Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

X Eten X500+ - tipy, triky, zkušenosti

bmk (117)|23.9.2007 20:16
[QUOTE="Marian Veselý"]Myslím, že by to mohl být Resco Keyboard.[/QUOTE]

a kde ji seženu ??
Marian Veselý (662)|23.9.2007 20:22
bmk (117)|23.9.2007 20:30
no jo, ale tam asi nejsou české znaky ..ěščřž atd... a navíc jak ji zaplatit ??
Marian Veselý (662)|23.9.2007 20:52
je tam i česká klávesnice, resco je totiž slovenská firma. Platit se dá kartou. Nebo koupit třeba přes palmpc.cz. Free variantu bohužel neznám.
Ivo Pokorný (400)|24.9.2007 08:11
[QUOTE="MeeVal"]Tak se mi konečně podařilo nahrát novou ROM do pda...
Hned jsem si pustil obnovení dat ze zálohy(spb backup)-celej soubor měl 16 MB...
Teď mi PDA přispuštění píše žě mám ROM 543 ale naběhne mi to v češtině se všim co jsem tam měl a neměl...
Takže to vypadá že budu muset znova nahrát ROM 543 aby to mělo nějaký účinek, nebo se snad mýlim?
Nebo by postačil HR?[/QUOTE]

Udelej HR a pak uz nedelej takovou kravinu jako je kompletni obnova zalohy. Pekne to nainstaluj vsechno znovu a obnov si jen kontakty, kalendar, atd...
Miloš Strouhal (3997)|24.9.2007 09:27
Proc kdyz v zarizeni smazu partnership v Active Syncu v zarizeni dojde i ke smazani vsech kontaktu, ukolu a poznamek? Proc jeste ke vsemu kdyz je zarizeni lokalizovane na mne pri tomto ukonu mluvi anglicky? Ze by nekdo ve spechu odflaknul lokalizaci? U zadneho jineho zarizeni co jsem kdy v zivote synchronizoval mi smazani partneshipu v PDA nezpusobilo smazani veskerych PIM informaci v PDA.. To je nejaka nova vlastnost E-TENU?.. :sarcastic: Jeste kdyz to tam anglicky pise, ze partnersvi s PC bude smazano ale PIM informace zustanou vsechny v zarizeni.
zidane_ce4you (244)|24.9.2007 19:07
[QUOTE="Miloš Strouhal"]Proc jeste ke vsemu kdyz je zarizeni lokalizovane na mne pri tomto ukonu mluvi anglicky? Ze by nekdo ve spechu odflaknul lokalizaci?[/QUOTE]
Dobrý den,
testoval jsem daný dialog v lokalizaci a vše je v pořádku, screenshot přikládám. Nebo máte na mysli jiný dialog?
S pozdravem
00237395_iw20070924_01_gfRR.jpg
Miloš Strouhal (3997)|24.9.2007 20:04
Ano, to je presne ten dialog. Skoda, ze me nenapadlo udelat si tez screenshot, presne tento dialog se mi opakovane zobrazil (pri marne snaze odstranit partnership bez ztraty veskerych PIM dat, viz. muj predchozi prispevek..), ovsem byl cely v anglictine, ackoliv system zarizeni bezel v cestine. Jednalo se o E-TEN X500+ s prvni verzi WM6 ROM se kterou sel v CR do prodeje a zrejme tedy i s odpovidajici verzi lokalizace, jestli to nejak pomuze. Zarizeni bylo po Hard Resetu.
fandap (57)|24.9.2007 21:14
Dobrý den,
jsem úplně čerstvým uživatelem komunikátoru (dříve pouze "hloupé telefony").vybral jsem si X500+ a za cca 10 dní mám několik dotazů.Předem se omlouvám, pokud se zkušeným uživatelům budou zdát naivní:
- chtěl bych,aby jsem musel vždy musel ručně potvrdit připojení GPRS, lze to?(občas mi to z WiFi neplánovaně přeskočí na GPRS)
- lze základní hlasové ovládání v angličtině nahradit češtinou ?
- rádio nemůže hrát z reproduktoru ?(vím že sluchátka musí být připojena jako anténa,ale nechci je vždy mít na uších)
- jak moc vybíjí spuštená Wi-Fi baterku ?
- obcas naskakujou z QWERTY nechtene velká písmena !
- SMS: jak jednoduše vložit kontakt do SMS ? (volba vložit je zašedlá)
pri potVrzení dorucení se nezobrazí jméno ale jen císlo !
- po softrestartu ztrácím hesla do wifi (resp.celé nastavení wifi) To je v poradku?
- Jakou použít fólii na displej (pro lepší viditelnost na slunci) lesklá x matná; konkrétní výrobce?
- zařízení nelze zcela vypnout ? (tak jako klasický MT např. na noc)

