Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Loox n5x0 series - ROM update na Windows Mobile 6.x (WM6.x)

Qemu (75)|10.5.2008 19:20
dik zitra az budu mit trochu casu tak flaschuji zpet na WM5 :sarcastic: eduroam mi vzdy fungoval uplne suprove :) zlate wm5 :)
edit: a s jakou romkou jsi to zkousel?
burticek (211)|10.5.2008 20:13
Mne eduroam na wm5 nesel. Pak jsem tam hodil Pupse 0.4 a slapalo to asi 3 mesice v pohode, jenze minuly tyden to prestalo a ted uz ani tuk :? Tak nevim.
mareka_ce4you (150)|10.5.2008 22:39
Mno, nešlo mi to se žádnou, měl jsem pupse 4, newplow 29,32
Krizon4 (68)|10.5.2008 23:12
Ujasnete si kde se k eduroamu pripojujete, a co ma za parametry ... :)
U nas treba bezi pres WEP a certifikat radiuse vubec neni potreba... v pondeli to schvalne z looxe zkusim (:
mareka_ce4you (150)|10.5.2008 23:15
A kde je to u vás?
Na na čvut fel to máme na certifikáty a všechny eduroam by takto měly být.
Krizon4 (68)|11.5.2008 09:33
u nas na CZU. Melo by to tak byt, na LF1 jsme je meli, ale na CZU to proste chodi s WEP a radius certifikat nepotrebuje.
Qemu (75)|11.5.2008 09:59
u nas bezi WPA enterprise , tzn certifikat + radius server na WM 5 bez zadnych problemu (import certifikatu, nastaveni overovani) vse chodilo
takze kdyz mi nejde ani naimportovat certifikat tak z toho usuzuji ze nepujde ani eduroam :(( zatim tam necham newplow32 a v pondeli to otestuji :)
burticek (211)|11.5.2008 23:10
Na VSE taky WPA Enteprise. Certifikat naimportovat sel v pohode. Na chvili se pripoji, ale za chvili uz netecou data (stejne tak se chovalo Vario I a III). Nejpodivnejsi je, ze to ty 3 mesice bezelo jak z praku :?
red2 (24)|11.5.2008 23:45
Mel bych dotaz, newplow 32 se mi nejak neujala, pups 004 se mi zdal sviznejsi, tak ho chci hodit zpet. Predtim bych si ale chtel do te romky natvrdo nahodit ten novy sdhc patch. V prvnim prispevku je odkaz, ale nejak sem tam nepochodil, neporadi nekdo? Hlavne neradte at si tam ten patch nahraju po romce, chci ho mit zabudovanej. Diky :)
cendaa_ce4you (50)|12.5.2008 14:21
[QUOTE="red2"]Hlavne neradte at si tam ten patch nahraju po romce, chci ho mit zabudovanej. Diky :) [/QUOTE]
vzhledem k tomu, že newplow na tom dělali nejmíň půl roku, aby tam dostali podporu SDHC a WIFI, tak pochybuju, že ty to dokážeš přimontovat na Pups 004, ale možná se mýlím, v každém případě by jsi měl hledat na stránkách výrobce Pups nebo Newplow. viz.první post a moje rada zní, nahrej si podporu SDHC po rom, a po každém HR to znovu nahrej z neSDHC karty :?
Qemu (75)|12.5.2008 14:59
newplow zabudoval do sve ROM v 32 pouze patch od freePK tady to mas original v rustine ;)

