Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

X Eten X500+ - tipy, triky, zkušenosti

gorge_No.1_ce4you (191)|1.10.2007 19:09
orst: (gsIcq)

dovolil bych si nesouhlasit s tím, že v případě aplikace gsIcq, která žere paměť tak, až vyčerpá veškeré zdroje (mimochodem mi dělá to samé), je to záležitost přístroje, který má malou paměť. Podle mě je to špatně napsaná aplikace, která s pamětovým managementem WM6, způsobuje tuto paměťovou náročnost.
Deets (10)|3.10.2007 17:18
Dobrý den,
prosím o pomoc najednou mi x500+ odmita otevrit sms, mms i mail, nejde mi ani napsat zprava.. Kdyz kliknu na zapsat zpravu tak se nic nestane uz jsem zkusila i HR a nic prosim pomozte..
aeon101 (213)|3.10.2007 17:22
Doporucil bych jeste jednou HR a nainstalovat opravne patche, ktere zde najdes v odkazech. Pekne to ale nastve...

Dan
Deets (10)|3.10.2007 17:34
Kdyz opravne patche jsou na vse mozne jen o tomhle nikdo nemluvil :(.. Zkusila jsem uz nekolik HR a vubec nic. Nejhorsi je ze vse fungovalo bez problemu a ted zniceho nic nefunguji sms ani mms ani maily..

EDIT: zkusim obnovit vcerejsi zalohu..
Furbo (323)|3.10.2007 18:29
má někdo zkušenosti s tím, že by občas nebylo možné odeslat SMS? a to ani po několika SR? Mám operátora O2 a stává se to jednou za čas.
fra.iesus (99)|3.10.2007 18:33
[QUOTE="Furbo"]má někdo zkušenosti s tím, že by občas nebylo možné odeslat SMS? a to ani po několika SR? Mám operátora O2 a stává se to jednou za čas.[/QUOTE]
Vlastnim X500+ jen nekolik tydnu a stalo se mi to zatim jen jednou - nevim ani, jestli reset vubec pomaha, mam dojem ze fse vyresila trpelivost a zprava se po nejake dobe nakonec precijen odeslala (operator: vodafone)
Deets (10)|3.10.2007 18:44
Zkousela jsem vse eurotel a t-mobile a nic.. nemuzu se dostat ani do slozky zprav mms emailu ani psat zpravy a dokonce mi ani nedoschazeji zpravy od jinych.. Nevim co s tim uz jsem zkousela skoro vse.. myslite ze by pomohla nova ROM?
fra.iesus (99)|3.10.2007 18:49
[QUOTE="Deets"]myslite ze by pomohla nova ROM?[/QUOTE]
To by byla asi 3. vec, kterou bych zkousel:
1) soft reset
2) hard reset
3) flash
... pak uz totiz moc dalsich omznosti neni :-( co se nove verze ROM tyce, tak bohate staci preflashovat stejnou verzi (ono novejsi asi v cestine ani neni - teda ne, zebyta cestina byla k necemu dobra ;-))
Deets (10)|3.10.2007 18:51
To: fra.iesus

bez cestiny se obejdu.. Ma ta nova rom nejakou zasadnejsi vyhodu? A jeste nevi nekdo trochu jednodussi navod na instalaci te nove ROM nez je tady?
fra.iesus (99)|3.10.2007 19:01
Tak hadam, ze je stabilnejsi, i kdyz stale ma sve mouchy :-( (488 jsem mel jen cca 2 dny, tak nedokazu moc srovnavat)
no postup je fcelku jednoduchy, mozna to slozite vypada - staci vypoustet nepodstatnosti ;-)
Deets (10)|3.10.2007 19:02
Aha tak to jsem uplne mimo co jsou nepodstatnosti a co ne tak kdyz tobe to funguje nemohl by jsi mi trooosicku vic poradit? Treba na pm poslat postup prosim prosim..
Ivo Pokorný (400)|3.10.2007 19:19
Deets, jeden dotaz. Jak jsi delala HR? Neprovedla jsi nahodou jen nekolikrat SR? Nejak se mi nezda, ze by to po HR nejelo. Pak by to vypadalo na zavadu zarizeni.
Deets (10)|3.10.2007 19:22
To: Ivo Pokorný
jj delala jen sr a kdyz jsem udelala hr sms fungovali a tak jsem obnovila zalohu z doby kdy sms fungovali a oni zase nesli takze jsem stejne prisla o vsechna data a budu muset stejne instalovat znovu tak me napadlo ze tam dam rovnou tu novou ROM..
fra.iesus (99)|3.10.2007 19:24
:D :D :D njn, stane se... taxnad ti me shrnuti nezamota jeste vic hlavu - na vysvetlovani moc nejsem ;-)
Deets (10)|3.10.2007 19:28
Tak dalsi dotaz a kdyz to udelam podle toho navodu tady tak to fungovat nebude?
1. Download the ROM image update software to a directory on your hard drive.
2. Execute the downloaded file and follow the on-screen instructions to unpacking the ROM Update files to a directory.
3. Please check that you have installed ActiveSync in your host PC.
4. Put your E-TEN Pocket PC on the cradle and establish an Activesync connection between your Pocket PC and host PC through the USB connection.
5. Please check AC Adapter is always connecting with cradle to make the POWER supply enough for the upgrading process.
6. Important: Please backup all of your Pocket PC data to the PC, included PIM, programs and the data on FlashDisk ... etc.
7. Execute the .exe file in the directory created in step 2 above to begin the upgrade process and follow the instructions displayed by the ROM Upgrade Utility.
8. If an error message is displayed during the update process, please check above steps and follow any available instructions to correct the condition. Then start the update utility again.
9. If you have any questions of the upgrading, please contact the distributors or retailers where you bought the PDA from to get the timely support, or you could e-mail to tech.support@etencorp.com for further help.