předem děkuji za odpovědi zkušených uživatelů
zidane_ce4you (244)|25.9.2007 06:56
V tom případě je bohužel možné, že tento dialog v lokalizaci pro první verzi ROM chybí :-(.
Pokusím se ještě ověřit a případně upřesnit.
caryfukk (13)|25.9.2007 16:04
Ahoj vsem, vite nekdo jaky je rozdil mezi ROM WWE_R02_032_0543 a WWE_R01_032_0489 co jsou k dipozici na etencorp.com? Ja mel puvodne 488, tu jsem prehral verzi 543 - mam pocit (je to jen pocit), ze vse beha lepe a rychleji. Co je tedy verze 489 - tam je vlozena CZ lokalizace?
TNX (5)|25.9.2007 17:34
Dobrý den.
Mám na pár dnů na otestování E-TEN X500+. Bohužel bez návodu, většiny příslušenství a software. Narazil jsem na pár věcí, u kterých doufám, že mi zkušenější z vás poradí.
1. Po předchozích testech HTC TyTN mi tohle zařízení připadá strašně líné. A to i když ve správci aplikací nechám všechno zastavit. Je to chyba vzorku nebo vlastnost?
2. Navíc se mi stává, že zařízení přestane třeba na půl minuty reagovat. Musím počkat až se sebere nebo ho resetnout. A to nemám nic spuštěno. Je to normální? (Normální to není, ale jestli se to vyskytuje u tohoto typu.)
3. Přestože mám zastaveny všechny aplikace, Active sync mám nastaven na manual, tak se mi připojuje gprs. Nepřišel jsem na to, podle jakého pravidla. Support E-TENu mlčí. Nevíte, co s tím?
4. Nepřišl jsem na to, jak odinstalovat aplikaci, kterou jsem sám nainstaloval. Můžete poradit?
5. Četl jsem tady vaše stesky na češtinu. Jaké jsou možnosti češtiny? Moji uživatelé bohužel češtinu potřebují, v anglickém systému by se ztratili.
6. Je nějaká VGA alternativa k E-TEN X500+? Obejdu se i bez GPS, ale ten VGA display je nutnost. Na QVGA jsem zkoušel vzdálenou plochu a to je děs. Navíc uživatelé mají nějaké tabulku v Excelu, tam je QVGA taky slabší.
7. Nevíte někdo o možnosti stažení nějaké trial verze pro GPS? Stačila by hrubá mapa a aplikace, abych mohl aspoň trochu vyzkoušet, jak to běhá.

Děkuji moc i za částečné odpovědi nebo postřehy z praxe.

Honza
Ivo Pokorný (400)|25.9.2007 19:42
PavelM mi pomohl vyresit problem se sim toolkitem. Az doted mi nechodil STK Vodafone-postovni sporitelna. Diky oprave ze serevru fy ELKO mi konecne STK chodi jak ma. Je sice v sekci pro ROM 488, ale chodi mi i na me verzi 543. Verzi SIM karty mam 1.3.