[CODE]
Критическое обновление. Windows Mobile 6.0 version 032.
Исправления в системе, обновление модулей операционной системы.
SDHC Driver by GreateVK & FreePK included in ROM, support memory card (SD) > 4 Gb.
Synchronize your PDA clock to Internet time server by GSoft.
a nebo anglicky :D
* Windows Mobile 6.0 version 032. Critical Update. Windows Mobile 6.0 version 032.
Corrections in the system, operating system upgrade modules.
SDHC Driver by GreateVK & FreePK included in ROM, support memory card (SD) > 4 Gb. SDHC Driver by GreateVK & FreePK included in ROM, support memory card (SD)> 4 Gb.
Synchronize your PDA clock to Internet time server by GSoft. Synchronize your PDA clock to Internet time server by GSoft.
[/CODE]
red2 (24)|12.5.2008 15:58
[QUOTE="cendaa"][QUOTE="red2"]Hlavne neradte at si tam ten patch nahraju po romce, chci ho mit zabudovanej. Diky :) [/QUOTE]
vzhledem k tomu, že newplow na tom dělali nejmíň půl roku, aby tam dostali podporu SDHC a WIFI, tak pochybuju, že ty to dokážeš přimontovat na Pups 004, ale možná se mýlím, v každém případě by jsi měl hledat na stránkách výrobce Pups nebo Newplow. viz.první post a moje rada zní, nahrej si podporu SDHC po rom, a po každém HR to znovu nahrej z neSDHC karty :? [/QUOTE]

Nic ve zlem, ale newplowakum to trvalo par minut, ten patch neudelali oni, nybrz nekdo jinej, ten patch se objevil chvilku pred tim, nez ho oni zabudovali do te Romky, ale kazdopadne jsem to uz vyresil jinak.
cendaa_ce4you (50)|12.5.2008 20:38
tak nám napiš své řešení do vědomostní databáze řešení problému, poslední dobou jak sleduju je to jen "problém vyřešen" a nic víc :no: rád bych se něco přiučil
Krizon4 (68)|13.5.2008 07:46
... a pro priznivce Newplowa je tu nova verze ROM 033. Zadne zasadni zmeny se nekonaji - novejsi verze jadra, updatovany bluetooth driver, a jeste neco se SD cemu nerozumim. Ke stazeni z [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], prozatim pouze ve verzi N560 s nainstalovanym QuickGPS
edit: koukam ze jsem sem puvodne hodil odkaz na starsi verzi, opraveno :)
mcm59 (47)|13.5.2008 16:40
[QUOTE="Krizon4"]... a jeste neco se SD cemu nerozumim.[/QUOTE]

Стандартный драйвер поддержки SD карт. - Standartní ovladač podporující SD kartu.
Tak asi zase bez SDHC.
Krizon4 (68)|13.5.2008 17:09
Je to tak, u verze 33 neni SDHC ovladac soucasti ROMky, po rucni instalaci ale funguje bez problemu. Zvlastni...
Qemu (75)|14.5.2008 15:33
vcera jsem hned vrazil novou verzi od newplow (33) a hlavni vyhodou je ze bez problemu jde importovat certifikat kvuli WPA enterprise ===>>> eduroam funguje dnes plne overeno :D
Krizon4 (68)|14.5.2008 15:48
newplow prave prekopava stranky... uplne zmizel download, ale zato se objevila nova stranka s popisem WM 6.1 ROMky... tak snad za par hodin bude ke stazeni (:
Qemu (75)|14.5.2008 15:51
no ten odkaz na ten rapid co je o par prispevku nahore, je ten co byl na tech jeho strankach..
red2 (24)|14.5.2008 16:17
No download u nej nezmizel - staci kliknout na verzi 6 a pak na disketu, verze 6.1 by udajne nemela byt free co jsem tam z fora pochopil, ale rusky neumim ani slovo :)
ravas (25)|14.5.2008 17:05
otazka ztial som nepreflashoval GPS takze davam rom bez FIX . ake s tym mate skusenosti oplati sa do toho ist .Lebo som pocul ze sa to neda vratit spat
Sagat_X (96)|14.5.2008 20:20
[QUOTE="Qemu"]vcera jsem hned vrazil novou verzi od newplow (33) a hlavni vyhodou je ze bez problemu jde importovat certifikat kvuli WPA enterprise ===>>> eduroam funguje dnes plne overeno :D [/QUOTE]

