Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

témátka pro WM2003

salvator_ce4you (137)|23.3.2004 11:39
Stáhnul jsem si nějaká témátka. V náhledu některá z nich měla černé písmo v nabídce start se světlým podkladem. Když jsem téma zvolil, v PDA v nabídce start byl světlý obrázek, avšak písmo bylo bílé. Písmo je vždy bílé. je někde chyba? Jde nastavit barva pro nabídku start stejně jako např pro obrazovku Today? Na změnu témat používám prográmek od Microsoftu a TKCreater od FunnySnake.
eXEden_ce4you (811)|23.3.2004 11:42
Nemáte náhodou h221x nebo h194x s novou verzí ROM?
salvator_ce4you (137)|23.3.2004 11:47
[QUOTE="eXEden"]Nemáte náhodou h221x nebo h194x s novou verzí ROM?[/QUOTE]

Ne, mám ASUS 620BT
eXEden_ce4you (811)|23.3.2004 11:50
Nevadí. Zkuste tento postup:

1) nejprve nahrajte témátko
2) v editoru registrů v sekci HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Color vytvořte binární hodnotu s názvem 39 a s hodnotou 00 00 00 00
3) soft reset

Pak by již měl být text v Start nabídce černý. Ovšem tento "trik" nepřežije další změnu témátka ...

Zkuste to a dejte vědět
salvator_ce4you (137)|23.3.2004 11:58
[QUOTE="eXEden"]Nevadí. Zkuste tento postup:

1) nejprve nahrajte témátko
2) v editoru registrů v sekci HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Color vytvořte binární hodnotu s názvem 39 a s hodnotou 00 00 00 00
3) soft reset

Pak by již měl být text v Start nabídce černý. Ovšem tento "trik" nepřežije další změnu témátka ...
[/QUOTE]

Perfektní, díky moc. Funguje to. Dá se takto nastavovat i jiná barva? Přepokládám, že těch 8 nul znamená černou barvu. Nebo se pletu? Každopádně, mám černý text. ještě jednou díky :)
eXEden_ce4you (811)|23.3.2004 12:45
[QUOTE="salvator"]...Dá se takto nastavovat i jiná barva? Přepokládám, že těch 8 nul znamená černou barvu...[/QUOTE]
Prvních 6 bytů určuje barvu (prvních 6 nul) v pořadí R(00) G(00) B(00) (červená - zelená - modrá složka s intenzitou v rozmezí 0 - 255 (FF)) Poslední byte je mi neznámý ... Můžete si s tím zkusit hrát dle libosti ...
Pavel Koza (4761)|1.7.2004 21:47
Nevim to na 100%, ale dle meho nazoru je to proto, ze puvodni Pocket PC 2002 nemely moznost nastavit barvu textu ve Start menu. Windows Mobile 2003 uz to umi, ale jelikoz vetsina tematek je jen bez teto informace, chova se to timto zpusobem.
Adam Motvička (65)|2.7.2004 00:00
Nebo můžete dané téma upravit v nějakém editoru témat. Je to otázka několika sekund. Například programem TK Creater (doufám, že nebude vadit "konkurenční" link - krátká recenze [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]).
salvator_ce4you (137)|2.7.2004 11:10
[QUOTE="Adam Motvička"]Nebo můžete dané téma upravit v nějakém editoru témat. Je to otázka několika sekund. Například programem TK Creater (doufám, že nebude vadit "konkurenční" link - krátká recenze [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]).[/QUOTE]

Správný postup uvedl eXEden (v editoru registrů v sekci HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Color vytvořte binární hodnotu s názvem 39 a s hodnotou 00 00 00 00)
Jen k TK createru. Ano, používám jej, ale právě WM2003 tuto položku neakceptují. tedy v TK createru nastvíte barvu písma menu, ale po aplikaci témátka se barva neprojeví. Pomůže jedině eXEdenův postup úpravy registrů.
Adam Motvička (65)|2.7.2004 11:19
[QUOTE]
Jen k TK createru. Ano, používám jej, ale právě WM2003 tuto položku neakceptují. tedy v TK createru nastvíte barvu písma menu, ale po aplikaci témátka se barva neprojeví. Pomůže jedině eXEdenův postup úpravy registrů.[/QUOTE]

Vždyť to používám a funguje! Na mém MDA2 mám WM2003 a T-Mobile today měla zprvu ve start menu bíle pozadí a černý text, ale jakmile jsem změnil skin a TM zase vrátil, tak už byl text furt bílí u jakéhokoli tématu. Ty, ve kterých chcete mít černý text, otevřete v TKCreateru, najdete položku Edit-Color- Start Menu (je tam ještě navíc napsáno, že tato funkce funguje jen v OS2003 a vyšším) a tam barvu změníte. Dáte uložit a aktivovat... To je celé. A při změně témat nemusíte stále měnit položku v registrech...
salvator_ce4you (137)|2.7.2004 11:47
[QUOTE]Vždyť to používám a funguje! Na mém MDA2 ...Dáte uložit a aktivovat... To je celé. A při změně témat nemusíte stále měnit položku v registrech...[/QUOTE]

Omlouvám se za mystifackaci, ano, udělal jsem chybku. Zprvu jsem měl asi starší verzi TK nebo jsem před aktivací neuložil. Funguje to. Super, díky za upozornění. :)