Zde je odkaz: ftp://ftp.elko.cz/Patches/E-TEN_glofiish/X500+/ROM_v0488
lukis_ce4you (35)|25.9.2007 20:50
Pro TNX:

ad 1) X500+ je pomalé, trošku to řeší nová ROM, ale kombinace tohoto procesoru malé paměti a VGA je prostě smrtící.
ad 2) pokud mi zařízení přestane reagovat, tak už je mrtvé, takže bych to viděl jako problém kusu (zkus HR)
ad 3) u spojení nemám problém, pokud nepočítám několik hodin na řešení problémů, když se tomu nechce chovat standardně, ale to dělají IMHO všechny WM zařízení
ad 4) pokud je to instalátor, tak přes PC, pokud cab tak přes ovládací panely>system>odebrat programy
ad 5) přístroj je dodáván s češtinou, co řešíš?
ad 6) není (při dané velikosti)
ad 7) nevím co znamená trial GPS, pokud jde o o navigaci, tak bych si ji prostě na vyzkoušení prostě někde stáhnul...
Deets (10)|25.9.2007 22:10
[QUOTE="fandap"]Dobrý den,
jsem úplně čerstvým uživatelem komunikátoru (dříve pouze "hloupé telefony").vybral jsem si X500+ a za cca 10 dní mám několik dotazů.Předem se omlouvám, pokud se zkušeným uživatelům budou zdát naivní:
- chtěl bych,aby jsem musel vždy musel ručně potvrdit připojení GPRS, lze to?(občas mi to z WiFi neplánovaně přeskočí na GPRS)
- lze základní hlasové ovládání v angličtině nahradit češtinou ?
- rádio nemůže hrát z reproduktoru ?(vím že sluchátka musí být připojena jako anténa,ale nechci je vždy mít na uších)
- jak moc vybíjí spuštená Wi-Fi baterku ?
- obcas naskakujou z QWERTY nechtene velká písmena !
- SMS: jak jednoduše vložit kontakt do SMS ? (volba vložit je zašedlá)
pri potVrzení dorucení se nezobrazí jméno ale jen císlo !
- po softrestartu ztrácím hesla do wifi (resp.celé nastavení wifi) To je v poradku?
- Jakou použít fólii na displej (pro lepší viditelnost na slunci) lesklá x matná; konkrétní výrobce?
- zařízení nelze zcela vypnout ? (tak jako klasický MT např. na noc)

předem děkuji za odpovědi zkušených uživatelů[/QUOTE]


Prosim prosim odpovezte nekdo na tyto datazy mam v celku stejne problemy. Take dekuji!
MeeVal (71)|26.9.2007 08:51
Část odpovědí:
Pár problémů řeší nová ROM-ztrácení nastavení(na to jsou taky patche-na začátku této diskuze)...
To s těmi velkými písmeny-tahem nahoru se napíše velké písmeno-občas to skáče samo-dá se to přenastavit-já používám VGAKEY-tam lze nastavit i citlivost..
Pak stačí otevřít kontakty-najít si číslo-CTRL+C a tam kam ho chcete dát CTRL+V jako na PC
Zařízení lze vypnout-vytáhnout baterku
;)
Tomáš Kubec (749)|26.9.2007 09:17
Nemusí se vytahovat baterka, stačí pošoupnout jen ta pojistka
TNX (5)|26.9.2007 12:59
[QUOTE="lukis"]Pro TNX:

ad 2) pokud mi zařízení přestane reagovat, tak už je mrtvé, takže bych to viděl jako problém kusu (zkus HR)

ad 5) přístroj je dodáván s češtinou, co řešíš?

ad 7) nevím co znamená trial GPS, pokud jde o o navigaci, tak bych si ji prostě na vyzkoušení prostě někde stáhnul...[/QUOTE]

No me prestane reagovat, ale treba za pul minuty zase jede.

No ja jsem dostal anglickou verzi na testy, proto se ptam. S cestinou je mozna dodavany, ale cetl jsem tady stesky na upgrade a cestinu. Tak jsem chtel vedet, jestli je nejaka jina cesta.

