Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Loox n5x0 series - ROM update na Windows Mobile 6.x (WM6.x)

tester_pedro (29)|20.2.2009 22:58
kde mozek zapomina, google pomuze: newplow site v cestine dle google translate
jinak zajimava info ze to rozbeha i 6.5
co se tyce update ze 6.0 na 6.1 ja ho takhle udelal, mel jsem pupse 0.0.4 a rovnou na newplow 6.1 verzi nevim. bohuzel 6.1 byla pro me zklamani. hodne to freezovalo a to jsem ani po tom nic nechtel, to delalo hned po flashi... takze jsem se vratil k wm6 ale tentokrat od newplow 6.0 ver 038 a vyhovuje maximalne.
UFO-nec (58)|21.2.2009 14:24
K té WM6.1 ROM.
Používám již měsíc tu poslední (viz odkaz o stránku zpět nahoře) a nemůžu si stěžovat. Žádné záseky, takže doporučuju. Funguje SDHC, GPS i WiFi (ikdyž wifi jsem nijak extra netestoval, protože nepoužívám).
Podotýkám, že mám 128RAM a nepoužívám češtinu. Používám SPB Pocket Plus + SPB Diary + SBSH Pocket Weather na Today Screenu a z programů WMP, TCPMP, XNview, TT7 a IGO 8, Office a Foxit reader.

Neplow opravdu odvedl kus dobré práce.
milan942 (29)|23.2.2009 16:25
Dobry den,mam Loox n560 s 64 MB RAM,nahral jsem tam posledni verzi WM 6.1 ver 063,1 dne 10.01.2009 respektive jsem zkousel skoro vse na http://fsc.newplowe.com/ ale nefunguje mi na tom iGO8 8.3.2.64873 i novejsi ani TomTom 7 915.9196 .Bud mi pri spusteni nahlasi malo pameti
nebo se to spusti ale odezva strasna.Take mi ani jeden nechce najit GPS modul.Kde delam chybu,pisete ze Vam to v pohode chodi.Mam HTC Pro a HD a tam nemam sebemens problemy.Dekuji za odpoved.
UFO-nec (58)|23.2.2009 20:57
Abych pravdu řekl, tak WM 6.1 jsem na 64 MB RAM nezkoušel, jel jsem na WM6 (038). IGO8 mi nechodil, tedy šel spustit, ale měl problémy s vykreslováním a padal. V podstatě to byl důvod pro upgrade. Ale TT7 šlapal naprosto bez problémů. A celkově jsem s ROM neměl žádný problém. Na WM6.1 jsem přešel až s rozšířením paměti.

Zkoušel jste čistou ROM bez češtiny a today pluginů? Pokud ano, tak nechápu.
Damianus_ce4you (8)|23.2.2009 21:22
tak me fungovalo vse super a i IGO 8 nejnovejsi sel super a to mam pomaly cpu a ram zakladni 64
milan942 (29)|24.2.2009 08:31
ano,zkousel jsem uplne "holou" WM6.1,ted jsem dal WM 6.0 ROM date 2008-07-16 a zda se ze to slape,sice vykreslovani zadna slava,ale GPSka do 20 vterin.Nezkousel jsem zadne starsi navigace,vse posledni verze jak iGO 8 tak TomTom 7,mozna starsi verze pujdou i na WM 6.1. iGO8 mam s GJ skinem 6.1.Uvidime pri delsim testovani.
Jeste co me docela u Loox N560 stve je ten jejich klic po HW resetu ...
UFO-nec (58)|24.2.2009 20:34
[quote=milan942]...Jeste co me docela u Loox N560 stve je ten jejich klic po HW resetu ...[/quote]