A funguje ti GPS? Mně s verzí 33 nefunguje GPSka - hned po flashi, aniž bych ještě cokoliv instaloval. Zkoušeno několikrát. Takže jsem se zase vrátil na verzi 32, tam je to OK.
ravas (25)|14.5.2008 20:29
problem je v tom ze ty co maju novy firmvare v GPS maju GPS na inom porte a newplow robi 2 verzie rom pre N560. pre tych s povodnym firmwerom gps a pre tych s novym( FIX) Jeho verzia rom 33 je robena len pre ten FIX.Takze keby si si prepalil firmware aj v GPS pojde ti i s 33 verziou rom. Problem je v tom , ze novy firmvare GPSky nejde prepalit spat starym , ale na druhu stranu uz tam pojde quick GPS.
Sagat_X (96)|14.5.2008 20:39
No popsal jsi to naprosto správně, ovšem háček je v tom, že já právě mám fix ;-) Programy GPSku najdou, ale nenaběhne žádný sloupeček signálu, prostě nic.
ravas (25)|14.5.2008 20:52
a prekontrolovall si port , datovy tak a rezim ( sirf alebo NMEA ) ?
Inak ako si spokojny s FIXom lebo neviem ci si ho mam dat. Kedze e to nevratne. Nabieha ti vsetko rychlejsie a nemas problem s aplikaciamy, na vsetkych funguje gps ????
Sagat_X (96)|14.5.2008 21:02
Jistě, vše bylo nastavené správně. Však jsem psal, že programy GPSku našly, ale nenaskočily sloupečky se signálem. K tomu upgradu FW GPS asi toto: pokud máš problémy s prvotním fixem satelitů, tak po nahrání nového FW a zároveň používáním QuickGPS docílíš toho, že fix chytneš např. i za 5sekund (častěji ale tak za 20-30sekund) po zapnutí GPS. V praxi to vypadá tak, že jakmile PDA uvidí 3 (a více) satelitů, tak je okamžitě fixne, protože "o nich už všechno ví" a nemusí z nich nic stahovat, a vzápětí ti naskáčou další satelity, rovnou taky zafixované. Drobnou daní za to je ale občasný úplný výpadek signálu (na zlomek sekundy) který ale je tak kraťoučký, že navigaci neovlivní... Toť mé dlouhodobé pozorování z praxe. Mám fix od začátku, co se objevil a GPS používám poměrně často.

EDIT: jo, a zapomněl jsem dodat, že toto platí pro všechny FW od Newplowa, když jsem to zkoušel s origo FW, případně těma od FREEPK, tak tam to podle mého názoru s tím QuickGPS nějak nespolupracovalo a zlepšení fixů jsem nepozoroval. Velmi podivné...
Qemu (75)|15.5.2008 15:10
GPS jsem zkousel az dnes, fix stabilni tak kolem minuty v mistnosti metr od okna (HW port 8 a 57600 bauds/s), jinak zadnej fix na GPS jsem nikdy neinstaloval. GPS mi od posledni navstevy servisu (nekdy v breznu 07) fungovala suprove, na WM6 jsem poprve upgradoval zacatkem kvetna letosniho roku ;)
Krizon4 (68)|16.5.2008 14:00
Popisovane chovani (programy GPS najdou, ale nenaskakuje signal) by odpovidalo spatne zadane rychlosti, pak sice GPS dostava data, ale nesmyslna, a spousta programu si s tim nedokaze poradit a ceka. Pust si nejaky monitor NMEA vet a uvidis co bude nakakovat. U me po instalaci GPS firmware updatu je GPS bud HW na portu 4, rychlost 57600, nebo SW na portu 8, a tam je jedno jaka rychlost se zada.
ravas (25)|17.5.2008 17:30
takze hovorite radsej nedavat FIX to obcasne vypadavanie sa neda vyriesit