Ma to GPS, ale nema to navigacni software a mapy a nikde jsem nenasel trial verzi, tak proto zjistuju, jestli treba nekdo nevite, kde by sla stahnout nejaka aplikace a mapy. Treba jen na par dnu trial verze.
fra.iesus (99)|26.9.2007 22:18
[QUOTE]
No me prestane reagovat, ale treba za pul minuty zase jede.

No ja jsem dostal anglickou verzi na testy, proto se ptam. S cestinou je mozna dodavany, ale cetl jsem tady stesky na upgrade a cestinu. Tak jsem chtel vedet, jestli je nejaka jina cesta.

Ma to GPS, ale nema to navigacni software a mapy a nikde jsem nenasel trial verzi, tak proto zjistuju, jestli treba nekdo nevite, kde by sla stahnout nejaka aplikace a mapy. Treba jen na par dnu trial verze.
[/QUOTE]
s tema zpozdenyma reakcema na pul minuty nevim, ale pro mne byl treba fcelku nezvyk po artemisu (ktery je dost pomalejsi), ze kdyz prijmu hovor, tak jeste muzu fklidu zanadavat a spoji se to az cca po 3-5 sekundach. a podobne brzdy ma na vice mistech - nechapu to :-(

dneska se skutecne prodavaji x500+ s ceskou lokalizaci, takze v danem smeru se neni ceho bat...

trial verze s mapama se asi jen tak nikde stahnout neda, maximalne si najit na webu nejakou free aplikaci a do ni najit mapy - ale to je na testovani navigace rekl bych k nicemu... co ale muzu rict, tak ve srovnani s HTC ma E-TEN u svych stroji mnohem citlivejsi GPS (antena?), takze v danem smeru se neni ceho bat, pak uz staci jen zvolit rozumny navigacni software (za rozumne nepovazuju napr. to, ze treba iGo i ve verzi 2006 Plus naprosto ignoruje jednosmerky)
farekmil (3)|27.9.2007 17:44
[QUOTE="_ave"]Nainstaloval sem na ETEN X500x TOMTOM6 a nedaří se rozjet GPS. TOMTOM6 stále neplatný gps signál nebo žádný gps signál. Přitom aplikace od Eteneu (gps viewer) funguje normálně. Má se někde něco ještě nastavit, buďto v systému nebo TOMTOMU? [/QUOTE]

Dobry den, v tomtomu je nutno nastavit GPS "Jina NMEA GPS", vybrat rychlost 57600 a port AGPS. Pak to chodí v pohodě bez problému.
Michal Míšek (7)|27.9.2007 18:01
Mam takový problem s programem Sunnnysoft. Pokaždé když restartuju telefon tak se mi změní nastavení. Potřeboval bych radu jestli to je špatným nastavením programu Sunnysoft nebo Memmaid nebo jestli je to nečím jiným.
fra.iesus (99)|27.9.2007 18:04
Sunnysoft je firma, ne program... takze tady asi nebude co radit ;-)
(tech programu od nich je cela rada, kdyz neuvedes o ktery jde, nemuzeme hadat...je to pak neco jako "mam problem s programem microsoft, poradite mi nekdo?")
Michal Míšek (7)|28.9.2007 11:31
Tak to se omlouvám. Měl sem na mysli Sunnysoft InterWrite.
fra.iesus (99)|28.9.2007 15:10
Tak ted zkusim hadat: Meni se nastaveni vychozi klavesnice? Pokud ano, tak to je bohuzel vlastnost - ne InterWrite, ale zadavani textu na WM jako takoveho...
Nebo se meni nastaveni i neceho jineho?