EDIT: tohle je ze stranky www.etencorp.com
fra.iesus (99)|3.10.2007 19:33
[QUOTE="Deets"]Tak dalsi dotaz a kdyz to udelam podle toho navodu tady tak to fungovat nebude?
[/QUOTE]
Nene, nebude - napred potrebujes preflashovat jednou tim krkolomnejsim zpusobem, aby jsi diari vnutila jinou jazykovou verzi. podruhe (posledni krok v tom, co jsem ti psal) to preflashovavas timhle zpusobem - cili spustis a klikas a to uz jenom proto, ze pri prvnim flashi se ti neupgradne GSM fw...
muzes to ale kazdopadne zkusit, nic tim nezkazis jen ti telefon v bootloaderu zarve, ze mas spatnou ROM
Furbo (323)|3.10.2007 23:34
ještě se vrátím k tomu problému s odesíláním SMS. Stávalo se mi to již na X500 s ROM 436 a poté i na X500+ s ROM 488 i současnou nejnovější 543.

Tzn., že to vypadá na problém s WM6 jako takovou.
fra.iesus (99)|3.10.2007 23:40
No ono je problem a problem... jaxem treba uz psal, taxe mi to stalo jednou a nakonec to vypadalo, ze stacilo fakt jen delsi dobu pockat a problem podle mne bude spise ve fw gsm modulu - wm6 na jinych strojich tohle nedela (podle mnohem delsich zkusenosti treba s htc artemisem). ono celkove eteny mi pripadnou v nekterych vecech vyreseny uplne brutalne, ale v jinych zase totalne vubec ani beze zminky snahy :-(
DarkAngel.sk (12)|4.10.2007 17:11
Cafte all ... mam taky problemik z e-tenom x500+ , obcas sa mi stane ze sa mi ludia proste nemozu dovolat ... pipa to ako keby bolo obsadene... ale ja sa mozem vzdy dovolat hocikomu ... len proste uz asi 3x sa mi stalo ze mi povedali ze sa mi nedalo dovolat ... vzdy sa to opravy po restartovani zariadenia ... ale co budem restartovat kazdu hodku zariadenie pre istotu ??? skusi mi prosim niekto poradit v com by mohla byt chyba ? dakujem ...

inak pre informaciu mam verziu rom 488 , a nemam nainstalovany ani jeden programcek od etenu ....

p.s ak to tu uz bolo riesene ospravedlnujem sa ale proste tolko stran sa neda precitat nieje na to cas :)
fra.iesus (99)|4.10.2007 17:35
mi to zase obcas dela opacnou vec: mne se vsichni dovolaji, ale zkusim nekomu volat a telefon ukazuje vytaceni, ale ve sluchatku neni nic slyset (absolutni ticho), pritom na druhe strane to zvoni a jde to i prijmout - samozrejme si se mnou moc nepokecaji ;-) a dela to navic selektivne jen na nektera cisla - mam uz asi 5 cisel, na ktere je sance asi 75%, ze se dovolam (kdyz to nejde, tak to tez SR na chvili spravi) :)
aeon101 (213)|5.10.2007 14:31
Muzu se te jen zeptat, proc jsi presel z HTC P3300 na E-Ten X500+?