Krizon4 (68)|17.5.2008 21:41
Ja osobne nemuzu QuickGPS nedoporucit - nejakeho vypadavani jsem si nevsimnul, rozhodne ne do te miry aby me to omezovalo, a GPS se chyta i za jizdy, coz predtim ani nahodou neplatilo. Netusim ovsem jak se GPS chova pokud nema predem stazeny almanach.
Sagat_X (96)|18.5.2008 07:43
To vypadávání signálu tam opravdu je, potvrdilo to tu více uživatelů (a nejen v tomto foru), ale je to opravdu ZLOMEK SEKUNDY, takže žádná navigace na to nijak negativně nereaguje. Jinak jak píše Krizon4 - chytání signálu za jízdy bez problémů, což dříve bylo v podstatě vyloučeno. Uvedu jako příklad, nedávno jsem zapnul GPS za jízdy na dálnici mezi brnem a OL, seděl jsem na zadním sedadle, a po 15ti sekundách mi naskočilo všech 12 satelitů fixnutých... Toto je tedy vyjímečné, nestane se to pokaždé ;-) ale se starým FW by to nehrozilo v žádném případě nikdy. Alespoň na mém PDA ne. A ještě doporučení - prvotní fix, aby to takhle fungovalo, je třeba udělat ve FSC GPSLocator. Tam ty satelity naskáčou fixlé fakt hned. Potom jej můžete zavřít a pustit normální navigaci.
mareka_ce4you (150)|18.5.2008 08:50
To je škoda, že mě to takto nefunguje.
Mám aktualizovaný quick gps, když to zapnu, tak u baráku jsem rád, že mám za 3-5min ,satelity a to také není pravudlem.
Někdo tu píše, že mu to chytá fix 1m od okna, to nějak vůbec nechápu, jak je to možné.
Nevíte, co bych s tím něco mohl udělatt?
Sagat_X (96)|18.5.2008 11:54
No u mě to funguje výborně za těchto podmínek:

1. FW - jakýkoliv od Newplow, ve kterém je QuickGPS už vestavěný (v PUPs ani originalních WM5 mi dodatečná instalace QuickGPS taky nepomohla!!!)

2. První fix chytat přes GPSLocator od FSC

3. mít aktuální stažená data pro GPS ;-)

Zkus dodržet tohle a napiš, jestli se to zlepšilo.

A opravdu jde chytit signál i dále od okna než 1m, protože se z toho satelitu už nemusí nic stahovat a tak stačí jen minimální síla signálu (třeba nějaké odrazy) aby se fixnul.
Sagat_X (96)|18.5.2008 12:14
Jak jsem psal o tom, že mi nefunguje GPS ve verzi Newplow 33, tak zde je řešení přímo od Newplowa:

[HKEY_CURRENT_USER\Software\FSC\GPSLocator\Settings]
"Rate"=dword:0000E100
"Port"="COM4:"

Verze 33 má chybu v registrech. Že to někomu jinému fungovalo a mně ne, má vysvětlení - já po každém updatu FW instaluju vše znova, zatímco po obnovení zálohy z verze 32 se opraví ten registr a GPS funguje. To jsem sám zjistil už včera, ale když se nikdo jiný s tímto problémem neozýval, tak jsem to sem ani nedával ;-)
mareka_ce4you (150)|18.5.2008 12:26
Ahoj, tak data jsem dnes aktualizoval, mám fw od newplow 32.
Zapnul jsem GPSLocator, ale i po 15 min jsem našel jen jeden satelit.
Měl jsem to položené na okně a v kolíbce, aby ruka nebránila signálům.
Okno jsem dokonce otavřel, abych fak nic netlumil...
Sagat_X (96)|18.5.2008 12:47
Na jakých portech a rychlosti máš tu GPS?
mareka_ce4you (150)|18.5.2008 13:07
com 4
57k
Sagat_X (96)|18.5.2008 13:14
A jenom čistě pro pořádek - máš v GPS opravdu nahraný ten nový firmware? Samotná instalace QuickGPS by pochopitelně nic neřešila... Sorry, nechci z tebe dělat pitomce, ale nic jiného mě nenapadá, proč by to nemělo chodit stejně jak u mně nebo Krizona4...
mareka_ce4you (150)|18.5.2008 13:17
Mám ho nainstalovanej.
Neděláš ze mě pitomce, teda jen pokud bych ho neměl :)
5ešíme problém a je dobře, že se snažíš cokoliv vymyslet, dá se zapomenout na cokoliv.
Zkusim ho ještě znova nainstalovat, i když by to nemělo mít žádný efekt.