Jaký klíč?
milan942 (29)|25.2.2009 11:10
Mam ted loox n560 od zakaznika,ktery udelal HW reset a pote mu nabehne jen obrazovka FSC Password ...ma cca 4 pokusy a pak se zarizeni zablokuje.
Asi ho budu muset poslat do servisu - jiz tady bylo reseno.Nechapu proc tedy siemens nedava do dokumentace toto cislo pro odblokovani,zase nesklamal .... od vyrobku siemens radeji co nejdale.
zivan (615)|25.2.2009 12:28
To heslo si tam zadal zakaznik a asi ho zapomnel. Predpokladam, ze je to ochrana proti kradezi zarizeni/dat a tak nejde dat postup do manualu.
milan942 (29)|25.2.2009 14:10
dusuje se ze ne.
Jason_ce4you (260)|25.2.2009 14:53
Tak tam heslo zadal aniž by si to uvědomil někdy po HR......jinak to není možný.
zivan (615)|25.2.2009 15:48
Kazdej se vzdycky dusuje, ze na nic nesahnul a ono se to samo rozbilo :)
mareka_ce4you (150)|25.2.2009 17:33
To heslo se samo nenastaví.
Dle mého názoru si ho tam nastavil(nebo jeho děti :) ) a nevěděl, co s tím, tak udělal HR a myslel, že to pomůže.
Ale nepomohlo.
Nestačí přehrát rom?
hedra (2)|8.3.2009 20:07
Chtel bych podekovat za toto tema (resp. prvni prispevek), je super ze je to vse all-in-one a je to prubezne aktualizovane!!! Clovek tak nemusi cist desiky for ktera jsou jiz zastarala, nebo na konci fora zjistit ze se zde stejne nic podstatneho nedozvedel.
Pro novacka je to spasa, ktera usetri hodiny tapani a zoufalstvi.

Nicmene, mohlo by to byt jeste lepsi. Pokud jsem flashovaci zacatecnik, tak prvni prispevek dava prilis mnoho prostoru k vahani a spekulacim jak to vlastne mam spravne udelat. Stejne musim hledat informace z jinych zdroju, coz prinejmensim zdrzuje.

Seznam mych lamerskych problemu:
[l1st]
  • WM6 - Vytvorenie APN pre spojenie s telefonom - co to je, kdy bych to mel resit, vubec jsem to nepouzil - proc je to teda na zacatku?[/*]
  • FSC aplikacie - taky jsem nepouzil, zase to diky pozici na strance dela dojem ze bych to mel instalovat a resit, navic link nefunguje (takze se to prakticky neda najit).[/*]
  • Postup pre flashovanie, prvni bod Download, unpack. - FlashTool mi neustale hlasil ze se nemuze pripojit na PDA tim koncil. Kdyz jsem po x hodinach zjistil ze mam do adresare s FlashToolem nakopirovat i ten os_213u.nbf tak me malem trefilo - ocekaval jsem ze si ten program o to rekne pozdeji. Jedna veta by mi usetrila neuspesne pokusy pres jine postupy.[/*]
  • Alternativni postup (1) - mtty.exe hoodne dlouho jsem to hledal, jeden link by to vyresil[/*]
  • Alternativni postup (2) - enter command: l c:\os_213u.nbf - je to tam treba opravdu napsat (kopirovani pres schranku nefunguje) - chvili trvalo nez jsem zjistil co se deje.[/*]
  • Na zacatek flashovaciho navodu bych pridal odkaz na volitenly bod - zalohovani, at je jasne ze to clovek muze snadno udelat.[/*]
  • [/l1st]

    Obecne se jedna o to, ze by par slov usetrilo hodne casu. Misty je prispevek spatne strukturovan - nerespektuje poradi jak bych kroky mel prochazet: vybrat image, backup, flash a teprve pak nejkaky APN, FSC OEM, ...
    Napr. seznam ROM by mohl byt strukturovanejsi - HTML seznam s verzi, datem vydani, odkazem a poznamkami by byl o neco prehlednejsi nez soucasny volne formatovany text.

    Dalsim problemen je mozna trochu i to ze, prispevky ve foru maji 77 stran!!!, coz je urcite spousta uzitecnych informaci, ale pokud nejsem flashovaci fanda a potrebuju to rychle vyresit tak je to i spousta promarneneho casu. Mozna by stalo za uvahu to nejak promazat a/nebo to shrnout v prvnim prispevku (napr. jako komentare u jednotlivych verzi ROM).