Dan
fra.iesus (99)|5.10.2007 14:49
No "rozumny" duvod jsem k tomu asi nemel zadny ;) zkousel jsem rychlost obou stroju a vysla plus minus na stejno (na obou WM6) a eten se mi zalibil svym vga displayem, brutalne lepsi citlivosti gpsky, slotem pro karty zvenci a tez vzhledem. jako jedine 2 nevyhody jsem tehdy shledal menzi pocet tlacitek a temer nepouzitelnost sipek ... dnes uz vim, ze ani system neni tak precizne zpracovan (vylozene mne nastval dialer a rychle mizejici ram). Mam-li to ale shrnout, nestezuju si: rad poznavam nove veci :)
fandap (57)|5.10.2007 15:08
při příchozím hovoru mi X500+ místo zvonění začal anglicky "mluvit" (asi hlasové ovládání). nedaří se mi nalézt kde to vypnout. prosím o pomoc.
aeon101 (213)|5.10.2007 15:42
To: fra.iesus:

Tez jsem totiz premyslel nad X500+ a to dost silne. Odrazovala me ale vetsi nestabilita systemu a jiste potize popisovane zde ve foru, nutna doinstalace dalsich patchu atd. Myslim, ze HTC je v tomto trochu jistejsi. Stejne me ale lakala perfektni GPSka a vyborna cena.
Kolik ti ukazuje RAMka po SR a kolik bezne pri praci? Porad jeste trochu vaham a koupi mam v zaloze...
Je VGA rozliseni u tak maleho displeje podle tebe opravdu tahakem a celkovou praci treba v MS Office si uziju vic nez u QVGA?

Diky za info

Dan
fra.iesus (99)|5.10.2007 16:09
[QUOTE="aeon101"]Kolik ti ukazuje RAMka po SR a kolik bezne pri praci?[/QUOTE]
Mam system bez lokalizace a bez vetsiny eten aplikaci (plus par navic, jako batti a calendar+). Po SR mam cca 25MB, po chvili pouzivani se ustali na 10~12MB (nekdy klesne i na 6! To je pak treba iGo nepouzitelne) - veskere programy ale minimalizuju, ne zaviram (jejich ukonceni pak postacuje pro provoz navigace)...
[QUOTE="aeon101"]Je VGA rozliseni u tak maleho displeje podle tebe opravdu tahakem a celkovou praci treba v MS Office si uziju vic nez u QVGA?[/QUOTE]
Rozdil je patrny na cemkoliv, at uz u jiz zminene navigace pri vykreslovani mapy (prakticke vyuziti ovsem je nulove), nebo pri brouzdani na webu (konecne je mobilni prohlizec pouzitelny i na strankach s frames). Co se treba prezentaci v PowerPointu tyce, tak opet nesrovnatelne (nemusim zoomovat, abych precetl veskery text), ve Wordu naopak se da fungovat se zoomem 50% se zachovanim citelnosti... (nechce se mi hledat zadny programek na grabovani obrazovky, jinak bych klidne poslal obrazky, at muzes srovnavat ;) )
DarkAngel.sk (12)|5.10.2007 16:16
Hosi .... ale ja som hodil otazku a prosim odpoveeed ... :( .... dik
Marian Veselý (662)|5.10.2007 16:25
Zkus udela HR a zkus to chvíli se vsemi progamy od etenu. Oni jsou totiz nektere celkem dulezite a pokud jsi odinstaloval vsechny, muze to byt pricina.
fra.iesus (99)|5.10.2007 16:26
[QUOTE="DarkAngel.sk"]Hosi .... ale ja som hodil otazku a prosim odpoveeed ... :( .... dik [/QUOTE]
Ja se k danemu problemu vyjadril nejlepe, jaxem mohl: nevim, proc to dela tobe a ani nevim, proc to trochu jinak blbne mne (ted se mi to uz par dnu nestalo, tak nevim, jestli je najednou vsechno ok, nebo stale blbne) ...bohuzel :(
Michal Míšek (7)|5.10.2007 17:51
Mam takový dotaz ohledně iGO na x500+. Musím mýt min 20MB ram jinak ji nepustim a kdyz mi nekdo zavola tak mi to napiše memory full. Dělá vám to taky nebo je to nastavením???
fra.iesus (99)|5.10.2007 17:54
no prijde mi, ze iGo 2006 Plus je o dost narocnejsi na pamet nez jeho predchudce (iGo 2006). Dela mi to docela bezne (ani mi nikdo nemusi volat, staci se chvili pohybovat po mape)... castecne se to vyresilo zvetsenim volne pameti (zmensit glyph cache, file cache atd.), ale stale to neni ono.
(zkusenost s jinyma diarema: na "tovarnim" WM6 u HTC Artemise to delalo obcas tez, na dobre upravenych WM6 ne...)
Lemur_ce4you (1)|5.10.2007 22:57
to mluveni misto zvoneni me taky stvalo (zajimavy,ze to obcas nedelal). muzes zrusit zatritka u kontaktu nekde v nastaveni hlasovyho ovl, ale pak to stale vyslovuje cisla, kdyz volajici neni v adresari. tak jsem cele hlas. ovl odinstaloval.
rady4_ce4you (229)|5.10.2007 23:15
To mluveni na misto zvoneni zpusobuje aplikace eten profily, ktere mas aktivni. Bud je zakaz a nebo odinstaluj. Ja udelal to druhe
bmk (117)|6.10.2007 12:49
Chtěl bych se zeptat jak je možné, že mi nejdou nainstalovat programy, které jsou jen jako samotné exe. soubory..Prostě jen klasická modrobílá ikona setupu...například program tcpmp..díky za info...
Zdenek Malinsky (9781)|6.10.2007 13:30
Tady - není to až ta 3. možnost instalace?
Steve_CZ (13)|6.10.2007 15:18
Ve verzi 543 (dříve 488) mám v homescreen obrazovce v horní liště místo hodin ikonu baterie. Hledal jsem všemožně na forech, jak tam vrátit hodiny, ale marně. Instalace je bez eten aplikací. Nevíte někdo jak na to?
htcjirka (1875)|6.10.2007 15:21
Jednoduchy a znamy cabik je na to,instaluj a pak restartuj telefon.
erikzon (4)|6.10.2007 16:35
Zdravim.Mam X500+.Nenasel jsem tady nic podobneho.Uz dva dny se mi nezapina Telefon.Nejde vypnout rezim V letadle.A kdyz to zapnu bez SIM tak neukazuje symbol preskrtnute karty.Nekdy jednou z cca.20 resetu nebo vyndani baterky se to povede ale pri pristim SR to nenaskoci.Uz jsem udelal tak 6x HR a nic.Delam neco spatne nebo je chyba nekde jinde?Pls pomozte.Dekuji za rady
bmk (117)|6.10.2007 16:49
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Tady - není to až ta 3. možnost instalace? [/QUOTE]

