Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

První nabíjení Li-Ion

Machii (19)|14.8.2007 21:35
Ahoj, možná se mně budete smát, ale jsem, co se týče baterií do mobilních zařízení, amatér a tak by mě zajímalo, jak se má o takovou baterii starat...

Mám Li-Ionku ve svém novém Asusu P53P, dneska jsem ji poprvé nabíjel do plné kapacity (+asi 1h potom), ale souběžně s tím jsem na zařízení "pracoval". Je takové první nabití ok? A co potom další nabíjení? Nevadí, když to připojím k PC na 2-3minuty?

Neptal bych se, ale dneska ten Asus normálně při 35% baterie zdechnul a nerozjel se, dokud jsem ho nedal na nabíječku :/ Pak nabíjení ale zase začalo od těch cca 35%...

Díky moc za rady...
aaischa (660)|14.8.2007 22:20
to zdechnuti je divny, ale jinak je normalni ze nekolik prvnich cyklu je nestabilnich nikdy sem endodrzel prvni nabyti bez prace a zatim sem nikdy nepozoroval nejaky zhorseni kvality... to nabijeni prez synchro kabely maj vsecky zarizeni, prakticky to pro tu baterku neni nejlepci ale zadny problemy sem zatim nevidel u nikoho z lidi co maj pda/mda ani u sebe tak by to melo bejt celkem ok
prtdlacka (179)|17.8.2007 07:39
Vseobecne skodi Li-Ion baterii podvybití, kdy zkratis kapacitu baterie na cca 1/2 nabijecich cyklu (ke zniceni baterie jako takove nedojde); jinak pocet cyklu je nekde kolem 500, a zalezi take samozrejme na tom, jak moc proudu z ni odebiras (ale to je problem spise leteckych modelaru - pokud ovsem tu baterku nechces nacpat do letadylka) a take je dulezita teplota baterie - pokud se pri nabijeni zahriva na vice nez 32° - 35°C, tak jde taky do kopru. Docela me u PDA stve, ze se tam vypina az nad 40°C
aaischa (660)|17.8.2007 07:43
tohle se asi moc neresi jak MDA II, tak mda III, meli baterku fakt dost teplu v pripda ze se na nem pracovalo a k tomu nabijelo, ted co mam MIO A701 tak pri zaply gps prez pul hodiny je baterka taky fakt hodne tepla a pri nabijeni velmi podobne... podobne notebooky, taky se pekne hrejou... s tim clovek nic neudela prez tohle vsecko mi nikdy baterka nejak rapidne kapacitu neztratila... a to ani pri stari zarizeni kolem 3 roků
prtdlacka (179)|19.8.2007 08:28
Asi jsem to spatne napsal, ale nemyslel jsem 1/2 kapacity baterie ale polovinu nabijecich cyklu, tzn. misto 500, tak cca 250. Pri nabijeni 1x za 3-4 dny to pak samozrejme vydrzi klidne 3 roky. Ovsem kdyz nabijim tak 2x denne... ;)