    Mozna ty vecu prijdou nekomu jako totalni blbosti (nebo ze jsem ...), ale proste jsem na to jako zacatecnik narazil. Ted kdyz uz mam vse hotovo je mi to k nicemu, proste vim kam sahnout a co a jak udelat. Nove prichozim zacatecnikum by to ale mohlo usetrit hodne nervu a katapultovat tuto stranku z kategorie dobra do super.

    Happy hacking.
    hedra (2)|8.3.2009 20:32
    Mam takovy drobny problemek s GPS na N560. Pouzil jsem verzi WM 6.1 ver 063.1 (10.01.2009).

    HW GPS jsem nasel na COM4 9600bps. Bohuzel nefunguje ten "program" port - jinak receno napriklad integrovany GPS Locator nefunguje, protoze ten se zrejme pripojuje na ten SW port, iGO jsem se zatim neodvazil vyzkouzet.
    GPS jako takova funguje - pouziju gpsVP a nastavim to rucne na COM4.

    Nevim uplne presne k cemu se ten "program" port pouziva, ale pokud GPS Locator nefunguje tak asi neco neni v poradku - nedokazu ale uplne posoudit jak moc to muze vadit.
    Zatim se mi nechce delat naslepo downgrade ROM, kdyz vse ostatni funguje.

    Dik za jakoukoliv zpetnou vazbu.
    spigot_ce4you (130)|8.3.2009 20:54
    Ahoj.
    Dik za pripomienky. Vsetky veci vznikli historickou upravou prispevku a kedze nemam tolko casu sa tomu venovat je to v takom stave ako to je.:((
    Ale k tvojim pripomienkam:O :

    Na uvod chcem zdoraznit ze flashovanie nie je vobec pre zaciatocnika a preto by mal clovek vediet co robi a poznat veci (mnoho z veci na ktore odkazujes su skusenejsiemu lahko pochopitelne a nestaci precitat napr. len tuto diskusiu ale aj ine - to je moj nazor - prosim nekamenovat).

    1. nebolo to prave na zaciatku, ale presunul som to nizsie - myslim, ze clovek znali veci vie co APN je a na co sa pouziva
    2. v predchadzajucich ROMkach to bolo potrebne a historickym vyvojom to tu zostalo - presunute nizsie
    3. postup prelozeny - dufam ze je to uz zrozuitelne
    4. odkaz doplneny
    5. co k tomu dodat?
    6. na konci je aj navod na zalohovanie. Nez nieco idem spravit, tak si to prejdem cele a nejdem na to hura systemom (dakujem Zivanovi za upravu)

    Co sa tyka dalsich pripomienok tak je mi luto, ale naozaj uz nemam tolko casu sa venovat tejto problematike. Na tieto super stranky zial chodim uz len sporadicky.

    Co sa tyka GPS problem co popisujes. Ja som si rovnako ako ty nastavil port tak ako bol v povednej ROM a iGO a TOMTOM funguju bez problemov. GPSLocator nepouzivam (vsimol som si ze nefunguje).
    Ja pouzivam verziu 63.1 a funguje super.

    To je asi vse.:D
    mareka_ce4you (150)|10.3.2009 12:16
    K tomu APN.
    Mě např s N560 a tel SE C902 APN není potřeba.
    Tel se normálne připojí i bez tohoto dodatku. Tzn že u některých typů tel to není třeba nastavovat. U starých ještě ano, jako povinný parametr modemu.