Ano, je to ono, ale když to chci instalovat z PC, tak mi to vyhodí hlášku v AJ a tím to končí a když celý ten soubor překopíruji do PDA a kliknu na něj, tak mi to vyhodí okno, že to neni platná aplikace pro Pocket PC..takže nevím...
Zdenek Malinsky (9781)|6.10.2007 20:28
Jakou to hodí hlášku v AJ? Můžeš dát odkaz odkud jsi ten soft stahoval (zda je to správná verze)?
pepospi (33)|7.10.2007 17:13
Budu asi trosku off-topic, ale potreboval bych vedet, kde sezenu po HR a nenainstalovani e-ten ani lokalizace aplikaci interwrite klavesnici? Vim, ze se to zde jiz resilo, ale hledam dve hodiny a nemuzu najit.
Marian Veselý (662)|7.10.2007 17:50
Sunnysoft interwrite je součástí instalace lokalizace a ta se instaluje po hard resetu hned po customizaci, pokud ji odinstalujete, nebo přeskočíte customizaci, nezbývá vám nic jiného, než znovu provést hard reset a customizaci nepřeskakovat. Samostatě naistalovat NELZE.
pepospi (33)|7.10.2007 18:00
Myslel jsem si to, ale radeji sem se zeptal. Mohl by ste mi doporucit nejake jine klavesnice, pripadne i freeware?
Marian Veselý (662)|7.10.2007 18:38
Obávám se, že něco jako Interwrite, kde se píše přes grafity asi pro češtinu není. Respektive v tomto thredu byl link na jednu klávesnici, která by údajně měla umět češtinu psát pomocí graffity, ale nemám čas to celé procházet. Vyloženě českou klávesnici umí třeba RESCO KEYBOARD , ale je to placené www.resco.net.
pepospi (33)|7.10.2007 18:45
Zkusim to procist, az bude cas. Ja graffity nepotrebuji. Staci mi pouze keyboard s podporou ceskych znaku. Tod vse...
Ivo Pokorný (400)|7.10.2007 18:51
V tom pripade zkus VGAKEY.
Petr Nowak (79)|7.10.2007 20:09
[QUOTE="fra.iesus"][QUOTE="aeon101"]Je VGA rozliseni u tak maleho displeje podle tebe opravdu tahakem a celkovou praci treba v MS Office si uziju vic nez u QVGA?[/QUOTE]
Rozdil je patrny na cemkoliv, at uz u jiz zminene navigace pri vykreslovani mapy (prakticke vyuziti ovsem je nulove), nebo pri brouzdani na webu (konecne je mobilni prohlizec pouzitelny i na strankach s frames). Co se treba prezentaci v PowerPointu tyce, tak opet nesrovnatelne (nemusim zoomovat, abych precetl veskery text), ve Wordu naopak se da fungovat se zoomem 50% se zachovanim citelnosti... (nechce se mi hledat zadny programek na grabovani obrazovky, jinak bych klidne poslal obrazky, at muzes srovnavat ;) )[/QUOTE]