PS: Osobne ceskou lokalizaci na eten x500+ nepouzivam, protoze jsem s ni mel jedine same problemy (vytuhavani telefonu, pri prichozim volani zmizeni obrazu z displaye - cely zbelal atd., atd.), bez lokalizace vsechno funguje jak ma - tak nevim, jestli jsem sam, komu to dela...
Petr Nowak (79)|28.9.2007 17:09
Nejsi sam. Mne se to chovalo stejne vc te bile obrazovky. Bez lokalizace (a take bez ETEN utilit) vyrazne zrychleni a problemy ustaly.
_ave (0)|28.9.2007 17:36
Prosím opět o radu - jak nastavit v OziexploreruCE správně GPS - communication port, baud, sentence popř. co ještě kde? Dík
fra.iesus (99)|28.9.2007 17:51
Port nastav na COM7 (pokud si aktualizujes data o satelitech, tak nabehne rychleji, nez na vychozim portu COM4), baudrate libovolny, obecne co nejvetsi (ale tam stejne zase tolik dat netece, takze to asi nicemu nepomuze, vetsinou byva max 57600 bps). Nevim, jaky vyznam ma "sentence" - jestli se tim mysli protokol, pak NMEA.
_ave (0)|28.9.2007 18:09
Nastaveno to mám tedy na COM7, 9600 a sentece sem zkoušel - GPRMC či SIRF. Ale stále mi to píše GPS TRACKING DISABLED. Jiné navigace toto´m nebo igo mipřitom jedou úplně ok.
fra.iesus (99)|28.9.2007 18:25
No to se zda byt v poradku (GPRMC je NMEA). Zousim to ze zvedavosti na svem "diari" :
Port settings
Communication Port: COM7: AGPS
Baud: 115200
Sentence: GPRMC (a nebo MobileMap)

Vse funguje korektne (beta verze 1.12.3e3 - prave stazena z ofic. stranek)
...cili problem bude ve Tvem diari :-(
bmk (117)|28.9.2007 20:34
Zdravím všechny...poradte mi prosím jak přemapovat levé a pravé SW tlačítko ??? Pan Kubec mi sice ten odkaz posílal, ale už ho nemám...díky všem...
ferlich (16)|29.9.2007 19:42
Zdravim, včera se mi stala "neuveritelna" vec na mém E-Ten X500+ s Windows Mobile 6.0. Z ničeho nic mi v průzkumníkovi zmizel obsah složky Program Files na kartě, neboli žádný program nešel z karty pustit a v nastavení "přidat a odebrat soubory" nic není. Zkusil jsem dát kartu známemu do telefonu a tam to bylo v pořádku všechny soubory na kartě jsou, takže jakoby to bylo nějak zablokováno jenom v mém. Dále jsem zjišťoval, že po restartu mi nejdou příjmat soubory přes Bluetooth (chtěl jsem si poslat antivir), a když se mi to konečně podařilo, tak nešel ani nainstalovat .cab soubor. Obávám se, že by to mohl být vir, ale nikde jsem na netu zmínku o virech na PDA nenašel, tak nevim. Díky za každou radu... ferlich
Marian Veselý (662)|29.9.2007 20:12
Obávám se, že to nebude vir, ale normální věc, která se mi stala taky. Mě tedy pomohl soft reset.
PavelM_ce4you (95)|29.9.2007 20:19
Parkrat (2-3x) mi to udelalo taky (napr. se projevovalo tim, ze nesel spustiti Pocket Outlook, protoze mam prilohy na karte). Stacilo vyndat a zandat kartu.
bmk (117)|29.9.2007 20:19
[QUOTE="bmk"]Zdravím všechny...poradte mi prosím jak přemapovat levé a pravé SW tlačítko ??? Pan Kubec mi sice ten odkaz posílal, ale už ho nemám...díky všem...[/QUOTE]



už to mám........................
ferlich (16)|29.9.2007 22:37
[QUOTE="PavelM"]Parkrat (2-3x) mi to udelalo taky (napr. se projevovalo tim, ze nesel spustiti Pocket Outlook, protoze mam prilohy na karte). Stacilo vyndat a zandat kartu.[/QUOTE]