    Narazil jsem na jiný problém. Fungovalo mi to, ale najednou mi to už nefachá, zkusil jsem i HR.
    Popis problém: PDA se připojí přes tel, vše ok, ale ať dělám co dělám, nemůžu nic načíst, měl jsempocit, že za to může něco s dns, ale prostě jsem ten problém neodhalil.
    Myslím, že vše je nastaveno správně, když se pda přes tel připojí, ale ...
    prtdlacka (179)|11.3.2009 18:52
    2 hedra:
    V mnoha bodech jsem zajedno (zjednodušení pro začátečníky), ale na druhou stranu - pokud už se někdo pouští do flashování, tak je určitý předpoklad počítačové gramotnosti. Tzn. mám-li problém, dovedu ho pomocí vyhledávání rychle vyřešit. Nerozumím-li něčemu, je mnoho možností jak si informace rychle najít. Nepíšu to proto, že bych Tě chtěl nějak shazovat, ale pisatel prvního příspěvku se dostal do stádia, kdy mu jeho návod přijde naprosto srozumitelný, protože už to dělal x-krát a snažil se to ostatním zjednodušit pro něj (a pro spoustu ostatních) "jednoduchým" návodem. Samozřejmě na topic narazí spousta dalších lidí, kteří by potřebovali i detaily "klepni levým tlačítkem myši" atp. Naštěstí se tito uživatelé moc neozývají. Jsi prostě jeden z mnoha, kteří si na to nakonec přišli sami (stejně jako já), jen se ozvali. A je to podle mého jen dobře, otázky typu: "něco mi to píše, co mám dělat?" by degradovaly celý topic. Stejně jako APN - sám jsem tu kdysi psal návod, jak to zprovoznit. Hledal jsem to asi 2 hodiny a tenkrát moc (skoro žádný) návodů nebylo. Takže ten, kdo to potřebuje, ví o co se jedná. Ale i tak Tvůj příspěvek a spigotova reakce určitě pomůže dalším začátečníkům flashování, takže dobře za něj...
    prtdlacka (179)|15.3.2009 23:32
    Trochu z jiného soudku a žádost o pomoc: potřebuji zjistit, jak vyextrahovat soubory z původní ROM (nbf). Zatím jsem strávil 3 hodiny pokusy a extrakce se mi zatím nepodařila tak, jak bych očekával (prostě nijak). Zkoušel jsem programy, co jsem kde našel a buď to bylo pro jiný typ ROM nebo mi to z 30MB vyextrahovalo 3 MB. Mohl by mne prosím někdo zkušený posunout správným směrem?
    zivan (615)|2.4.2009 17:19
    Nova verze WM6.1 063.05 ve trech provedenich - Lite, Optimal, Full :)

    Edit:
    A v rychlem sledu jsou tu verze 063.06 (EN) a 063.07 (EN).
    Sagat_X (96)|2.4.2009 18:33
    Mám doma dva Looxe N560 se 128MB RAM (upgradovanou) a narazil jsem na zajímavý problém. Zatím co na starším kousku jdou naflashovat všechny ROMky do N560, které jsem kdy/kde našel, tak do toho novějšího kusu jdou jen některé?!

    Jde: WM6.0 newplow 64MB, WM6.1 63.1 128MB newplow.
    Nejde: WM5 original 128MB, WM6.1 63.5 všechny verze, ani WM6.5 Alfa newplow 128MB.

    Flashování pokaždé skončí hláškou "Error during transfer ... bla bla bla ..." v okamžiku, kdy dojede do konce první progress bar v obrazovce s delfínama.
    V PDA se akorát zresetuje datum a čas, jinak vše zůstane nedotčené.

    Co jsem zkoušel dělat, abych ty nejdoucí ROMky do Looxe dostal:

    - baterie nabitá na 100%, vytažená karta, hardreset (ani jedno ale není nutné, vím ze staršího kousku) - stejný problém
    - nahrál jsem WM6.1 63.5LITE do starého kousku, udělal z něj zálohu ROM pomocí Newplowova SW a zkusil nahrát do nového kousku - stejný problém
    - pomocí mtty.exe jsem zkusil natlačit WM6.1 63.5LITE - stejný problém

    Už nevím co jiného zkusit, ale hlavně me vytáčí, že nevím proč některé ROM jdou a některé ne?! Nemá to logiku... Newplowovi jsem to psal do Guest Booku, ale nereagoval na to ani on, ani nikdo jiný. Napsal jsem to amatérskou angličtinou, možná by to chtělo rusky, nevím :-/ (pokud má někdo možnost, přeložte mu to tam prosím ;-)