To je vse pravda. Zustava jediny problem: na 2,8" displeji jsou pixely uz tak male, ze pouzitelnost muze byt silne individualni zalezitost. Napr Google maps zobrazi mnohem vetsi kus mapy, ale nazvy ulic jsou tak male, ze se skoro nedaji precist. Doporucuji vyzkouset s ruznymi programy nez se rozhodnete zvolit zarizeni s 2,8" VGA a vyradite z rozhodovaciho procesu jina zajimava zarizeni s QVGA (napr Kaiser) !
fra.iesus (99)|8.10.2007 16:44
asi tak..pro mne bylo mini pismo zadouci (kdyz jsem v takovem stavu, ze nedokazu precist polozky kalendare na today - hoodne mini pismo, paxem tez v takovem stavu, zebych nic z toho nedokazal realizovat, takze mi to je pak jedno), pro kazdeho ale tomu tak byt nemusi... (jo a samozrejme to vyssi rozliseni zpomaluje stroj)
KM (21)|9.10.2007 13:37
Zdravím! Prosím někoho zainteresovaného o shrnutí co definitivně řeší aktuální ROM a jak ji dostat do PDA bez ztráty záruky. Zejména by mě zajímalo, jak je to s ozvěnou při volání. Lidi si na to dost stěžují.
Dále jako nový uživatel PDA prosím o následující rady:
1) Jak nastavit vlastní vyzvánění pro SMS (do seznamu pro výběr vyzvánění mi nelze nijak vložit vlastní)?
2) Lze nějak zaheslovat poznámku (příp. v nějakém jiném programu pro poznámky než std pro WM6)?
3) Existuje nějaký program pro zobrazení aktuální (i celkové) ceny za hovor(y) u předplacené karty jako to je u normálních telefonů?
fra.iesus (99)|9.10.2007 13:53
[QUOTE="KM"]Prosím někoho zainteresovaného o shrnutí co definitivně řeší aktuální ROM a jak ji dostat do PDA bez ztráty záruky[/QUOTE]
Pokud jde ROM preflashovat stylem stahnout -> spustit -> hotovo, pak o zaruku neprichazis (mene obecne: pro ceskou jazykovou verzi je posledni ROM 488, pro WWE (mezinarodni anglictina) 543 - beze ztraty zaruky jsou vzajemne nezamenitlene.
Co se jima resi, ci ne: cert vi, vsichni ale doufame, ze co nejvic :D Mnohem vice se resi neinstalovanim lokalizace atd. - pokud nekdo zna odpoved, jsem na ni zvedavy ;)
[QUOTE="KM"]1) Jak nastavit vlastní vyzvánění pro SMS (do seznamu pro výběr vyzvánění mi nelze nijak vložit vlastní)?
[/QUOTE]
Vyzvaneni pro SMS mohou byt pouze ve WAV (a WMA? sry, ted si nejsem uplne jisty - WMA nepouzivam) formatu. k tomu, aby se objevily v seznamu je staci zkopirovat do adresare \My Documents, \Windows nebo \Windows\Rings ...pak uz jen staci zvolit a je to :)
KM (21)|9.10.2007 15:55
[QUOTE]Vyzvaneni pro SMS mohou byt pouze ve WAV (a WMA? sry, ted si nejsem uplne jisty - WMA nepouzivam) formatu. k tomu, aby se objevily v seznamu je staci zkopirovat do adresare \My Documents, \Windows nebo \Windows\Rings ...pak uz jen staci zvolit a je to [/QUOTE]
Abych to po pokusech upřesnil: vyzvánění mohou být jakéhokoliv přehratelného formátu (WMA, MP3, WAV), ale musí být umístěny pouze do složky /WINDOWS, jinak se neobjeví v seznamu.
Ale jinak díky za motiv. ;)