edit: zvláštní, teď mi to vypíše chybu, když to chci nainstalovat znovu.
Krizon4 (68)|18.5.2008 17:31
Ja to nemam na ctyrce, zkus com8... ?
Jo, a druhy pad je u krizone4 (:
mareka_ce4you (150)|18.5.2008 17:34
A hle, po nainstalování newplow 33 a aplikování patche fix, tak mi to chodí.
po 40s jsem měl fix na 3 satelity.
Sagat_X (96)|18.5.2008 18:02
No vida, že to jde! :D Uvidíš po čase, jak se to přesně chová, když tak posléze napiš, jestli jsi stále spokojen, nebo to teď byla jen náhoda...
tortoise (546)|18.5.2008 21:45
Jinak já bych dodal zkušenost, že na mém PDA bez QuickGPS updatu mi občas k výpadku na zlomek vteřiny dochází taky. Dělala to i předchozí N560, co jsem měl. Nejsem schopen přesně specifikovat, v jaké situaci mi to vypadává, děje se tak opravdu zřídka, ale přece jen děje.
marecisko (2)|19.5.2008 15:08
mne to pride nejake divne s tou GPSkou.Napriklad ten GPS lokator to je uz dost stary soft a nezda sa mi zeby nejak fungoval momentalne .Mam tu novu verziu od newplova 033 ci ako sa to presne vola a ten stary lokator podla mna uz nieje ani kompatibilny a nefunguje.Ked som si nastavoval GPSku pomocou softu SirfTech tak tam okamzite najde behom par sekund kopu satelitov a vsetky mozne informacie a funguje perfektne.Ten cip je podla mna v poriadku akurat ta komunikacia so softom nejak hapruje
S474N (660)|19.5.2008 18:26
Tak ted jsem prisel na jeden problem po flashovani. Ve WM5 muzu ve vlastnostech modemu nastavit AT prikaz, coz ve WM6 nemuzu - nebo nevim kde. Tim padem se s vyuzitim mobilu nemuzu pripojit k datum. Ma nekdo podobny problem nebo poradi me, co delam spatne?
Krizon4 (68)|19.5.2008 18:31
Tohle uz se tusim nekde resilo... ve WM6 tohle primo nejde, muselo se to obchazet nejak slozite pres registry. A nebo pouzit telefon, ktery se bez AT prikazu obejde (coz jsou za poslednich 5 let snad vsechny, mozna s vyjimkou kaslu-na-standardy-nokii)
S474N (660)|19.5.2008 18:58
Jj, uz jsem to mezitim nasel a rozchodil. Takze pripadne pro ty, kdo tapou jsem udelal navod + i REG soubory pro vsechny operatory:
http://www.s474n.com/jak-na-nastaveni-apn-u-wm6.php
prtdlacka (179)|19.5.2008 19:17
No vidíš, sám jsem se s tím návodem dělal a po HR jsem ho tu nemohl najít. Tohle bude jednodušší. Tak díky :)
mareka_ce4you (150)|19.5.2008 20:59
ještě je mi divná 1 věc, na newplow 33 mi správně nejede TodayWarrior a to ani po HR.
V 29 to ššlapalo v poho :(
Pejsek2 (0)|20.5.2008 12:59
tak dnes jsem flashoval tímto
C550.WM6.Pups.777_Team.0.0.4.rar - uz pripraveny pre C550
a můžu říct, že jsem zatím bez problémů doinstaloval všecky programy co používám a všecky jsou funkční :yes:

to jen kdyby měl někdo obavy před flashováním jako já :)