Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

navigace pres repro v aute ?

LorD.FreD (56)|29.7.2007 22:03
Resil to nekdo ? uz me rozciluje ze to neni slyset - musim mit radio moc potichu... neexistuje nejakej jednoduchej vychytavka pro to aby to slo zkrz repro v aute ? myslim ze by to melo jit treba pres hans free , ale asi jen pres pevne v aute ze ? dekuji za odpovedi
Pítr6630 (55)|30.7.2007 21:26
Nemám to vyzkoušený, ale možná kdyby byl na autorádiu aux vstup, tak do něj zkusit napíchnout etena.. možná by to šlo.. když to tímhle způsobem přehraje hudbu, tak proč ne hlas z navigace...?..:-)
Saman_ce4you (1451)|30.7.2007 22:32
Radio musi mit vstup na HF. To se pak po prichodu signalu (hlas navigace) ztlumi a pusti zvuk ze vstupu. Pres AUX to je na houby, protoze pak bude radio prepnuty pouze na aux, takze pokud si nepustis na mp3, tak budes mi jen tu navigaci..
LorD.FreD (56)|31.7.2007 00:41
[QUOTE="Saman"]Radio musi mit vstup na HF. To se pak po prichodu signalu (hlas navigace) ztlumi a pusti zvuk ze vstupu. Pres AUX to je na houby, protoze pak bude radio prepnuty pouze na aux, takze pokud si nepustis na mp3, tak budes mi jen tu navigaci..[/QUOTE]
a jak to na ten vystup pripojit ? myslis pres obyc JACKa ? kouknu se jestli to na radiu mam, dle me by to tam bejt melo... za radio sem daval pred dvouma rokama ranec, takze to snad vystup na HF ma :) ale musim si to zjistit :)
LorD.FreD (56)|31.7.2007 12:01
takze na autoradiu vystup je, dokonce aj s volitelnym utlumenim v nekolika urovnich pri prichodu signalu, je to jeden kabel... ja na to PDA zapojit ?
LorD.FreD (56)|1.8.2007 18:39
Tak jsem se do toho dneska pustil ale pokus se nezdaril - nicmene pacient nezemrel :)

z PDA sem volil vystup pres Jacka 2,5 napojil sem signal na vystup radia na HF a 0 sem propojil zkusmo na spinacku ( dle me je jedno jestli se 0 vezme na kablu u radia nebo kdekoliv jinde v aute ne ? ) - na PDA sem zapnul mp3, zasunul jacka a pripojil kable.. radio zmklo s hlaskou ze prichazi signal z externiho vstupu - po tud dobre, ale z reproduktoru nesel zvuk zadny... at sem na PDA rozjel navigaci, mp3 nebo cokoliv zvuk sem do radia nedostal...

tudiz kde by mohla bejt chyba ? napada vas neco co vyzkouset ? auto mam furt rozdelany a chtel bych to do konce tydne dodelat nebo zavrhnout... dekuji za jakoukoliv radu nebo myslenku ;)
LorD.FreD (56)|1.8.2007 18:40
abych nezapomel zkousel sem napojit 0 i na 0 repra i na + repra a v tom pripade radio nezmklo vubec... a zvuk taky nesel...
Saman_ce4you (1451)|2.8.2007 18:15
Rozhodne zeme z vystupu PDA na zem vstupu HF radia. A jak jsi napojil stereo PDA vystup na mono HF? Zkousel jsi jen jeden kanal? Menit hlasitost?
btw. Co mas za radio?
LorD.FreD (56)|2.8.2007 18:29
jen jeden kanal sem zkousel, i oba propojit, i kazdy zvlast... menit hlasitost nepomohlo... radio je Panasonic CQ-C8301N

z radia je jeden kabel HF - je to kabel jen na prijmuti signalu o ztlumeni... prepina se potom na vstup radia na AUX kam se "prý" zapojuje normalni HF (i kdyz kamos co ma Parrota tak ho ma napojenyho do ISO kablu..) co jsem se dneska byl poradit u nas v jedne prodejne kde montuji ruzne blbinky (alarmy, HF, gps vyhledavace apod.)

Dle nich to nejde tak jak myslim... slo by to na AUX ale pak by nehralo radio, což pochopitelne nechci... problem je v tom ze PDA neprinutim vyslat signal jen kdyz bude neco rikat... coz sem si i vyzkousel kdyz sem mel zapojen jack tak at sem cvaknul jakejkoliv kanal tak vzdycky radio zmklo => signal je na jacku furt i kdyz je PDA zticha :(

Jedine mozne reseni se zda byt poridit pevnou HF sadu - investice cca 2-4tis kc dle typu, pres bluetooh spojit s PDA a pak by to melo fungovat, nevim jak HF funguji ale technik z te firmy mi rikal ze takhle zapojoval uz HF a N70 s TomTomem a fungovalo to tak jak si predstavuju..... takze muj zaver z toho je takovy ze pro me je HF zbytecnost takze se budu muset spojit s reprodukci z PDA.....