    Každopádně stejné případy jsem na forech našel i od jiných uživatelů, ale je jich velmi málo a řešením se nikdo jaksi nezabýval... Takže kdyby někdo věděl, díky za radu...
    Lien_ce4you (11)|17.7.2009 11:17
    Já se zase po upgradu paměti na 128MB dostal do stádia, kdy mi nejde nahrát žádná ROM. U PDA to končí na horolezcích, u počítače resetem PC při spuštění mtty.exe. To je, myslím, po 24 hodinách slušný výsledek. Píšu to sem hlavně proto, abych se uklidnil a PDA i PC nezkoušel prohodit zdí.
    Předchozí pokusy nahrát ROM skončily na tom, že se ROM nahraje, ale při flashování naskočí na PDA malý kousek progress baru ... a pak se PDA resetuje, flasher prohlásí že se k němu nemůže připojit a já zase koukám na horolezce... :(

    Edit:
    No vida, stačilo napsat namíchnutou a podařilo se nahrát aspoň původní WM5... Tak jdu zkoušet dál.
    tester_pedro (29)|17.7.2009 19:43
    mohu se optat jak, kde a za kolik upgrade ty RAMky?
    btw dej vedet jak to nakonec dopadlo
    pitka (1346)|19.7.2009 19:10
    to Lien :
    jak si dopadl ? Existuje WM5 se 128MB podporou ??
    Jason_ce4you (260)|19.7.2009 19:30
    Já používám N560.WM6.1.063.1g.SDHC a vše funguje bez problémů...v novějších verzích se mi někdy samo PDA restartovalo, nebo se vyplo při spuštění nějakého programu, ale WM6.1.063.1g.SDHC mi běží zatím asi třetí měsíc dobře.
    Lien_ce4you (11)|20.7.2009 08:38
    [quote=tester_pedro]mohu se optat jak, kde a za kolik upgrade ty RAMky?
    btw dej vedet jak to nakonec dopadlo[/quote]

    Co se týká upgrade RAM, napiš SZ Pitkovi, má příspěvek hned pod tebou. Z vlastní zkušenosti ho můžu plně doporučit.
    Lien_ce4you (11)|20.7.2009 08:54
    [quote=pitka]to Lien :
    jak si dopadl ? Existuje WM5 se 128MB podporou ??[/quote]
    Ano, existuje... od pupse... ale stejně se mi nedaří ji do PDA nahrát. Poté co se mi podařilo nahrát původní WM5 (64MB), jsem při pokusu o flash na 'WM6.1 63.1 128MB newplow' skončil zase na horolezcích. No a nahrát zpět WM5 original (64MB) už se mi nepodařilo - nepodaří se nahrát ROM do PDA. Skončí na cca 99% , chvíli mlčí a pak prohlásí že se mu nepodařilo hrát ROM do zařízení a skončí. Dál jsem nepostoupil, neměl jsem na to ani nervy ani čas. O víkendu jsem řešil bydlení, takže pokračování bude až dnes. Určitě dám info. Nebo aspoň poprosím docenta Chocholouška aby sem napsal místo mě, protože já už budu někde ve svěrací kazajce :D

    Lien_ce4you (11)|29.7.2009 13:45
    Takže hurá hurá... poté co jsem bezúspěšně bojoval s updatem LOOXe jsem poslal PDA pitkovi, ten zakouzlil :yes: a dneska ráno mi PDA dorazilo zpět. Hned jsem tam vyzkoušel narvat WM 6.5 od Neplowa a ono to kupodivu funguje :cool:
    Další info bude případně následovat po instalaci dalšího SW a testech.
    prtdlacka (179)|7.8.2009 16:31
    Tak jaké jsou zkušenosti s WM 6.5?