Tak to jsem zkousel nekolikrat... Vytáhnout kartu, vytáhnout baterku, soft reset ... ale nic nepomaha :( Asi mi nezbude nic jinyho nez zkusit hard reset. Ale nejhorsi je ze nevim proc k tomu dochází
PavelM_ce4you (95)|29.9.2007 22:41
Kdyz das kartu do ctecky na velke PC, vidis na ni neco? Pokud ano, zkus jen tak ze srandy chkdsk.
fra.iesus (99)|30.9.2007 00:35
nevim jak eteny, na tech jsem zatim zadny problem s kartama nemel, ale treba na htc artemisu mi zacala karta delat fcelku sileny bordel pote, co jsem si tam nainstalil "patch" na podporu sdhc - je to stejna vecicka, ktera obiha fsude mozne po netu na veskery mdacka vcetne etenu: nezkousel jsem (nemeli jsme skladem) jestli v tom pak sdhc skutecne funguje, ale s normalnim sd (i microsd) se pak muzete rozloucit, protoze funguje bez problemu cca 5 minut po soft resetu :-( (odzkouseno na 2 kouscich artemisu s ruznyma systemama se stejnym vysledkem, takze v hw problem urcite neni)
Marian Veselý (662)|30.9.2007 09:42
Ja nemel zadny patch na sdhc a stejne mi karta mizela a musel jsem ji vyndat a zandat, nebio zrestartovat, aby se zase chytla.
Michal Míšek (7)|30.9.2007 10:17
Mám takový malý problem. Po uplném vybití baterie se my nejde přihlásit do mobylu heslo které sem tam měl nefunguje a já nevým jak se tam dostat. skoušel sem hard reset ale ten mi taky nepomoh. Mohl by mi někdo poradit???
Michal Míšek (7)|30.9.2007 10:46
Tak už sem na to přišel, bylo to mojí neschopností. :D
MeeVal (71)|30.9.2007 12:11
Ohledne toho zmizeni programu z pametovky...
Take se mi neco podobneho stalo....
Bylo to tim, ze se v PDA vytvorila slozka SDMMC a karta se pojmenovala SDMMC2-vsechno co odkazovalo na kartu neslo-stacilo v pruzkumniku vyhodit vytvorenou slozku a prejmenovani pametovky na puvodni SDMMC-nebo jestli jsem jenom udelal SR misto prejmenovani uz newim, ale jedno z toho pomohlo....
orst (3)|30.9.2007 22:40
ahoj, jsem nemam s ppc zatim mnoho zkusenosti. jedna se Mi o to, že jsem si stáhl nějaké hry, ale bohužel mají poměrně hrubé rozlišení. Patrně jde o to, že se jedná o hry pro zařízení s qvga displayem. Lze nějakým způsobem docílit toho, aby měly hry normální , jemný rastr? Doinstalováním nějaké knihovny nebo něco... Díky za odpověd.:oops:
Petr Nowak (79)|30.9.2007 22:58
Hele s temihle dotazy bez do jineho threadu a ne sem. Kdo tady pak ma neco hledta k ETEN X500+ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Neda se tu pak nic najit alidi se ptaji znovu na veci, co uz se resily...

