkou 489 (kterou mám v pda) a 543? A je i česká verze 543? Jo a na etencorp.com je ke stažení skype 2.1. Ten je záhodno instalovat?[/QUOTE]

543 sa mi zda rychlejsia, stabilnejsia. Dalsia vyhoda 543-ky je, ze ked "zdvihnete" hovor, tak hned pocujete druhu stranu a druha strana pocuje hned teba. Nie je tam ziadna "podleva" a nie je v 543-ke ani neprijemne prasknutie v sluchadle. Skype z E-ten.corp pouzivam.
Eso Rimmer (23)|17.10.2007 20:26
Já teda ještě netelefonoval, tak ani nevím, jestli s tím nějaký problém je, ale nověší romku bych klidně zkusil. Nechci ale přijít o tu původní, takže dá se odněkud stáhnout a nebo zazálohovat do PC? Na e-ten.cz mi to nebere serial, takže se tam na podporu nedostanu.

A ještě dotaz ohledně připojení k netu. Dá se přes USB kabel přes PC nějak dostat na net?
rady4_ce4you (229)|17.10.2007 21:22
Taky bych do te 543 sel, jen nevim kde hledat. V zaloze mam 489 CZ jako instalacku a tak doufam ze v pripade reklamace to pujde podflesnout zpet, nebo se pletu?
gorge_No.1_ce4you (191)|17.10.2007 21:57
v případě, že se mobil bude dát flashnout, tak to půjde.
Furbo (323)|17.10.2007 22:09
no úplně jednoduše to nepůjde. bude to hlásit min. konflikt jazykových verzí.
Furbo (323)|17.10.2007 22:11
[QUOTE="Vestman"]
543 sa mi zda rychlejsia, stabilnejsia. Dalsia vyhoda 543-ky je, ze ked "zdvihnete" hovor, tak hned pocujete druhu stranu a druha strana pocuje hned teba. Nie je tam ziadna "podleva" a nie je v 543-ke ani neprijemne prasknutie v sluchadle. Skype z E-ten.corp pouzivam.[/QUOTE]

mám 543. opravdu je asi rychlejší a stabilnější. I když bohužel prodlevu při přijímání hovoru tam mám cca 2 sec.
fra.iesus (99)|17.10.2007 22:12
chjo, tak postupne:
- pokud nekdo mate rom 488, tak flashnutim 489 nikterak zaruku neztracis - je to oficialni cesta (alespon podle vyrobce, nevim, co na to reknou distributori, ale to nikoho nakonec zajimat nemusi - prinejhorsim se trosinku prodrazi pripadna reklamace o postovne)
- co se 543 a "zrychleni" prijati hovoru tyce, tak nemam tuseni, co kdo v tom mate, nebo spise nemate za soft, ale ve stejnem "slozeni" programu jako u 488 a 489 mi to funguje uplne stejne, cili muzu zvednou hovor, napit se, polknout a pak cekat, ze mne druha strana uz bude slyset... proste 1-2 vteriny pauza (ticho)
- z 488 ani 489 na 543 bez ztraty zaruky nic neflashnes, jedna se o rozdilne jazykove verze, cili prechodem z jedne na druhou ztracis zaruku (pokud si pred reklamaci nevratis puvodni) -no jinak plati to, co bylo napsano prede mnou: pokud ti to flashnou pujde bez "obchazeni", tak zaruku neztracis, ale to ti nepujde ;)
rkupka (30)|18.10.2007 01:45
Vsechny mozne verze systemu se daji najit zde:

http://files.eten-users.eu/
user: eten
heslo: etendown

je to od tud

http://smartmania.mobilmania.cz/forum/viewtopic.php?p=18691
Eso Rimmer (23)|18.10.2007 17:06
rkupka:
Všechny možné jo, ale žádná česká. Mám v PDA od výrobce 489 CZ a chtěl bych časem vyzkoušet tu anglickou 543. A když to jde flashnout na tu anglickou, tak to přece musí jít i zpátky, ne?
fra.iesus (99)|18.10.2007 17:10
[QUOTE="Eso_Rimmer"]A když to jde flashnout na tu anglickou, tak to přece musí jít i zpátky, ne?[/QUOTE]
Ano, jde to... ale jeste jednou zduraznim:
1) nejedna se o oficialni cestu upgrade
2) pokud dojde k poruse telefonu a zustane v nem jina jazykova verze, nez se kterou byl vyroben, zaruku pak nemusi nikdo uznat (a treba s nefunkcnim displayem nebo zaseklymi tlacitky se bude velmi blbe preflashovavat z5 puvodni) - cili kazdy (vcetne mne) to dela na vlastni riziko...
htcjirka (1875)|18.10.2007 19:12
Kdyby mel nekdo chut nebo potrebu se podivat na kompletni rozebrani ETEN X500 mrknete sem..:yes:

http://www.pdacenter.ru/razborka/razbor_eten_x500/

Pokud tu to jiz bylo,pak se omlouvam a

SMAZAT
honza-l (74)|19.10.2007 07:47
Měl bych dotaz, mám E-ten x500+ a zkoušel jsem se zaregistrovat na stránkách výrobce http://www.etencorp.com/ a mám problém s položkou "OS Edition" ve které jsou dvě čísla - 436; 486, ani jedno z těchto čísel neopovídá sytému. Co s tím ???
KM (21)|19.10.2007 09:41
K válce distributorů: Copak se asi objeví po zadání adresy www.etencorp.cz (pro upřesnění zadej kontakty)? To jsem se zase zasmál.....:D :D :D :yes:
Furbo (323)|19.10.2007 13:24
jaká je tedy poslední verze oficiální verze vč. lokalizace? Jestli jsem to dobře pochopil tak je to 489. Pak tedy nechápu proč Eten má ještě uvolněnou 543. Kde je chyba? Pochybuju, že se jedná o stejné verze.
Toomyy (10)|19.10.2007 13:30
Lze na X500+ pouzivat pres wifi icq?
BigPatrick (27)|19.10.2007 14:03
Lze. Je vyzkoušeno ICQ, QIP. Myslím, že problém by neměl mít ani mChat.