    EDIT den poté: zatím zkušenosti pozitivní, i přes menší volnou paměť po upgradu vše, co používám, běhá bez problému...
    Jason_ce4you (260)|12.8.2009 21:36
    Nainstalil jsem WM 61_21028_065_10_sdhc, ale mám problém v nastavení mailu.....nelze vytvořit nový účet. Když zadám vytvořit nový účet, tak mi vyskočí okno pro novou zprávu a nikde nenastavím nový účet. Ve starších ROMkách to fugovalo jak má. Zkoušel někdo tuto ROMku?
    zivan (615)|12.8.2009 22:11
    Minuly tyden jsem ji tam daval a pokud myslim to same, tak mam nastaveno stahovani emailu ze seznamu pres POP3 a funguje to.
    Jason_ce4you (260)|12.8.2009 22:28
    Ale já tam mám v nastavení "Outlook E-mail" a pod tím je "Nový účet" a když klepnu na vytvoření nového účtu, tak není možnost ho nastavit, protože mi to skočí do "Outlook E-mail" a "vytvořit novou zprávu". Není možno vytvořit účet třeba na seznam.cz. V předchozích ROMkách jsem to nastavoval, tak to vím jak a kde co zadat, ale tady mě to nepustí jinam než do Outlook E-mailu.

    EDIT: Flashnul jsem ROMku jako máš ty "newplow 063.07" a zde to fuguje dobře.
    prtdlacka (179)|13.8.2009 22:33
    Mám pocit, že jsem s outlookem bojoval v této verzi také a nevyřešil jsem to...
    ghost--o_o--_ce4you (2)|13.9.2009 20:08
    [quote=prtdlacka]Tak jaké jsou zkušenosti s WM 6.5?

    EDIT den poté: zatím zkušenosti pozitivní, i přes menší volnou paměť po upgradu vše, co používám, běhá bez problému... [/quote]

    Newplow 6.5 slape zatim dobre ale nejde mi FSC Keylock.

    Řešil to už někdo? Nebo mam neco blbe?
    prtdlacka (179)|14.9.2009 10:42
    Keylock nepoužívám, tak nevím. Jsem po upgradu paměti od Pitky, od té doby to nemá chybu. Je po problému se spouštěním aplikací kvůli nedostatku volné paměti, jen jsem dlouho hledal utilitku na zavírání aplikací, která by nerozhodila grafiku Titania. Pomohl nakonec WkTASK.
    ghost--o_o--_ce4you (2)|14.9.2009 15:44
    No já FSC Keylock ptřebuju jinak by bylo pdačko pořád zapnuté. Zatím sem se vrátil k 6.1.
    Počkám na nějakou novější verzi nebo rovnou na 7 :)
    draceksoptik_ce4you (91)|7.10.2009 09:10
    Ahojky vsem, mam prosbu cili dotaz..
    Pisi sem, nebot si myslim, ze se to tyka sem nez zalozit nejake new tema..
    Nekolikrat jsem flashoval ROMku od Newplowa. Posledne jsem zkusil tu WM6.5 jen cisty, zadne instalace ruznych programu, ale nejak se mi to nepodarilo sparovat bluetooth, tak jsem se vratil k verzi 6.1 take od Newplowa. A hle mam jeden problem, zde take nemohu sparovat bluetooth zarizeni, konkretneji GPS Evolve goTraxx, po pridani do pocketu v Bluetooth manager ke sparovani chce po me heslo k nemu, zadam to spravne password a potrvdim entrem, nic nedela jen zvuk jakoby cinkne, ale kdyz potrvdim "next", tak to sice pokracuje, ale bez hesla, a stejne mi nedovoli sparovat, nebot pri connectu hlasi, ze bud spatne heslo nebo nelze pripojit..

    Takovy postup delam - Zapnu Bluetooth - Bluetooth Manager - Add new device - najde zarizeni BT GPS - Next - passcode "XXXX" - Enter (nejde nic), tak misto enter " Next " - je to bez passcode - vlozi bez passcode - hlaska nemuze se pripojit, ze spatne passcode ci spatne spojeni..

    Nebo nemate nekdo tip, kde se v registrech da dopsat rucne password?

    Jinak jen pro info, zkusil jsem u nekoho, kdo ma PDA, ten GPS Evolve goTraxx je funkcni.. A pak sparovani s mobilem, tak to jde. Takze vylucuji, ze by byl poskozen bluetooth ci nefunkcni GPS.. Pred prechodem do WM 6.5 jsem mel WM 6.1 a sel bez problemu..
    Ci nekdo z Vas ma dobre zkusenosti s WIM6.5 se sparovanim s bluetooth zarizenim?
    Diky za Vase rady..