nebo mate jeste nejaky napad ???
oltcit (1098)|2.8.2007 19:55
Jo,je,napr. prekricat radio:D kupit aktivny drziak so zabudovanym mini zosikom a s repro.Ja mam taky Arkon,vid podpis.Kvalita sice nic moc,ale pomoze to nieco.
LorD.FreD (56)|2.8.2007 20:19
[QUOTE="oltcit"] Jo,je,napr. prekricat radio:D kupit aktivny drziak so zabudovanym mini zosikom a s repro.Ja mam taky Arkon,vid podpis.Kvalita sice nic moc,ale pomoze to nieco.[/QUOTE]

to kupovat nebudu :) to spis budu poslouchat ten mizernej hlas z PDA a ridit se podle obrazovky :)
Stehnak (78)|3.8.2007 09:48
Co takhle zapojit na vystup nejakou serioparalelni kombinaci odporu tak, aby pri "zadnem" zvuku z Eten-u se do radia nedostal tak silny signal (radio by nevidelo signal na HF vytupu), a pri zvuku (pocitam ze by to mel byt silnejsi signal nez ten "zadny" zvuk) by tento radio uz zaznamenalo, stisilo radio (CDcko) a pustilo navigaci do repraku.Teoreticky bo to melo fachcit, ale piplacka by asi byla najit vhodne velikosti odporu. Vzit nejake potaky a najit velikosti kdyz je navigace ON, ale bez zvuku a radio konecne ozije, No a pak pustit hlas znavigace a testovat. Mozna ze by stacil seriovej odpor, ale S-P kombinaci mas vetsi sanci to naladit dle Tve potreby :-)
p.s. sem silnoproudar, takze detajlnejsi teorii Ti nereknu :-)
Saman_ce4you (1451)|3.8.2007 13:06
Reseni odpojeni od radia by se naslo (jednoduchech komparator, co neco sepne, FET, rele, a pripne PDA do HF, podle urovne signalu , ale nejdriv by musel rozchodit to, ze mu nechodi ten zvuk..
LorD.FreD (56)|4.8.2007 00:19
[QUOTE="Stehnak"]Co takhle zapojit na vystup nejakou serioparalelni kombinaci odporu tak, aby pri "zadnem" zvuku z Eten-u se do radia nedostal tak silny signal (radio by nevidelo signal na HF vytupu), a pri zvuku (pocitam ze by to mel byt silnejsi signal nez ten "zadny" zvuk) by tento radio uz zaznamenalo, stisilo radio (CDcko) a pustilo navigaci do repraku.Teoreticky bo to melo fachcit, ale piplacka by asi byla najit vhodne velikosti odporu. Vzit nejake potaky a najit velikosti kdyz je navigace ON, ale bez zvuku a radio konecne ozije, No a pak pustit hlas znavigace a testovat. Mozna ze by stacil seriovej odpor, ale S-P kombinaci mas vetsi sanci to naladit dle Tve potreby :-)
p.s. sem silnoproudar, takze detajlnejsi teorii Ti nereknu :-) [/QUOTE]

dekuji, proverim, dam to na posouzeni kamaradum slaboproudarum, dle me to zni logicky a jit by to i mohlo, ale ja elektrice nerozumim vubec :)

[QUOTE="Saman"]Reseni odpojeni od radia by se naslo (jednoduchech komparator, co neco sepne, FET, rele, a pripne PDA do HF, podle urovne signalu , ale nejdriv by musel rozchodit to, ze mu nechodi ten zvuk..[/QUOTE]

ten zvuk budu jeste zitra zkouset, dle me to problem nebude, protoze ja ho chtel do radia poslat po tom kabelu na HF ale ten je jen na ztlumeni signalu na nic vic... mel by to prepinat na jeden ze dvou AUX vstupu ktery tam sou, zitra to proverim a dam vedet...
skosturik (28)|4.8.2007 08:10
Na svém iPAQu h5550 používám navigační soft TomTom. Bohužel můj iPAQ má velmi slabý zvuk a tak jsem dlouhodobě řešil problém, jak ho jednoduše zesílit. Dá se sice koupit aktivní držák do auta i s reproduktorem, ale toto řešení vychází okolo 2.000,-Kč a zbytečně láká zloděje. V obchodě se nyní objevil mini reproduktorek Sencor SPS 500, který tento problém zcela vyřešil. Má dostatečnou hlasitost, skvělý zvuk a díky vestavěné Li-Ion baterii vydrží v navigaci mluvit bez nabíjení třeba celý týden.

http://www.sencor.cz/spotrebni-elektronika/Audio/Prislusenstvi/SPS%20500.aspx
LorD.FreD (56)|4.8.2007 13:03
takže pri zapojeni PDA z Jacku na Cinch na vystup AUX z radia zvuk hraje... pri navoleni vystupu AUXu... takze zvuk do auta dostanu, mam zkusmo udelanej kabel 2,5 jack - 2x cinch a hraje v pohode stereo... ted jen doresit vypinani radia a aby pustilo zvuk z AUX... kdyz sem to mel takhle zapojene, tak sem zkusil navolit vystup z CD na radiu, na PDA sem mel pustenou hudbu, a tim kabelem co ma to radio ztlumit sem se dotknul jakehokoliv vystupu na tom propojeni PDA z autoradiem tak radio sice zmklo s hlaskou ze prichazi jinej signal, nicmene se to na AUX nepreplo... na autoradiu mam 2x AUX, zkusil sem zapojit oba, jak stereo, tak mono, jak jen jeden kabel tak oba.. ale nikdy se mi to nepovedlo udelat (manualne) tak aby to chodilo ze se zvuk prepne na AUX... myslite ze sem mohl nekde udelat chybu ? nebo proste radio sice zvuk ztlumi ale na AUX neprepina a ten zvuk se tam dostava jinak nez pres vstupy AUXu ? i kdyz jak sem se byl poradit v te jedne nejmenovane firme tak tam rikal o AUXu akorat nebyl schopen rici jak to automaticky vypnout, tak nevim jestli sem ho blbe nepochopil... :( tak uz nevim, asi sem to rekl dost laicky... ale doufam ze to nejak pochopite at to bud zavrhnem jako nemozne reseni, nebo jeste zkusime neco vymyslet... :yes: