Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MapMerge 1.05 a velikost

Vlada165 (676)|10.8.2007 07:23
Jak se prosim voli u MapMerge 1.05 velikost "meters/pixel" aby mi zustalo zachovano rozliseni a velikost puvodnich map a konverze trvala co nejkratsi dobu?

Vcera jsem potreboval sloucit 3 mapy, co jsou jak na potvoru rozdeleny prave v miste, ze ktereho vzdy vychazim (v Ozim dost neprehledne...), pri "step 2" mi pri bource v noci vypnuli proud pri asi 20000 z 65000, coz uz mi jelo asi 5 hodin, takze by to "blbe 3 mapy" spojovalo skoro cely den, coz se mi zda "neprimerene" ;-( Dik...

GRRRR - koukam ze mi to z nadpisu threadu bez upozorneni odrizlo "meters/pixel" a asi tam vadilo to "/" ;-( ...
Vladimír Krejčík (80)|13.8.2007 16:55
Alespoň mě se v MapMerge (taky mám 1.05) v seznamu zdrojových map (levé dolní okno na první záložce) zobrazuje také jejich "pixel scale". Tak při zadávání parametrů cílové mapy zadávám něco velmi podobného a výsledek je opravdu pohledově stejný jako zdroje. Určitě nemá cenu zadávat lepší rozlišení, než mají zdroje. Výsledek nebude lepší, ale jen se prodlouží doba zpracování. Opačně (horší cílové rozlišení) to také funguje. Jde to o poznání rychleji, ale kvalita mapy se sníží. Je to jen otázka kompromisu.
Nicméně je fakt, že spojování map je trochu časově náročná záležitost.
Vlada165 (676)|14.8.2007 08:17
Aha, toho zobrazeneho "pixel scale" jsem si nevsiml, takze na to musim doma mrknout.

Prave vetsi rozliseni nechci, protoze ty mapy nema cenu moc zvetsovat, a kdyz jsem dal moc velke, tak jsem mel "prazdnou mapu" (zkratka na ni nic nebylo videt a map datum atd. jsem opsal z *.map), coz jsem take zrovna nechtel ;-)
Kdyz uz to bezelo takovou dobu, tentokrat jsem to neprerusil ja, ale vypnuli proud , tak jsem byl opravdu na mrtvici, tak doufejme, ze ted uz se konecne podari ;-) Diky moc...
Vlada165 (676)|15.8.2007 10:22
Tak jsem tam dal "pixel scale" = 8,000 stejne, jako mely obe slucovane mapy, vypral podle nich WS84, Map Mercator a scale 100%, zkousel se selected map i draw region (coz bych radeji), ale vysledny *.ozfx3 ? byl proti zdrojum poderzele maly a v OziExploreru je to videt jako "bile misto" :-(
Co prosim jeste muze byt spatne ? Dekuju...