    Edit1 k mcm59: K tomu COM Ports - New Outgoing Port - to tam take zadavam, ale stejne se k nemu nesparuji, nebot to GPS od Evolve ma prave passcode "XXXX" od vyroby stanovene.. Tak diky tomu se nemohu sparovat bez nej.. Kdezto u jineho PDA beze problemu se sparovalo s tim passcodem.. Kazdopadne to zkusim s tim odskrtnutim... Nepodarilo se to :(

    Dalsi rada? Diky..
    mcm59 (47)|7.10.2009 12:31
    Zadáváš v záložce COM Ports - New Outgoing Port? Nic o tom nepíšeš. A ještě když tam máš ten port tak Edit a odškrtnout Secure Connection.
    Aspoň já to tak musím mít pro externí modul Holux. Spárování mám bez hesla.
    Fly.boy (17)|9.9.2010 15:25
    Vidím, že toto téma je už dávno mrtvé, přesto bych se rád zeptal někoho zkušeného na radu.
    Nainstaloval jsem na N560 WM6 a výsledek je, že mi to nenačte SD kartu (ani 128 mb ani 2 GB) prostě nic-ignoruje ji...
    Nemáte někdo podobnou zkušenost?
    Děkuji
    zivan (615)|9.9.2010 20:07
    Jaka ROM presne? Neinstaloval jsi i SDHC ovladac? Myslim, ze tu nekdo u stare verze psal, ze mu PDA prestalo cist SD karty, ale zase fungovaly SDHC.
    Fly.boy (17)|10.9.2010 14:39
    Ahoj, teď jsem udělal downgrade na WM5 (ROM 5.1.195) a stále mi to nejede. Kartu mám teď 2GB SD od Kingstonu. SDHC ovladač jsem taky zkoušel instalovat i když podle mě není potřeba na SD karty-výsledek byl stejně nulový.
    zivan (615)|11.9.2010 11:49
    Pokud ti ani po HR nefunguje (a karta je jinde funkcni), tak to bude asi HW problem. Necistota ve slotu, spatny slot...
    Fly.boy (17)|13.9.2010 18:12
    Zdravím,
    zkusil jsem PDA rozebrat, očistil jsem a napružil kontakty ke kartě a nepomohlo to. Nikam dál jsem se nedostal, protože bych mohl PDA asi rovnou vyhodit.. Pokud chvilku nehrabu do PDA, tak mi zhasne display a když tam kartu strčím, tak se podsvícení zapne-takže PDA na kartu nějak reaguje (ale ne tak jak bych si představoval)
    Nenapadá někoho kde může být ještě chyba, že PDA nenačte ani 1GB kartu?
    Když dám Settings-Memory-Storage Card, tak to píše, že není nainstalovaná :mad:
    draceksoptik_ce4you (91)|14.9.2010 10:53
    Ahojky, ja teda nevim, mam pocit, ze u takoveho WM verze 5 by neumel cist SDHC karty - ani s driverem pro SDHC.. Nainstaluj ci WM6 - od Newplowa (fsc.newplowe.com - mimochodem asi uz prestal nejak vyvijet - vite o nem neco? ) a melo by to fungovat, je to tam integrovany driver pro SDHC.
    zivan (615)|14.9.2010 13:41
    Mas spatny pocit, SDHC ovladac funguje i na originalnich WM5. Ale Fly.boy ma problem s klasickou 1GB SD kartou a ta mu nefunguje na originalnich WM5 ani po HR. SDHC ovladac nepotrebuje.
    Zdenek Malinsky (9781)|14.9.2010 14:51
    Nechce se mi to pročítat celé zpět, ale co zkusit jinou kartu, jinou neSDHC, zkusit tu kartu přeformátovat v PC. A funguje ta karta, se kterou to zkoušíš v jiném zařízení?
    Fly.boy (17)|15.9.2010 06:08
    Karta funguje ve foťáka a jiném PDA...
    A je to jen 1GB SD karta, která by měla fungovat i bet ovladačů na SDHC kartu