SMAZAT, a ten predchozi pls taky - nema tu co delat !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
orst (3)|30.9.2007 23:23
ups, no snad se tolik nestalo :)) může mi tady někdo ochotný odpovědět? ještě jedna věc by mě zajímala. Program gsIcq mi po chvili pouzivani vyzere celou ram. Je to normalni jev nebo je problém u mě. Thx! P.S. Potřebuju radu, příspěvky typu jdi jinam atd. Tady jen zabírají místo ;-D
Marian Veselý (662)|30.9.2007 23:36
To je problém X500+ >>>> malá RAMka. Co se týká rozlišení, tak na to nic neexistuje a an i to nelze nějak "zostřit" je to určeno pro menší rozlišení.
fra.iesus (99)|1.10.2007 00:55
[QUOTE="Marian Veselý"]To je problém X500+ >>>> malá RAMka. Co se týká rozlišení, tak na to nic neexistuje a an i to nelze nějak "zostřit" je to určeno pro menší rozlišení.[/QUOTE]
jj, co se pameti tyce, tak bohuzel je to skutecne problem stroje a ROMky (spis hlavne romky)...a rozliseni ve hrach by se dalo zlepsit tak, ze by nezabirali cely display, ale pouze jeho 1/4 - fakt je to trochu hloupa otazka: pokud je neco delane na qvga, tak holt to to rozliseni ma a kdyby to umelo vetsi, tak to neni qvga aplikace, ale vga - a to asi zadna z her, ktere jsi zkousel neni :(
Petr Nowak (79)|1.10.2007 02:10
[QUOTE="orst"]ups, no snad se tolik nestalo :)) může mi tady někdo ochotný odpovědět? ještě jedna věc by mě zajímala. Program gsIcq mi po chvili pouzivani vyzere celou ram. Je to normalni jev nebo je problém u mě. Thx! P.S. Potřebuju radu, příspěvky typu jdi jinam atd. Tady jen zabírají místo ;-D[/QUOTE]

Ja to obratim: nic by se nestalo, kdybys dodrzel pravidla fora a nepsal otazky, ktere evidentne patri jinam, sem. Kdyby to tak udelal kazdy, tak je tady jeste vetsi problem najit nejakou relevantni informaci, nez je. Vyhledavani neumi vypsat prispevky, takze kdo se chce neco dozvedet o ETEN X500+ musi se prokousat aktualne 50ti strankovym threadem. Chapes nebo je ti to jedno ???

- SMAZAT -
orst (3)|1.10.2007 08:50
díky chlapi za odpovědi ;-). je to škoda. dělá to totiž i u některých aplikací. vga se mi nejeví moc jako výhoda :-(, ale na prohlížení netu je to samozřejmě super. dík!
Marian Veselý (662)|1.10.2007 09:10
[QUOTE="fra.iesus"]
jj, co se pameti tyce, tak bohuzel je to skutecne problem stroje a ROMky (spis hlavne romky)...a rozliseni ve hrach by se dalo zlepsit tak, ze by nezabirali cely display, ale pouze jeho 1/4 - fakt je to trochu hloupa otazka: pokud je neco delane na qvga, tak holt to to rozliseni ma a kdyby to umelo vetsi, tak to neni qvga aplikace, ale vga - a to asi zadna z her, ktere jsi zkousel neni :( [/QUOTE]
To je problém malé RAMky, protože ROMku můžeš obejít instalací na kartu, což u RAM nijak obejít nejde. 64 MB je na VGA přístroj s WM6, kde je výkyv paměti RAM okolo +- 20 MB tragicky málo. Ostatně to je taky důvod proč jsem se X500+ zbavil.
fra.iesus (99)|1.10.2007 09:31
[QUOTE="Marian Veselý"]To je problém malé RAMky, protože ROMku můžeš obejít instalací na kartu, což u RAM nijak obejít nejde. 64 MB je na VGA přístroj s WM6, kde je výkyv paměti RAM okolo +- 20 MB tragicky málo. Ostatně to je taky důvod proč jsem se X500+ zbavil.[/QUOTE]
No jak se to vezme, ja to pojal z te stranky, ze 64MB RAM je dneska u techto stroju stale bezny standard, cili je-li nekde problem, pak v programech obsazenych v instalaci - cili v ROM a kdyby se udelala lepe (mene nepotrebnych aplikaci...) tak by to bylo v pohode - napr. predchudce meho etenu artemis byl na tom s pameti stejne a s touchflo ROM behal nadherne a v zivote jsem nevidel hlasku o nedostatku pameti, na x500+ mi staci pustit iGo a pockat 5 minut, a to po SR mam 25MB volne RAM!